بازگشت   پی سی سیتی > هنر > موسيقی Music > اخبار موسیقی

اخبار موسیقی در این بخش تازه ترین اخبار موسیقی ایران و جهان گذاشته خواهند شد

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 12-17-2011
FereShteH آواتار ها
FereShteH FereShteH آنلاین نیست.
کاربر خيلی فعال

سپاسها: : 1,663

2,620 سپاس در 1,701 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض حميد عسگري: براي استقلال مجاني مي‌خواندم ولي...

حميد عسگري خواننده خوش صدا و البته استقلالي يكي دو روزي است خبرساز شده. اين خبرسازي البته از سوي او نبوده و به قول خودش لطف برخي دوستان است! پاسخ منفي حميد عسگري به پيشنهاد حضورش در مجموعه «بچه‌هاي آسمون» حرف و حديث‌هايي را در پي داشت كه اوج آن، اين بود: «عسگري به استقلال پشت كرد.» حرف‌هاي اين خواننده خوش اخلاق و دوست‌داشتني را در مورد اين حاشيه‌ها بخوانيد:
90: داستان از چه قرار است؟
چه بگويم! پيشنهادي مطرح شد كه ترانه‌اي براي تيم استقلال بخوانم كه به دلايلي آن را رد كردم و حالا مي‌بينم كه اين حرف و حديث‌ها درست شده.
90: شايد با توجه به اين‌كه تو يك استقلالي هستي انتظار مي‌رفت اين پيشنهاد را قبول كني.
بله من يك استقلالي هستم و منكر علاقه‌ام به اين تيم هم نمي‌شوم. ولي بايد توجه داشت كه من فوتباليست نيستم. يك هنرمندم. علاقمندان كارهاي من هم خوشبختانه هم استقلالي هستند و هم پرسپوليسي. اتفاقا به همين دليل هم اين پيشنهاد را رد كردم چرا كه نمي‌‌خواهم باعث دلخوري پرسپوليسي‌ها شوم.به هر حال آنها هم از من انتظاراتي دارند. باور كنيد در يكي از كنسرت‌ها نوجواني ده، دوازده ساله با گريه مي‌گفت چرا پرسپوليسي نيستي؟ همين مسائل به من اجازه نمي‌دهد كه بروم و ترانه‌اي استقلالي را به نام خودم ثبت كنم. فكر نمي‌‌كنم كار درستي باشد.
90: ولي نوشته‌اند به خاطر مسائل مالي به استقلال پشت كردي.
(مي‌خندد) پول؟ خدا را شكر آنقدر دارم كه به پول موسيقي نيازي نداشته باشم. مطلقا بحث ما مالي نبود و اتفاقا اگر آن دليلي كه گفتم مانع نبود مجاني براي استقلال مي‌خواندم. اين اخبار را هم مي‌دانم كدام عزيزي ساخته و پرداخته است! بگذريم.
90: شايد اگر بگويي چه كسي باعث اين حرف و حديث‌ها شده واقعيت روشن شود.
نيازي نمي‌بينم. به هر حال از دوستان و همكاران است. فقط بايد بگويم علاوه بر دليل محكمي كه براي رد اين پيشنهاد داشتم كاري كه شنيدم آنقدر ضعيف بود كه نه در شان حميد عسگري بود و نه در شان باشگاه استقلال.
90: از نظر موسيقي؟
از همه نظر. ترانه، آهنگ، تنظيم. من كار را از پشت تلفن شنيدم و قطعه آنقدر ضعيف بود كه هيچ ترديدي براي رد كردن آن باقي نمي‌گذاشت.
90: يعني اگر قطعه قوي بود، شايد مي‌پذيرفتي؟
به هر حال گاهي يك كار آنقدر مجذوبت مي‌كند كه شايد روي اعتقادات پا بگذاري. اما همان طور كه گفتم آن ترانه و تنظيم و موسيقي اصلا در حد نام استقلال نبود.
90: اين حاشيه‌سازي را پيگيري مي‌كني؟
نه. فقط همين توضيح را دادم تا افكار عمومي در جريان قرار بگيرند. به دوستان هم توصيه مي‌كنم تحمل خود را بالا ببرند تا ظرفيت شنيدن «نه» را داشته باشند. رد كردن يك پيشنهاد كه اين اندازه ناراحتي و جوسازي ندارد. باور كنيد فقط و فقط به دليل احترامي كه براي هواداران پرسپوليس قائل بودم و هستم در همان ابتدا به اين پيشنهاد «نه» گفتم و حتي به آقاي فتح‌اله‌زاده هم توضيح دادم. همه چيز هم به خوبي و خوشي تمام شد اما حالا نمي‌دانم چرا دوستان خبرسازي مي‌كنند.
90: از داربي بگو. حسابي چسبيد، نه؟
پيروزي شيريني بود. البته انتظار هم همين بود. هر چند به شخصه بعد از داربي از يك جهت ناراحت شدم.
90: چرا؟
دلم براي حميد استيلي سوخت. از اشك‌هاي هواداران پرسپوليس هم حالم گرفته شد. اصلا حس خوبي نداشتم. با وجود آن‌كه پيروزي در داربي شيرين‌تر از هر پيروزي ديگري است اما اين موضوع برايم ناخوشايند بود. ديدن چهره مغموم و مظلوم استيلي شيريني داربي را برايم كمي تلخ كرد.
90: نكند دوست داشتي استقلال ببازد؟
راستش را بخواهيد ترجيح مي‌دادم استقلال فقط با يك گل پيروز شود. حتي اگر جام‌حذفي نبود به تساوي هم رضايت مي‌دادم.
90: واقعا؟
باور كنيد. دلم از وضعيت پرسپوليسي‌ها و استيلي حسابي گرفت.
90: لابد براي كريمي هم ناراحت شدي.
اتفاقا نه! او برخلاف هميشه رفتار خوبي در آن بازي نداشت.
90: تو براي پرويز مظلومي چه تيتري دادي. پرويز سوبله چوبله؟
نه بابا (مي‌خندد) اين حرف‌ها مال بچه‌هاي زير 12 و 10 سال است. از ما گذشته. جدا از شوخي اعتقاد دارم نبايد حريف را تحقير كرد. كري خواندن مزه فوتبال است اما نبايد شور شود. در اين مواقع بايد هواي نوجوانان و جوانان احساساتي رقيب را هم داشت. آنها با يك تيتر و شعار و جمله تحقيرآميز مدت‌ها غصه مي‌خورند و روحيه‌شان تخريب مي‌شود. فوتبال بايد بساط جشن و شادي باشد.
90: حالا بهترين بازيكن استقلال در داربي چه كسي بود؟
جباري. نه به خاطر دو گلي كه زد او واقعا موثر و كارگشا بازي مي‌كند. هر چند فرهاد مجيدي نشان داد بازيكن اخلاق فوتبال ايران است.
90: چطور؟
او يك جنتلمن تمام عيار است. آقا فرهاد علاوه بر بازي خوب، اخلاقي مثال‌زدني هم دارد. همان كه بازوبند را به يك جوان مي‌دهد اوج بزرگ منشي او را نشان مي‌دهد. من كه با آن حركت كلي حال كردم. يا دادن ضربه پنالتي به جباري. چه كسي از گلزني در داربي مي‌گذرد؟ تنها فرهاد مجيدي.
90: پرويز مظلومي اين ركورد را بهتر مي‌كند؟
فكر نمي‌كنم. احساسم اين است بازي بعد مساوي مي‌شود. با اين پيروزي كار مظلومي سخت‌تر شد.
90: و نكته آخر.
حركت پرسپوليسي‌ها هم ستودني بود. آنها بعد از خوردن سه گل بازي را خراب نكردند و جوانمردانه به شكست تن دادند. موضوعي كه در گذشته كمتر ديده مي‌شد. اين يك پيشرفت اخلاقي براي فوتبال ايران و داربي بود. پرسپوليسي‌ها نشان دادند ظرفيت باخت را دارند.
90: راستي روزي براي استقلال ترانه مي‌خواني؟
نه... شايد براي تيم‌ملي بخوانم.

جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش