بازگشت   پی سی سیتی > سایر گفتگوها > ورزش Sports > فوتبال > اخبار فوتبال داخلی و خارجی

اخبار فوتبال داخلی و خارجی در این تالار به اخبار فوتبال داخل و خارج از کشور پرداخته میشود

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 10-27-2007
Hamed آواتار ها
Hamed Hamed آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 314

299 سپاس در 77 نوشته ایشان در یکماه اخیر
Arrow اخبار ورزش بانوان

ركورد تيراندازي با كمان بانوان كشور شكسته شد
تهران IranSport.Net - در دومين روز از برگزاري مسابقات تيراندازي با كمان جايزه بزرگ آسيا، ركورد تيرندازي با كمان بانوان كشور ما در دو رشته "كامپوند" و "ريكرو" جابجا شد.

در اين رقابت‌ها و در پايان دور مقدماتي، در رشته كامپوند بانوان ، "اكرم شعباني" با ‪ ۶۷۷‬امتياز ركورد قبلي اين رشته كه با ‪ ۶۴۷‬امتياز در اختيار "سكينه قاسم پور" بود را جابجا كرد و ركورد دار اين رشته در كشور شد.

همچنين در رشته ريكرو بانوان ، "حرمت حيدري با امتياز ‪ ۶۲۹‬امتياز ركورد رشته ريكرو بانوان كشور را در اختيار گرفت.

اين ركورد پيش از اين در اختيار نجمه "آبتين" بود.

میانِ غربتِ خاموشِ رهگذر
و تنهای مانده از سفر
یک پنجره

فاصله است...
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 10-27-2007
دانه کولانه آواتار ها
دانه کولانه دانه کولانه آنلاین نیست.
    مدیر کل سایت

کوروش نعلینی

سپاسها: : 1,382

7,486 سپاس در 1,899 نوشته ایشان در یکماه اخیر
دانه کولانه به Yahoo ارسال پیام

موقق باشی امیدوارم تاپیکتو ادامه بدی م همیشه پر باشه از پست ها و اخبار جدید

قدیمی 11-01-2007
دانه کولانه آواتار ها
دانه کولانه دانه کولانه آنلاین نیست.
    مدیر کل سایت

کوروش نعلینی

سپاسها: : 1,382

7,486 سپاس در 1,899 نوشته ایشان در یکماه اخیر
دانه کولانه به Yahoo ارسال پیام

بازيهاي آسيايي داخل سالن ماكائو/ فوتسال زنان با ‪۱۷‬گل‌مالزي را شكست داد

‪۸۶/۰۸/۱۰‬
تيم فوتسال زنان ايران در دومين دوره بازيهاي داخل سالن آسيا ، امروز / پنجشنبه / در مقابل مالزي به ميدان رفت و با نتيجه ‪ ۱۷‬بر دو تيم مالزي را شكست داد.
به گزارش خبرنگار اعزامي ايرنا،تيم ملي كشورمان درگروه دوم‌اين رقابتها با تيم ژاپن ، تايلند و مالزي هم گروه بود كه به دليل شكست در مقابل ژاپن و تايلند از صعود به مرحله بعد بازماند.
بازي نيمه‌نهايي بين تيم‌هاي ژاپن باتايلند و ازبكستان با ويتنام برگزار خواهد شد.
ديدار امروز ايران با مالزي براي تعيين تيم‌هاي رده پنجم تا هفتم بود.
تيم ايران فردا مقابل تيم فيليپين به ميدان مي‌رود

قدیمی 05-01-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 14

95 سپاس در 74 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض موافقت فيفا با حضور محجبه تيم بانوان ايران در المپيك سنگاپور

با پيگيري‌هاي فدراسيون فوتبال سرانجام فيفا موافقت خود با حضور تيم فوتبال بانوان نوجوانان ايران با پوشش اسلامي در المپيک را اعلام کرد.

حذف تيم فوتبال بانوان زير 15 سال ايران از رقابت هاي المپيک سنگاپور در حالي رخ داد که اين تيم از سوي کميته برگزاري رقابت ها انتخاب نشد و تيم ملي نوجوانان سنگاپور براي اين رقابت ها از سوي فيفا به دليل ميزباني انتخاب شد.
با حذف تيم ملي دختران ايران ، فدراسيون فوتبال به تلاش و تکاپو افتاد تا با رايزني هاي بين المللي در سطح کنفدراسيون فوتبال آسيا و فيفا مانع از حذف دختران فوتباليست ايراني شوند. تلاش هاي کميته بين الملل فدراسيون فوتبال ايران به همراه پيگيري هاي کميته ملي المپيک به نتيجه رسيد تا فيفا در نامه اي که ديروز( جمعه) به کميته روابط بين الملل فدراسيون فوتبال ارسال شد اعلام کند که تيم فوتبال زير 15 سال ايران براي حضور در المپيک سنگاپور مشکلي ندارد.

*چه اتفاقاتي افتاد؟
فيفا روز 21 اکتبر 2009 در نامه اي به فدراسيون فوتبال اعلام مي کند که حضور تيم دختران ايران در اين رقابت ها به دليل داشتن حجاب و سرپيچي از قانون چهار بازي در فيفا ممکن نيست. فدراسيون فوتبال ايران در خلال کنگره بين المللي علم و فوتبال که با حضور محمد بن همام رئيس کنفدراسيون فوتبال آسيا همراه بود در نامه اي رسمي به بن همام که عضو کميته اجرايي فيفا هم هست رسما اعتراض خود را اعلام کرد؛ اما در نهايت در جلسه کميته اجرايي حضور ايران تاييد نشد.
پس از محروميت فوتبال دختران زير 15 سال علي کفاشيان رئيس فدراسيون فوتبال و اميد جمالي عضو کميته روابط بين الملل فدراسيون فوتبال در روز 14 آوريل 2010 (25 فرودين 89)به مقر فيفا در سوييس مي روند و مذاکراتي در اين باره با سپ بلاتر رئيس فيفا و جرومه والکه دبيرکل فيفا انجام مي دهند و هر دو مقام بلند پايه فيفا تاييد مي کنند که به دنبال توسعه فوتبال در جهان هستند و روي توسعه فوتبال بانوان در جهان تاکيد مي کنند و موافق سرخوردگي دختران ايران به خاطر عدم راهيابي به المپيک سنگاپور نيستند.
در نهايت در بازگشت آنها از سوئيس 17 آوريل 2010 ( 28 فروردين 89) نامه اي تنظيم مي شود که بر اساس آن درباره نحوه پوشش دختران ايران و همچنين عکس و فيلم پوشش جديد دختران ايران به همراه تمام فاکتورهايي که قانون چهار را راعايت کند به فيفا فرستاده مي شود. علاوه بر اين نکات در اين نامه به فيفا تاکيد مي شود که احترام مسلمانان جهان حفظ شود و با توجه به کشورهاي مسلمان جهان که تيم هاي ملي بانوان هم دارند اين فاکتور مهم در نظر گرفته شود.

* متن نامه فيفا
عباس ترابيان رئيس کميته روابط بين الملل فدراسيون فوتبال اظهار داشت: فيفا در نامه اي به علي کفاشيان رئيس فدراسيون فوتبال درباره بازي هاي المپيک سنگاپور نوشت، بازگشت به مذاکرات و ملاقات در 14 آوريل 2010 با هيات ايراني داشته و توضيحات لازم ارائه شده است. اگر کلاهي باشد که بتواند با توجه به قوانين بازي مجموعه موي سر را پوشش دهد و دختران فوتباليست بتوانند از آن استفاده کنند، حضور دختران ايران در رقابت هاي المپيک 2010 سنگاپور بلامانع است.
ترابيان ادامه داد: در ادامه نامه فيفا تاکيد کرده که بر اساس نمونه هاي ارسالي کميته ملي المپيک ايران مبتني بر فيلم و عکس پوشش جديد و طراحي جديد لباس هاي تيم ملي دختران ايران ، اين نمونه ها مورد قبول واقع شده و هيچ مشکلي از جهت شرکت ايران در المپيک سنگاپورنیست و حضورشان بلامانع است. فيفا تاکيد کرده که بر اين اساس همه تشريفات لازم جهت بازرسي ها و ثبت نام دختران ملي پوش زير 15 سال ايران انجام شود و براي شرکت دختران ايران در المپيک سنگاپور هيچ مشکلي وجود نخواهد داشت.

*تلاش هاي فدراسيون و کميته ملي المپيک
رئيس کميته بين الملل فدراسيون فوتبال ايران در ادامه با اشاره به تلاش هاي چشمگير کميته ملي المپيک و کميته روابط بين الملل فدراسيون فوتبال براي بازگشت دختران ايران به المپيک سنگاپور گفت: ما همه کارهاي لازم را براي بازگشت تيم ملي دختران ايران به رقابت هاي المپيک و پيگيري هاي لازم را براي ثبت نام به موقع انجام داده ايم؛ و بازگشت تيم ملي فوتبال دختران زير 15 سال ايران را به ايرانيان و امت مسلمان جهان تبريک گفته و اين اتفاق را به منزله يک اثبات حقانيت اعتقادي مي دانيم و اميدواريم که اين اعتقاد راسخ و مقبول جهانيان پيرامون حقانيت ما در خليج فارس هم بار ديگر به اثبات برسد.
به اين ترتيب فيفا در نامه اش پوشش جديد بانوان ايران را تاييد کرده است و بايد ديد براي حضور تايلند در اين رقابت ها که به جاي ايران انتخاب شده است چه تمهيداتي خواهند انديشيد.
هنوز اولین سطر را نخوانده
تو را به خاطر آوردم و شب هاي مهتاب را...
ولی نه...!! باید ترک کنم
هم تو را....هم شعر را .... و هم‌‌‌٬ همه ی شب هایی را که به ماه نگاه می کردم...

======================================

مسابقه پیش بینی نتایج لیگ برتر ( اگه دوست داشتی یه سر بزن دوست من )
قدیمی 08-13-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

پیش فرض جنجال لباس دختران فوتباليست ايران در سنگاپور

با اعلام نارضايتي سپ بلاتر رئيس فيفا از لباس فوتباليست‌هاي ايراني حاضر در المپيك سنگاپور، مسئولان ورزش ايران براي جلب رضايت وي به تكاپو افتاده‌اند

سايت گل ـ تيم نوجوانان فوتبال بانوان ايران، تيمي يكتا در سراسر دنياست، تيمي كه بخشي از پروژه توسعه فوتبال در ميان بانوان است و در اين راه با مشكلات بسياري دست و پنجه نرم مي‌كند.

به گزارش گل بازي دو تيم بانوان نوجوان ايران و تركيه در المپيك نوجوانان سنگاپور در شرايطي برگزار شد كه رئيس و نايب رئيس فيفا به همراه سه هزار تماشاگر از آن ديدن مي‌كردند. ظاهرا براتر براي اين تماشاي مسابقه ايران را انتخاب كرده است كه ببيند يك كشور مسلمان چگونه شرايط خود را با قوانين فيفا وقف داده است اما شرايط آنطور كه ما مي‌خواستيم پيش نرفت در حالي كه دختران ايران برتري 2 بر يك خود را با شكست 4 بر 2 عوض مي‌كردند، بلاتر هم نسبت به لباس تيم ايران ابراز ناراحتي كرد. جملاتي كه او نسبت به مسئولان ايراني به زبان آورد آنها را نگران و عصبي كرده است.

بلاتر ـ علي‌آبادي :يك اتفاق تكراري
سپ بلاتر رئيس فيفا محمد علي‌آبادي را خوب به خاطر دارد. او 4 سال پيش در همين روزها دستور تعليق فوتبال ايران را صادر كرد و اين حكم دليلي جز فعاليت‌هاي رئيس سابق سازمان نداشت.

علي‌آبادي كه امروز رئيس كميته ملي المپيك است همراه با افشارزاده دبير خود براي گفت‌وگو نزد بلاتر رفتند اما بلاتر آنها را به حضور نپذيرفت و گفت كه بين دو نيمه با هم حرف مي‌زنند. بين دو نيمه بلاتر كه به شدت نسبت به لباس دختران فوتباليست اعتراض داشت به مسئولان ايراني هشدار داد. افشارزاده در اين مورد به ايسنا گفته است شايد بلاتر از مسائل ديگري دلخور بود و اين اشارت احتمالا مسائل قبلي في‌مابين دلالت دارد.

علي‌آبادي همان كسي كه حكم دادكان رئيس سابق فدارسيون فوتبال را در سال 2006 صادر كرد و دادكان در اين‌باره هميشه از اظهارنظر بلاتر صحبت كرده است ...

لباس عوض شد
گرچه دبير كميته ملي المپيك طبق معمول تقصير را به گردن فدراسيون فوتبال انداخته اما در اين‌باره حقايق ديگري هم وجود دارد. چند ماه پيش فدراسيون فوتبال در پي ممانعت فيفا از فعاليت تيم بانوان نوجوان ايران اقدام به رأي‌زني‌هاي متعددي با مقامات مسئول كرد و در نهايت لباس جديدي را به مسئولان فيفا معرفي كرد و اين لباس مورد تأييد قرار گرفت اما در شرايطي كه آنها با اميد بسيار در مراسمي اقدام به رونمايي از اين لباس كردند، مرضيه اكبرآبادي مسئول ورزش بانوان سازمان تربيت بدني با استفاده از اين لباس مخالف كرد تا فدارسيون مجبور به تغييراتي در اين زمينه بشود به گزارش سايت گل اين تغييرات به اطلاع فيفا نرسيده و همين مسأله دلخوري شديد بلاتر را در پي داشته است چرا كه لباس فعلي(و به خصوص كلاه دختران ايراني) با عكسي كه براي فيفا ارسال شده اشت مطابقت ندارد.

مقصر كيست؟
حمله بهرام افشارزاده متعاقبل اتفاقات روز پنجشنبه در ادامه ناراحتي‌هاي او از علي كفاشيان است. او با لحني تند به انتقاد از فدارسيون فوتبال پرداخته و مسئولان فدراسيون را به ناكارآمدي متهم كرده است. در عين حال به تيم بانوان ايران اعلام شده كه آنها بايد با آن كلاهي به ميدان بروند كه عكس‌اش را براي فيفا ارسال كرده‌اند. اين موضوع حتي ممكن است با انصراف ا يران از ادامه حضور در رقابت‌ها به پايان برسد.

مسأله‌اي كه اتفاق افتاده به شرع و عرف حاكم بر جامعه ايران پهلو مي‌زند و بدون شك هر تصميمي دردسرهاي تازه‌اي را متوجه فدراسيون فوتبال خواهد كرد؛ البته در اين بين بيش از هر چيز غيبت مرضيه اكبرآبادي در پاسخگويي جلب توجه مي‌كند.
ولی نه...!! باید ترک کنم

قدیمی 08-13-2010
Younes آواتار ها
Younes Younes آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 4

26 سپاس در 21 نوشته ایشان در یکماه اخیر

بنده خدا ها. ما با شرت و زیرپوش بازی می کنیم خیس عرق می شیم وای به اینا. این ورزش ایران هم بدجوری داغون شده.
قدیمی 08-13-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

تمجید سایت فیفا از عملکرد تیم دختران ایران در سنگاپور

سایت گل- با وجود شكست تيم فوتبال دختران نوجوانان ايران برابر تركيه، سايت فيفا عملكرد بازيكنان ايراني را ستود. تيم دختران ايران در بازي افتتاحيه رقابت‌هاي فوتبال المپيك سنگاپور با نتيجه 4 بر دو از تركيه شكست خورد، با اين حال سايت فيفا در گزارشي با عنوان "شگفتي ايراني‌ها نگاه‌ها را جلب كرد" به تمجيد از بازي تيم ايران پرداخت و نوشت:اگرچه تيم تركيه توانست در نخستين بازي بازي‌هاي المپيك سنگاپور تيم ايران را 4 بر دو از پيش رو بردارد اما تيم بي ادعاي ايران توانست قدرت و مهارتش را با همراهي بازيكن ريزنقش‌اش شيرين افلاكي به خوبي نشان دهد.

يكي از بازيكنان سابق تيم فوتسال شيراز به سايت فيفا مي‌گويد:ما خوب بازي كرديم و تنها باختيم. در نيمه دوم كمانگير مدافع ما مصدوم شد و پس از آن تركيه موفق شد دو گل به ثمر برساند.

افلاكي كه با عملكرد و گلي كه از روي يك ضربه ايستگاهي به ثمر رساند توجه رسانه‌ها و تماشاگران را به خودش جلب كرد، مي‌گويد: ما به سختي براي حضور در اين رقابت‌ها آماده شده بوديم و در اين تمرينات من به خوبي روي ضربات ايستگاهي كار كرده بودم. يكي از اعضاي كادر فني تيم دختران ايران درباره گلي كه افلاكي به ثمر رساند هم گفت: او به خوبي بكام و تكنيك‌هايش را مي‌شناسد. ضمن اين كه او مي‌تواند بيشتر ياد بگيرد.
ولی نه...!! باید ترک کنم

قدیمی 08-13-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

ایراد فیفابه لباس تیم فوتبال دختران ایران / محروم می‌شوید!

گزارش مهر-فدراسیون بین المللی فوتبال پس از برگزاری نخستین دیدار تیم فوتبال نوجوانان دختر ایران در اولین دوره بازیهای المپیک سنگاپور، به کلاه بازیکنان تیم کشورمان ایراد گرفت و تهدید کرد در صورتیکه این مشکل حل نشود، ایران را از ادامه حضور در مسابقات محروم خواهد کرد.

تیم فوتبال بانوان کشورمان روز پنجشنبه در نخستین دیدار خود در اولین دوره بازیهای المپیک سنگاپور در شرایطی به مصاف تیم ترکیه رفت که سپ بلاتر رئیس فدراسیون بین المللی فوتبال - فیفا - نیز در ورزشگاه حضور داشت و این بازی - که با شکست 4 بر 2 ایران به پایان رسید - را از نزدیک تماشا کرد.

در پایان این بازی از سوی نماینده فیفا به مسئولان کاروان ورزشی ایران اعلام شد که کلاه بازیکنان تیم کشورمان مورد تایید نیست و باید تا روز یکشنبه - زمان دیدار با گینه نو - این مشکل حل شود در غیر این صورت به تیم ایران اجازه حضور در ادامه مسابقات داده نخواهد شد.

بهرام افشارزاده دبیر کل کمیته ملی المپیک که در سنگاپور حضور دارد نسبت به کوتاهی فدراسیون فوتبال در تهیه لباس مورد تایید فیفا برای تیم بانوان انتقاد کرد.

محمد علی آبادی رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان نیز اعلام کرد تمام تلاشش را خواهد کرد که مشکل تیم دختران فوتبالیست ایران را حل کند تا آنها بتوانند در ادامه مسابقات حضور داشته باشند
ولی نه...!! باید ترک کنم

قدیمی 08-13-2010
مهدی آواتار ها
مهدی مهدی آنلاین نیست.
مسئول و ناظر ارشد - مدیر تالار موبایل و دوربین دیجیتال

سپاسها: : 4,552

4,939 سپاس در 1,683 نوشته ایشان در یکماه اخیر
Lightbulb اعتقادات‌مان را كنار نمي‌گذاريم فدراسيون فوتبال بايد اين مشكل را حل كند

رييس كميته ملي المپيك ايران در مورد ديدار خود با رييس فيفا گفت: در جلسه‌ي كوتاهي كه داشتيم حرف‌هايمان را زديم و از پوششي كه دختران ما دارند دفاع كرديم. به هر حال فيفا اگر به دنبال توسعه فوتبال است، بايد اين وضعيت را بپذيرد.

محمد علي‌آبادي در گفت‌وگو با خبرنگار اعزامي خبرگزاري دانشجوان ايران (ايسنا) اظهار كرد: سب بلاتر از پوشش اسلامي دختران ما چندان راضي نبود چرا كه اين براي اولين بار است در يك مسابقه رسمي در اين سطح دختران فوتباليست با حجاب اسلامي به ميدان مي‌روند. البته نكته مهم‌تر اين بود كه آن‌ها براي ايراد گرفتن بهانه‌اي هم پيدا كرده بودند و اين نكته به فدراسيون فوتبال برمي‌گردد.

وي ادامه داد: گويا پيش از اين در عكس از لباس دختران چيز ديگري را فرستاده بودند و اكنون كلاه آن‌ها عوض شده است. اين موضوع هم دستاويزي براي بهانه‌گيري شده است.

علي‌آبادي يادآور شد: در ابتدا نمي‌خواستند كه بازي را برگزار كنند اما سعي كرديم كه ايرادها را برطرف كنيم. پس از آن هم سعي كرديم با صحبت و مذاكره كار را انجام دهيم. در جلسه‌اي كه داشتيم بلاتر خيلي ناراحت بود. به هر حال اين مساله براي آن‌ها عواقب زيادي دارد چرا كه امكان دارد ساير كشورهاي مسلمان نيز بخواهند كه با چنين لباس‌هايي وارد رقابت‌ها شوند. اين براي آن‌ها سخت است.

علي‌آبادي با بيان اينكه سعي كرديم توضيح كاملي از شرايط فرهنگي و ديني خود ارائه كنيم، يادآور شد: من به بلاتر توضيح دادم كه ما در ورزش بويژه در بخش بانوان توسعه زيادي داشتيم. اگر هم آن‌ها مي‌خواهند به توسعه فوتبال كمك كنند بايد با نحوه پوشش اسلامي بانوان ما كنار بيايند. البته بلاتر هم كه خيلي عصباني بود مي‌گفت من تمام تلاشم را براي كمك به شما انجام داده‌ام اما شما نيز بايد كمك بيشتري به ما كنيد، به هر حال فوتبال داراي يك سيستم منسجم است و فدراسيون بين‌المللي قدرت انجام دادن كارهاي زيادي را دارد، همان گونه كه در حين جام جهاني فوتبال به رييس جمهور فرانسه هم تذكر مي‌دهد كه در فوتبال دخالت نكند.

رييس كميته ملي المپيك ادامه داد: من در مورد اعتقادات مذهبي‌مان براي بلاتر كاملا توضيح دادم و گفتم كه ما مي‌توانيم فوتبال را كنار بگذاريم اما اعتقادات‌مان را نه. اگر شما مي‌خواهيد به توسعه فوتبال كمك كنيد، بايد اجازه برگزاري رقابت با حجاب را بدهيد. براي ما هم حضور مهم است. برد و باخت چندان مهم نيست. تيم فوتبال دختران ما خيلي خوب بازي كرد اما نتوانست پيروز ميدان باشد كه اگر آن‌ها مي‌بردند بايد مي‌گفتم كه اين يك شاهكار براي ورزش ما بوده است.

علي‌آبادي گفت: همين كه براي اولين بار در مسابقه‌اي در اين سطح با پوشش اسلامي بازي كرديم، يك گام موفقيت‌آميز بود. اميدواريم كه مشكلات را حل كنيم و بتوانيم در بازي‌هاي بعدي نيز با لباس اسلامي حضور پيدا كنيم.

رييس كميته ملي المپيك پس از تذكر فيفا به مسوولان ايراني در رابطه با مشكل كلاه فوتباليست‌هاي تيم ايران و اينكه اجازه نمي‌دهند از بازي بعدي با اين پوشش در ديدار حاضر شوند به خبرنگار ايسنا گفت: من احساس مي‌كنم اين ديگر مشكل ما نيست. مشكل فدراسيون فوتبال است كه بايد آن را حل كند.
دل به زخمی شعله ور شد، جان به عشقی مبتلا
بر نتابد سینه ما داغ چندین ماجرا
تازه شد به هوای تو دل تنگ ما ای وای !

قدیمی 08-13-2010
مهدی آواتار ها
مهدی مهدی آنلاین نیست.
مسئول و ناظر ارشد - مدیر تالار موبایل و دوربین دیجیتال

سپاسها: : 4,552

4,939 سپاس در 1,683 نوشته ایشان در یکماه اخیر
Lightbulb كفاشيان: ديكته نانوشته غلط ندارد

رييس فدراسيون فوتبال گفت: ديكته نانوشته غلط ندارد و ما تلاش مي‌كنيم براي بازي دوم نظر فيفا را جلب كنيم.

علي كفاشيان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با اشاره به توجه رسانه‌هاي خارجي به حضور تيم دختران ايران در المپيك سنگاپور با پوشش اسلامي و اعتراض فيفا به كلاه تيم ايران گفت: به هر حال اين نخستين حضور رسمي يك تيم با پوشش اسلامي در رقابت‌هاي بين‌المللي است و بازتاب بسيار خوبي در ميان رسانه‌ها داشته است. تا آخرين لحظه بازي برابر تركيه ما با فيفا بر سر نوع لباس دختران در حال گفت‌وگو بوديم و سرانجام در آخرين لحظه توانستيم شرايط را براي حضور اين تيم در المپيك سنگاپور فراهم كنيم. ايرادي كه فيفا در پيش از بازي با تركيه به لباس‌هاي تيم دختران ايران وارد كرده بود، مربوط به كلاه‌هاي دختران بود.

وي افزود: فيفا اعلام كرد كلاهي كه عكسش را براي ما ارسال كرده بوديد، با كلاهي كه بازيكنان ايراني مي‌خواهند در بازي با تركيه استفاده كنند تفاوت دارد. فيفا نمونه‌ي كلاهي را براي ما ارسال كرده بود كه نسبت به كلاه مورد نظر ما چسبان‌تر بود. ما براي اينكه بازيكنان راحت‌تر باشند، كلاه گشادتري را براي آن‌ها در نظر گرفتيم و در جنس و دوختش كمي تغييرات ايجاد كرديم. همين مساله تا آخرين لحظه پيش از ديدار با تركيه مشكل‌ساز بود ولي به هر حال اين بازي انجام شد.

كفاشيان با بيان اينكه اين مشكل طبيعي بود، گفت: به هر حال اولين بار بود كه يك تيم مسلمان با پوششي اسلامي در مسابقه‌هاي بين‌المللي حاضر مي شد و طبيعي است ديكته نانوشته غلط ندارد. مساله‌اي كه اهميت داشت، حضور با پوشش اسلامي بود و ما تلاش مي‌كنيم براي بازي دوم نظر فيفا را جلب كنيم. مي‌توانستيم در اين مسابقه‌ها حاضر نشويم و هيچ مشكلي هم پيش نمي‌آمد اما وقتي براي نخستين بار چنين كاري صورت مي‌گيرد، طبيعي است كه ايراداتي هم مطرح شود.

كفاشيان در پاسخ به اين سوال كه افشارزاده گفته مسوولان فيفا از برخي مسائل فوتبال ايران ناراضي هستند، آيا شما مي‌دانيد منظور افشارزاده چيست، گفت: نمي‌دانم. بايد از خود افشارزاده بپرسيد.

دل به زخمی شعله ور شد، جان به عشقی مبتلا
بر نتابد سینه ما داغ چندین ماجرا
تازه شد به هوای تو دل تنگ ما ای وای !

پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش