بازگشت   پی سی سیتی > هنر > موسيقی Music > موسیقی جهان

موسیقی جهان در این بخش به شناساندن بزرگان موسیقی جهان میپردازیم بیوگرافی ها عکس ها خاطرات و خدمات ... همچنین سایر مسائل مربوط به موسیقی جهانی اخبار و ....

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 03-05-2009
GolBarg GolBarg آنلاین نیست.
مدیر روانشناسی

سپاسها: : 1,221

2,009 سپاس در 660 نوشته ایشان در یکماه اخیر
Talking همه چيز درباره دايدو (Dido)

دايدو

بيوگرافي:

مادر دایدو، کلر (Claire، نام هنگام تولد کالینز Collins)، یک شاعر فرانسوی و پدرش، ویلیام اُمَلی آرمسترانگ (William O'Malley Armstrong) (زادهٔ: ۹ نوامبر ۱۹۳۸- درگذشتهٔ: ۲۲ دسامبر۲۰۰۶)، یک ناشر ایرلندی و مدیر عامل سابق Sidgwick & Jackson و بود.
او که به طور غیررسمی و به خاطر ملکهٔ افسانه‌ای قرطاجنه نام دایدو را گرفته بود، در مدارس ابتدایی تورن‌هیل، مدرسه شهر لندن برای دختران و مدرسه وستمینستر آموزش دید. به دلیل این‌که او در روز کریسمس متولد شده بود، ترجیحاً به پیروی از ملکهٔ بریتانیا در ۲۵ ژوئن، روز جشن تولد رسمی ملکهٔ انگلیس را جشن می‌گرفت.
بعد از این‌که او در سن پنج‌سالگی یک دستگاه ضبط صوت را از مدرسه ربود، والدین‌اش او را در مدرسه موسیقی گیلدهال در لندن انگلیس ثبت‌نام کردند. هنگامی که به سنین نوجوانی رسید، دایدو یاد گرفته بود که پیانو، رکوردر و ویولن را بنوازد. بعد از دوران نوجوانی‌اش و در زمانی که به عنوان یک وکیل ادبی کار می‌کرد، در برکبک، دانشگاه لندن به مطالعهٔ علم حقوق پرداخت؛ با این وجود او هیچ‌گاه این دوره را به پایان نبرد، و به جای آن تصمیم گرفت که به صورت تمام‌وقت، به موسیقی بپردازد. بعد از آموختن گیتار، دایدو توانایی‌هایش را در تور زندگی اجاره‌ای در سال ۲۰۰۴ به حاضران نشان داد.

در سال ۱۹۹۵، دایدو شروع به ضبط آهنگ‌های نمایشی کرد که همگی در مجموعه‌ای با نام Odds & Ends قرار گرفتند و به وسیلهٔ مدیدیت Nettwerk عرضه شدند. Nettwerk، پس از همکاری‌های دایدو با فیتلس (دایدو به طور مشترک آهنگ‌ها را نوشت و آوازها را برای ترانه‌های آلبوم فراهم آورد، مانند «Flowerstand Man» و «Hem of His Garment») و اجرای رقص UK که به وسیلهٔ برادرش هدایت می‌شد مورد توجه آن‌ها قرار گرفت و با او قراردادی را امضا کردند. این مجموعه در سال ۱۹۹۵به وسیلهٔ Nettwerk روی CD-R acetate عرضه شد و شامل ترکیبی از محصول‌های تمام‌شده و نسخه‌های نمایشی بود که بعداً آن‌ها را برای عرضه‌ٔ آلبوم نخستین‌اش، هیچ فرشته (No Angel) عرضه‌شده در سال ۱۹۹۹ مورد توجه قرار داد. Odds & Ends موجب شد که دایدو مورد توجه آریستا رکوردز قرار گیرد و با او در ایالات متحده قراردادی را امضا کنند و با کمپانی ناشر برادرش، چیکی رکوردز موافقت‌نامه‌ای را برقرار کنند که مجدداً با او قرارداد برقرار کنند. یکی از ترانه‌هایی که در Odds & Ends وجود داشت، «Take My Hand» در همهٔ نسخه‌های No Angel به عنوان یک ترانهٔ اضافی (bonus) قرار گرفت؛ «Sweet Eyed Baby» ریمیکس شد و به «Don't Think of Me» تغییر نام داد، درصورتی که "Worthless" و "Me" به طور اختصاصی تنها در نسخهٔ ژاپنی عرضه شدند.
منبع ويكي پديا

کريسمس 1971 در لندن، انگلستان به دنيا اومد. از پنج سالگي وارد دنياي موسيقي شد. در شش سالگي به يادگيري ريکورد (نوعي فلوت) پرداخت و در مدرسه ي موسيقي Guildhall در لندن پذيرفته شد. وقتي ده سالش بود مي تونست پيانو و ويولن، هر دو تاشون رُ خوب اجرا کنه. مثل هر جوون ديگه اي، دايدو هم به سفرهاي دور بريتانيا پرداخت و اولين صداي اون در آلبوم Reverence (حرمت) از گروه Faithless شنيده شد؛ گروهي که برادر بزرگترش، Rollo (که DJ هم هست) اون رُ راه انداخته بود؛ به همراه Sister Bliss و Maxi Jazz ..

انتشار آلبوم در سال 1995 اتفاق افتاد که مورد استقبال واقع شد. در دو سال آينده گروه Faithless دور دنيا، تورهايي رُ اجرا کردن و تونستن پنج مليون نسخه از آلبوم شون رُ به فروش برسونن.. در اين زمان دايدو اولين آلبومش به اسم «No Angel» رُ که حاوي اشعار قوي و صداي محکمش بود، آماده مي کرد.. ترکيب علاقه ي دايدو به صداي گرم آکوستيک و شيدايي برادرش در سازهاي الکتريکي باعث شد اين آلبوم هم مدرن باشه هم کلاسيک. اين آلبوم در اوايل سال 1999 در امريکا پخش شد اما اون زمان، خيلي مورد توجه واقع نشد.

دايدو همچنان در جمع بود و در کلوپ ها و فستيوال ها شرکت مي کرد از جمله در Lilith Fair و اين زماني بود که أهنگِ «Thank you»ش به عنوان موسيقي متن فيلم «Sliding Doors» در حال ضبط بود. اين آهنگ شديداً مورد استقبال قرار گرفت و قسمت دکلمه ي اولش براي امنم (Eminem) ستاره ي موسيقي رپ فرستاده شد. امنم متن رپي رُ براي آهنگ نوشت و از صداي دايدو به عنوان همخوان استفاده کرد. آهنگ «Thank You» در سال 2001 جزو يکي از پنج آهنگ برتر شناخته شد و باعث شد آلبومش عنوان بهترين فروش رُ با 12 مليون نسخه فروش در سراسر دنيا، به همراه داشته باشه..

در سال 2002، دايدو همچنان در مراسم هاي مختلف شرکت مي کرد و در تبليغ «No Angel» تلاش کرد. جايزه هاي زيادي از Brit (فستيوال موسيقي بريتانيا)، Brit، Bravo و ARIA دريافت کرد. بعد از اين موفقيت ها بود که دايدو فهميد آلبوم دوم بايد خيلي کامل تر باشه تا بتونه همچنان مردم رُ راضي نگه داره.. و در نهايت جولاي 2003 بود که خبر آماده شدن آلبوم دومش رُ منتشر کرد..

ویرایش توسط SHeRvin : 02-26-2010 در ساعت 07:15 PM
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 03-05-2009
مدیر روانشناسی

Cool

يكي از زيباترين اهنگاش White Flag هست كه متن انگيلسيش و فارسيشو ميزارم واستون
White Flag
I know you think that I shouldn't still love you or tell you that.
But if I didn't say it well I'd still have felt it,
where's the sense in that
I promise I'm not trying to make your life harder
Or return to where we were but

I will go down with this ship and I won't put my hands up and surrender
There will be no white flag above my door,
I'm in love and always will be

I know I left too much mess and destruction to come back again
And I caused but nothing but trouble,
I understand if you can't talk to me again
And if you live by the rules of "it's over" then I'm sure that that makes sense but

And when we meet, which I'm sure we will
All that was there, will be there still
I'll let it pass, and hold my tongue
And you will think, that I've moved on....

پرچم سفید
میدونم که هنوز نباید دوستت داشته باشم یا بهت بگم که دوستت دارم
اما اگه من اونو نگفتم ولی هنوز اونو احساس می کنم
کجاست اون احساس
من قول میدم که تلاش نمی کنم که زندگیتو سختتر کنم یا برگردونم به جایی که قبلا بودیم
من با این کشتی پایین خواهم رفت و دستهامو بالا نخواهم برد و تسلیم بشم
هیچ پرچم سفیدی بالای در نخواهد بود
من عاشقم و همیشه خواهم بود
من میدونم که خیلی خرابی و آشفتگی باقی گذاشتم برای دوباره بازگشتن
و من چیزی جز آزار و زحمت باعث نشدم
من درک میکنم اگه تو دوباره نمیتونی با من صحبت کنی
و اگه تو با منطق "اون دیگه تموم شده"زندگی می کنی من مطمینم که اون همه چیز رو روشن می کنه
و وقتی ما ملاقات می کنیم که من مطمینم می خواهیم(مایلیم).
همه اون چیزی که قبلا بود دوباره خواهد بود
من میگذارم که اون سپری بشه و زبونم را نگه خواهم داشت
و تو فکر خواهی کرد که من ادامه دادم

قدیمی 03-05-2009
مدیر روانشناسی

ویرایش توسط GolBarg : 03-05-2009 در ساعت 03:19 PM
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش