بازگشت   پی سی سیتی > مقالات و مباحث علمی > مقالات و موضوعات علمی

مقالات و موضوعات علمی در این تالار مقالات و مطالب علمی قرار داده خواهد شد توجه شود که مقالات علمی و دانشگاهی با اخبار علمی تفاوت دارد و بخش مربوطه ی اخبار علمی به صورت جداگانه ایجاد شده است

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 09-23-2009
سمیرا_25 آواتار ها
سمیرا_25 سمیرا_25 آنلاین نیست.
کاربر علاقمند

سپاسها: : 0

13 سپاس در 9 نوشته ایشان در یکماه اخیر
Post متن کامل و بدون سانسور ِ « هزلیات سعدی »

موضوع : مجموعه شعر
نويسنده : سعدی
مترجم : حسین جاوید

توضيحات :«هزلیات سعدی» از نخستین طبع‌‌های آثار او در ابتدای قرن شمسی حاضر تا کنون هم‌واره در محاق حذف و سانسور بوده است. زنده‌نام «محمدعلی فروغی» به هنگام چاپ «کلیات سعدی» با تصحیح خودش ـ در حدود سال‌های دهه‌ی بیست شمسی ـ ، این اشعار را به بهانه‌ی خلاف اخلاق بودن کنار گذاشت و همه‌ی نسخه‌هایی که از آن تاریخ به بعد منتشر شده‌اند و قریب به اتفاق‌شان بر اساس نسخه‌ی فروغی‌ست، از این قاعده تبعیت کرده‌اند؛ گویی همه‌چیز دست به دست هم داده‌ تا این اخگرهای مهم ِ شوخ‌طبعی و طنازی ِ شیخ اجل، هر چه بیش‌تر به دست فراموشی سپرده شوند، متاسفانه. معدود نسخ «کلیات سعدی» دارای «هزلیات» نایاب‌اند، یا به قیمت‌های بالا فروخته می‌شوند و تازه همه امکان دست‌رسی به آن‌ها را ندارند. به این خاطر نسخه‌‌ی الکترونیک «هزلیات سعدی» را فراهم آورده‌ام که می‌توانید از طریق لینک‌های زیر آن‌را به‌صورت پی. دی. اف یا ورد دریافت کنید. در مقدمه‌ی این نسخه، حرف‌هایی را که باید، گفته‌ام و از جمله تاکید کرده‌ام که: هدف از تهیه و در دست‌رس قراردادن این نسخه، کمک به علاقه‌مندان راستین ادبیات ارزش‌مند فارسی به‌خصوص دانش‌جویان رشته‌ی ادبیات است و لاغیر.
------------------------------------

لطفا نظر یادتون نره

برای تشکر از کلید
استفاده کنید
کاربران زیر از سمیرا_25 به خاطر پست مفیدش تشکر کرده اند :
قدیمی 09-23-2009
abadani آواتار ها
abadani abadani آنلاین نیست.
کاربر عالی

سپاسها: : 0

13 سپاس در 12 نوشته ایشان در یکماه اخیر
abadani به Yahoo ارسال پیام

سلام
اما خانم سميرا متن اصلي هزليات و هجويات سعدي گويا فقط در كتابخانه مجلس موجود است كه منتشر نمي شود و همين متن ناقصي هم كه از هزليات سعدي موجود است به تصحيح خود مرحوم فروغي است البته فكر كنم اگر اشتباه مي كنم تذكر بدهيد
يا علي مدد
قدیمی 09-24-2009
دانه کولانه آواتار ها
دانه کولانه دانه کولانه آنلاین نیست.
    مدیر کل سایت

کوروش نعلینی

سپاسها: : 1,382

7,486 سپاس در 1,899 نوشته ایشان در یکماه اخیر
دانه کولانه به Yahoo ارسال پیام

سلام خب من باز باید تذکرات ایین نامه ای بدم به خاطر همه مون...
سمیرا خانم نوشته بالا رو خودتون ننوشین از سایت دیکگه ای کپی کردین
این هیچ عیب یا بد نیست
منتهی به این جمله دقت کنین

نقل قول:
در مقدمه‌ی این نسخه، حرف‌هایی را که باید، گفته‌ام و از جمله تاکید کرده‌ام
اینجوری بچه ها و یا بعدا شاید کسان دیگه ای برداشت کنند که این مجموعه توسط شما گرداوری شده
یعنی فکر کنند اصلا این نوشته مال شماست
حالا چرا من نگرانم ؟
اصلا بحث کپی رایتش هیچی
شاید امروز این مطلبب مهم نباشه اما کلا همه ی کاربرا بهتره مواظب باشن چیزی که مال خودتون نیست مشخص باشه که مال خودتون نیست شاید فردا مسئولتی پاتونو گرفت...
شاید فردا مشکلی پیش اومد

میدونین چی میگم ؟
میگم مشخص کنین که یه مطلب مال شما هست یا نه
معمولا مشخصه ولی نوشته هایی که شامل این جور جملات که در بالا نقل قول شد باشه دردسر ساز میشه...
گفتم که اصلا این بار و این مطلب چیز مهمی نیست ولی دیدم فرصت خوبیه که اموزشی داده باشم که همه مواظب باشن برای مطالب بعد
مثلا دوستی میاد توی یه وبلاگ میبینه نوشته برنامه فلان رو دانلود کنین عالیه من دانلود کردم خیلی خوب بود
حالا همون متن رو میاره میزنه توی سایت ما
که حاوی این حمله س " من دانلود کردم خیلی خوب بود" خب دیگه بچه ها فکر میکنند کار بر خودمون اینو نوشته و بهش اطمینان میکنن
دانلود و احرا میکنن کامپیوترشون میترکه
بعد بیا و درستش کن...
---------------------------------------------------------------------------------------

پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش