بازگشت   پی سی سیتی > کامپیوتر اینترنت و شبکه Computer internet > اینترنت و شبکه INternet & network > اخبار IT

اخبار IT جدیدترین اخبار آی تی در این تالار

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 03-04-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 14

95 سپاس در 74 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض اپرا ۱۰٫۵۰ منتشر شد، سریعترین مرورگر جهان

روز گذشته مرورگر اپرا نسخه نهایی ۱۰٫۵۰ با ادعای سریعترین مرورگر جهان برای کامپیوترهای مبتنی بر سیستم عامل ویندوز منتشر شد.
مرورگر اپرا ۱۰٫۵۰ علاوه بر محیط ظاهری جدید، امکان کاوش در صفحات وب به صورت امن و خصوصی را بوجود می آورد به نحوی که کاربران بدون شناخته شدند به کارهای خود در اینترنت می پردازند.

دکمه های منو مربوط به مرورگر اپرا ۱۰٫۵۰ دیگر از روش های قدیمی برای راهبرد کاربر در بین نوار ابزارها استفاده نمی کند، بلکه به وسیله یک پنجره باز شونده (Drop Down) تمام امکانات به نمایش گذاشته می شود.
قابلیت گرافیکی Aero Glass جهت استفاده در ویندوز ۷ و ویندوز ویستا افزوده شده است تا کاربر بتواند محیطی نیمه شفاف از مرورگر را در هنگام کار با آن داشته باشد. همچنین، اپرا ۱۰٫۵۰ اجازه می دهد تا کاربر به لیست های ویندوز ۷ دسترسی مستقیم داشته باشد تا در زمانی کوتاه آخرین صفحات مشاهده شده، آخرین اقدامات انجام شده و Speed Dial را در اختیار داشته باشد.
در اپرا ۱۰٫۵۰ مانند نسخه های پیشین دسترسی به حالت Opera Turbo وجود دارد. کاربر می تواند این ویژگی را در زمانی که احساس می کند سرعت دسترسی وی به اینترنت کاهش یافته است فعال نماید تا اپرا خود بارگزاری محتوی وب را مدیریت کند.
از دیگر ویژگی های این مرورگر می توان به Opera Unit اشاره داشت که در حقیقت به اشتراک گذاری خودکار محتوی در شبکه های اجتماعی است. و در نهایت از Opera Link می توان نام برد که امکان یکپارچه سازی (Synchronizing) یادداشت ها، تنظیمات موتور جستجوگر، Speed Dial و بسیاری تنظیمات دیگر را بین چندین مرورگر اپرا فراهم می سازد.
مرورگر اپرا آخرین استانداردهای HTML5 و CSS3 را پشتیبانی می کند.
اپرا ۱۰٫۵۰ هم اکنون در ۴۲ زبان مختلف، تنها برای کاربران سیستم عامل ویندوز در دسترس می باشد. تین نسخه بزودی برای Mac و لینوکس نیز منتشر خواهد شد.
هنوز اولین سطر را نخوانده
تو را به خاطر آوردم و شب هاي مهتاب را...
ولی نه...!! باید ترک کنم
هم تو را....هم شعر را .... و هم‌‌‌٬ همه ی شب هایی را که به ماه نگاه می کردم...

======================================

مسابقه پیش بینی نتایج لیگ برتر ( اگه دوست داشتی یه سر بزن دوست من )
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 03-04-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 14

95 سپاس در 74 نوشته ایشان در یکماه اخیر

نسخه جدید مرورگر اپرا از مرز ۱۰ میلیون دانلود گذشت

نسخه جدید مرورگر شرکت Opera Software در طول نخستین هفته انتشار ۱۰ میلیون بار دانلود شد.
نسخه ۱۰ مرورگر اپرا دارای ویژگی به نام توربو است که به‌منظور افزایش سرعت اینترنت برای کاربران دارای اتصال کند منظور شده است؛ این ویژگی محتوای ذخیره شده در وب‌سایت‌های معروف را در سرورهای اپرا ذخیره کرده و آن‌ها را به مرورگر کاربر ارسال می‌کند.
به گزارش ایسنا، طبق اعلام شرکت نروژی اپرا، حدود ۴۰ میلیون کاربر رایانه در جهان از نسخه جدید و نسخه‌های قدیمی مرورگر این شرکت استفاده می‌کنند اما بر اساس آمار StatCounter، سهم بازار این مرورگر همچنان کمتر از رقیبان است.
در هفته گذشته اینترنت اکسپلورر حدود ۵۸ درصد از سهم بازار جهانی را داشت و به‌دنبال آن فایرفاکس با ۳۱٫۵ درصد، کروم با ۳۰٫۵ درصد، سافاری با ۳ درصد و اپرا با ۲٫۷۴ درصد قرار گرفتند.
اپرا امیدوار است رابط کاربری نوآورانه، سرعت و ویژگی توربو و ماهیت کد باز مرورگر جدیدش به افزایش سهم کاربر آن کمک کند.
هنوز اولین سطر را نخوانده
تو را به خاطر آوردم و شب هاي مهتاب را...
ولی نه...!! باید ترک کنم
هم تو را....هم شعر را .... و هم‌‌‌٬ همه ی شب هایی را که به ماه نگاه می کردم...

======================================

مسابقه پیش بینی نتایج لیگ برتر ( اگه دوست داشتی یه سر بزن دوست من )
پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)