بازگشت   پی سی سیتی > سایر گفتگوها > ورزش Sports > فوتبال > اخبار فوتبال داخلی و خارجی

اخبار فوتبال داخلی و خارجی در این تالار به اخبار فوتبال داخل و خارج از کشور پرداخته میشود

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 02-27-2012
mohammad.90 آواتار ها
mohammad.90 mohammad.90 آنلاین نیست.
مدیر بخش ورزش

سپاسها: : 7,242

6,424 سپاس در 3,063 نوشته ایشان در یکماه اخیر

فردوسی‌پور: متاسفانه امشب نود پخش نمی‌شود

مدیریت ورزش - عادل فردوسی‌پور می‌گوید به یکباره اعلام کرده‌اند برنامه‌اش روی آنتن نمی‌رود.

به گزارش خبرآنلاین؛ امشب برنامه نود به دلیل پخش برنامه ویژه‌نامه انتخاباتی مجلس، پخش نمی‌شود. این در حالی است که عادل فردوسی‌پور آیتم‌های مختلفی برای این برنامه در نظر گرفته و تهیه کرده بود. فردوسی‌پور در مورد این موضوع می‌گوید: «از پخش شبکه سوم به ما اعلام کردند که امشب به دلیل پخش برنامه ویژه نامه انتخاباتی مجلس، برنامه نود پخش نمی‌شود. این در حالی است که ما برای این‌که شائبه‌ای به وجود نیاید از هر سه کاندیدای ریاست فدراسیون فوتبال دعوت کردیم تا به برنامه امشب بیایند. عزیز محمدی و علی کفاشیان که قطعا می‌آمدند و آقای قریب هم تلویحا اعلام کرده بود که می‌آید. ما برای این برنامه آیتم‌های مختلفی را تهیه کرده بودیم اما متاسفانه برنامه نود امشب پخش نمی‌شود.»
در حالی که برنامه نود سعی می‌کرد فضایی را ایجاد کند که شائبه دخالت‌های دولتی در انتخابات فدراسیون فوتبال وجود نداشته باشد، پخش نشدن این برنامه که حاوی مناظره انتخاباتی کاندیداها بود، می‌تواند به حساسیت‌ها در مورد انتخابات فدراسیون فوتبال بیفزاید.

هرگه که ترا دهیم دردی ،
نالان شوی و به سویم ایی

هر دم که ترا دهم شفایی ،
یاغی شوی و دگر نیایی . . .
ای بنده تو سخت بیوفایی ...
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 03-05-2012
mohammad.90 آواتار ها
مدیر بخش ورزش

يکشنبه 14/12/1390 22:50

90 اين هفته هم پخش نمي‌شود (کاريکاتور)

برنامه "نود" به تهيه‌کنندگي و اجراي عادل فردوسي‌پور دوشنبه اين هفته هم پخش نمي‌شود.

هرگه که ترا دهیم دردی ،
نالان شوی و به سویم ایی

هر دم که ترا دهم شفایی ،
قدیمی 03-11-2012
mohammad.90 آواتار ها
مدیر بخش ورزش

پیش فرض پس از دو هفته تعطیلی، نود این هفته روی آنتن می رود

پس از دو هفته تعطیلی، نود این هفته روی آنتن می رود
22/12/90

لیگ برتر - پس از اتفاقاتی که برای برنامه نود افتاد و این برنامه به مدت دو هفته روی آنتن نرفت،فردا شب عادل فردوسی پور این برنامه را اجرا خواهد کرد.

قرار بود هفته قبل فردوسی پور ویژه برنامه ای در مورد انتخابات فدراسیون فوتبال را پخش کند اما بنا به دلایلی اجازه پخش این برنامه داده نشد.با تمام این تفاسیر مسئولان صدا و سیما که تعطیلی لیگ برتر را بهانه ای برای عدم پخش نود عنوان کرده بودند این هفته نام این برنامه پر طرفدار را در فهرست پخش برنامه های شبکه سوم قرار داده اند.
پیش از این شایعه شده بود که برنامه عادل فردوسی پور تا پایان سال روی آنتن نخواهد رفت.

هرگه که ترا دهیم دردی ،
نالان شوی و به سویم ایی

هر دم که ترا دهم شفایی ،
قدیمی 03-14-2012
mohammad.90 آواتار ها
مدیر بخش ورزش

افشاگری فردوسی‌پور در برنامه نود / عکس

مدیریت ورزش - فردوسی پور دیشب آیتمی را روی آنتن برد که حاشیه های زیادی را به همراه داشت.

به گزارش خبرآنلاین؛ دیشب مجری برنامه نود قسمت هایی از مجمع فدراسیون فوتبال را پخش کرد.قسمت هایی حاشیه ای که در آن حمید سجادی خطاب به عزیر محمدی و تاج می گوید:«بهش بگین که اون نمیشه!»این افشا گری عادل فردوسی پور قطعا حاشیه های زیادی را به همراه خواهد داشت.

هرگه که ترا دهیم دردی ،
نالان شوی و به سویم ایی

هر دم که ترا دهم شفایی ،
قدیمی 03-15-2012
mohammad.90 آواتار ها
مدیر بخش ورزش

راز لب خوانی عادل فردوسی پور

عادل چطور توانست حرف های معاون وزیر را لب خوانی کند؟
خبرآنلاین: راز اینکه عادل فردوسی پور چطور توانسته حرف های معاون وزیر ورزش را لب خوانی کند ، فاش شد.

عادل فردوسی پور برای رمزگشایی از اتفاقات فدراسیون فوتبال ، فیلم های گرفته شده همکارانش از روز مجمع را در اختیار دو کارشناس خبره این کار سپرد و جالب اینجا بود که اگرچه هر یک از این دو به طور جداگانه نوار فیلم ها را دیدند اما نوشته های شان از حرف های حمید سجادی در روز مجمع ، یکسان بوده است.

این دو کارشناس که در این کار با عادل همکاری کردند ، دو هموطن کم شنوا هستند که تحصیلات عالیه آکادمیک دارند . این دو تحصیلات شان را از همین طریق ادامه داده اند و با لب خوانی گفته های اساتید شان توانسته اند به درجات بالای تحصیلی برسند و برای خود کارشناسانی خطبه هستند. نکته جالب این بوده که این دو به دلیل اینکه صورت عزیز محمدی در تصاویر به صورت کامل مشخص نبوده است ، نتوانسته اند حرف های او را هم تشخیص بدهند.

هرگه که ترا دهیم دردی ،
نالان شوی و به سویم ایی

هر دم که ترا دهم شفایی ،
قدیمی 04-10-2012
sharareh1 آواتار ها
sharareh1 sharareh1 آنلاین نیست.
کاربر خيلی فعال

سپاسها: : 1,827

1,432 سپاس در 313 نوشته ایشان در یکماه اخیر

حواشی کامل برنامه 90؛ عصبانیت رویانیان از دست های پشت پرده فدراسیون و هت تریک درگیری لفظی
برنامه شب گذشته 90 که به اتفاقات دیدار پرسپولیس و داماش پرداخت شاهد درگیری*های لفظی بین اهالی فوتبال بود.

به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز، برنامه 90 دوشنبه شب ابتدا بدون صدا و با مشکل آغاز شد و به همین دلیل دقایقی قطع و سپس عادل فردوسی پور مجبور به عذر خواهی به خاطر مشکل فنی شد.
نظر سنجی 90 به انتخاب بهترین گل سال 90 اختصاص داشت که گل حسین بادامکی به ملوان با 41 درصد آرا به عنوان بهترین گل سال و گل حنیف عمران زاده به شهرداری یاسوج به عنوان دومین گل سال انتخاب شد.

* محسن قهرمانی: با اشک قضاوت کردم
محسن قهرمانی که بر اساس رای کمیته داوران دو ماه از قضاوت محروم شده روی خط آمد.
او در مورد جمله ای که در دربی گیلان به بازیکنان ملوان گفته بود مبنی بر اینکه تا تماشاگران به من فحش می دهند خطا نمی گیرم، اظهار داشت: «کار خودم را توجیه نمی کنم. حرفی زده ام که نباید می زدم اما در آن مسابقه تماشاگران دو تیم ملوان و داماش بارها از خجالت هم درآمدند و از دقیقه 60 به بعد علیه من فحاشی کردند. ای کاش آن فحاشی ها را ضبط می کردید.»
وی اضافه کرد: «قصد مظلوم نمایی ندارم. از من یک چهره خشمگین در میادین ورزشی ترسیم شده اما پشت این چهره خشمگین دل دارم و خانواده. من در دربی گیلان در دقایقی با اشک قضاوت کردم. محمد همرنگ شاهد است که با اشک از زمین مسابقه بیرون آمدم.»
قهرمانی گفت: «در دربی گیلان لجبازی نکردم ولی کارم را هم توجیه نمی کنم. می خواهم بدانم همانطور که رای دیدار پرسپولیس و داماش را به سرعت صادر کردند چرا رای دیدار دربی گیلان را صادر نمی کنند؟ من محروم شدم و این محرومیت را می پذیرم و مشکلی هم با کمیته داوران ندارم.»
این داور در مورد قضاوتش در مسابقه راه آهن و مس کرمان گفت: «جواب حرف های قاسمپور سرمربی مس را نمی دهم. افکار عمومی در این زمینه قضاوت کنند. من با محسن خلیلی در ابتدای بازی سلام و علیک کردم و دو تیم در نیمه اول بدون مشکل بازی کردند و مشکل فنی خاصی هم از نظر داوری در زمین نبود اما بعد از حضور دو تیم در رختکن بازیکنان مس عصبی شدند.»
وی در مورد اینکه چرا دربی گیلان را به خاطر فحاشی تعطیل نکرده گفت: «شرایط بازی در شهرستان ها با تهران قابل قیاس نیست. اگر دربی گیلان را در دقیقه 60 تعطیل می کردم به من می گفتند چرا بازی را تعطیل کردم و محروم می شدم اکنون هم که بازی را تعطیل نکردم بازهم محروم شدم.»
وی در مورد نحوه قضاوتش گفت: «در ابتدای فصل لبخند می زدم به من گیر می دادید و می گفتید خنده هایت مصنوعی است. اخم می کنم بازهم به من گیر می دهید! 8 سال دیگر می توانم قضاوت کنم و در خدمت جامعه داوری باشم.»

* همسر قایقران استخدام نشده است
بخشی از مراسم سالگرد درگذشت سیروس قایقران کاپیتان پیشین تیم ملی هم پخش شد و عادل فردوسی پور گفت همسر محروم قایقران که فرزند و همسرش را از دست داده با وجود اینکه لیسانس تربیت بدنی دارد هنوز استخدام نشده و مسئولان در این زمینه همکاری کنند. در اواسط برنامه از طرف استانداری گیلان با برنامه تماس گرفته شد و گفتند کار استخدام همسر قایقران درست می شود.

* درگیری حسن زاده با فردوسی پور به جای پاسخ به ایراد قانونی!
علیرضا رحیمی مدیرعامل باشگاه سپاهان به بخشش رودریگو توزی و تعلیق محرومیت یک جلسه ای بازیکن تراکتورسازی اعتراض کرد و گفت: «باشگاه تراکتورسازی روز 20 اسفند درخواست تعلیق می کند. 20 اسفند جلسه کمیته انضباطی تشکیل و روز 20 اسفند محرومیت او تعلیق می شود که چنین سرعتی در کمیته انضباطی بی نظیر است.»
وی ادامه داد: «یک جلسه محرومیت در هیچ جای دنیا بخشیده نمی شود و از نظر قانونی قابل بخشش نیست. قانون این حق را به من می دهد که به فیفا و ای اف سی شکایت کنم. ضمن اینکه بخشش این بازیکن باعث شد داوران قصد اعتصاب کنند.»
حسن زاده رئیس کمیته انضباطی وقتی روی خط آمد به جای پاسخ به این ایراد قانونی مدیرعامل سپاهان با عادل فردوسی پور مجری برنامه 90 درگیری لفظی پیدا کرد و او را به جوسازی و شیطنت علیه کمیته انضباطی متهم کرد و گفت: «شما 20 دقیقه بعد از صدور رای دیدار پرسپولیس و داماش به جای خسته نباشید به کمیته انضباطی می گویید کارشناسان به این رای ایراد می گیرند.»
حسن زاده در مورد صادر نشدن رای دربی گیلان گفت: «15 روز فروردین تعطیل است و توقع ندارید که ما روز اول و دوم فروردین یا سیزده به در رای بدهیم.»
رئیس کمیته انضباطی همچنین از تیتراژ برنامه 90 ایراد گرفت و گفت تیتراژ برنامه شما زد و خورد است و حرکات خوب بازیکنان مثل نماز خواندن را نمایش نمی دهید که عادل فردوسی پور هم گفت که شما انگار برنامه 90 نگاه نمی کنید.
حسن زاده گفت: «من فقط به دو دلیل پشت خط برنامه 90 می آیم اول به احترام هواداران فوتبال و دوم برای اینکه علیه کمیته انضباطی جو سازی نشود و گرنه موبایلم را خاموش می*کنم و با شما صحبت نمی*کنم.»
فردوسی پور گفت شاید بخشش آن بازیکن تراکتورسازی به مصلحت بوده که حسن زاده گفت اصلا چنین چیزی نیست.
در پایان این بخش رحیمی مدیرعامل سپاهان گفت که بنگر محروم شده و من می خواهم که او بخشیده شود که فردوسی پور گفت باید زیاد تماس بگیرید، تکرر در تماس موثر است!

*برخورد بد سرپرست استقلال با گزارشگر برنامه 90
منصور پورحیدری با گزارشگر برنامه 90 که قصد داشت از حرکت خوب آرش برهانی گزارش تهیه کند برخورد ناپسند و زشتی انجام داد و گفت شما دروغ می گویید. برهانی وقتی نزد یک ورزشکار قطع نخاعی که تماشاگر ویژه بازی استقلال و مس سرچشمه بود، رفت گزارشگر برنامه قصد داشت در این باره با بازیکن آبی پوشان صحبت کند که چنین برخوردی از سوی سرپرست استقلال انجام شد.

*رفیعی: در دیدار پرسپولیس و داماش خوب قضاوت کردم
محمود رفیعی داور دیدار جنجالی پرسپولیس و داماش گیلان در برنامه 90 گفت: «من از تلویزیون گلایه دارم که 20 دقیقه فحاشی به داور را پخش کردند. از خود شما آقای فردوسی پور هم گلایه دارم. از کمیته انضباطی فدراسیون هم گله دارم. من مربی نساجی را به دلیل توهین اخراج کردم این مربی دو جلسه محروم شد اما چطور بازیکنی که به من فحش ناموسی داده فقط یک جلسه محروم می شود؟»
وی ادامه داد: «از علی کریمی تشکر می کنم. در پایان آن بازی حسین عسگری به من گفت انتظار بیشتری از شما در قضاوت داشتم و مشکل شما از جایی آغاز شد که در دقیقه یک به بازیکنان اخطار ندادی و گل داماش هم آفساید بود و خطای روی بازیکن پرسپولیس قبل از اخراج نصرتی را هم ندیدی. با این حال من می گویم در این مسابقه خوب قضاوت کردم.»
رفیعی درباره محرومیت 4 جلسه*ای از سوی کمیته داوران گفت: «محرومیتم به خاطر مصاحبه ام بود و چون دیگر نمی خواستم دیگر قضاوت نکنم مصاحبه کردم. بعد از بازی اعلام کردم دیگر سوت نمی زنم و از داوری خداحافظی کردم.»

* گل آفساید داماش و اخراج اشتباه نصرتی
در بخش گفتگوی ویژه محمد فنایی، حسین عسگری دبیر دپارتمان داوری کمیته داوران و هوشنگ نصیرزاده حضور داشتند تا در مورد نحوه قضاوت رفیعی صحبت کنند. هر سه نفر بر سر این مسئله توافق داشتند که نباید قطع و تعطیلی بازی به دلیل فحاشی به داور باب شود هرچند فحاشی امری ناپسند است.
حسین عسگری هم اعلام کرد رفیعی به خاطر نحوه قضاوتش محروم شد نه مصاحبه اش و در لیگ برتر این فصل به جز فغانی تمام داوران به دلیل اشتباه تاثیرگذار در بار اول دو جلسه و در مرتبه دوم 4 جلسه محروم شده اند.
بحث بر سر کارشناسی داوری بازی پرسپولیس و داماش با نظراتی گوناگون روبرو شد.
محمد فنایی که به عنوان کارشناس مستقل داوری در برنامه حاضر بود خطای پنالتی روی کریمی را اشتباه می دانست. او هند بازیکن برزیلی داماش را هم پنالتی می دانست اما در هر دو مورد، عسگری رئیس دپارتمان داوری با این نظر مخالفت جدی داشت. او تصمیمات رفیعی را درست می دانست.
جالب این بود که در دل دعواهای این دو، رفیعی داور بازی که روی خط بود، گفت: «من هنوز هم می گویم تصمیماتم درست بوده و همانی که دیدم را سوت زدم. اگر آقای محمد فنایی با عسگری مشکل دارد چرا خطای واضح روی علی کریمی را می گوید پنالتی نیست.»

اما در بقیه موارد مثل اخراج درست زارع، گل آفساید داماش و اخراج اشتباه نصرتی اختلاف نظری وجود نداشت.

* جدل و بحث شخصی عسگری و نصیرزاده به جای بحث کارشناسی
حسین عسگری و هوشنگ نصیرزاده به جای بحث کارشناسی به مسایل حاشیه ای پرداختند. نصیرزاده مدعی بود که عسگری بازی های پخش مستقیم را به داورانی که دوستش هستند می دهد و بهترین ها را برای همه بازی ها انتخاب نمی کند و گفت که بی عدالتی عمر افراد را در حوزه کاری کم می کند.
نصیرزاده همچنین گفت که اعضای دپارتمان داوری به خودشان نظارت می دهند اما داوران بازنشسته ای مثل افشاریان و مرادی و... را زیاد به کار نمی گیرند. عسگری هم اطلاعات نصیرزاده را غلط دانست و اعلام کرد آمار در این زمینه برخلاف گفته های نصیرزاده است.
صحبت های غیاثی درباره عدم حضور نمایندگان داوری ایران در جام جهانی 2014 نیز که مهر ماه سال گذشته انجام شده بود پخش و موجب خوشحالی نصیرزاده شد!
بعد هم عسگری نصیرزاده را متهم کرد به اینکه آمار دروغ می دهد. او گفت: «نصیرزاده چه کارشناسی است که 10 سال است اصلا هیچ کلاسی نرفته و بعد به خودش اجازه می دهد، نامش را بگذارد کارشناس.»
نصیرزاده هم ادامه داد: «چطور آقای غیاثی که 10 سال هم قبل از من نرفته کلاس می شود کارشناس. آقای فنایی هم هستند، همین آقای عسگری در کلاس کرمانشاه نشسته بود و من تدریس می کردم. یادتان هست؟ یادتان هست که من سنم کمتر از شما بود داشتم به شما تدریس می کردم؟»
عسگری گفت: «من بدم، عنایت بد است، نظری و غیاثی هم بد هستند؛ اگر نصیرزاده این همه توانایی دارد چرا هیچ رئیس کمیته داورانی از او استفاده نکرده است؟»
نصیرزاده هم گفت که در کلاس داوری او مدرس حسین عسگری بوده و اکنون هم کمیته داوران برای اینکه رضایت آیت الهی را جلب کند به داوران شیرازی بیشتر قضاوت می دهد اما فریدون اصفهانیان رئیس کمیته داوران خواهد شد و با آمدن گروه جدید دیگر شاهد ناهنجاری کمتری در داوری خواهیم بود. عسگری نیز اعلام کرد نصیرزاده صلاحیت اظهار نظر درباره داوران را ندارد چون کارشناس نیست و منتقد است.
این بحث به دعوا کشید و هر دو طرف همدیگر را متهم می کردند. کار به جایی کشید که فنایی می گفت:« کاش حرمت ریش سفید من را نگه دارید و با هم دعوا نکنید!»

* رویانیان: فدراسیون فوتبال تحت تاثیر دست*های پشت پرده است ؛ برای دو امتیاز آدم می*کشند
مدیرعامل باشگاه پرسپولیس با انتقاد شدید از مسئولان فدراسیون فوتبال این فدراسیون را نهادی غیر مستقل نامید که تحت تاثیر دست*های پشت پرده است.
محمد رویانیان در برنامه شب گذشته نود در مورد اتفاقات رخ داده در دیدار پرسپولیس و داماش گیلان گفت: «برای داوران احترام قائلم اما متاسفم که مدیریت ناصحیح باعث شده در بازی های فشرده پایان فصل داورانی انتخاب شوند که با اشتباهات خود به تیم ها ضربه می زنند.»
وی ادامه داد: «پرسپولیس در دیدار با نفت، الغرافه و الشباب نشان داد که پرسپولیس جدید شده اما در دیدار با داماش اشتباهات داوری به ما ضربه زد. این اشتباهات تحت تاثیر دست هایی است که باید به آن توجه کنیم. اشتباه داوری در بازی با داماش تاثیرگذار بود و من این مسئله را به طور قانونی و جدی تا آخر پیگیری می کنم.»
رویانیان با اشاره به حکم کمیته انضباطی مبنی بر کسر 2 امتیاز از پرسپولیس تصریح کرد: «انگار فاجعه بین المللی و یا یک اتفاق بزرگ انسانی رخ داده که کمیته انضباطی بدون شنیدن نظر ما و بدون خواستن مدرکی از باشگاه پرسپولیس سریع و با عجله رای خود را صادر کرد. فدراسیون فوتبال فقط به دنبال معلول هاست نه علت ها و به علت ها توجهی نمی کند. باشگاه ها و هواداران را راحت محروم می کنند اما شما چه کرده اید؟»
مدیرعامل باشگاه پرسپولیس عنوان کرد: «بحث استقلال فدراسیون مطرح شد و من به عنوان یک مدیر دولتی از آن حمایت کردم اما الان می گویم که فدراسیون فوتبال مستقل نیست و تحت تاثیر دست های پنهان قرار دارد. چهار پنج بازیکن ما را قبل از بازی با سپاهان محروم می کنند و همچنین رای به کسر دو امتیاز از پرسپولیس می دهند و به طور مستقیم سه میلیارد تومان به باشگاه ما ضربه می زنند.»
وی افزود: «پرسپولیس را سه بر صفر بازنده و دو امتیاز هم از ما کسر می کنند بعد از کاپیتان پرسپولیس تقدیر می کنند. کاپیتان پرسپولیس یعنی تیم پرسپولیس، رفیعی دو بازیکن تیم ما را اخراج کرد اما هیچ کدام از بازیکنان ما به داور بی احترامی نکردند. چه زمانی بازیکنان ما تماشاگران ما را تحریک کردند؟ داور بود که با اشتباهاتش تماشاگران را تحریک کرد.»
رویانیان اظهار داشت: «من سرباز این کشورم و به شرافت من توهین شده است. در آخرین روزهای لیگ برای دو امتیاز آدم می کشند و به بازیکنان من پیامک می زنند. پای دلال ها و واسطه ها به میان آمده است و به کاپیتان صبا می گویند برای هر مسابقه 10 میلیون تومان بگیر و کوتاه بیا. آقای کفاشیان! رئیس کمیته داوران و رئیس کمیته انضباطی، ما را ساده گیر آورده اید؟!»
وی تاکید کرد: «رای کمیته انضباطی متناقض بود. از یک طرف کاپیتان پرسپولیس تشویق می شود و از سوی دیگر ما جریمه و کسر امتیاز می شویم. پس منِ مدیرعامل، بازیکنان دیگر و سرمربی هیچ نقشی در این میان نداشتیم؟ چرا باشگاه را جریمه می کنید؟ چرا در ان فصل 8 امتیاز از ما کم می کنید؟»
رویانیان گفت: «این تصمیم ها یک طرفه است و باید بدانند با تیم بزرگ کشور طرف هستند. کجا بازیکن پرسپولیس تماشاگران را تحریک کرده اند؟ به من بگویید تا بدترین برخورد را با او بکنم. هر کسی ذره ای عقل و شعور داشته باشد رفتار تماشاگران را تایید نمی کند اما اصلا ثابت کنید آنها تماشاگران تیم ما بودند! آنها هواداران ما نبودند!»
مدیرعامل پرسپولیس در مورد بحث تبانی در فوتسال گفت: «مگر من مرده ام که بخواهم مدارک تبانی را به کمیته انضباطی بدهم؟ آنها با من قرارداد دارند و من هم با آنها برخورد می کنم. من به عنوان مدیر باشگاه گفته ام که تبانی بوده و نیازی به ارائه مدارک به کمیته انضباطی نیست و معاون من هم اشتباه کرده که چنین حرفی زده است.»
در این لحظه فردوسی پور خطاب به رویانیان گفت که تا به حال شما را اینقدر عصبانی ندیده بودیم که مدیر عامل پرسپولیس گفت: «من سرباز این مملکتم و کلی کارهای اخلاقی کردم اما شرافت من را فروختید.»

* عصبانیت رویانیان از حسن زاده و معاونش!
رئیس کمیته انضباطی در واکنش به اعتراض رویانیان در مورد رای مبنی بر کاهش دو امتیاز از پرسپولیس بدون اینکه از این باشگاه توضیحی خواسته شود گفت: «در این زمینه به باشگاه پرسپولیس حق می دهم آنها می توانند به رای اعتراض کنند و پرونده به کمیته استیناف برود.»
رئیس کمیته انضباطی همچنین گفت که مسئولان باشگاه پرسپولیس چرا ادله خود را در مورد تبانی در فوتسال به کمیته انضباطی فدراسیون ارایه نداده اند و قرار بود ظرف 48 ساعت این اتفاق بیفتد اما 10 روز طول کشیده و در نهایت قرار است سه شنبه ادله خود را مبنی بر اثبات تبانی بدهند که رویانیان گفت لزومی ندارد این کار انجام شود و باشگاه پرسپولیس خودش با متخلفین برخورد می کند زیرا آنها با پرسپولیس قرارداد دارند و معاونش هم اشتباه کرده که گفته ادله را به کمیته انضباطی فدراسیون ارایه خواهد کرد.
رویانیان از رای صادره کمیته انضباطی در مورد باشگاه پرسپولیس بسیار عصبانی بود و گفت که این رای به دست های پشت پرده در فدراسیون فوتبال ارتباط دارد.
رویانیان با حسن زاده درگیری لفظی پیدا کرد تا پس از درگیری های فردوسی پور و حسن زاده و عسگری و نصیرزاده شاهد هت*تریک درگیری*ها در برنامه شب گذشته 90 باشیم!

* عجیب ترین نظر سال: بازی داماش و پرسپولیس باید تکرار شود!
معاون حقوقی اتحادیه فوتبال ایران معتقد است که طبق قوانین کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال کشورمان دیدار تیم های پرسپولیس و داماش باید تکرار شود.
احمدرضا براتی گفت: «رای کمیته انضباطی با مشکلات جدی روبه رو است و فکر می کنم که رای درستی صادر نشده است.»

وی در خصوص کسر دو امتیاز از باشگاه پرسپولیس، ادامه داد: «کسر دو امتیاز از باشگاه پرسپولیس به هیچ عنوان صحیح نبوده و این در هیچ جای آیین نامه اعلام نشده است.»
معاون حقوقی اتحادیه فوتبال ایران در خصوص اعلام نتیجه سه بر صفر، گفت: «این رای کاملا اشتباه است و طبق متن قوانین کمیته انضباطی این بازی باید تکرار شود.» وی تصریح کرد: «با وجود اینکه از زمان این بازی تنها یک دقیقه باقی مانده بود اما بازهم طبق قوانین کمیته انضباطی این بازی باید تکرار شود و در این مساله نیز کمیته انضباطی اشتباه کرده است.»
وی اظهار داشت: «رییس کمیته انضباطی صحبت های هیچ یک از ما کارشناسان قضایی فوتبال را نمی پذیرد اما با این وجود معتقدم رای آنها کاملا نادرست اعلام شده است.»
این نظر عجیب واکنش فردوسی پور و فنایی را به دنبال داشت و این دو اعلام کردند که اگر این گونه باشد همه تیم ها وسط زمین می ریزند و کاری می کنند که بازی تکرار شود.
فردوسی پور در ابتدای برنامه گفت که سه ساعت برنامه خواهیم داشت اما برنامه دوشنبه شب 4 ساعت طول کشید و در نهایت نیز وقت برای رسیدگی به همه مسائل نرسید.

قدیمی 04-10-2012
mohammad.90 آواتار ها
مدیر بخش ورزش

پیش فرض 90 خودجوش قطع شد

درگیری‌های لفظی و عصبانیت مدیرعامل پرسپولیس/ 90 خودجوش قطع شد!برنامه دوشنبه شب نود در شرایطی روی آنتن رفت که ابتدای آن با مشکلات فنی مواجه شد و به جای تصاویر ورزشی آبشارهای بهاری به تصویر کشیده شد و البته در ادامه اعلام حکم دیدار داماش و پرسپولیس درگیریهای لفظی را به وجود آورد.به گزارش خبرنگار مهر، برنامه نود با مشکلات فنی که برای آن پیش آمده بود آغاز شد و پس از مطرح شدن سوال نظرسنجی زمانی که عادل فردوسی پور قصد داشت با بینندگان سلام و احوالپرسی کند صدایش به گوش کسی نرسید و ناگهان برنامه به صورت خودجوش قطع شد و تصاویری از آبشارهای پرآب و بهاری پخش شد تا مشکلات رفع شود.
پس از برطرف شدن این مشکل ابتدا دیدارهای لیگ قهرمانان آسیا پخش و سپس برخی بازیهای لیگ برتر و حاشیه های آنها مورد بررسی و کارشناسی قرار گرفت و سپس بخش های دیگر برنامه روی آنتن رفت. محمد فنایی کارشناس داوری این برنامه بود که با حضور حسین عسگری به عنوان مهمان حضوری اختلاف نظر آنها در مورد صحنه های مشکوک داوری دیدار پرسپولیس و داماش جالب بود.
مهمترین بخش اختلاف نظر آنها به صحنه پنالتی پرسپولیس برمی‌گشت که محمد فنایی اعتقاد داشت این صحنه پنالتی نبوده اما حسین عسگری که نایب رئیس کمیته داوران است اعتقاد داشت بازیکن داماش پای علی کریمی را زده و به همین خاطر اعلام ضربه پنالتی صحیح بوده است. البته هر دوی این کارشناسان بر آفساید بودن گل اول تیم داماش صحه گذاشتند و اخراج ها را هم درست تشخیص دادند.
ضمن اینکه در بررسی داوری صحنه های مشکوک دیدار استقلال و مس سرچشمه نیز گل اول آبی پوشان آفساید اعلام شد. ضمن اینکه باید آرش برهانی از بازی اخراج می شد و یک پنالتی باید به سود تیم مس سرچشمه اعلام می شد که داور این بازی از صحنه خطای مدافع استقلال روی علی سامره به راحتی گذشته بود.
محمود رفیعی داور دیدار داماش و پرسپولیس نیز که در ابتدای صحبت هایش به اتفاقات این بازی اشاره کرد با اعلام اینکه دیگر قصد ندارد در این فوتبال قضاوت کند گفت: متاسفانه در آن بازی شرایطی وجود داشت که دیگر نمی شد دقایق پایانی را قضاوت کرد. من هم در رختکن به آقای عسگری و سایر دوستان توضیحات لازم را دادم و اعلام کردم دیگر نمی خواهم در این فوتبال قضاوت کنم.
محسن قهرمانی داور دیدار تیم های ملوان و داماش و همچنین راه آهن و مس کرمان که در هر دو دیدار هم جنجال ساز شده بود دیگر مهمان تلفنی برنامه نود بود که پس از محرومیت دو ماهه اش واکنش نشان داد. او توضیحاتی در مورد دیدار ملوان و داماش داد و اعتراف کرد که در آن بازی گفته است تا زمانی که تماشاگران فحش می دهند خطاها را نمی گیرد.
قهرمانی که از اتفاقات روی داده پیرامون خودش دلگیر بود در این مورد گفت: همه فکر می کنند قهرمانی یک آدم خشمگین است اما باید بگویم که پشت این چهره یک دل مهربانی هست. من هم دل دارم، خانواده دارم. من چند دقیقه آخر بازی ملوان و داماش را با اشک قضاوت کردم و با اشک هم از زمین بیرون رفتم.
در ادامه برنامه هوشنگ نصیرزاده که از اهواز روی خط ارتباط زنده تصویری برنامه آمده بود ابتدا دقایقی در مورد اتفاقات دیدار پرسپولیس و داماش اظهار نظر کرد و سپس به بحث و تبادل نظر با حسین عسگری پرداخت که البته این بحث دقایقی بعد به درگیری لفظی تبدیل شد و طرفین یکدیگر را به بی اطلاعی و داوری نکردن محکوم کردند.
برنامه 90 با روی خط آمدن محمد رویانیان شکل و شمایل جدیدی به خود گرفت و مدیرعامل پرسپولیس که از رای صادر شده به شدت ناراحت بود مسئولان فدراسیون فوتبال را محکوم به رعایت نکردن استقلال این فدراسیون محکوم کرد و گفت که برخی اتفاقات پشت پرده در تعیین رای دیدار پرسپولیس و داماش تاثیرگذار بود.
رویانیان در مورد این رای گفت: من متاسفم که با یک مدیریت ناصحیح داورانی را انتخاب می کنند که به باشگاه ها ضربه می زنند. ضرباتی که بعد از دیدار با نفت به پرسپولیس زده اند روی بدنه تیم ما تاثیرگذار است. به نظر من این یک سناریو است که برای پرسپولیس نوشته اند. وظیفه من این است که حقی که از پرسپولیس گرفته شده است را پیگیری کنم.
وی ادامه داد: من به خاطرتوهینی که به آقای رفیعی شد ناراحتم اما ظاهرا ایشان به خاطر مصاحبه ای که کرده اند محروم شدند که بنده واقعا متاسفم. من کوتاه نمی آیم و این مسئله را پیگیری خواهم کرد. من نمی دانم آیا این واقعا یک اتفاق بزرگ انسانی بود که آقایان با این عجله رای دادند؟ آن هم بدون شنیدن حرف های ما و احضار نماینده باشگاه؟ آقایان تلاش کردند تا با رای دادن علیه پرسپولیس معضل مملکت را حل کنند!
مدیرعامل پرسپولیس که در دقایق پایانی صحبت هایش حسابی عصبانی شده بود گفت: این رای تحت تاثیر دست های پنهان داده شده است. پرسپولیس با اعلام این رای سه میلیارد تومان ضرر کرد. با این رای ما 8 امتیاز ضرر کردیم نه دو امتیاز. من همین جا می گویم که فدراسیون فوتبال استقلال ندارد. شما از کجا دو امتیاز آوردید و آن دو امتیاز را از ما کم کردید؟ این چه وضعی است که از کاپیتان من تقدیر می کنید؟ شرافت من را فروختید برای دو امتیاز. آقایان ما را ساده گیر آورده اید؟
در پایان نظرسنجی برنامه نود نیز که به انتخاب بهترین گل سال 90 اختصاص داشت و شش گل از قاسم دهنوی، قاسم حدادی فر، برانو سزار، حنیف عمران زاده، میلاد زنیدپور و حسین بادامکی به معرض قضاوت بینندگان گذاشته شد که در پایان گل حسین بادامکی بازیکن تیم فوتبال پرسپولیس که به ملوان زده شده بود به عنوان بهترین گل انتخاب شد.

هرگه که ترا دهیم دردی ،
نالان شوی و به سویم ایی

هر دم که ترا دهم شفایی ،

ویرایش توسط mohammad.90 : 04-10-2012 در ساعت 06:32 PM
قدیمی 04-11-2012
mohammad.90 آواتار ها
مدیر بخش ورزش

فردوسی پور طرفدار کدام تيم؟!
راستش برای ما که بسیار جالب بود گفتم شاید واسه شما هم جالب باشه.......افراد معروف طرفدار کدوم تیم فوتبالی هستند!!!!!!
فردوسی پور طرفدار پرسپولس است یا استقلال؟‬
به گزارش بي باک به نقل از باشگاه خبرنگاران، هر آدمی در زندگی شخصی خودش طرفدار یکی از ستاره ها وتیم ورزشی خاصی است این قاعده شامل حال ستاره های معروف دنیای ورزش و حتی هنر هم میشود.

شنیده ایم که:

علیرضا نادی(کاپیتان تیم ملی والیبال)..استقلال،بارسلونا

سعید معروف(پاسور تیم ملی والیبال)..پرسپولیس.بارسلونا

مهدی مهدوی(پاسور تیم ملی والیبال)...رئال مادرید

امیر غفور(قطر پاسور تیم ملی والیبال) ...پرسپولیس

پرویز مظلومی(مربی فوتبال)....رئال مادرید

کریم انصاری فرد(فوتبالیست)..پرسپولیس.رئال مادرید

جواد نکونام(فوتبالیست)...بارسلونا(ژاوی )

مهدی رحمتی(دروازه بان) ..بارسلونا

رضا یزدانی(خواننده)..استقلال .بارسلونا

صمد نیکخواه بهرامی(بسکتبالیست)..بارسلونا

فرزاد فرزین(خواننده)...پرسپولیس

عادل فردوسی پور(گزارشگر فوتبال) بارسلونا و پرسپولیس

امیرجعفری(بازیگر):استقلال

سام درخشانی(بازیگر)::استقلال

پژمان بازغی(بازیگر)::پرسپولیس

کامبیز دیرباز(بازیگر)::پرسپولیس

هرگه که ترا دهیم دردی ،
نالان شوی و به سویم ایی

هر دم که ترا دهم شفایی ،
قدیمی 04-16-2012
mohammad.90 آواتار ها
مدیر بخش ورزش

پیش فرض فردوسي‌پور: كارهاي مورينيو را نمي‌پسندم/ اميدوارم شبكه ورزش همه‌‌گير شود

مزدك ميرزايي گزارشگر با سابقه سيما روز گذشته در مصاحبه‌اي، صحبت‌هايي را در مورد تفاوت‌هاي ژوزه مورينيو و پپ گوارديولا انجام داد كه در نوع خودش جالب توجه بود.
حرف‌هاي مزدك سروصداي زيادي به پا كرد و نكته جالب اينجاست كه عادل فردوسي‌پور هم از سرمربي رئال مادريد و رفتارهاي عجيب او انتقاد مي‌كند. ظهر امروز با عادل فردوسي‌پور تماس گرفتيم كه او البته درگير برنامه نود بود و به همين دليل نتوانست به طور كامل در خصوص اين موضوع صحبت كند.
با اين حال فردوسي‌پور در پاسخ به اين سوال كه شما از بين مورينيو و گوارديولا كدام را انتخاب مي‌كنيد به خبرنگار سايت گل گفت:« خيلي از كارهاي مورينيو را نمي‌پسندم و مطمئنا گوارديولا را انتخاب خواهم كرد.»
عادل در پاسخ به اين سوال كه رفتارهاي مورينيو، اعتراض‌هاي او، غيبت‌هايش در كنفرانس‌هاي مطبوعاتي و مسائل مختلف ديگر بر گرفته از چه چيزي است خاطرنشان كرد:« به هر حال او «آقاي خاص» است و به خاطر همين مسائل چنين لقبي را به اين مربي داده‌اند. البته رفتارها مورينيو در اروپا هم با انتقادهاي زيادي همراه است.»
در ادامه از عادل در مورد افتتاح شبكه ورزش سوال مي‌كنيم كه او اين جمله كوتاه را به زبان مي‌آورد:« اين اتفاق خوبي است و اميدوارم شبكه ورزش همه‌گير شود. ببخشيد، من درگير برنامه نود هستم و بايد بروم!»

هرگه که ترا دهیم دردی ،
نالان شوی و به سویم ایی

هر دم که ترا دهم شفایی ،
قدیمی 05-08-2012
mohammad.90 آواتار ها
مدیر بخش ورزش

هر آنچه در برنامه 90 جنجالی دیشب گذشت
همه90؛ازدرگیری درخشان تا کنایه فردوسی‌پور

پرسش نظرسنجی نود، این بود که آیا با ممنوعیت استفاده از دروازه‌بان خارجی موافقید یا خیر؟ که حدود 80 درصد مخالفت خود را اعلام نمودند و حدود 20 درصد موافق طرح ممنوعیت استفاده از دروازه‌بان خارجی بودند .
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۱

برنامه 90 شب گذشته مانند همیشه دیدنی بود؛ محمد فنایی به عنوان کارشناس داوری ، مهمان حضوری این برنامه بود. البته در ادامه مسعود نظرزاده مدافع بوشهری شاهین در این برنامه حضور یافت
به گزارش «تابناک»، فردوسی‌پور برنامه نود را با پرسش نظرسنجی که آیا با ممنوعیت استفاده از دروازه‌بان خارجی موافقید یا خیر، آغاز کرد. وی برنامه را با پخش بازیهای لیگ قهرمانان آغاز کرد .

محمد فنایی کارشناس داوری

محمد فنایی به عنوان کارشناس داوری عنوان کرد که در بازی پرسپوليس و راه اهن داور یک پنالتی به سود پرسپوليس را نادیده گرفت و یک بازیکن راه اهن می بایست در نیمه اول اخراج می شد ، ضمنا گل دوم استقلال به نفت ابادان صحیح نبود . و یک پنالتی به سود نفت تهران گرفته نشد . در ضمن پنالتی های شاهین مقابل سایپا صحیح نبود .

فردوسی پور خطاب به مدیر سپاهان: شما هم باید 10 نفره می شدید!

در ادامه ، برنامه 90 با به تصویر کشیدن حرکت جواهیر سوکای در بازی سپاهان با حریف اماراتی داغ شد.

برنامه این هفته عادل فروسی پور با بررسی حرکت مهاجم سپاهان در بازی آسیایی تیمش حالت رسمی پیدا کرد. صحنه ای که سوکای حرکت جوانمردانه را اجرا نکرد و توپ را از اماراتی ها گرفت ، باعث اخراج دروازه بان حریف و به هم ریختن روند بازی شد. عادل این حرکت را با فیرپلی بازیکنان آژاکس مقایسه کرد و به مدیر سپاهان برای تقسیم کردن پاداش 50 میلیونی بین بازیکنانش که بعد از این صحنه ، پنالتی را بیرون زده بودند ، گلایه کرد و گفت:« بهتر نبود یکی از بازیکنان تان را بیرون می کشیدید تا نشان دهید فیرپلی واقعی را رعایت کردید؟

رحیمی هم در پاسخ گفت:« البته جواهیر سوکای وقتی دید بازیکن حریف توپ را نگرفت ، دنبالش دوید. اما من هم الان قبول دارم که ما باید یک یارمان را بیرون می کشیدیم.

کفاشیان: هنوز تصمیم قطعی نگرفتیم! ۷۸ درصد پرسپولیسی هستن ؟

کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال که روی خط برنامه 90 رفته بود ، درباره قانون منع حضور دروازه بانان خارجی در لیگ برتر گفت:« ما هنوز تصمیمی در این باره نگرفتیم و از سازمان لیگ خواستیم در دوره جدید ، قوانین مربوط به لیگ را بررسی مجدد کنیم. بحث اینکه حضور بازیکنان خارجی را بازتر کنیم یا محدودتر ، اینکه لیگ 16 تیمی شود یا نه . به هر حال در این سال ها بازیکنان خارجی زیادی آمده اند به لیگ ما که کیفیت نداشتند و کلی پول در دلالی سوخته است. به هر حال ما 4 سال این قانون را اجرا کردیم و ماحصلش این است که یک گلر لژیونر داریم ولی باید نظرات کارشناسان را در این زمینه بگیریم . هفته بعد دو جلسه داریم و از میان نظرات همه ف یک تصمیم نهایی می گیریم.

او در پاسخ به این سئوال فردوسی پور که مگر قبل از این قانون لژیونر نداشتیم و تازه حقیقی که در تیمش بازی نمی کند گفت:« به هر حال ما باید بهترین تصمیم را بگیریم. یکسری از مدیران ، قیمت بازیکنان را بالا بردند . ما باید یک فکری برای این قصه بکنیم. من هم معتقدم که باید این قانون را در دسته اول اجرا کنیم.

عادل فردوسی پور به نظرسنجی برنامه اش اشاره کرد و گفت:« 78 درصد مردم می گویند این قانون به ضرر فوتبال است.» و کفاشیان در پاسخ گفت:« این 78 درصد که رنگش هم قرمز است ، پرسپولیسی ها هستند دیگر؟ » و این جمله را با خنده گفت و تاکید کرد سعی می کند نظر مردم در این باره لحاظ شود.

کنایه دوباره عادل به رسولی نژاد !

در بخشی دیگر از این برنامه یک مخاطب نامه ای را خطاب به رسولی نژاد مغاون وزیر ورزش نوشته و از او خواسته بود تا شرایطی را فراهم کند تا بتواند مثل حسین علوی مقدم به استقلال بپیوندد!

درد نامه حیدری به 90

مهدی حیدری کاپیتان سابق تیم های بوتان و اکباتان که به دلیل بازی در فیلم های سینمایی و سریال های تلویزیونی ، چهره ای شناخته شده است برای علاقمندان کمتر حرفه ای فوتبال ، در نامه ای به برنامه 90 نوشته بود:« چند سال قبل وامی 5 میلیون تومانی گرفتم که به دلیل مشکلات مالی ، این وام با سودش الان بیش از 30 میلیون تومان شده و الان شرایط سختی دارم. نامه ای که سبب شد تا محمد فنایی درباره اش بگوید:« مهدی حیدری خودش یکی از چهره های سرشناس فوتبال ایران بوده ، همیشه تلاشش کمک به پیشکسوتان بوده و الان خیلی شرایط تلخی است که سبب شده او چنین نامه ای را بنویسد.

علی کفاشیان در برنامه 90 گفت:« من به کمیته استیناف فقط توصیه کردم . البته آنها تصمیم شان را مستقل از توصیه من گرفتند تازه من هم اینقدر زیر فشار آقای رویانیان بودم که تصمیم گرفتم به کمیته استیناف یک توصیه ای بکنم.

بازهم یک داور در تالش کتک خورد

در شرایطی که هنوز چند ماه از ماجرای ضرب و شتم یک داور فوتبال در بازی دو تیم شمالی کشور در تالش نگذشته بود، بار دیگر یک داور از سوی بازیکنان تیم تالشی مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

یک قانونی بگذارید که داوران کتک نخورند!

بعد از حرف های کفاشیان بود که محمد فنایی کارشناس داوری این هفته برنامه شروع به صحبت کرد و گفت:« آقای کفاشیان کاش شما که قرار است توصیه کنید و قوانین را اصلاح کنید ، یک کاری هم کنید که این قدر داوران را در شهرهای مختلف کتک نزنند.»
این درحالی بود که قبل از این عادل فردوسی پور گفته بود در آبادان و تالش دو داور را تا سرحد مرگ کتک زده اند. کفاشیان هم در پاسخ گفت:« حالا تلاش می کنیم که این اتفاق بیفند.»

دایی : لیدرهای پرسپولیس حاشیه سازند

در ادامه برنامه علی دایی با اشاره به دیدار با پرسپولیس گفت: ما در دیدار برابر پرسپولیس به ویژه در نیمه نخست فوتبال خیلی خوبی را به نمایش گذاشتیم و بر‌تر از حریف بودیم. از‌‌ همان دقیقه اول ‌می‌دانستیم باید هافبک‌های پرسپولیس را از بازی خارج کنیم که خوشبختانه در این کار موفق بودیم اما در عدم آفسایدگیری مناسب گل‌هایی را دریافت کردیم اما در کل توانستیم ۳ امتیاز را کسب کنیم. .

وی ادامه داد: پرسپولیس در این دیدار تمام سعی خودش را کرد و حتی اگر در دقایق آخر آن توپ را فرشید کریمی نمی‌گرفت چه بسا بازی مساوی ‌می‌شد. در کل معتقدم مشکل اساسی پرسپولیس لیدرهای آنها هستند که تعدادشان به ۱۰ نفر نمی‌رسد اما آنها حاشیه‌های بسیاری برای تیم ایجاد کردند و اجازه ندادند این تیم روی آرامش را ببیند.

درگیری شدید درخشان و مدیر کل ورزش و جوانان استان بوشهر

مدیر کل ورزش و جوانان استان بوشهر با درخشان سرمربی سابق تیم فوتبال شاهین بوشهردرگیری لفظی پیدا کرد.

در این گفتگوی تلفنی صحبت هایی ردوو بدل شد که هیچ کمکی به بازگشت تیم فوتبال شاهین بوشهر نخواهد کردو به نوعی نوش دارویی پس از مرگ سهراب محسوب می شود.

پرسش و پاسخ نظرسنجی

پرسش نظرسنجی نود، این بود که آیا با ممنوعیت استفاده از دروازه‌بان خارجی موافقید یا خیر؟ که حدود 80 درصد مخالفت خود را اعلام نمودند و حدود 20 درصد موافق طرح ممنوعیت استفاده از دروازه‌بان خارجی بودند .

این برنامه در ساعت 2 و 20 دقیقه تمام شد .

هرگه که ترا دهیم دردی ،
نالان شوی و به سویم ایی

هر دم که ترا دهم شفایی ،
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)