بازگشت   پی سی سیتی > کامپیوتر اینترنت و شبکه Computer internet > اینترنت و شبکه INternet & network > اخبار IT

اخبار IT جدیدترین اخبار آی تی در این تالار

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 04-14-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 14

95 سپاس در 74 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض وب در انتظار سه بعدي شدن

جام جم آنلاين: تصاوير سه بعدي چند سالي است وارد دنياي سينما شده است و از سال جاري نيز اولين تلويزيون هاي سه بعدي وارد بازار مي شوند اما سرنوشت وب در بازي سه بعدي ها چه خواهد شد. کارشناسان معتقدند که وب بايد پنج سال منتظر بماند تا وارد دنياي سه بعدي شود.

پس از موفقيتي که تصاوير سه بعدي بر روي پرده عريض سالن هاي سينما به دست آوردند شرکت سوني در نمايشگاه الکترونيک برلين سال 2009 اعلام کرد که از سال 2010 اولين سري از تلويزيونهاي سه بعدي خود را وارد بازار مي کند. پس از سوني شرکت هاي ال.جي و سامسونگ نيز خبر از توليد محصولات مشابهي دادند.تمام اين شرکت ها تنها يک هدف را دنبال مي کردند: وارد کردن تصاوير سه بعدي به فضاي خانه.

در حال حاضر براي تماشاي فيلم به صورت سه بعدي، تماشاچي بايد از عينک هاي ويژه اي استفاده کند که تصاوير را با ف ي ل ت ر هاي ويژه اي به تصاوير سه بعدي تبديل مي کنند اما شرکت شارپ در هفته هاي گذشته اعلام کرد که از سال جاري نمايشگرهاي سه بعدي ويژه تلفن هاي همراه و ساير دستگاه هاي قابل حمل کوچک را توليد خواهد کرد که بدون نياز به اين دوربين ها تصاوير را سه بعدي نشان مي دهند.

غول اپل نيز پس از فروش موفقيت آميز لوح - رايانه جديد خود فناوري جديدي را معرفي کرد که به کمک آن شيشه عينک هاي سه بعدي کننده را به يک نمايشگر پخش تصاوير سه بعدي تبديل مي کند.

اين اخبار نشان مي دهند که اينترنت و دنياي وب نيز مي تواند از جاذبه هاي دنياي مجازي سه بعدي بهره مند شود.

در حقيقت با گسترش اينترنت موبايل و اينترنت همراه با استفاده از تلفن هاي همراه نسل سوم و رايانه هاي قابل حمل طبيعي است که با عبور از نمايشگرهاي سه بعدي کننده بدون نياز به دوربين مي توان به وب سه بعدي رسيد.

در اين راستا، يک محقق لابراتوارهاي شرکت اينتل اظهار داشت که بين 5 تا 10 سال آينده فناوري «سه بعدي» به اينترنت هجوم خواهد آورد و به طور ريشه اي زندگي کاربران وب را دستخوش تغيير خواهد کرد.به اين ترتيب کاربران وب بيش از هميشه در دنياي مجازي غوطه ور مي شوند.

«شان کوهل» خاطرنشان کرد که در مدت 5 تا 10 سال آيند بيشتر محتويات و برنامه هاي جانبي حاضر بر روي وب سه بعدي خواهد بود و اين به ايجاد يک تغيير ريشه اي در روش تعامل انسان با دستگاه هاي الکترونيکي منتهي خواهد شد.

وي افزود:«اينترنت هرگز کاملا سه بعدي نخواهد شد براي مثال نياز نداريم که متن هاي نوشتاري را به صورت سه بعدي بخوانيم اما تا پنج سال آينده محيط هاي سه بعدي در دنياي مجازي شبکه به سرعت گسترش خواهند يافت. اين اتفاق زماني رخ مي دهد که به يک سطح مشخص و قابل قبول اجراي اين فناوري برسيم».

اين محقق اينتل اضافه كرد:«فکر مي کنم که زندگي ما بسيار متفاوت خواهد شد. من مفاهيم فناوري را در 20 سال اخير رصد کرده ام و به گسترش رايانه ها، شبکه و اين دستگاههاي قابل حمل فکر مي کنم. ما تازه استفاده از تمام توان محاسباتي را که در حال حاضر در اختيار داريم آغاز کرده ايم. استفاده از اين توان در دنياي سه بعدي مي تواند تجربيات جديدي را به ارمغان بياورد، تجربياتي که از آنچه که امروز داريم بسيار متفاوتند».

علاوه بر کوهل ، «دن اولدز» تحليلگر گروه مشاوران گابريل نيز در مقوله «وب سه بعدي» نظراتي ارائه کرده و اظهار داشته است که وب سه بعدي ، موتور تغييرات بزرگ در مدلهاي استفاده از شبکه ها خواهد بود.

اين تحليگر در اين مورد گفت:«تبديل اينترنت به يک دنياي مجازي سه بعدي که مي تواند افراد و مکان ها را به صورت فوق واقعي نشان دهد چيزهاي زيادي را تغيير خواهد داد. به اين ترتيب مي توانيم بيشتر در اجلاسهاي مجازي شرکت کنيم و کمتر وقت خود را صرف رفتن به جلسات واقعي کنيم».

وي اضافه كرد:«کاربران با بهبود فناوريها انتخاب بيشتري خواهند داشت و به اين ترتيب قادر خواهند بود چيزهاي بسياري را از راه دور کنترل کنند. شرکتها مي توانند از اين فناوريها براي عرضه خدمات بهتر به مشتريان استفاده کنند. به طور خلاصه تغييرات مي توانند نامحدود و بسيار گسترده باشند».

به هر حال براي درک اين نکته که پيش بيني اين کارشناسان تا چه حد مي تواند تحقق يابد حداقل بايد تا سال 2015 منتظر بود.
هنوز اولین سطر را نخوانده
تو را به خاطر آوردم و شب هاي مهتاب را...
ولی نه...!! باید ترک کنم
هم تو را....هم شعر را .... و هم‌‌‌٬ همه ی شب هایی را که به ماه نگاه می کردم...

======================================

مسابقه پیش بینی نتایج لیگ برتر ( اگه دوست داشتی یه سر بزن دوست من )

ویرایش توسط Omid7 : 04-14-2010 در ساعت 10:58 PM
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)