بازگشت   پی سی سیتی > کامپیوتر اینترنت و شبکه Computer internet > اینترنت و شبکه INternet & network

اینترنت و شبکه INternet & network مباحث مربوط به شبکه و اینترنت

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 06-22-2008
دانه کولانه آواتار ها
دانه کولانه دانه کولانه آنلاین نیست.
    مدیر کل سایت

کوروش نعلینی

سپاسها: : 1,382

7,486 سپاس در 1,899 نوشته ایشان در یکماه اخیر
دانه کولانه به Yahoo ارسال پیام
پیش فرض مک آفی SiteAdvisor مطمئن یا نه ؟

مک آفی SiteAdvisor مطمئن یا نه ؟

سایت siteadvisor.com وابسطه به مک آفی در یکی از قسمتهای سرویس دهی آنلاینش به نام

Analysis آدرس سایتهایی رو که شما بهش میدید چک میکنه که آیا اون آدرس و اون سایت امن هست یا خیر در واقع آیا رفتار مشکوکی در آن قسمت پیدا میکنه یا نه
پر مسلمه که همه ی ما میدونیم که هیچ وقت اینچنین سرویسهایی بطور 100درصد امنیت جایی رو تضمین نمیکنند اما به هر حال اگر این نوع سرویس های کارشونو خوب انجام بدن ما میتونیم با آسودگی بیشتری به وبگردی روزانه مون ادامه بدیم و فکر نکنم لازم باشه در مورد اهمیت امنیت سایتهایی که ازشون بازدید میکنیم و انواع و اقسام بلایایی که بر سر یک کاربر مبتدی میشه بیاد صحبت کنم
پس همین الان سری به این سایت بزنید و چندین جا رو امتحان کنید و نوع تنیجه و باقی قضایا رو ببینید
شما معمولا با همچین پیغامی مواجه میشید اگر سایت مطمئن و سالم باشه

We tested this site and didn't find any significant problems.
در قسمت دیگه ای از نتایج , این سایت شما رو از سایتهای دیگه ای که سایت مبدا به اونها لینک داده و به احتمال زیاد شما روی اونها کلیک و هدایت بشید بهشون هم مطمئن میکنه

و چند سایتی که از سایت اول بیشتر لینک شده رو چک میکنه در صورت سالم بودن اونها رو هم اعلام میکنه که چیز جالبیه

اما بعد از همه اینها
اینکه من خودم این سایت رو برای یک نوع تقلب آشکار خاص میخواستم چک کنم که نتیجه مطلوب رو نگرفتم حالا توضیح میدم اگر شما هم نظری داشتید بگید ...

اولا من احساس میکنم که این سرویس آدرس رو آنلاین چک نمیکنه و بر اساس اطلاعاتی که از قبل در دیتابیسهاشون ذخیره کردند نتیجه رو اعلام میکنند (این که نشد که )
عرض خواهم کرد چرا شما میتونین نرم افزارش رو با حجم 500کیلوبایت برای اکسپلورر و فایر فاکس در
Download SiteAdvisor
for Firefox now

IE
دانلود و نصب کنید و بعد در جستجوهاتون مثلا در گوگل هرکدام از نتایج رو و سایتهایی رو که گوگل نشون میده با سه رنگ قرمز سبز و نارنجی ببینید خب بخ نظر من این جز با استفاده از اطلاعاتی که در کشها هست امکان پذیر نیست اگه قرار باشه اون همه نتیجه رو همون موقع چک کنه زمان خیلی زیادی نیازه

اما دلیل اصلی چیز دیگه ایه من سایت خودمون به آدرس http://p30city.net رو چک کردم

بدون هیچ مشکلی اونرو سالم و لینکهای خروجی رو هم سالم نشون داد
اما کافیه آدرس دیگه ای از سایت رو بهش بدی مثلا بخش اینترنت http://p30city.net/forumdisplay.php?f=8
تا بگه که ما در دیتابیسهامون همچین دامینی نداریم شما پیشنهادش بدید ==» تشکر==>سالم است اما دقت کنید دوباره میگه p30city سالمه چیزی در مورد اون آدرس که شما دادید نمیگه

خب امکان داره اون آدرس آلوده باشه

یا اینکه فروم یکی از دوستان رو که تقریبا میشه گف معتبر و خوب هم هست رو چک کردم

با پیغام "جون شما ما 1میلیون سایت رو تست کردیم جز اینیکی ! پس شما اولین کسی باشید که ثبتش میکنید ===>سایت مورد نظر در لیست ما قرار میگیرد بعدا مراجعه کنید !)
(سایت خود ما رو هم پی سی سیتی نه بنده نه هیچ شخص حقیقی دیگه ای ثبت نکرده خودشون crawl کرده اند )

حالا همه ی اینها به کنار

من میخواستم در مورد آدرس هایی که به ظاهر عکس هستند مطمئن بشم برای مثال
http://8ttt.8tt.org/12.jpg
خب شما این رو به عنوان عکس میشناسید دیگه لازم باشه روش کلیک میکنید و میبینید
مشکلی نداره کلیک کنید و نتیجه رو ببینید کار خودمه آلوده نیست

خب عکس نبود دیگه حالا این سالمه اما میتونست بدترین اسکریپتها رو توش گذاشت
اگه شما یه وقتی آدرسی اینچنینی ببینید و بخواید چک کنید که واقعا عکس هست یا اینطوری کلک رشتیه چیکار میکنید /؟ البته راههایی هست ولی وقتی سرویسی مثل سرویس بالا که معرفی کردم وجود داشته باشه و سریع باشه باید واقعا به اون رجوع کرد

خب در حالی که آدرس فوق رو بهش بدید ببینید چی نتیجه میگیرید شاید بگید خب پیجت سالم بود اینم میگه سالمه

اگه واقعا همچین کلکی رو ایمن بدونه دیگه واویلا!

دیگه پرگویی لازم نیست شما هم اگه نظری دارید بدید ...

جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)