بازگشت   پی سی سیتی > سایر گفتگوها > اخبار گوناگون > اخبار علمی

اخبار علمی در این بخش اخبار علمی قرار خواهند گرفت توجه کنید که مقالات علمی با اخبار علمی متفاوت هستند و تالار جداگانه ای برای مقالات علمی وجود دارد

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 01-14-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.
مسئول و ناظر ارشد-مدیر بخش خانه داری

سپاسها: : 9,677

9,666 سپاس در 4,139 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض ترس بی دلیل مادران سبب افزایش عمل سزارین است

ترس بی دلیل مادران سبب افزایش عمل سزارین است

كاشان- یك متخصص بیماریهای زنان و زایمان، ترس بی دلیل مادران را علت افزایش عمل جراحی سزارین دانست.

دكتر 'زهرا واحدپور' روز پنجشنبه درگفت وگو با خبرنگار ایرنا در كاشان اظهارداشت: در برخی از زایمان ها بدلایل علمی و پزشكی، پزشكان مجبور به انجام اعمال سزارین هستند.

وی افزود: اما در زمان حاضر بیش از نیمی از مادران باردار در مراجعه به متخصصان زنان و زایمان بدون دلیل و مشكلات خاص، از پزشك معالج خود خواستار انجام عمل سزارین می شوند.

این متخصص زنان و زایمان، دلیل اصلی این مساله را ناشی از ترس مادران از درد زایمان دانست و تاكیدكرد: عوارض و درد پس از عمل سزارین شدیدتر از زایمان طبیعی است؛ اما مادران باردار بدلیل كم اطلاعی از عوارض سزارین، ترجیح می دهند درد زمان زایمان را تحمل نكنند.

دكتر واحدپور تصریح كرد:بسیاری از مشكلات در این زمینه با فرهنگ سازی در میان مادران باردار قابل حل است كه برگزاری كلاس های آمادگی زایمان از آن جمله است.

وی گفت: وجود امكانات زایمان بدون درد در بیمارستانها نیز از عواملی است كه مادران باردار را به انجام زایمان های طبیعی سوق داده و استرس آنها را كاهش می دهد.

این پزشك متخصص با اشاره به بار حقوقی مشكلات احتمالی ناشی از زایمان طبیعی برای پزشكان تاكیدكرد: برخی از پزشكان نیز در بسیاری از موارد اعمال سزارین را بر زایمان های طبیعی ترجیح می دهند.

دكتر واحدپور تصریح كرد: در مواردی كه كودكان پس از زایمان طبیعی دچار مشكلاتی شوند، تمام مسوولیت آن بر عهده پزشكان است كه همین مساله موجب می شود متخصصان زنان و زایمان در صورت درخواست بیماران برای عمل سزارین، براحتی به اینكار تن بدهند.

وی افزود: فرهنگ گسترش زایمان طبیعی بایستی در میان مادران باردار و پزشكان نهادینه شود؛ چرا كه عوارض ناشی از سزارین، ممكن است تا سالها مادران و كودكان را تهدید كند.

به دنبال خودم چون گردبادی خسته می گردم
ولی از خویش جز گَردی به دامانی نمی بینم

چه بر ما رفته است ای عمر؟ ای یاقوت بی قیمت!
که غیر از مرگ، گردن بند ارزانی نمی بینم

زمین از دلبران خالی است یا من چشم ودل سیرم؟
که می گردم ولی زلف پریشانی نمی بینم

خدایا عشق درمانی به غیر از مرگ می خواهد
که من می میرم از این درد و درمانی نمی بینم

استاد فاضل نظری
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 01-15-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض سایت هوای پاك رونمایی شد

سایت هوای پاك رونمایی شد

تهران - قائم مقام سازمان حفاظت محیط زیست از رونمایی سایت هوای پاك به مناسبت آغاز هفته پاك در سازمان محیط زیست خبر داد.

به گزارش خبرنگار علمی ایرنا ، 'علی محمد شاعری ' روز یكشنبه در حاشیه همایش صنعت سبز در جمع خبرنگاران افزود: دراین سایت همه گونه اطلاعات روز دنیا و تغییراتی كه در هوای كشور اتفاق می افتد ، قابل مشاهده است.

وی اظهارداشت: تمام پایش ها ، كنترل ها ، ارزیابی ها ، توصیه ها و پیش بینی هایی كه در حوزه هوای پاك خواهیم داشت ، دراین سایت قابل رویت است.

معاون انسانی سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: همچنین تمام آثار علمی و فنی كه دانشمندان و دانشگاهیان تولید می كنند از طریق این سایت در اختیار كاربران قرار می گیرد و به صورت برخط ( آن لاین ) قابل مشاهده و دسترسی است . همچنین تمام اطلاعات روزانه در مورد 20 شاخص كنترل كیفیت هوا كه از طریق 130 ایستگاه سنجش ، اندازه گیری می شوند نیز به صورت آن لاین در این سایت قابل دسترسی است.

به گفته وی علاقه مندان می توانند برای مشاهده اطلاعات سایت هوای پاك به نشانی http/havayepak.doeمراجعه كنند.

همایش صنعت سبز امروز - یكشنبه - با حضور معاون اول رییس جمهوری و جمعی از صاحب نظران و كارشناسان در سازمان محیط زیست آغاز به كار كرد .

دراین همایش 40 صنعت به عنوان ' صنعت سبز ' معرفی و تجلیل می شوند . این صنایع به عنوان صنایعی كه در جهت كاهش آلودگی هوا كار جدی كرده اند، مورد تقدیر قرار می گیرند .

25 دی تا اول بهمن ماه هرسال به عنوان ' هفته هوای پاك ' نامگذاری می شود .

استاد فاضل نظری
قدیمی 01-16-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض غذاخوردن در ظروف قرمز رنگ، اشتها را كاهش می دهد

شیوه ساده ای برای كاهش وزن
غذاخوردن در ظروف قرمز رنگ، اشتها را كاهش می دهد

تهران- محققان در تلاش برای یافتن راه هایی در كاهش وزن افراد چاق اغلب ورزش و رعایت رژیم غذایی خاص و كم كالری را توصیه می كنند اما به تازگی محققان اروپایی شیوه نوینی برای كاهش مصرف مواد غذایی ارایه كردند.

آنها دریافتند افرادی كه در ظروف و یا فنجان های قرمز رنگ غذا و نوشیدنی می خورند میزان مصرف خود را تا 40 درصد كاهش می دهند.

به گزارش دیلی میل، بررسی انجام شده توسط محققان آلمانی و سوئیسی نشان می دهد رنگ قرمز می تواند افراد را به خودداری از غذاخوردن تحریك كند چرا كه معمولا یادآور 'خطر، منع و توقف' است.

محققان می گویند كه دولتها و صنایع فعال در زمینه تغذیه می توانند از بسته بندی قرمز بر روی غذاهای ناسالم به عنوان یك بازدارنده استفاده كنند.

در این بررسی، محققان از 41 دانش آموز پسر خواستند تا در فنجان هایی كه برچسب قرمز یا آبی داشتند ، چای بنوشند. آنها 44 درصد كمتر از فنجان های دارای برچسب قرمز استفاده كردند.

از سوی دیگر به 109 نفر 10 چوب شور در بشقاب های قرمز، آبی و سفید داده شد. آنهایی كه بشقاب قرمز داشتند چوب شور كمتری خوردند.
نتایج این تحقیقات در نشریه اشتها منتشر شده است.

استاد فاضل نظری
قدیمی 01-17-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض یك میلیون روبات جایگزین كارگران چینی می شوند

یك میلیون روبات جایگزین كارگران چینی می شوند

تهران - یك شركت فناوری در چین قصد دارد در سه سال آینده یك میلیون روبات را برای جایگزینی با كارگران خود خریداری كند.

به گزارش چاینا دیلی، 'زی گانگ ' استاد دانشكده مهندسی اطلاعات در دانشگاه فناوری تای یوان گفت: روبات ها بسیار دقیق تر و سازگارتر از كارگران هستند.

شركت فاكس كان خریدار این روبات ها یكی از بزرگترین شركت های صنعت مونتاژ الكترونیك در چین است.

سالها است كه واژه روبات همواره تداعی گر ژاپن سرزمین آفتاب تابان است.

به ویژه ساخت روباتهای انسان نمایی كه ظاهری بسیار شبیه به ظاهر انسان دارند و قادرهستند حالات چهره یك انسان واقعی را تقلید كنند .

اكنون به نظر می رسد كه چینی ها در تلاشند در این عرصه به رقابت با ژاپنی ها بپردازند. در این زمینه ، چینی ها سال گذشته میلادی در نمایشگاهی از نمونه آزمایشی یك روبات انسان نما رونمایی كردند كه به خاطر شباهت بالایی كه به انسان دارد توانست شگفتی بازدیدكنندگان را برانگیخت.

در آن نمایشگاه صدها روبات پیشرفته در چهارمقوله صنعت، خدمات، پزشكی و سرگرمی به نمایش گذاشته شد.

ارزش تولید روباتها در منطقه “چونگ كینگ” كه به عنوان پایتخت روباتیك چین شناخته می شود تا سال 2015 به4/23 میلیارد دلار خواهد رسید.

چین در چند دهه اخیر با سرمایه گذاری گسترده در زمینه صنعت روبات، به یكی از بزرگترین تولید كنندگان و مصرف كنندگان روبات در دنیا تبدیل شده است.

استاد فاضل نظری
کاربران زیر از رزیتا به خاطر پست مفیدش تشکر کرده اند :
قدیمی 01-17-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض موتورسیكلت های برقی تهران جایگزین موتور سیكلت های فرسوده می شود

موتورسیكلت های برقی تهران جایگزین موتور سیكلت های فرسوده می شود

تهران - قائم مقام ستاد مدیریت حمل و نقل سوخت از جایگزینی 200 دستگاه موتورسیكلت برقی برای از رده خارج كردن پیك های موتوری آلاینده در مركز شهر تهران خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع ‌رسانی هوای پاك سازمان حفاظت محیط زیست، عبدالله جلالی با اشاره به اینكه در حال حاضر بخشی از آلودگی هوا ناشی از تردد موتورسیكلت‌های آلاینده است گفت: بر این اساس هماهنگی‌هایی برای از رده خارج كردن 200 موتورسیكلت فرسوده ‌ای كه به عنوان پیك موتوری فعالیت می‌كنند و جایگزین كردن آنها با موتور سیكلت های برقی صورت گرفته است.

این مقام مسئول در ستاد مدیریت حمل ونقل و سوخت اظهار داشت: این اقدام در راستای گسترش فرهنگ استفاده از موتورسیكلت‌های برقی انجام می‌شود.

قائم مقام ستاد مدیریت حمل و نقل سوخت با بیان اینكه موتورسیكلت‌های برقی به هیچ وجه آلودگی زیست محیطی ندارند گفت: استفاده از این موتورسیكلت‌ها در بخش مركزی شهر علاوه بر كاهش میزان آلودگی هوا و آلودگی صوتی از نظر ایمنی نیز در سطح بالایی قرار دارد.

وی درباره هزینه موتورسیكلت های برقی نیز اظهارداشت: تسهیلاتی برای جایگزینی این 200 دستگاه موتورسیكلت ‌برقی در نظر گرفته شده تا مالكان آن توانایی تعویض موتور سیكلت خود را داشته باشند.

جلالی با اشاره اینكه قیمت این موتورسیكلت‌های برقی با توجه به قدرت موتور آنها متفاوت و قدرت آنها از 500 وات تا 5 هزار وات است كه موتورسیكلت های برقی انتخاب شده در طرح جایگزینی 3 هزار وات قدرت دارد كه امكان جا به جایی بار را در شیب بالای 30 درصد نیز دارد.

این مقام مسئول در ستاد مدیریت حمل ونقل و سوخت با اشاره به مذاكرات صورت گرفته با تولید كنندگان این نوع موتورسیكلتها تاكید كرد:جلالی قیمت هر دستگاه موتورسیكلت ‌برقی را 2 میلیون تومان ذكر كرد و گفت: با فروشنده این نوع موتور سیكلت ها برای كاهش قیمت آن مذاكراتی را انجام داده ایم و سعی می كنیم قیمت موتور سیكلت های برقی را به زیر یك میلیون تومان برسانیم .

استاد فاضل نظری
کاربران زیر از رزیتا به خاطر پست مفیدش تشکر کرده اند :
قدیمی 01-21-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض هورمون چاقی خطر زوال عقل را در زنان افزایش می دهد

هورمون چاقی خطر زوال عقل را در زنان افزایش می دهد

تهران- بر اساس مطالعه ای كه به تازگی انجام شده است: هورمون موجود در چربی بدن می تواند در افزایش خطر زوال عقل و بیماری آلزایمر در زنان موثر باشد.

بیماری آلزایمر شایع ترین نوع زوال عقل است. به گفته محققان، اطلاعات نشان می دهد كه ارتباطی میان مقاومت بدن به انسولین و التهاب كه نشانه ای برای ابتلا به دیابت نوع دو است و ابتلا به زوال عقل وجود دارد.

به گزارش پایگاه خبری زینیوز، محققان می گویند: ' آدیپونكتین' یك عامل بالقوه اضافی است كه می تواند در شیوع بیماری آلزایمر موثر باشد.

آدیپونكتین هورمونی است كه از چربی احشایی گرفته می شود و بدن را به انسولین حساس می سازد. این هورمون دارای خواص ضد التهابی است و در متابولیسم گلوكز و لیپیدها نقش دارد.

محققان در این مطالعه 840 بیمار را به مدت 13 سال مورد بررسی قرار دارند و علائم ابتلا به بیماری آلزایمر و زوال عقل را در آنها بررسی كردند.
در طول این مدت، 159 بیمار به زوال عقل مبتلا شدند كه 125 نفر 0آنها بیماری آلزایمر داشتند.

محققان پس از بررسی سایر عوامل خطر ساز ابتلا به زوال عقل مشاهده كردند كه تنها آدیپونكتین در زنان با افزایش خطر ابتلا به زوال عقل ارتباط دارد.
این مطالعه در مجله Archives of Neurology منتشر شده است.

استاد فاضل نظری

ویرایش توسط رزیتا : 01-21-2012 در ساعت 01:36 PM
قدیمی 01-21-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض آزمایش خون تشخیص جنسیت جنین در هفته پنجم بارداری

آزمایش خون تشخیص جنسیت جنین در هفته پنجم بارداری

تهران- آزمایش خون پیشرفته ای ارایه شده است كه می تواند جنسیت جنین را در سن پنج هفتگی به مادر باردار بگوید.

از این آزمایش می توان برای انتخاب جنسیت جنین نیز بهره گرفت.

به گزارش دیلی میرور، گروهی از محققان بیمارستان Cheil در سئول كره جنوبی دریافتند، نسبت های مختلف از دو آنزیم كه می توان آنها را از خون مادر باردار گرفت نشان دهنده جنیسیت جنین در سن پنج تا شش هفتگی است.

دانشمندان می گویند اگر مادر حامل بیماری های مرتبط با كروموزوم X- اطلاع زودهنگام از جنسیت جنین مهم است. بیماری های مرتبط با كروموزوم X- می تواند موجب بروز بیماری هایی مانند دیستروفی عضلانی یا هموفیلی شود.

از سوی دیگر آنها می گویند جنین های مونث یا عاری از بیماری اند یا حامل، اما جنین مذكر 50 درصد شانس به ارث بردن بیماری را دارد و از این رو والدین می توانند جنین را سقط كنند.

این شیوه قابلیت تعیین جنسیت را دارد.ازاین رو باید توجه دقیقی در مورد استفاده از این ابزار تحلیلی در موقعیت های بالینی داشت.

روش سونوگرافی كنونی می تواند جنسیت جنین را در حدود پنج ماهگی مشخص كند.آزمایش تهاجمی نیز وجود دارد كه می تواند در هفته یازدهم انجام شود.

اما این آزمایش، خطر یك تا دو درصدی سقط را در پی دارد چرا كه مستلزم نمونه برداری از مایع آمنیوتی محافظ جنین است.

پژوهشگران می گویند آزمایش جدید آنها می تواند نیاز به انجام فرایندهای تهاجمی را در زنان باردار حامل ناهنجاری های كروموزومی مرتبط با X بكاهد.
این پژوهشگران پلاسمای خون مادر را از 203 زن در طول سه ماهه نخست بارداری جمع آوری و بررسی كردند.

آنها توانستند به طور دقیق جنسیت جنین را در هفته پنجم با اندازه گیری نسبت میزان آنزیم های DYS14 و GAPDH در پلاسمای خون تعیین كنند.

استاد فاضل نظری
قدیمی 01-22-2012
javidan 20 آواتار ها
javidan 20 javidan 20 آنلاین نیست.
کاربر خوب

سپاسها: : 224

503 سپاس در 318 نوشته ایشان در یکماه اخیر
javidan 20 به Yahoo ارسال پیام
پیش فرض قدرت عجیب و غریب دختر 8 ساله ی مازندرانی!

قدرت عجیب و غریب دختر 8 ساله ی مازندرانی!

فاطمه 8 ساله می تواند یک انسان تا وزن 80 کیلو را روی دوشش سوار کرده و دور اتاق بچرخاند یا اینکه مادر 126 کیلویی اش را با استفاده از یک چارپایه روی دوش خود سوار کرده و چند متر راه ببرد.
دختر 8 ساله ساروی دو برابر دیگر همکلاسی هایش قد و وزن دارد و قدرت وی در بلند کردن اجسام به اندازه یک قهرمان وزنه برداری است. یک دختر 8 ساله ساروی قادر است مادر 126 کیلویی خود را روی دوشش سوار کرده و وی را با خود از اتاقی به اتاق دیگر ببرد.
به گزارش ایران ناز این دختر فاطمه نادری نام دارد و در محله آرامگاه ساری زندگی می کند. فاطمه دانش آموز کلاس سوم ابتدایی دبستان شهید والفجر ساری است و برخلاف جثه بزرگی که نسبت به همسن و سالان خود در مدرسه دارد هرگز دختر پرخوری نیست و تقریباً به اندازه همکلاسی های خود غذا می خورد. هنوز درباره اینکه راز انرژی بیش از حد در بدن وی ناشی از چیست؟ بررسی صورت نگرفته است اما همه معلمان و همکلاسی هایش بر این باور تاکید دارند که فاطمه قدرتی برابر با یک ورزشکار حرفه ای وزنه برداری دارد و توان اصلی اش در پاهای قدرتمندی است که خدا به وی عطا کرده است.

پی بردن اینکه انرژی غیر عادی در بدن این دختر چگونه تولید می شود نیاز به بررسی های تخصصی دارد اما اکنون در کمال سلامت است و مثل دانش آموزان دیگر درس می خواند و به مدرسه می رود. معصومه اصانلو، مادر این دختربچه درباره چگونگی کشف این خصوصیت خارق العاده فاطمه می گوید: سال 1380 ازدواج کردم و فاطمه در سال 1382 متولد شد. وزن و اندازه اش به هنگام تولد بزرگتر از بقیه نوزادان بود.

در حالی که دخترم تازه شروع به راه رفتن کرده بود متوجه شدیم به طرز عجیبی علاقه مندی برای بلند کردن اشیای سنگین دارد. به طور مثال در سن دوسالگی گاز پیک نیک را از زمین بلند می کرد. اوایل از ترس اینکه مبادا با این کار به دخترم آسیبی برسد سعی می کردیم وی را از انجام این گونه کارها منع کنیم اما همواره وی از کوچک ترین فرصت برای بلند کردن اجسام از روی زمین استفاده می کرد.

وی افزود: بر خلاف مقدار غذایی که فاطمه در روز می خورد وزن وی به طور مرتب بالامی رفت و جثه اش از سایر همسن و سالانش بیشتر و بزرگتر می شد تا اینکه وی را در پیش دبستانی ثبت نام کردیم. یکی از مربیان مدرسه وقتی علاقه مندی پنهان دخترم به بلند کردن اجسام سنگین را دید پس از چند بار تست گرفتن ما را به مدرسه احضار کرده و در این باره پرس و جو کرد و خواست تا این مساله را جدی تر پیگیر باشیم.
از آن روز تاکنون بارها به شیوه های مختلف او را مورد آزمایش قرار دادیم و متوجه شدیم که خداوند در وجود دخترم نیرویی را قرار داده و با آن وی را قادر می سازد اشخاص و اجسامی که حرکت دادنش برای افراد بزرگسال مشکل و گاه محال است را به راحتی جابه جا کند. مثلاً او می تواند یک انسان تا وزن 80 کیلو را روی دوشش سوار کرده و دور اتاق بچرخاند یا اینکه مرا که 126 کیلوگرم وزن دارم را با استفاده از یک چارپایه روی دوش خود سوار کرده و چند متر راه برود.
دخترم را برای ثبت نام در کلاس های جودو به باشگاه بردم ولی بعداز چهار ماه چون علاقه ای برای ادامه این ورزش نشان نداد از باشگاه بیرون آمد. وی می گوید: عاشق وزنه برداری و بلند کردن اجسام است اما به هر جا که تصور می کردیم بتوانند در این باره کمکی به ما کنند سر زدیم ولی جوابی نگرفتیم.

چون اینجا می گویند ورزشی به نام وزنه برداری زنان وجود ندارد. دخترم طوری است که باید هر روز انرژی زیاد خود را با بلند کردن اجسام تخلیه کند و اگر مانع شویم عصبانی شده و به در و دیوار مشت می زند یا پرخاش کرده و به سر ما داد و فریاد می کند. فاطمه دختر 8 ساله ساروی نیز دراین باره می گوید: عاشق بلند کردن اجسام از روی زمین هستم. وقتی مادرم در خانه نیست همه کارهای خانه را انجام می دهم اما اصلاً خسته نمی شوم.
یک روز در ایام محرم بود و مسئولان مدرسه برای همه بچه های اول تا پنجم آش نذری درست کرده بودند. من داشتم برای خوردن آب می رفتم مدیر و ناظم می خواستند دیگ بزرگ آش را جابه جا کنند اما زورشان نمی رسید. من کنارشان رفتم و یک طرف دیگ را گرفتم. آنها هم طرف دیگر را بلند کردند.

همه از اینکه دختری به سن من می تواند اجسام به این سنگینی را بلند کند تعجب کردند. هر بار که زنگ ورزش داریم چون من از دویدن زود خسته می شوم وسط حیاط می ایستم و دو سه تا از دوستانم دست همدیگر را می گیرند و من آنها را دور خودم می چرخانم. اوایل بچه ها از این کار می ترسیدند اما الآن دیگر صف می ایستند تا من آنها را بچرخانم. از فاطمه می پرسیم از اینکه اجسام سنگین را روی دوش خود می گذاری بدنت درد نمی کند، پاسخ می دهد: اصلاً دردی را احساس نمی کنم.
من فقط وقتی تند می دوم خسته می شوم. حالافاطمه 73 کیلو وزن دارد، تقریباً دو برابر همسن و سالان خودش، جثه اش هم از همه بچه های کلاسش بزرگتر است. این دختر بچه عاشق خوردن تخم مرغ و املت است. هرروز صبحانه را کامل خورده و به مدرسه می رود.
درسش تقریباً خوب است اما خودش می گوید از ریاضی خیلی خوشش نمی آید. اصلاً بچه خارق العاده ای از نظر مقاومت بدنی در برابر بیماری نیست و به گفته مادرش تقریباً همانند همه بچه ها سرما می خورد و مریض می شود. اکنون 142 سانتی متر قد دارد و تنها بچه خانواده است.

منبع:www.irannaz.com

ویرایش توسط javidan 20 : 01-22-2012 در ساعت 11:43 AM
قدیمی 01-22-2012
javidan 20 آواتار ها
javidan 20 javidan 20 آنلاین نیست.
کاربر خوب

سپاسها: : 224

503 سپاس در 318 نوشته ایشان در یکماه اخیر
javidan 20 به Yahoo ارسال پیام
Smile این زن کوتوله یک وکیل بسیار عالی رتبه است +عکس

این زن کوتوله یک وکیل بسیار عالی رتبه است +عکس

به گزارش ایران ناز این خانم 39 ساله است و در دنیای قضا شهرت فراوانی دارد قد او چیزی در حدود 3 فوت و 8 اینچ است اما در فرانکفورت خیلی ها میخواهند او وکیلشان باشد.

او میگوید با اینکه از سوی خیلی ها در دادگاه مورد تمسخر واقع میشود اما هرگز تحت تاثیر رفتار آنها قرار نمیگیرد.

او زمانی که به خاطر کوتاهی قدش از نام نویسی در دانشگاه پزشکی توسط وزارت بهداشت آلمان رد صلاحیت شد تصمیم گرفت یک وکیل شود.

او میگوید برای من بیش از بزرگی اندام بزرگی روح انسانها مهم است. او اکنون 8 سال است که در دادگاه عالی فرانکفورت مشغول به کار است و یکی از وکلای موفق این اداره به حساب می آید.

منبع:www.irannaz.com

ویرایش توسط javidan 20 : 01-22-2012 در ساعت 12:20 PM
کاربران زیر از javidan 20 به خاطر پست مفیدش تشکر کرده اند :
قدیمی 01-22-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.

پیش فرض یك پزشك ایرانی در همایش بین المللی سرطان خون آمریكا محقق برتر جهان انتخاب شد

یك پزشك ایرانی در همایش بین المللی سرطان خون آمریكا محقق برتر جهان انتخاب شد

تهران - دكتر اردشیر قوام زاده پزشك ایرانی از سوی همایش بین المللی سرطان خون در فلوریدای آمریكا به عنوان محقق برتر جهان در زمینه سرطان و بیماری های خونی انتخاب شد.

به گزارش گروه اخبار شب ایرنا به نقل از برخی منابع رسمی و خبری ، جایزه این همایش هفته آینده در آمریكا به دكتر قوام زاده كه دارای فوق تخصص خون و انكولوژی و بنیانگذار مدیكال انكولوژی و پیوند سلول های بنیادی در ایران است ، اهدا می شود.

دكتر اردشیر قوام زاده در گفت وگو با رسانه ها گفت: مسوولان همایش بین المللی سالانه خون و سرطان اعلام كردند؛ من به عنوان برترین محقق جهان برگزیده شده ام.

همایش بین المللی خون و سرطان هر سال در یكی از كشورها برگزار می شود و در هر همایش یكی از محققان برجسته در زمینه پژوهش و درمان بیماری های سرطانی به عنوان برترین محقق جهان انتخاب و جایزه100 هزار دلاری به وی اهدا می شود.

امسال همایش بین المللی خون و سرطان 13 بهمن ماه با حضور محققان و متخصصان برجسته ی دنیا در فلوریدای آمریكا برگزار خواهد شد.

قوام زاده مسوولت های مختلفی در مراكز علمی و درمانی كشور دارد كه از جمله می توان به رییس مركز تحقیقات هماتولوژی ، آنكولوژی و سلول های بینادی دانشگاه علوم پزشكی تهران و بیمارستان شریعتی نام برد.

این پزشك ایرانی در سال 1319 در تهران متولد شد.تحصیلات عالی خود را در رشته پزشكی دانشكده پزشكی وین كرایس اتریش آغاز كرد و در سال 1350 از این دانشكده فارغ‌التحصیل شد و در سال 1356 درجه تخصصی در رشته داخلی و انكولوژی را از كشور سوئیس كسب كرد.

تحصیلات فلوشیپ خود را در رشته هماتولوژی و پیوند در دانشگاه سوئیس در سال 1370 به پایان رساند.

وی در سال 1389 به عنوان استاد ممتاز دانشگاه علوم پزشكی تهران برگزیده شدو علاوه بر كارهای پژوهشی در زمینه انكولوژی بالینی، در زمینه داروهای موثرتر در درمان سرطان‌ها از جمله سرطان خون و همچنین تربیت تعداد قابل توجهی نیروی انسانی در زمینه هماتولوژی و انكولوژی اقدامات ارزشمندی انجام داده است.

استاد فاضل نظری
پاسخ

برچسب ها
148, موزه،مرجان, صدای مشاور, صدای مشاور در یزد

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)