بازگشت   پی سی سیتی > کامپیوتر اینترنت و شبکه Computer internet > اینترنت و شبکه INternet & network > اخبار IT

اخبار IT جدیدترین اخبار آی تی در این تالار

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 04-11-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 14

95 سپاس در 74 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض علت تداوم كندي اينترنت كشور اعلام شد

كاربران اينترنت كشور از پايين بودن سرعت اينترنت از پس از تعطيلات نوروز در اكثر ساعات روز شكايت داشته و كندي شبكه در برخي روزها ادامه‌دار شده است؛ مدير كل مهندسي عمليات و هماهنگي شبكه ديتاي شركت ارتباطات زيرساخت علت اين مساله را از افزايش ترافيك شبكه ناشي و قابل پيش‌بيني دانسته و گفته است همين موضوع باعث كاهش سرعت اينترنت در كشور شد.

حسن كريمي ـ مدير كل مهندسي عمليات و هماهنگي شبكه ديتا شركت ارتباطات زيرساخت - در گفت‌وگو با ايسنا، درباره دلايل كاهش سرعت اينترنت در كشور طي روزهاي گذشته و در آغاز سال جديد با بيان اينكه استفاده از اينترنت در ايام عيد و تعطيلات نوروزي ميزان 50 درصد ترافيك معمول بود اظهار كرد: بعد از تعطيلات در روز 14 فروردين‌ماه شاهد ترافيك بسياري بوديم كه به دليل آغاز فعاليت تعداد زيادي از شركت‌ها و موسسات و شروع فعاليت آن‌ها اين افزايش قابل پيش‌بيني بود كه اين موضوع باعث كاهش سرعت اينترنت در كشور شد.

وي گفت: در حال حاضر تمام مسيرهاي اينترنتي ما مشغول فعاليت است و قطعي در هيچ مسيري وجود ندارد و كاهش سرعت در برخي جاها و يا برخي سايت‌ها به دليل ترافيك بالاست.

به گزارش ايسنا با توجه به توافق‌نامه‌اي که ميان شرکت فناوري اطلاعات و سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي منعقد شده است، مقرر شده تا از سرورهايي به‌عنوان مرجع اندازه‌گيري سرعت و کيفيت استفاده شود.

اگر شكايتي از شركت ارائه‌دهنده اينترنت مبني بر كم فروشي بر اساس آنچه نرم‌افزار اندازه‌گيري سرعت اعلام مي‌كند وجود داشته باشد قابل مطرح كردن در سايت شركت فناوري اطلاعات با آدرس www.itc.ir است كه در آن بخشي با عنوان سنجش سرعت اينترنت وجود دارد كه كاربران مي‌توانند با كليك برروي آن سرعت اينترنت خود را در حال استفاده، به صورت وب بيس اندازه‌گيري كنند.

طبق اعلام مسئولان هر کدام از ISDPها و يا ISPهايي که احساس مي‌کنند سرويس‌هاي خود را با کيفيت مناسبي به کاربران ارائه مي‌کنند، مي‌توانند يکي از اين سرورها را بروي سيستم خود قرار داده و امکان اندازه‌گيري سرعت را براي کاربران فراهم کنند.

اين سامانه با هدف فرهنگ‌سازي و افزايش آگاهي کاربران اينترنت با واژه‌هاي متداول در اين حوزه و همچنين اندازه‌گيري سرعت و کيفيت سرويس مورد استفاده، راه‌اندازي شده است. پيش از اين به کمک سه سرور آزمايشي، امکان اندازه‌گيري سرعت اينترنت در حال استفاده را براي کاربران فراهم شده بود.

اما بد نيست بدانيم جديدترين گزارش منتشره كه به بررسي شبكه‌هاي سرور جهاني در سه ماهه سوم 2009 پرداخته، حاكيست بيشتر كشورهاي موجود در فهرست 10 كشور برتر كارآمدي اينترنت، نسبت به سه ماهه دوم شاهد افزايش متوسط 18 درصدي در سرعت اتصال بوده‌اند.

كره جنوبي با 29 درصد افزايش در سرعت اتصال درصدر بالاترين بهبود بود، در حاليكه ايرلند با 26 درصد افزايش سرعت اتصال به دليل بيشترين بهبود در مكان دوم جاي گرفت.

در حاليكه شهرهاي بزرگ و كوچك دنيا به فكر افزايش سرعت اينترنت براي ارائه سرويس‌ها و خدمات مختلف الكترونيكي و غيرحضوري به شهروندان خود هستند، در كشور ما همين سرعت كم موجود با اتهامات كم فروشي شركت‌هاي ارائه دهنده از سوي كاربران مواجهند و شركت‌هاي مختلف را بر آن مي‌دارد تا راه‌حلي براي حل اينچنين مشكلات بيابند اما وزير ارتباطات اظهار اميدواري كرده كه در فاصله كوتاهي مثلا تا پايان سال 89، موضوع كميت و كيفيت جبران شود و دسترسي به ADSL - اينترنت پرسرعت - را در نقاط بيشتري از كشور شاهد باشيم.
هنوز اولین سطر را نخوانده
تو را به خاطر آوردم و شب هاي مهتاب را...
ولی نه...!! باید ترک کنم
هم تو را....هم شعر را .... و هم‌‌‌٬ همه ی شب هایی را که به ماه نگاه می کردم...

======================================

مسابقه پیش بینی نتایج لیگ برتر ( اگه دوست داشتی یه سر بزن دوست من )
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 04-11-2010
دانه کولانه آواتار ها
دانه کولانه دانه کولانه آنلاین نیست.
    مدیر کل سایت

کوروش نعلینی

سپاسها: : 1,382

7,486 سپاس در 1,899 نوشته ایشان در یکماه اخیر
دانه کولانه به Yahoo ارسال پیام

من هنوز سرعت دانلودم خوبه اما سرعت لود صفحات متاسفانه روز به روز داره بدتر میشه ...
امیدوارم هم سرعت رو به بهبودی بره هم سیستم فیلللترینگ هوشمند تر بشه و خطاش بیاد
پایین تر .
سرعت دانلودم راستش بیشتر از اونی هست که از نظر امار باید باشه اما سرعت لود صفحه ...

ویرایش توسط Omid7 : 04-11-2010 در ساعت 08:36 PM
قدیمی 04-11-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 14

95 سپاس در 74 نوشته ایشان در یکماه اخیر

نقل قول:
نوشته اصلی توسط دانه کولانه نمایش پست ها
من هنوز سرعت دانلودم خوبه اما سرعت لود صفحات متاسفانه روز به روز داره بدتر میشه ...
امیدوارم هم سرعت رو به بهبودی بره هم سیستم فیلللترینگ هوشمند تر بشه و خطاش بیاد
پایین تر .
سرعت دانلودم راستش بیشتر از اونی هست که از نظر امار باید باشه اما سرعت لود صفحه ...
برا منم دقیقا همینجوریه، دانلود خوب میده ولی page بد باز می کنه و آپلودم خوب نیست
هنوز اولین سطر را نخوانده
تو را به خاطر آوردم و شب هاي مهتاب را...
ولی نه...!! باید ترک کنم
هم تو را....هم شعر را .... و هم‌‌‌٬ همه ی شب هایی را که به ماه نگاه می کردم...

======================================

مسابقه پیش بینی نتایج لیگ برتر ( اگه دوست داشتی یه سر بزن دوست من )
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)