بازگشت   پی سی سیتی > تالار علمی - آموزشی و دانشکده سایت > پزشکی بهداشتی و درمان > روانشناسی

روانشناسی زیر تالار روانشناسی برای مباحث مربوط به این رشته

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 04-16-2011
SonBol آواتار ها
SonBol SonBol آنلاین نیست.
معاونت

سپاسها: : 521

1,688 سپاس در 686 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض تست شخصیت شناسی با انگشتان

تست شخصیت شناسی با انگشتان

با استفاده از عکس و انتخاب انگشت شخصیت خود را بشناسید.آیا تا به حال بطور دقیق به انگشتان دستان خود نگاه کرده اید؟ تا به حال فکر کرده اید که به کدامیک علاقه بیشتری نسبت به بقیه دارید؟ با دقت نگاه کنید، سپس توضیح مربوط به آن را بخوانید.

انگشت شماره ۱
این انگشت نماد مسایل مادی و ثروت است و کسانی که این انگشت را انتخاب میکنند، اقتصاد دانان خوبی هستند و معمولا از نظر مالی در وضعیت خوبی قرار دارند.

انگشت شماره ۲
این انگشت نماد کار میباشد و اشخاصی که به این انگشت اهمیت بیشتری میدهند انسانهای کاری هستند و بطور کلی وجدان کاری خوبی دارند و موفقیت زیادی در کارها دارند.

انگشت شماره ۳
این انگشت میزان اهمیت به خود فرد را نشان میدهد، افرادی که این انگشت را انتخاب میکنند، در مورد همه چیز اول به خود اهمیت داده و تا حدودی خودپرست و خودخواه هستند.

انگشت شماره ۴
این انگشت نماد محبت و عشق است و کسانی که این انگشت را انتخاب میکنند، انسانهای احساساتی و عاطفی هستند و همواره به دنبال محبت و خوشحال کردن دیگران هستند.

انگشت شماره ۵
این انگشت نماد خانواده و فرزند هست و کسانی که به این انگشت علاقمند هستند، افرادی هستند که به خانواده پایبند بوده و به زندگی مشترک و بطور کلی روابط بین افراد اهمیت می دهند.

قدیمی 04-16-2011
روناک آواتار ها
روناک روناک آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 37

66 سپاس در 36 نوشته ایشان در یکماه اخیر

من 2 هستم و فرانک 4
ناقوس به دستی و به دستی دستت...
قدیمی 04-17-2011
mary.f آواتار ها
mary.f mary.f آنلاین نیست.
مدیر بخش زمین شناسی

سپاسها: : 3,194

2,013 سپاس در 491 نوشته ایشان در یکماه اخیر

منم 2 هستم... وجدان کاری و موفقیت !
قدیمی 04-17-2011
SonBol آواتار ها
SonBol SonBol آنلاین نیست.
معاونت

سپاسها: : 521

1,688 سپاس در 686 نوشته ایشان در یکماه اخیر

من 4 شدم
اووووووف محبت
جونم احساس و عشق
ای ول مهربون
قدیمی 05-21-2011
ترنم آواتار ها
ترنم ترنم آنلاین نیست.
ناظر و مدیر تالارهای آزاد

سپاسها: : 7,641

11,675 سپاس در 3,736 نوشته ایشان در یکماه اخیر

تست روانشناسی شخصیت
آیا شما آرامش قلبی دارید؟

آرامش قلب شما بستگی به نوع رفتاری دارد که با آن دارید. اگر می خواهید خوشبختی و آرامش درونتان را محکی بزنید با ما همراه شوید و به سوالات زیر پاسخ دهید.
۱ـ زمانی که می خواهم بخوابم:
الف. اغلب مواقع به سختی به خواب می روم و صبح ها کمی گیج و کسل هستم.
ب. مثل یک کودک به خواب می روم و صبح زود قبل از زنگ ساعت بیدار می شوم.
ج. من شب زنده دارم. صبح ساعتم چندین بار زنگ می زند. دوست دارم روزهای تعطیل تا لنگ ظهر بخوابم.
بقیه در ادامه مطلب
۲ـ روز کاری من:
الف. با استرس زیادی همراه است. در اداره فشار کاری زیادی را تحمل می کنم و نمی توانم آرامشم را حفظ کنم.
ب. مشغله زیادی دارم و کارم زیاد است اما می توانم از عهده آن بر بیایم و کارهایم را مدیریت کنم. هر روز کمی وقت به خودم اختصاص می دهم.
ج. وحشتناک است. از روز اول هفته وحشت دارم.
۳ـ وقتی کسی با ماشین جلوی من ترمز می کند:
الف. بی صدا چند ناسزا حواله اش می کنم و یکی دو دقیقه حرص می خورم.
ب. اهمیتی نمی دهم.
ج. عصبانی می شوم، گاهی از کوره در می روم و با خشونت با او رفتار می کنم.
۴ـ تعهد اجتماعی و اعمال معنوی من:
الف. زیاد است. برای اعمال معنوی ام وقت می گذارم.
ب. خیلی زیاد است. اعمال مذهبی را انجام می دهم.
ج. به نظرم بی فایده است. وقت فکر کردن به این چیزها را ندارم.
۵ـ سیگار:
الف. هر روز سیگار می کشم.
ب. در هفته چند نخ سیگار می کشم.
ج. معمولا سیگار نمی کشم ولی وقتی می کشم افراط می کنم.
تبصره: کسانیکه سیگاری نیستند گزینه ب را انتخاب کنند.
نتیجه تست
اگر گزینه الف بیشتر است:
زندگی چندان ناخوشایند نیست اما می تواند بهتر و راضی کننده تر نیز بشود. شما برای پرداخت قرض ها و مسوولیت های خانوادگی گیر افتاده اید. اگر مراقب نباشید امکان دارد این مسایل زندگیتان را به هدر بدهد. سعی کنید با ترفندهایی ساده و آسان بر استرس هایتان غلبه کنید و زندگی را به کام خود شیرین سازید.
اگر گزینه ب بیشتر است:
بیشتر اوقات شما شاد هستید. یاد گرفته اید که در آشفتگی ها نیز آرام باشید و از زندگی لذت ببرید حتی زمانی که همه چیز رو به راه نباشد. با عملکردی که دارید امکان ابتلا به مشکلات قلبی را محدودتر می کنید.
اگر گزینه ج بیشتر است:
شما ستون های دنیا را روی شانه هایتان گذاشته اید. این امر به قلبتان فشار می آورد. عواملی چون استرس، عصبانیت، بی خوابی، افراط در مصرف سیگار و … احتمال ابتلا به فشار خون، چاقی مفرط، و دیگر بیماری ها را بالا می برد. داشتن قلبی سالم و خوشبخت را در اولویت زندگیتان قرار دهید

فاطمه مهدی پور
.
.

ویرایش توسط ترنم : 05-21-2011 در ساعت 05:46 PM
قدیمی 05-21-2011
ترنم آواتار ها
ترنم ترنم آنلاین نیست.

برون گرا هستید یا درونگرا ؟
شخصیت انسان ها را می توان با معیارهای گوناگونی به دسته های مختلف تقسیم بندی کرد. در اینجا شخصیت انسان ها نخست با نحوه ارتباطشان با دیگران به دو دسته درونگرا و برونگرا تقسیم بندی شده است.

شما با آگاهی یافتن از خصوصیات شخصیتی هر دو گروه قادر خواهید بود با شناسایی آنها رابطه ی بهتری با آنها برقرار سازید:
ویژگی های شخصیتی برونگراها

۱ ) علاقه مند به وقایع پیرامون خود.
۲ ) رو راست و معمولا پرحرف.
۳ ) عقیده ی خود را با عقاید دیگران مقایسه می کند.
۴ ) اهل عمل و پیشقدمی در کارها.
۵ ) به سهولت دوستان جدیدی یافته و یا با یک گروه خود را وفق می دهد.
۶ ) افکار خود را بیان می کند.
۷ ) علاقه مند به افراد جدید.
۸ ) بزرگترین وحشت وی آن است که نکند پس از یک فاجعه هولناک آخرین بازمانده بشر روی زمین باشد (ترس از قطع ارتباط با دنیای خارج و مردم.) تنهایی برای وی بسیار آزار دهنده می باشد.
۹ ) از تعامل و ارتباط برقرار کردن با دیگران انرژی می گیرند.
۱۰ ) خوش مشرب بوده اما زیاد احساساتی نیستند.
۱۱ ) ریسک پذیرند، سریع تصمیم می گیرند، اجتماعی هستند، درک آنها آسان است، شخصیت آنها در خلوت و حضور دیگران یکسان است و معا…ی هستند.
۱۲ ) پس از آنکه حرف خود را زدند به گفته ی خود می اندیشند. علاقه مند به کار گروهی هستند. نقل هر مجلس می باشند. موسیقی با صدای بلند و فعالیت های هیجان انگیز را بیشتر دوست دارند.
۱۳ ) رنگ های روشن را بیشتر دوست دارند. بیشتر از اعمال دیگران خشمگین می گردند تا اعمال خودشان. اطلاعات شخصی خود را به سادگی با دیگران قسمت می کنند. رویکرد سریع الوصول را بیشتر ترجیح می دهند. تنها از روی تجارب زندگی خود درس می گیرند و نه عبرت گرفتن از دیگران.
۱۴ ) ۵۷ الی ۶۰ درصد از جمعیت زمین را تشکیل می دهند.
البته خصوصیات فوق هیچ ارتباطی با اعتمادبه نفس داشتن فرد برونگرا ندارد، یک برونگرا ممکن است اعتمادبه نفس پایینی داشته باشد.
ویژگی های شخصیتی درونگرا

۱ ) علاقه مند به احساسات و افکار خودشان. نیاز به داشتن قلمرو شخصی. کم حرف، ساکت و متفکر.
۲ ) دوستان زیادی ندارد. در ارتباط برقرار کردن با افراد جدید مشکل دارد. علاقه مند به سکوت و تمرکز. از دید و بازدید های غیر منتظره و ناگهانی بیزار است.
۳ ) کارایی وی در تنهایی بیشتر است. بزرگترین وحشت وی آن است که در یک جمع شلوغ قرار گیرد. ترس از آنکه فردیت خود را از دست بدهد. از فعالیت های انفرادی انرژی می گیرد.
۶۵ درصد نوابغ را درونگرایان تشکیل می دهند.
۴ ) در بین انبوه مردم بودن آنها را خسته می کند. معمولا کمرو هستند. درکشان مشکل است. اهل ایده و عقاید نو می باشند.
۵ ) شخصیتی متمایز در خلوت خود و در حضور دیگران دارند. مشتاق و احساساتی می باشند. معمولا احساساتشان را بیان نمی کنند. در جمع ناآشنا ساکت اما در جمع دوستان خود راحت می باشند. تمرکزشان قوی است. برای تصمیم گیری به زمان نیاز دارند. پیش از حرف زدن می اندیشند.
۶ ) از در میان گذاشتن اطلاعات شخصی خود با دیگران ممانعت می کند. مایل به رویکرد آهسته اما دقیق می باشد. با مشاهده درس می آموزد (عبرت از دیگران) و پس از آموختن روش زندگی، زندگی خود را آغاز می کند.
۷ ) ۲۵ الی ۴۰ درصد از جمعیت را تشکیل می دهند.
متوجه باشید که هر دوی این دو نوع شخصیت کاملا طبیعی و نرمال می باشد. برونگرایان به سوی جهان عینی متمایل بوده و درونگرایان به سوی جهان ذهنی و غیر عینی.
این خصوصیات هیچ ارتباطی با کمرویی درونگرایان ندارد، ممکن است آنها خیلی هم با اعتمادبه نفس باشند. . از قوانین بیزار و خواهان آزادی است
.
.
قدیمی 05-21-2011
ترنم آواتار ها
ترنم ترنم آنلاین نیست.

تست روانشناسی برچسبهای یخچالی وشخصیت شما

این تست نوشته کاترین مورو می باشد
این عقیده جالب را شنیده اید که می گوید : آنچه شما در داخل یخچال خانه می گذارید، غذا ، میوه و سبزیجات است برای جسم شما ، اما نوشته ها و آنچه روی در یخچال است غذایی است که مربوط به روح و فکر شما می شود

به گزینه های مورد نظر خواهیم رسید :
گزینه یک – کارهای دستی بچه ها
گزینه دو – سخنان نغز بزرگان و یا دستور انواع رژیمهای لاغری
گزینه سه – عکسهای خانوادگی
گزینه چهار – خبرهای ریز و درشت یا یادداشتهای کاری
گزینه پنج – سفید سفید ، بدون هیچ برچسبی !
گزینه شش – لیست های خرید و کارهایی که باید انجام دهید
بر اساس اهمیت شماره ها را بنویسید.
.
.
.
.
.
.
.
.
پاسخ تست نوشته های یخچالی و شخصیت شما
شماره یک : کارهای دستی بچه ها
چنانچه روی در یخچال شما پر از کارهای دستی بچه هاست،شما عاشق کارهای کودکان و دیدن و لمس کردن لحظه لحظه رشد آنها هستید.
شما با آنها دقیقا مانند یک بچه رفتار می کنید و توپ بازی،نقاشی،ماشین بازی، و … هر روز بخشی از اوقات فراغت شما را پر می کند.
شماره دو : سخنان نغز بزرگان و یا دستور انواع رژیمهای لاغری
شما عاشق مثبت فکر کردن هستید و هیچ چیزی نمی تواند افکار منفی را در ذهن شما بپروراند!شما دیدی مثبت و هیجان انگیز نسبت به دنیای اطرافتان دارید که این امکان را به شما می دهد در مواقع سختی بتوانید به راحتی مسایل را حل کرده و به اصطلاح گلیم خود و دوستانتان را از آب بیرون بکشید !
آرامش و شوخ طبعی شما از جمله نکاتی است که می تواند اوضاع را به حال عادی بازگرداند و به همین علت شما همیشه در صدر لیست مدعوین برای هر میهمانی قرار دارید.
شماره سه : عکسهای خانوادگی
اگر در یخچال شما شبیه یک آلبوم عکس خانوادگی است ، به مفهوم آن است که شما بودن با دوستان و خانواده را به هر چیز دیگری ترجیح می دهید و همیشه این خاطرات را با نگاه کردن به عکسها زنده می کنید.روان شناسان بر این باورند که افرادیکه از دیدن عکسهای گذشته لذت می برند و با آنها زندگی می کنند در واقع گذر زمان را حس کرده و ارزش آن را می دانند.
شماره چهار : خبرهای ریز و درشت یا یادداشتهای کاری
شما از تمام مسایل و اتفاقات با خبر بوده و دیگران را نیز در جریان می گذارید ! شما در مورد وقتتان ، بیش از اندازه بخشش دارید و احساس می کنید بودن شما با بودن در جمع دیگران معنا پیدا می کند !
شما به مشاوره با دیگران اعتقاد دارید و حمایت و دوستی هم که از این طریق نصیبتان می شود ، ارزش کارتان را دو چندان و دلگرمی تان را نیز بیشتر می کند !
شماره پنج : سفید سفید ، بدون هیچ برچسبی!
آشپزخانه سفید ، تمیز و عاری از هرگونه یادداشت ، نوشته و یا عکسی ، جذابیت خاصی به صاحب آن می دهد !روان شناسان معتقدند : “زندگی در محیطی پاک و عاری از هرگونه یادداشت و یا حتی عکس و .. می تواند به شما کمک کند تا شفاف تر فکر کنید و حقیقتا افکارتان را بروی اهدافتان متمرکز سازید”.
با اولویتی که شما به نظم و ترتیب می دهید و مستقیم به جلو می روید،می توانید به اوج برسید!شعار شما این است:”شما هیچ گاه به جایی نمی رسید ، اگر تلاش جدی در آن زمینه نداشته باشید … “و به همین دلیل است که همیشه در کارها و زندگیتان موفق هستید .
شماره شش : لیست های خرید و کارهایی که باید انجام دهید
همیشه در حال تلاش و کوشش هستید و از رویارویی با مشکلات نمی ترسید.شما دوست دارید هر چیزی سرجای خودش قرار بگیرید و از بی نظمی و بدقولی گریزان هستید.دوستان و اطرافیان نظر مثبتی درباره شما دارند و حرفهایتان برای آنها اعتبار خاصی دارد.
.
.
قدیمی 05-21-2011
ترنم آواتار ها
ترنم ترنم آنلاین نیست.

تست سلامت روحی

به این ده سوال پاسخ دهید تا دریابید که چه اندازه با احساسات و عواطف خود در ارتباط هستید سپس امتیاز های
خود را جمع کرده و نتیجه حاصل را مشاهده نمایید!

سوال:
۱)هنگامی که غمگین و ناراحت هستید, آیا می توانید علت نناراحتی خود را پیدا کنید؟
همیشه (۴ امتیاز) بیشتر اوقات (۳ امتیاز) برخی مواقع (۲ امتیاز) به ندرت ( ۱ امتیاز)
۲) هر چند وقت یک بار شما چیزهایی را خریداری می کنید, ولی واقعا نمی توانید از پس هزینه های آن ها
برآیید؟
همیشه(۱امتیاز) بیشتر اوقات(۲ امتیاز) به ندرت (۳ امتیاز) هرگز ( ۴ امتیاز)
۳) آیا شده که حرفی بزنید و بعد از گفتن آن پشیمان شده باشید؟
اغلب (۱ امتیاز) گاهی (۲ امتیاز) خیلی کم (۴ امتیاز) هیچ وقت ( ۳ امتیاز)
۴) وقتی کسی شما را عصبانی کند, در این صورت شما:
با عصبانیت در مقابل او
می ایستید (۲ امتیاز)
به هیچ … هیچ حرفی
نمی زنید (۱ امتیاز)
همه جا از آن شخص گله و
شکایت می کنید (۳ امتیاز)
به صورت آرام مساله را
مطرح نمایید ( ۴ امتیاز)
۵) معمولا چند مدت طول می کش که به خواب بروید؟
معمولا تا به رختخواب می
روید می خوابید (۳ امتیاز)
۲۰ دقیقه طول می کشد
که بخوابی (۴ امتیاز)
خواب راختی ندارید و سر
جایتان می غلتید(۱ امتیاز)
یک ساعت یا بیشتر
( ۲ امتیاز)
۶) معمولا در چه شرایطی به خود این اجازه را می دهید که گریه کنید؟
وقتی ناراحتم و فقط
دوستان نزدیک یا خانواده ام
حضور دارند (۳ امتیاز)
هر زمان که احساس کنم
نیاز به گریه دارم
(۴ امتیاز)
هر کاری می کنم تا گریه
نکنم (۱امتیاز)
وقتی که تنها هستم
( ۲ امتیاز)
۷) آیا احساس می کنید که دوستان خوبی دارید؟
جمع صمیمی از دوستان و
اعضای خانواده دارم
(۴ امتیاز)
افراد کمی در زندگی ام هستند
(۳ امتیاز)
به سختی می توانم با
دیگران ارتباط بر قرار کنم
(۲ امتیاز)
تنها متکی به خودم هستم
و نیاز به کسی ندارم
( ۱ امتیاز)

تا چه حد به توانایی ها و استعدادهایتان اطمینان دارید؟

خیلی زیاد (۴ امتیاز) زیاد (۳ امتیاز) کم (۲ امتیاز) اصلا ( ۱ امتیاز)
۹) چه چیزی باعث شادی و رضایت بیشتر در شما می شود یا به عبارتی باعث ایجاد انگیزه بیشتر در کارهایتان
است؟
تحسین و تشویق دیگران
(۳ امتیاز)
حس درونی خود (۴ امتیاز)
ترس از شکست (۲ امتیاز)
زنده ماندن و حفظ حیات
( ۱ امتیاز)
۱۰) از نظر من شادی و خوشبختی هر … عمدتا بر پایه:
راه و روشی است که هر
شخص در زندگی پیش می
گیرد (۴ امتیاز)
اقتصاد جامعه (۳ امتیاز)
اصولی است که هر کسی
از هما کودکی با آن تربیت
شده (۲ امتیاز)
شانس و اقبال فرد است
( ۱ امتیاز)
امتیاز بین ۳۲ تا ۴۰
در این صورت باید به شما تبریک گفت. چرا که شما از لحاظ روحی و عاطفی در سلامت
کامل هستید و باید به وجود خودتان افتخار کنید. شما توانسته اید با احساسات خود ارتباط
خوبی بر قرار کنید
امتیاز بین ۲۴ تا ۳۲
لازم است تا شما در شیوه زندگی خود کمی تجدید نظر کنید, شرایط روحی شما به طرز
نابسامانی در حالت نوسان است و اگر به همین منوال پیش بروید از لحاظ سلامت روحی
دچار مشکل خواهید شد. شاید یافتن یک شغل جدید و یا حتی مشاوره کار مفید باشد.
به هر حال شما گاهی به خودتان اطمینان کامل دارید و برخی مواقع قادر هستید تا با
احساسات خود به خوبی کنار بیایید.
امتیاز کمتر از ۲۴
به شما توصیه می شود که به طور جدی تری به فکر سلامت روحی خود باشید و از کمک
های حرفه ای در این راه استفاده نمایید. ممکن است که مشکلی در زندگی خود داشته
باشید و نیاز باشد تا برای دستیابی به آرامش و سلامت فکری خود آن مشکل را به نحوی
تجزیه و تحلیل نمایید و راه حل مناسبی را برای آن بیابید.
.
.
قدیمی 05-21-2011
ترنم آواتار ها
ترنم ترنم آنلاین نیست.

روانشناسی شخصیت از روی چهره

شکل صورت
دراز و کشیده: افرادی که دارای چنین صورتی هستند عموما” دارای صـبر و تحمل زیاد بوده و توانایی حل مشکلات در آنها بیشتر است. جـذابـیـت و خوش ترکیب بودن افراد با چنین صورتی نشانگر این است که آنها معمولا کارهای خـود را نـیـمـه تمام رها نکرده و عادت به انجام امور بطور تمام و کمال دارند.

گرد: این شکل دلالت بر امیدواری زنده دلی و انرژی دارد. اینگونه افراد می تـوانند اتاقی دلگیر و ساکت را به بمبی از خنده و شادی تبدیل کنند.
پهن: اینگونه اشخاص بردبار و مهربان و معمولا افراد روشنفکری می باشند.
مربعی: طرفدار استقلال فردی و فردگرایی، سختـکوشـی بـرای دسـتـیـابی بـه آرزوها، زیرکی و فعال بودن از ویژگیهای این افراد محسوب می شود.
پیشانی
صاف: کسانیکه که دارای خطوط در پیشانی نیستـنـد، افـرادی اندیشمند و همیشه در حال تفکر می باشند و در تصمیم گیریها سریع و منطقی عمل می نمایند.
چروکیده: وجود خطوط در سطح پیشانی نشان می دهد که ایـنـگونه افراد به سرعت هیجان زده و احساساتی شده و سریع آشفته و پریشان حال می گردند.
چشم
رمانها، داستانها و اشعار بسیار زیادی در مورد چشم و ارتباط آن با خصوصیات روحی و روانی انسان نوشته شده است. چشمها هیچگاه دروغ نمی گویند؛آنها بیانگر احساس درونی و واقعی ما می باشند.
اضطراب: اگر مابین عنبیه و پـلک پـایینی هـر دو چشم مـقداری سفیدی وجود داشت، آن شخص انسانی مضطرب و نگران است.
تندخویی: اگر بالای عنبـیه بخشی سفید رنگ وجود داشت، علاوه بر استرس نشانگر تندخویی و پرخاشگری در فرد است.
روان پریشی: چنـانچه دور تا دور عنبیه را سفیدی فرا گرفته باشد، نشانگر عدم تعادل و پایداری روح و روان فرد خواهد بود.
شادی: وجـود خـطوط کـوچـک در خـارج از چـشمها حاکی از خنده رویی و شادبودن فرد می باشد.
ابرو
صاف: صافی و مستقیمی ابروها نشانگر اندیشه، تفکر و ایده گرایی فرد می باشد.
کمانی: افرادی که دارای ابروهای خمیده و کمانی هسـتند از حـکایـتـها و داسـتـانـهـای واقعی لذت می برند.
باریک: اینگونه افراد معمولا دارای اعتماد به نفس اندکی می باشند بخصوص اگر ابـروی آنها بجز باریکی، بالا و گرد نیز باشد.
پیوسته: پیوستگی ابروها نشانگر این است که فرد دائما” در حال تفکر و اندیشـه بـوده و ایده های جالبی در سر دارد.
پلک
کوچک: اگر فاصـله بـین بالای پلک و مژه کم باشد بیانگر اسـتقلال فرد می باشد و اینکه آن فرد حتی ممکن است بصورت ارادی خودش را به دیگران نزدیک نکند.
بزرگ: بزرگ بودن پلک دلالت بر وابستگی شدید فرد به دیگران دارد.
بینی
کوچک: گفته می شود اشـخاصی که بـیـنی کـوچـک دارنـد ذاتـا” افـرادی ضعیف و اغلب غیرقابل اتکا بوده و در تصمیم هایشان استوار و ثابت قدم نمی باشند.
بزرگ: بزرگی بینی نشانه ابتکار و عزم و اراده می باشد. یک شـخصـیت قـوی که اثرش را برجای خواهد گذاشت.
تیز: تیز بودن نوک بینی نشانگر این است که فرد خود را مقید به رعـایـت آداب و رسـوم ندانسته و با اطرافیانش به راحتی برخورد می کند. ایـنگونه افراد خـود را بـاور داشـتـه و بی باکانه و متهورانه خود را به دیگران نزدیک می کنند.
عقابی: خودخواهی، دودلی و حساس بودن از جمله ویژگیهای کسانی است که دارای چنین بینی می باشند.
گوش
کوچک: کوچکی گوش نشانه تزلزل و احساس نا امنـی در افـراد اسـت هر چند اینگونه افراد می دانند که چه می خواهد و معمولا” سخت کوش و کارکن هستند.
بزرگ و دراز: این قبیل افراد معمـولا انـعـطاف پـذیـر نـبـوده و به سـختی آرام و بی خیال میشوند.
پرمو: افرادی که دارای گوشهایی پرمو هـستند مـعـمـولا وسـواسـی و نـکـته بین بوده و وقت زیادی را برای چیزهای بی اهمیت تلف می کنند.
گونه
برجسته: برجسـتـگی گـونه نشـانگر قـدرت، انـرژی و اعـتماد بنفس است. کسانی که دارای گـونه بـرـسته می باشند تمایل بیشتری برای پذیرفتن اشتباهات دیگران دارند.
گود: علاوه بر جذابیت و زیبایی دلیلی بر خوش مشربی و سازگاری فرد می باشد.
چانه و فک
فک چهارگوش: افـراد با فـک چـهار گـوش و مـربعی انـسانهای تـسخیر ناپذیر و سرکش می باشند. آنها توانایی تبدیل رویاهایشان به واقعیت را دارند.
چانه های برآمده: اینگونه افراد، اشـخاصی خود ستـا بوده و تصـور میکنند هیچ چیزی جز خود آنها اهمیت ندارد و جز خودشان حرف کس دیگری را قبول نداشته و خود را عقل کل می دانند.
لب
قلوه ای: لبهای قلوه ای علاوه بر زیباتر نمودن صورت،نشانه بخشش و گشاده دستی می باشد. معمولا اینگونه افراد تمایل دارند در مورد خودشان صحبت و گفتگو کنند.
نازک: نازک بودن لب بیانگر خویشتن گرایی ذاتی در اشخاص است.
لب بالایی نازک پایینی قلوه ای: نشانه این است که فردی متـقـاعد کنـنـده و مـجاب کننده می باشد.
.
.
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)