بازگشت   پی سی سیتی > کامپیوتر اینترنت و شبکه Computer internet > سیستم عامل > ویندوز windows > مقالات آموزش ترفندها... Traning > آموزش طراحی (صفحات وب و انیمیشن)

آموزش طراحی (صفحات وب و انیمیشن) در اين تالار آموزش و مقالات مربوط طراحی صفحات وب CSS و ... و نیز انيميشن و طراحي موضوعات مختلف با نرم افزارهاي گوناگون قرار داده خواهد شد براي مثال آموزش فتوشاپ يا 3ds

پاسخ
 
ابزارهای موضوع نحوه نمایش
  #1  
قدیمی 10-21-2008
متین آواتار ها
متین متین آنلاین نیست.
کاربر فعال
 
تاریخ عضویت: Sep 2007
نوشته ها: 405
سپاسها: : 0

12 سپاس در 9 نوشته ایشان در یکماه اخیر
Red face ساخت کارت پستال تبریک تولد در فتوشاپ


ساخت کارت پستال تبریک تولد در فتوشاپ :برای شروع به منوی File > Open رفته و تصویری مانند زیر باز کنید.با رفتن به منوی Layer > Duplicate Layer از لایه یک کپی تهیه نموده ولایه ی قبلی را پاک کنید سپس با ابزار کمند (Polygonal Lasso) تصویر را از پشت صحنه جدا کرده و پشت صحنه را پاک کنید.با رفتن به منوی Select > Deselect یا زدن کلیدهای Ctrl + D از حالت انتخاب خارج شده و در یک پنجره ی جدید تصویری مانند زیر (تصویر آسمان ابری) باز کنید و با ابزار مستطیل (Rectangular Marquee) آن را انتخاب کرده به منوی Edit > Copy رفته به طرح اصلی رفته یک لایه ی جدید درست کرده و به منوی Edit > Paste بروید و تصویر را کپی کنید .لایه را پایین لایه ی دختر قرار داده و با رفتن به منوی Edit > Free Transform سایزآنها را مانند زیر درست کنید.با کلیک کردن بر روی علامت چشم کنار لایه ی دختر ، لایه را مخفی کرده و با ابزار Magic Wand ابرها را مانند زیر انتخاب کرده و انتخاب خود را با ابزار کمند (Polygonal Lasso) مانند زیر درست کنید.با رفتن به منوی Layer > Duplicate Layer از لایه یک کپی تهیه نموده و با رفتن به منوی Edit > Free Transform سایز را مانند زیر درست کنید.به منوی Layer > Create Clipping Mask > Reveal All رفته سپس ابزار Brush را انتخاب نموده و لبه ها را به طور دقیق مخفی کنید.به منوی Layer > Remove Layer Mask > Apply رفته و از لایه ی ابرها با رفتن به منوی Layer > Duplicate Layer یک کپی تهیه نموده و به منوی Filter > Blur > Gaussian Blur رفته و تنظیمات زیر را اعمال کنید و حالت لایه را نیز به Multiply تغییر دهید.به منوی Layer > Merge Down رفته و لایه ها را در هم ادغام نمایید سپس به منوی Image > Adjustments > Invert بروید.برای لایه ی ابرها به منوی Image > Adjustments > Selective Color رفته و تنظیمات زیر را اعمال کنید.برای لایه ی دختر به منوی Image > Adjustments > Selective Color رفته و تنظیمات زیر را اعمال کنید.

ابزار Smudge و Brush را با تنطیمات زیر انتخاب کنید .حالا در یک پشت صحنه ی مشکی بالها را مانند زیر درست کنید.بالای لایه ی ابرها یک لایه ی جدید درست کرده و ابزار Custom Shape را انتخاب نمایید.حالا چنر ستاره به شکل وارد کنید.حالا با سایر 3px چند خط مانند زیر رسم کنید.از لایه یک کپی تهیه نموده سپس به منوی Image > Adjustments > Hue/Saturation رفته و تنظیمات زیر را اعمال کنید.لایه را پایین لایه ی اصلی قرار داده سپس به منوی Filter > Blur > Gaussian Blur رفته و تنظیمات زیر را اعمال کنید.به منوی Image > Adjustments > Selective Color رفته و تنظیمات زیر را اعمال کنید.یک لایه ی جدید در بالای لایه ی دختر درست کرده و از ابزار Brush ، Starburt را انتخاب کرده و مانند زیر عمل کنید.در یک لایه ی جدید ابزار Brush را انتخاب نمود و یک سری راه راه سفید رسم کرده سپس به منوی Filter > Blur > Gaussian Blur رفته و تنظیمات زیر را اعمال کرده و حالت لایه را به Overlay تغییر دهید .حالا با ابزار Brush یک رنگ دلخواه انتخاب کرده مانند زیر روی موها بکشید سپس Opacity را تا 35% کاهش دهید.از لایه ی آسمان (ابرها) یک کپی تهیه نموده سپس به منوی Filter > Artistic > Rouge Pastels رفته و تنظمیات زیر را اعمال کنید .حالت لایه را به Soft Light تغییر داده و Opacity را تا 75% کاهش دهید.با رفتن به منوی Layer > Merge Visible لایه ها را درهم ادغام نموده و یک کپی از آن تهیه نمایید سپس به منوی Filter > Sketch > Halftone Pattern رفته و تنظیمات زیر را اعمال کنید.حالا ابزار پاک کن را انتخاب نموده و راه راه های بالای ستاره ها و دختر را پاک نموده و Opacity را تا 20% کاهش دهید .با ابزار Crop و مستطیل یک قاب مانند زیر درست کنید.حالا دریک لایه ی جدید تصویری مانند زیر باز کنید.تصویر بچه را با ابزار کمند (Polygonal Lasso) انتخاب نموده و پشت صحنه را پاک نموده سپس کورک را در صرح اصلی مانند زیر وارد کنید.به منوی Layer > Add Layer Mask > Reveal All رفته سپس ابزار گرادیان را انتخاب نموده و مانند زیر عمل کنید.به منوی Layer > Remove Layer Mask > Apply رفته سپس برای درست کرده رنگ بچه به منوی Image > Adjustments > Selective Color رفته و تنظیمات زیر را اعمال کنید.حالا در یک لایه ی جدید چند ستاره روی صورت بچه رسم کرده و Opacity را تا 30% کاهش دهید (توجه داشته باشید که برای درست کردن سایز ستاره ها به منوی Edit > Free Transform بروید) .حالا با ابزار متن یک نوشته مانند زیر تایپ کنید.به منوی Layer > Rasterize > Layer رفته و از لایه یک کپی تهیه نموده به منوی Image > Adjustments > Brightness/Contrast رفته و تنظیمات زیر را اعمال کنید.به منوی Filter > Blur > Gaussian Blur بروید سپس با رفتن به منوی Layer > Merge Down لایه ها را در هم ادغام نموده و از ان یک کپی تهیه کنید سپس به منوی Edit > Transform > Flip Horizontal رفته آن را بچرخانید سپس به منوی Edit > Transform > Perspective رفته و مانند زیر عمل کنید.Opacity را تا 55% کاهش دهید.حالا چنر ستاره ی دیگر نیز به طرح وارد کنید.

و این هم پایان کار :

منبع: P30PLANET
پاسخ با نقل قول
2 کاربر زیر از متین سپاسگزاری کرده اند برای پست مفیدش:
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید
  #2  
قدیمی 08-14-2011
15best 15best آنلاین نیست.
تازه وارد
 
تاریخ عضویت: Aug 2011
محل سکونت: tehran
نوشته ها: 1
سپاسها: : 1
در ماه گذشته یکبار از ایشان سپاسگزاری شده
15best به Yahoo ارسال پیام
پیش فرض

چرا عکسش نیست به هرحال خوب بود ممنون
پاسخ با نقل قول
  #3  
قدیمی 01-03-2013
shabhaye_mahtabi آواتار ها
shabhaye_mahtabi shabhaye_mahtabi آنلاین نیست.
کاربر فعال
 
تاریخ عضویت: Oct 2007
محل سکونت: تهران
نوشته ها: 1,411
سپاسها: : 8

68 سپاس در 39 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض

سلام
اگه میشه عکسها رو آپدیت کنید.
با تشکر فریبا
__________________
من هنوز ایمان دارم مادرم را خواهم دید
وقتی تمام دیوار بیمارستان تیتر زده اند : آی ... سی .... یو
این فشار ها که به خونت می آیند ،
تمام رگ هایم از بهشت متنفر می شوند
که زیر پایت را خالی می کنند ...
" هومن شریفی "

پاسخ با نقل قول
  #4  
قدیمی 01-03-2013
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.
مسئول و ناظر ارشد-مدیر بخش خانه داری 
تاریخ عضویت: Aug 2009
نوشته ها: 16,247
سپاسها: : 9,677

9,655 سپاس در 4,139 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض ساخت کارت پستال اینترنتی "e-card" در فتوشاپ

ساخت کارت پستال اینترنتی "e_card" در فتوشاپ


یكي از كاربردهاي اين درس براي ساخت كارت پستالهاي اينترنتي يا همون E-card هاست.


گام نخست شما از راه File>New يک صفحه جديد ميسازيد (کليدهای ميانبر Ctrl+N). ابعاد آنرا 400*400 پيکسل انتخاب نماييد. دکمه OK را فشار دهيد.
خوب حالا به يك عکس برای ايجاد افكت بروي آن نياز داريم، از قسمت File>Open و يا کليدهای ميانبر Ctrl+O را زده و از دستگاه خود آدرس تصوير را بدهيد و آن را باز نماييد. اکنون نياز است اين تصوير بر روی صفحه جديد شما قرار بگيره، برای اين کار ابتدا عکس را Select يا انتخاب بايد کرد. اين دستور در برنامه فتوشاپ بدين شکل است: از قسمت Select>All را انتخاب کنين و يا کليدهای ميانبر Ctrl+A را بزنين. دور تا دور تصويری که می خواهيد به صفحه جديد انتقال دهيد و به آن افكت دهيد، به شکل نقطه چين در حال حرکتن! خوب اکنون بايد از اين تصوير کپی برداری نماييد، از بخش Edit>copy و يا کليدهای ميانبر Ctrl+C را فشار دهيد. و سپس بروی صفحه جديد خود اين نسخه را بچسبانيد. (Edit>Paste و يا کليدهای ميانبر Ctrl+V را همزمان بزنين).ااكنون از سه ابزار براي Select كردن ميتوانيم استفاده كنيم، ابتدا از ابزار rectangle marquee tool قسمتی مستطيل شکل را Select يا انتخاب ميکند. دومين ابزار eliptical marquee tool براي انتخابهاي دايره اي يا بيضي شكل و سومين ابزار Polygon Lasso براي انتخاب محدوده دلخواه است. پس از انتخاب و رها نمودن دكمه چپ ماوس، قسمت انتخابي به شكل نقطه چين حركتي در مي آيد. (نكته مهم: هنگام انتخاب دقت داشته باشيد كه Layer1 شما در وضعيت انتخاب باشد).


اكنون بايد يك ماسك براي اين لايه بسازيم كه در زير پنجره Layers دكمه Add layer mask را بفشاريد، و يا اينكه از قسمت Layer>AddLayerMask>Reveal Selection را انتخاب نماييد. تصوير شما و تصوير پنجره Layers شما پس از انتخاب و زدن دكمه ساخت لايه ماسك بدين شكل بايد باشد.
خوب، اکنون از قسمت Filter>Distort>Glass را انتخاب كنين. و تنظيمات را به شكل دلخواه و مطلوب انجام دهيد، من تنظيمات دلخواه خود را به عنوان مثال قرار دادم.
Distortion: 3 , Smoothness: 2
Texture: Frosted , Scaling: 100

اكنون اين پنجره را براي اعمال تغييرات OK كنيد. و دور تا دور تصوير بدين شكل در مي آيد.

خوب اينم تصوير نهايي به شكل بزرگ نمايي آن


__________________
زمستان نیز رفت اما بهارانی نمی بینم
بر این تکرارِ در تکرار پایانی نمی بینم

به دنبال خودم چون گردبادی خسته می گردم
ولی از خویش جز گَردی به دامانی نمی بینم

چه بر ما رفته است ای عمر؟ ای یاقوت بی قیمت!
که غیر از مرگ، گردن بند ارزانی نمی بینم

زمین از دلبران خالی است یا من چشم ودل سیرم؟
که می گردم ولی زلف پریشانی نمی بینم

خدایا عشق درمانی به غیر از مرگ می خواهد
که من می میرم از این درد و درمانی نمی بینم

استاد فاضل نظری

ویرایش توسط رزیتا : 01-03-2013 در ساعت 10:34 PM
پاسخ با نقل قول
کاربران زیر از رزیتا به خاطر پست مفیدش تشکر کرده اند :
پاسخ


کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)
 
ابزارهای موضوع
نحوه نمایش

مجوز های ارسال و ویرایش
شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
شما نمیتوانید فایل پیوست در پست خود ضمیمه کنید
شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

BB code is فعال
شکلک ها فعال است
کد [IMG] فعال است
اچ تی ام ال غیر فعال می باشداکنون ساعت 08:30 PM برپایه ساعت جهانی (GMT - گرینویچ) +3.5 می باشد.Powered by vBulletin® Version 3.8.4 Copyright , Jelsoft Enterprices مدیریت توسط کورش نعلینی
استفاده از مطالب پی سی سیتی بدون ذکر منبع هم پیگرد قانونی ندارد!! (این دیگه به انصاف خودتونه !!)
(اگر مطلبی از شما در سایت ما بدون ذکر نامتان استفاده شده مارا خبر کنید تا آنرا اصلاح کنیم)


سایت دبیرستان وابسته به دانشگاه رازی کرمانشاه: کلیک کنید
  پیدا کردن مطالب قبلی سایت توسط گوگل برای جلوگیری از ارسال تکراری آنها