بازگشت   پی سی سیتی > سایر گفتگوها > ورزش Sports > فوتبال > اخبار فوتبال داخلی و خارجی

اخبار فوتبال داخلی و خارجی در این تالار به اخبار فوتبال داخل و خارج از کشور پرداخته میشود

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 10-21-2010
ramin abi آواتار ها
ramin abi ramin abi آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 80

26 سپاس در 7 نوشته ایشان در یکماه اخیر

عذرخواهي دوباره ايراني‌هاي اوساسونا!

در حالي که مسعود شجاعي و جواد نکونام پيش از آغاز رقابت‌هاي اين فصل لاليگا يک بار به دليل تاخير چهار روزه خود در تمرين‌هاي پيش فصل اوساسونا از هواداران اين تيم عذرخواهي کرده بودند، سه شنبه دوباره از هواداران اوساسونا در رابطه با اين تاخير خود عذرخواهي کردند.

سايت باشگاه اوساسونا گزارش داد، بازيکنان ايراني اين تيم روز سه‌شنبه تصميم گرفتند که از طريق سايت اوساسونا بار ديگر به خاطر تاخير چهار روزه در تمرين‌هاي پيش فصل و انتقادهايي که در طول اين ماه‌ها تحمل کرده‌اند از هواداران اين تيم عذرخواهي کنند.
سايت رسمي باشگاه اوساسونا در ادامه مي نويسد: آنها تصميم گرفته بودند که در اين مورد سکوت خود را نشکنند و به کار خود در اوساسونا ادامه دهند و اميدوار بودند پس از آن که به دلايل غيرفني جايگاه خود را در ترکيب تيم از دست دادند بار ديگر شرايط به حالت عادي بازگردد.
نکونام و شجاعي سه شنبه از يک مترجم ايراني استفاده کردند تا بتوانند ديدگاه‌هاي خود در اين زمينه را بهتر بيان کنند تا تاخير چندروزه‌ي آنها به دست فراموشي سپرده شود و بتوانند بار ديگر حمايت هواداران را به دست آورند.

جواد نکونام درباره تاخير چند روزه اش در تمرين‌هاي پيش فصل عنوان کرد: "به اينجا آمده ام تا بار ديگر از هواداران عذرخواهي کنم. نمي خواهم اين گونه احساس شود که از باشگاه و از هواداران فاصله گرفته‌ايم. من در تمرين‌هاي پيش فصل چند روز تاخير داشتم اما نمي خواهم وارد جزئيات شوم. ما اشتباه کرديم و اکنون هرگونه جريمه‌ي نقدي يا ورزشي را مي پذيريم."

نکونام در ادامه افزود:" از هم تيمي‌ها، هيات مديره باشگاه و همه‌ي هواداران عذرخواهي مي کنم. باشگاه قوانين داخلي دارد و هر بازيکني که اشتباهي مرتکب شود طبق قانون با او برخورد مي شود. ما دير رسيديم اما عده‌اي مي خواهند به دليل اين اشتباه ما را محروم کنند."

نکونام درباره آخرين ديدار اوساسونا در لاليگا که روز يک شنبه برگزار شد، عنوان کرد: "يک شنبه من در مقابل مربي، مدير و ديگر بازيکنان مورد اعتراض هواداران قرار گرفتم. از هواداران مي خواهم اگر احساس مي کنند شرايط بهتر شده تشويق کنند و به جاي سوت زدن هورا بکشند."
هافبک ايراني اوساسونا همچنين درباره تصاوير منتشر شده در سايت‌هاي اينترنتي که اين دو بازيکن را در حال لبخند زدن به تصوير کشيده بود، توضيح داد: "از اين عکس‌ها اشتباه برداشت شده است. اعتراض هواداران از لحاظ رواني روي کار من تاثير مي‌گذارد و اين مساله ما را در مقابل هواداران قرار مي‌دهد؛ چيزي که ما اصلا نمي‌خواهيم. ما فصل جديد لاليگا را آغاز کرده‌ايم و هنوز شرايط آن گونه که انتظار داشتيم خوب پيش نرفته است و ما هم به خاطر آن مورد سرزنش قرار گرفته‌ايم. فضاي حاکم براي ما بسيار سخت و دشوار است. بياييد انتقادها را فراموش کنيم و خطاها را ببخشيم. ما هم با تمام وجود از تصميم باشگاه استقبال مي‌کنيم."
نکونام خطاب به هواداران گفت: "هواداران حق دارند که انتقاد کنند چرا که آن‌ها هميشه در کنار تيم بوده‌اند اما اين هم درست نيست که کسي را در طول دو يا سه ماه، اين گونه مورد انتقاد قرار داد. مساله براي ما کاملا تمام شده و فراموش شده تلقي مي‌شود. بياييد اين مساله را فراموش کنيم و شادماني را در زمين مسابقه به تيم برگردانيم. اين براي همه خوب خواهد بود. اميدوارم از يکشنبه هفته آينده هيچ حريفي نتواند حتي يک امتياز از ما بگيرد."
مسعود شجاعي هم درباره‌ي تاخير در تمرين‌هاي پيش فصل گفت: "من و نکونام دير رسيديم و به همين دليل از همه هواداران عذرخواهي مي‌کنيم. مي‌دانم که اين مساله براي هواداران اهميت زيادي دارد اما به نظر مي‌رسد اشخاصي در اين بين وجود دارند که مي‌خواهند از اين تاخير ما سوء استفاده کرده و کار را به حاشيه بکشند. فکر مي‌کنم خطاي ما بزرگ‌نمايي شده، همه چيز کمي مسخره به نظر مي‌رسد. از هواداران مي‌خواهم که خودشان عملکرد ما را مورد قضاوت قرار دهند و به گفته‌هاي ديگران کاري نداشته باشند. بار ديگر اگر هواداران به دليل غيبت ما ناراحت شده‌اند، از آن‌ها تقاضاي بخشش مي‌کنيم."
در حالي که ممکن است اين مسائل براي هر بازيکني در دنياي فوتبال اتفاق بيافتد، اما مشخص نيست که چرا باشگاه اوساسونا اصرار دارد نکونام و شجاعي بار ديگر از هواداران تيم عذرخواهي کنند. ضمن اين که به گفته‌ي نکونام اين تاخير با هماهنگي با باشگاه اوساسونا و براي مذاکره با چند تيم ديگر صورت گرفته بود.

منبع : سايت www.football3.ir/
89/7/29

جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 10-21-2010
ramin abi آواتار ها
کاربر فعال

شکست ما در جام حذفي عجيب بود/ سپاهان را شکست مي‌دهيم

مديرعامل باشگاه مس‌کرمان شکست تيمش برابر تيم نفت مسجد سليمان را عجيب دانست و ابراز اميدواري کرد نارنجي پوشان با کسب نتيجه قابل قبول در ديدار برابر سپاهان اين شکست را به فراموش بسپارند.

فتح‌الله نژادزمانی ضمن بیان مطلب فوق افزود: شکست مس برابر نفت مسجد سلیمان بسیار عجیب و غریب بود. بازیکنان تیم مس خیلی بد بازی کردند اما با توجه به بازی بدشان شکست خوردن از تیم نفت مسجد سلیمان به هیچ عنوان منطقی نیست.
وی با بیان اینکه نفرات تیم مس در این بازی پراشتباه و بسیار ابتدایی بازی کردند، اضافه کرد: تیم حریف روی ضد حمله به گل رسید و تا آخر بازی این گل را حفظ کرد اما بازیکنان ما نتوانستند مانع از شکست و حذف تیم خود شوند. ما در این بازی بد بازی کردیم و با حذف آسان از مسابقات، فرصتی بزرگ را برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا از دست دادیم.
مدیرعامل باشگاه مس کرمان خاطرنشان کرد: در آستانه بازی حساس‌مان برابر سپاهان در این دیدار شکست خوردیم. پیروزی در این بازی می‌تواند به ما کمک کند با قدرت بیشتری برابر سپاهان به میدان برویم اما امیدوارم این باخت باعث نشود بازیکنان در آن بازی مهم با توانایی و روحیه کمتری به میدان بروند.
وی با تاکید بر اینکه پس از پیروزی‌های بازیکنان پاداش دریافت می‌کنند و باید به خاطر این شکست پاسخگو بوده و حتی ممکن است جریمه شوند، تصریح کرد: بازیکنان یک دهم انتظارات کادرفنی را در زمین برآورده نکردند. آنها مغرور بودند و خسته، انگار یک وزنه به پای‌شان بسته بودند که نمی‌دانم دلیل آن چیست.
نژادزمانی با رد احتمال هرگونه تغییر در کادرفنی تیمش در پایان گفت: امیدوارم بازیکنان تیم برابر سپاهان در هفته دوازدهم لیگ برتر بازی قابل قبولی را از خود ارائه داده و در آن مسابقه مهم با امتیاز اصفهان را ترک کنند. قطعا موفقیت در بازی با سپاهان به نحوی این باخت را جبران خواهد کرد.
تیم فوتبال مس کرمان عصر سه‌شنبه در مرحله یک شانزدهم نهایی رقابت‌های جام حذفی باشگاه‌های کشور برابر تیم نفت مسجد سلیمان با نتیجه یک بر صفر شکست خورد.

89/7/29
قدیمی 10-21-2010
ramin abi آواتار ها
کاربر فعال

ريكارد از مربيگري تيم گالاتاسراي بركنار شد

باشگاه فوتبال گالاتاسراي ترکيه در پي نتايج ضعيف اين تيم در آغاز مسابقات فصل جاري، با توافق طرفين قرارداد 'فرانک ريکارد' را فسخ کرد.

قهرمان سابق جام يوفا هم اکنون بعد از هشت بازي و با اختلاف 8 امتياز نسبت به تيم بورساسپور صدرنشين ليگ ترکيه، در مکان نهم جدول اين رقابت ها قرار دارد.
اين تيم پس از شکست مقابل کارپاري لفيف، از مسابقات مرحله مقدماتي ليگ اروپا هم حذف شده است.
بر همين اساس هيات مديره باشگاه گالاتاسراي پس از شکست 4 بر 2 مقابل آنکاراگوسو براي بررسي وضعيت پيش آمده تشکيل جلسه داد.
اين باشگاه پس از اين جلسه در بيانه اي اعلام کرد: با موافقت فرانک ريکارد تصميم گرفتيم همکاري خود را با وي قطع کنيم.
ريکارد هلندي بعد از ترک بارسلونا، در سال 2009 هدايت اين تيم استانبولي را عهده دار شد اما گالاتاسراي رقابتهاي فصل گذشته را هم با قرار گرفتن در رده چهارم به پايان برد.
بنابراين گزارش، برخي سايت هاي ترکيه با اشاره به خبر اخراج ريکارد، به اين نکته اشاره کرده اند که هواداران باشگاه گالاتاسراي نام ''فاتح تريم''، سرمربي سابق تيم ملي ترکيه را در جريان ديدار تيمشان مقابل آنکاراگوسو صدا مي کردند ولي به نظر مي رسد که ''حکمت کارامان'' سرمربي مانيساسپور، گزينه شماره يک مسئولان اين باشگاه باشد.
البته ممکن است که ''هاکان شوکور'' نيز که فعلا به عنوان مدير ورزشي باشگاه مشغول به فعاليت است، به عنوان مربي برگزيده شود.
از سوي ديگر خبرهايي هم از احتمال انتخاب ريکارد به عنوان جانشين ''روي هاجسون'' سرمربي ليورپول انگليس به گوش مي رسد.
روي هاجسون در تابستان سال جاري زمام امور تيم آنفيلدي را پس از ترک ''رافائل بنيتس‌''، برعهده گرفت ولي نتوانسته تا به اينجا در ليگ برتر انگليس عملکرد خوبي داشته باشد.
اين تيم سرخ‌‌پوش در هشت هفته سپري‌ شده به يک برد، 3 تساوي و 4 باخت و 6 امتياز رسيده که همين نتايج ضعيف باعث افت آنها تا رده نوزدهم جدول ليگ برتر شده است.
باتوجه به اين وضعيت فشار بر مربي تازه ‌وارد افزايش يافته و از گوشه و کنار اخباري مبني بر عزل وي منتشر شده و گفته مي شود نمايندگان باشگاه ليورپول با فرانک ريکارد هلندي باب مذاکره را گشوده‌اند.

89/7/29
قدیمی 10-21-2010
ramin abi آواتار ها
کاربر فعال

سئونگنام كره جنوبي به فينال ليگ قهرمانان آسيا رسيد

سئونگنام کره جنوبي با غلبه بر الشباب عربستان به فينال ليگ قهرمانان آسيا رسيد تا شرق قاره کهن نيز نماينده‌اي در فينال ليگ قهرمانان آسيا داشته باشد.

اگرچه تيم سئونگنام کره جنوبي با شکست نزديک 4 بر 3 در بازي رفت از نيمه نهايي ليگ قهرمانان آسيا، براي بازي برگشت در خانه ترس کمتري از رقيب عرب خود داشت اما ديدار با الشباب را با احتياط آغاز کرد و رفته رفته با فشار تماشاگران خود و اعتماد به نفس بازيکنانش در يک سوم مياني و يک سوم دفاعي تيم عربستان حاضر شد که نتيجه آن گل دقيقه 31 توسط "چو" بود.
الشباب عربستان با وجود شکست يک بر صفر، با شيوه احتياط آميز نيمه دوم را آغاز کرد و تا دقيقه 75 با اين شيوه بازي کرد.
تعويض بازيکنان الشباب در 15 دقيقه پاياني اين جرات را به تيم عربستاني داد تا به دروازه تيم سئونگنام نزديک شود که حاصل آن 5 کرنر و شوت سرکش کاماچو بازيکن اين تيم بود.
تا قبل از اين دقايق تک به تک شدن مهاجم سئونگنام در دقيقه 71 مي‌توانست خيال زردپوشان کره‌اي را راحت کند اما او با بي‌دقتي به جاي تور دروازه، پاهاي گلر سياه‌پوش الشباب را هدف قرار داد. اين ديدار هر چه به پايان نزديک‌تر مي‌شد با خشونت بيشتري همراه مي‌شد.
اما در نهايت کره اي‌ ها مسابقه را يک بر صفر به سود پايان دادند تا در مجموع 4 بر 4 و به لطف گل زده در خانه حريف به فينال ليگ قهرمانان آسيا برسند.
گزارشگر الجزيره اسپورت با ابراز تعجب از روش احتياط ‌آميز تيم الشباب، تاکتيک اتخاذ شده از سوي مربي اين تيم را مورد انتقاد قرار داد و گفت: تيم کره‌اي قابليت باختن و يا دريافت گل در زمين خود را داشت.
تلويزيون عربستان نيز اعلام کرد آنچه در اين ديدار مشاهده شد اين بود که الشباب از همه ظرفيت‌هاي خود براي راه‌يابي به فينال استفاده نکرد و با وجود جشنواره گل در رياض که سه گل هم دريافت نمود، در مجموع بازي را به نماينده کره جنوبي واگذار کرد.
داور اماراتي اين ديدار در نيمه دوم 5 دقيقه وقت اضافه گرفت که ظاهرا به دليل تعويض‌هاي پاياني اين ديدار بود.
تلويزيون الجزيره اسپورت اعلام کرد به صورت ويژه ديدار ذوب آهن و الهلال عربستان را به صورت مستقيم با تفسير 5 گزارشگر عرب پخش مي‌نمايد.

89/7/29

قدیمی 10-21-2010
ramin abi آواتار ها
کاربر فعال

آرفي: بايد 4 گل مي‌زدم

وي گفت:اينکه بعد از 10 ماه دوباره به ترکيب برگردي و بخواهي همه چيز درست باشد شدني نيست اما به عنوان بازي اول بعد از اين همه مدت بيرون ماندن بد نبود
اشپيتيم آرفي که بالاخره موفق شد براي پرسپوليس دايي گل بزند بعد از بازي با نفت محمودآباد گفت:«بازي بدي نبود مي‌توانستيم بهتري ببريم چند اشتباه کرديم اما در پايان نتيجه نسبتاً‌ خوبي به دست آورديم.»
آرفي درباره گلزني خودش گفت: « مي‌توانستم در اين بازي 3،4 گل بزنم خيلي اشتباه کردم يک‌بار ضربه من را دروازه‌بان حريف گرفت، يک‌بار هم توپم به تير دروازه خورد و يک‌بار هم ضربه‌ام را بد زدم وگرنه مي‌توانستم به تنهايي چهار بار به اين حريف بزنم.» وي ادامه داد:«روي صحنه‌اي که دروازه‌بان حريف توپم را گرفت بدشانس بودم اما موقعيت‌هاي نيمه دوم‌ام را خيلي بد زدم اما براي بازي اول بد نبود.»
آرفي گفت:«از اينکه سه، چهار گل نزدم ناراحتم اما حدود 10ماه بود که از ابتدا بازي نکردم، کلا خوب بازي نکردم و زياد راضي نيستم.» وي درباره تعويض‌اش هم گفت:«دوست داشتم کامل بازي کنم اما خوب تعويض شدم چه مي‌توانم بگويم.» آرفي ادامه داد:« در نيمه اول يک مقدار با بقيه هماهنگ نبودم اميدوارم کم‌کم شرايطم در تيم بهتر بشود. اينکه بعد از 10 ماه دوباره به ترکيب برگردي و بخواهي همه چيز درست باشد شدني نيست اما به عنوان بازي اول بعد از اين همه مدت بيرون ماندن بد نبود.»
اشپيتيم درباره شرايط رواني پرسپوليس بعد از برد گفت:«نتيجه به دست آمده و کلاً‌ بردي که داشتيم خوب بود اما نبايد انتظار داشته باشيم با اين برد همه چيز خوب شود. ما يک تيم دسته سومي را برديم اما بايد ذوب آهن را شکست دهيم تا از نظر رواني در شرايط بهتري قرار بگيريم.» آرفي درباره اولين گلي که در پرسپوليس اين فصل به ثمر رساند گفت:« از اينکه بالاخره گل زدم خوشحالم شدم اما اين گلزني‌ها بايد ادامه داشته باشد. از گلي که زدم خوشحال شدم اما از اينکه دو، سه گل نزدم ناراحتم.»

89/7/29
قدیمی 10-21-2010
ramin abi آواتار ها
کاربر فعال

وين روني: بله، از منچستريونايتد مي‌روم

وين روني تاييد کرده که قصد ترک منچستريونايتد را دارد.
رونی بیانیه‌ای درباره صحبت‌های سر الکس فرگوسن در روز پنجشنبه صادر کرده و در آن تایید کرده که می‌خواهد برود.
او در این بیانیه گفته است: «هفته گذشته با دیوید گیل (مدیر اجرایی باشگاه) دیدار کردم و در حالی که می‌خواستم درباره آینده تیم اطمینان حاصل کنم، او هیچ تضمینی به من نداد.
سپس به او گفتم که قرارداد جدیدی امضا نخواهم کرد.»
رونی گفته از حرف‌های دیروز فرگوسن شگفت‌زده شده است. او البته طرفدار بزرگ مربی یونایتد می‌ماند اما جهت‌گیری آینده باشگاه باعث دغدغه او شده است: «دوست داشتم حرف‌های سر الکس را بشنوم و برخی از آنها من را شگفت‌زده کرد. این که او گفته مدیر برنامه‌هایم و من چند جلسه با باشگاه داشته‌ایم تا بر سر قرارداد جدید صحبت کنیم کاملا درست است. در جریان آن دیدارها در ماه آگوست من تضمین خواستم که باشگاه همچنان بتواند بازیکنان بزرگ دنیا را جذب کند.
من هرگز جز احترام کامل به منچستریونایتد نداشته‌ام. چطور می‌توانم احترام نگذارم، در حالی که این باشگاه تاریخچه‌ای رویایی دارد و به ویژه شش سالی را گذرانده که خوشبختانه من هم در آن نقشی داشته‌ام؟
برای من قهرمانی مهم است. باشگاه همیشه با هدایت سر الکس قهرمانی به دست آورده. به همین دلیل به نظرم سوال‌هایی که پرسیدم توجیه‌پذیر بود.
با وجود مشکلات اخیر، می‌دانم که همواره به شدت وامدار سر الکس فرگوسن خواهم بود. او مربی و مرشد بزرگی است که از روزی که از اورتون آمدم و تنها 18 سال داشتم به من کمک کرده و از من حمایت کرده. اما به خاطر منچستریونایتد امیدوارم او همین طور عالی بماند. او پدیده است و نابغه.»

89/7/29
قدیمی 10-21-2010
ramin abi آواتار ها
کاربر فعال

تناقض در حرف‌هاي دايي و كاشاني درباره شيث

اشاره مستقيم دايي به مسائل حاشيه‌اي شيث رضايي هم نشان مي‌دهد که اگر کاشاني بخواهد کاپيتان پرسپوليس را که مورد علاقه وي هم هست به تيم بازگرداند کار سختي در پيش دارد
حبيب کاشاني سرپرست باشگاه پرسپوليس بعد از بازي در پاسخ به خبرنگاران درباره اخراج شيث رضايي با محافظه‌کاري صحبت کرد و گفت با توجه به ابهاماتي که در موضوع اخراج شيث رضايي وجود داشته در جلسه روز دوشنبه کميته انضباطي درباره وي تصميم گرفته خواهد شد.
اما علي دايي در پاسخ به خبرنگاران بدون تعارف و خيلي صريح اعلام کرد که شيث ديگر جايي در پرسپوليس نخواهد داشت. او گفت تکليف شيث همين است که مي‌بينيد او ديگر در تيم ما جايي ندارد. در اين شرايط بايد ديد که آيا چانه‌زني حبيب کاشاني علي دايي را نرم خواهد کرد يا سرمربي پرسپوليس همانطور که قبلا هم از وي ديده‌ايم مقابل توصيه‌ها کوتاه نخواهد آمد.
دايي امروز گفت که قصد داشته شيث را بعد از بازي ملوان اخراج کند اما در بازي استقلال به او يک فرصت ديگر داده که وي هم موفق به تغيير نظر دايي نشده و دوباره در حد ضعيفي نمايش داده است. دايي که با اخراج شيث انتقاداتي را هم به جان خريده است در دوران مربيگري و بازيگري خود اثبات کرده که در اين شرايط از موضع خود کوتاه نمي‌آيد.
اشاره مستقيم او به مسائل حاشيه‌اي شيث رضايي هم نشان مي‌دهد که اگر کاشاني بخواهد کاپيتان پرسپوليس را که مورد علاقه وي هم هست به تيم بازگرداند کار سختي در پيش دارد. به هر حال موضع‌گيري دايي و انتشار گستره آن بيش از گذشته به اين چالش دامن خواهد زد. کاشاني که قبلا هم در مواردي با دايي سرشاخ شده قبل از هر کسي بايد خود را قانع مذاکره با دايي بکند چرا که به هر حال موضع دايي کاملا روشن است.
در بازي امروز پرسپوليس مقابل نفت محمودآباد عليرضا حقيقي کاپيتان پرسپوليس بود. دروازه‌باني که در سن اميد قرار دارد؛ اتفاقي که البته در اين سال‌ها براي پرسپوليس تبديل به يک عادت شده. هرگاه که کريم باقري غايب است بازوبند به دست کساني بسته مي‌شود که شباهت کمتري به کاپيتان‌هاي گذشته پرسپوليس ندارند.
اين روزها همه منتظر اظهارنظر شيث رضايي هم هستند. بازيکني که اين روزها به شدت تلاش مي‌کند تا حرفي به زبان نياورد. او حالا با علي دايي همان موقعيتي قرار گرفته که با افشين قطبي قرار گرفته بود، گرچه دايي و قطبي از نظر فکري بيشترين فاصله را با يکديگر دارند.

89/7/29
قدیمی 10-21-2010
ramin abi آواتار ها
کاربر فعال

ذوب آهن ايران به ديدار نهايي ليگ قهرمانان آسيا صعود کرد

تيم فوتبال ذوب آهن ايران با برتري مقابل الهلال عربستان به ديدار نهايي هشتمين دوره مسابقات فوتبال ليگ قهرمانان باشگاه‌هاي آسيا راه پيدا کرد.
در دومین دیدار دور برگشت از مرحله نیمه نهایی مسابقات فوتبال لیگ قهرمانان باشگاه‌های آسیا از ساعت 20:30 امروز چهارشنبه تیم فوتبال ذوب آهن ایران در ورزشگاه ملک فهد شهر ریاض به مصاف الهلال عربستان رفت. شاگردان منصور ابراهیم زاده که با برتری یک برصفر در دیدار رفت مقابل نماینده قدرتمند عربستان در آستانه راهیابی به دیدار فینال لیگ قهرمانان آسیا قرار داشتند، در دیدار برگشت نیز نمایشی قابل قبول داشته و پیروزی یک برصفر را از آن خود کردند تا با برتری 2 برصفر در مجموع دو بازی رفت و برگشت حریف سئونگنام ایلهواچونما کره جنوبی در دیدار نهایی این پیکارها شوند.
ذوب آهن در مصاف با الهلال عربستان حسابگرانه و منطقی بازی کرد و با مهار حملات احساسی و بدون پشتوانه این تیم در دقیقه 55 توسط ایگور کاسترو ضربه کاری را بر پیکر الهلال وارد آورد.
در ادامه مسابقه الهلال عربستان روی به بازی احساسی و عصبی آورد که حاصل آن اخراج "لی یونگ پی یو" در دقیقه 71 بود. این مدافع کره‌ای متاثر از جو بازی با حرکتی زشت روی محمدرضا خلعتبری خطا کرد که حاصل آن این بازیکن از زمین مسابقه بود.
نماینده شایسته فوتبال ایران که با از پیش رو برداشتن حریفانی چون الوحده امارات، الاتحاد عربستان، بنیادکار ازبکستان، مس کرمان و پوهانگ استیلرز کره جنوبی به مصاف الهلال عربستان در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آمده بود، دقایق پایانی مسابقه را اداره کرد و با پیروزی یک برصفر از زمین خارج شد.
بدین ترتیب تیم فوتبال ذوب آهن ایران با پیروزی 2 برصفر در مجموع دو بازی رفت و برگشت مقابل الهلال عربستان به دیدار نهایی لیگ قهرمانان آسیا صعود کرد تا در روز شنبه 13 نوامبر 2010 (22 آبان‌ماه 1389) در ورزشگاه المپیک شهر توکیو مقابل سئونگنام ایلهواچونما کره جنوبی صف آرایی کند.
قضاوت دیدار تیم‌های الهلال عربستان و ذوب آهن ایران برعهده "روشن ایرماتوف" از ازبکستان بود . این داور ازبک در این بازی به "احمد محمد الفریدی" و تیاگو از تیم الهلال کارت زرد نشان داد و لی یونگ پی یو، مدافع کره ای این تیم را در دقیقه 71 از زمین بار اخراج کرد.

89/7/29
قدیمی 10-21-2010
ramin abi آواتار ها
کاربر فعال

محروميت سه بازيکن حريف ذوب آهن در فينال

آنها براي بازي فينال سه بازيکن خود را به دليل محروميت در اختيار نخواهند داشت. زنان رادنيچ،جئون کوانگ و هونگ چول.سرمربي تيم در اين باره مي گويد: براي هرسه اين بازيکنان تاسف بار است که در فينال حاضر نيستند اما ما بايد خودمان را آماده کنيم.
چو دونگ کیون مربی سئونگنام ایلهوا گفت بعد از طی کردن مسیری طولانی از رسیدن به فینال لیگ قهرمانان خوشحال است. سئونگنام ایلهوا با گل زده بهتر در خانه حریف موفق شد به فینال لیگ قهرمانان آسیا راه پیدا کند.
در بازی برگشت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا چهارشنبه شب سئونگنام موفق شد با تک گل دونگ کیون در دقیقه 30 به پیروزی رسید. چو دونگ کیون گفت: " از بازی تیمم راضی هستم و باید از بازیکنانم به خاطر تلاش که کردند تشکر کنم. ما به هدف خود رسیده ایم و حالا در آستانه قهرمانی هستیم".
" تمرینات سه چهار روز آخر ما فقط تمرکز روی کنترل بازی الشباب بود و بالاخره موفق شدیم ماموریت خود را درست انجام دهیم. جالب است به شما بگویم که من پیش بینی می کردم چو گل بزند و خوشحالم که او این کار را به زیبایی انجام داد.کیم سونگ هوان هم با مهار کاماچو بازیکن کلیری آنها کارش را خوب انجام داد."
آنها برای بازی فینال سه بازیکن خود را به دلیل محرومیت در اختیار نخواهند داشت. زنان رادنیچ،جئون کوانگ و هونگ چول.سرمربی تیم در این باره می گوید: برای هرسه این بازیکنان تاسف بار است که در فینال حاضر نیستند اما ما باید خودمان را آماده کنیم.
الشباب عربستان در بازی رفت در دیداری پرگل اما با اختلاف یک گل و با نتیجه 4-3 سئونگنام ایلهووا را پشت سر گذاشته بود.
به این ترتیب در فینال لیگ قهرمانان که روز 13 نوامبر برگزار می شود سئونگنام ایلهوا به مصاف ذوب آهن می رود

89/7/29
قدیمی 10-21-2010
ramin abi آواتار ها
کاربر فعال

ابراهيم‌زاده: مي‌خواهيم به جام باشگاههاي جهان برويم

سرمربي تيم فوتبال ذوب آهن اصفهان مهمترين هدف تيمش را راهيابي به مسابقات جام باشگاه‌هاي جهان عنوان کرد و گفت: ما در ليگ قهرمانان آسيا زندگي کرديم و به موفقيت رسيديم.
منصور ابراهیم‌زاده ضمن بیان این مطلب افزود: احساس خوبی دارم. بعد از بازی فقط به مردم فکر می کردم، مردمی که با پیروزی ما لبخند بر لبان‌شان نشست. من اطمینان دارم پیروزی امروز ما با دعای همین مردم رقم خورده و امیدوارم بتوانیم با تداوم موفقیت‌های ذوب آهن شادی آنها را کامل کنیم.
وی در ادامه با ابراز تشکر از اصغر دلیلی، مدیرعامل باشگاه ذوب آهن گفت: مدیرعامل باشگاه ذوب آهن بدون هیچ توقع و ادعایی تمام توان خود را معطوف به موفقیت تیم ما کرد. پیروزی امروز را به او، مردم ایران و اصفهان و تمام زحمت کشانی که ذوب آهن با تلاش آنها به اینجا رسیده است، تقدیم می کنم.
این مربی خوشفکر که گروه تیم فوتبال ذوب آهن در لیگ قهرمانان آسیا را به گروه زندگی تشبیه کرده بود، پس از راهیابی به دیدار نهایی این رقابت‌ها گفت: اعتقاد دارم انسان هر اندازه از مرگ دورتر شود به زندگی نزدیک‌تر می شود. ما در لیگ قهرمانان آسیا به واقع زندگی کردیم و به موفقیت رسیدیم.
وی موفقیت امروز ذوب آهن را حاصل دعای خیر مردم و لطف و عنایت خدا و ائمه برشمرد و گفت: کار ما هنوز تمام نشده و باید زحمت همه دوستان را با قهرمانی در آسیا پاسخ بدهیم.
ابراهیم‌زاده در تشریح عملکرد تیمش در دیدار با الهلال عربستان گفت: در این بازی ابتدا به دنبال کنترل و در اختیار گرفتن زمان مسابقه بودیم و پس از آن قصد داشتیم با حفظ توپ از زحمات نهایت بهره را ببریم که خوشبختانه در نیمه دوم روی این تاکتیک به گل پیروزی رسیدیم.
سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن در خصوص دیدار نهایی لیگ قهرمانان آسیا گفت: انشاءالله در مورد فینال به موقع صحبت خواهم کرد اما حرف امروزم همان حرفی است که از ابتدای حضور در لیگ قهرمانان زدم. ما می خواهیم به مسابقات جام باشگاه‌های جهان صعود کنیم و برای رسیدن به این هدف نهایت تلاش خود را به کار خواهیم بست.
تیم فوتبال ذوب آهن ایران با برتری مقابل الهلال عربستان به دیدار نهایی هشتمین دوره مسابقات فوتبال لیگ قهرمانان باشگاه‌های آسیا راه پیدا کرد

89/7/29
پاسخ

برچسب ها
فوتبال, مسی, اوباما

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)