بازگشت   پی سی سیتی > سایر گفتگوها > اخبار گوناگون > اخبار فرهنگی هنری

اخبار فرهنگی هنری در این بخش اخبار و موضوعات مرتبط با فرهنگ و هنر نمایشگاهها سمینارها همایشهاو.... بحث خواهند شد...

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 01-10-2008
shabhaye_mahtabi آواتار ها
shabhaye_mahtabi shabhaye_mahtabi آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 8

68 سپاس در 39 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض آخرین اخبار مجسمه سازی

جشنواره مجسمه های برفی در رشت برگزار شد

جشنواره مجسمه های برفی روز چهارشنبه در ۲ پارك رشت شامل «بوستان ملت و پارك قدس» برگزار شد.

جشنواره مجسمه های برفی روز چهارشنبه در ۲ پارك رشت شامل «بوستان ملت و پارك قدس» برگزار شد. جوانان و نوجوانان زیادی از همان ساعات اولیه آغاز جشنواره به منظور نشان دادن هنر خود در ساخت مجسمه های برفی در پارك های یاد شده حضور یافتند.
حسنی، رئیس روابط عمومی شهرداری رشت گفت: شهرداری رشت این جشنواره را با توجه به بارش شدید برف چندروز گذشته و شور و اشتیاق زیاد جوانان برای ساخت مجسمه های برفی، برگزار كرد. وی افزود: به ۱۰ نفر از كسانی كه بهترین مجسمه های برفی را ارائه كنند، جوایز نفیسی از سوی شهرداری و شورای اسلامی شهر رشت اهدا می شود.
با تشکر فریبا
تمام رگ هایم از بهشت متنفر می شوند
که زیر پایت را خالی می کنند ...
" هومن شریفی "

جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 01-15-2008
کاربر فعال

ژازه با تیم پزشكی همكاری نمی‌كند

عادل ابراهیم‌پور پزشك معالج ژازه طباطبایی هنرمند مجسمه‌ساز گفت: ژازه طباطبایی هم‌اكنون به دلیل مشكلات ریوی،اختلال دربلع و خونریزی معده ناشی از كهولت سن در بخش آی،سی،یو بیمارستان آتیه بستری است و با تیم پزشكی همكاری لازم را نمی‌كند.
عادل ابراهیم پور پزشك معالج و از دوستان نزدیك ژازه طباطبایی درباره وضعیت فعلی این هنرمند گفت: ژازه طباطبایی دچار مشكلات ریوی و اختلال در بلع شده و در قسمت معده نیز خونریزی دارد كه این مشكلات از جمله عوارض شكستگی لگن،بی‌حركتی و كهولت سن اوست.
وی افزود: ژازه هم‌اكنون در بخش آی،سی،یو بیمارستان آتیه تحت مراقبت است و تیم پزشكی متشكل از متخصصین قلب،ریه، گوارش،مغز واعصاب و غدد داخلی مرتب وضعیت این هنرمند را كنترل می‌كنند و قرار است ریه‌اش برونكوسكوپی شود.
ابراهیم‌پور همچنین درباره مشكل شكستگی لگن این هنرمند هم گفت: ژازه طباطبایی بار اولی كه به دلیل شكستگی لگن به بیمارستان آتیه منتقل شد او را به دلیل فشار خون بالا،قلب ضعیف، عدم تحمل بیهوشی و احتمال ریسك بالا عمل نكردیم و تنها از طریق عملیات كششی تحت مداوا قرار گرفت كه الحمدلله بر خلاف تصور من استخوان پای او جوش خورده است.
دكتر ابراهیم‌پور مشكل ترشحات ریه و عدم همكاری این هنرمند با تیم پزشكی را از جمله مشكلات وی ذكر كرد و ادامه داد: دفعه قبل ژازه با حال عمومی خوبی از بیماستان مرخص شد و تحت مراقبت یكی از دوستان قدیمی‌اش به سرای سالمندان منتقل شد. ولی ژازه احتیاج دارد كه با دیگران صحبت كند و همیشه دورش شلوغ باشد.
وی افزود:‌ در مدت زمانی كه در سفر بودم و ایشان در سرای سالمندان به سر می‌برد، مشكلات ریوی پیدا كرد و زمانی كه از سفر بازگشتم او را مجدداً‌ به بیمارستان آتیه منتقل كردیم.
وی ژازه را كودكی با تمام جسارت‌های كودكانه‌اش توصیف كرد وگفت: ژازه نیاز به اشتیاقی برای زنده‌ ماندن و ادامه حیات دارد و احتیاج دارد كه دوستانش را در اطرافش ببیند،‌با آنها صحبت كند و دورش شلوغ باشد،‌اگر چه پرخاش می‌كند و همه را از خود می‌رنجاند ولی هر كسی كه ژازه را می‌شناسد می‌داند كه پرخاشگری او به چه معنی است.
ابراهیم‌پور درعین حال از روحیه خوب و قوی ژازه طباطبایی هم حرف زد و گفت: شبی درحالی كه حالش وخیم بود با من تماس گرفت و گفت من زنده‌ام و به تو نشان می‌دهم كه چه كار می‌كنم و بعد از آن مجسمه‌های اخیرش را بر اساس نت‌های موسیقی و اركستراسیون ساخت كه از جمله زیباترین آثار او به شمار می‌رود.
او برای من نوشت كه من برای تو پنج مجسمه می‌سازم و از من خواست كه برای این كار به او كمك كنم.
ابراهیم‌پور ادامه داد: كودكی دو لبه دارد، گاهی جسارت‌آمیز است و گاهی هم با لجاجت همراه می‌شود و ژازه اكنون لبه دیگری از رفتارهای كودكانه‌اش را نشان می‌دهد و با ما همكاری نمی‌كند.
ابراهیم‌پور با اشاره به دیدار برخی از هنرمندان با ژازه گفت:‌روزهای اولی كه ژازه در بیمارستان بستری بود دوستانش به او سر می‌زدند ولی دیگر پس از آن درجریان نبودم كه كسی سراغی از او گرفت یا نه.
دكتر ابراهیم‌پور تمام مشكلات و بیماری‌های ژازه طباطبایی را ناشی از كهولت سن او دانست و ابراز امیدواری كرد كه ژازه طباطبایی بتواند از بیمارستان به سلامت خارج شود.
ژازه طباطبایی هنرمند نقاش و مجسمه‌ساز و از پیشگامان هنر مدرن ایران است.
این هنرمند ۷۷ ساله پایه‌گذار و مدیر گالری هنر مدرن ایران است و آثارش در استرالیا، چین، انگلیس، فرانسه، ‌آلمان، یونان، هند، ایران، ایتالیا، موناكو، اسپانیا، سوئد،‌ تركیه، آمریكا و یوگسلاوی به نمایش گذاشته شده است.
همچنین آثار وی به جشنواره‌های پاریس، سن پائولو و جشنواره دوسالانه ونیز رفته و بیش از۱۰ جایزه جهانی دریافت كرده‌ است.
ژازه طباطبایی از جمله نقاشانی است كه موضوعات سنتی را به شیوه‌ مدرن بیان می‌‌كند و مجسمه‌هایش را با استفاده از آلات و ادوات مستعمل ماشین‌های صنعتی خلق می‌كرد.
با تشکر فریبا
" هومن شریفی "

قدیمی 01-15-2008
کاربر فعال

سرديس "اكبر رادي" در دانشگاه تهران نصب مي‌شود
ر
سرديس اكبر رادي در دانشگاه تهران نصب مي‌شود.
محمد طلوعي - مدير مركز تئاتر تجربي - با اعلام اين مطلب به خبرنگار بخش هنرهاي تجسمي خبرگزاري دانشجويان ايران ايسنا، گفت: ساخت سرديس اكبر رادي پروژه‌ي پايان‌نامه يكي از دانشجويان مجسمه‌سازي پرديس هنرهاي زيبا - ميثم كريم‌پور - است كه نخستين‌بار در مراسم بزرگداشت رادي روز يك‌شنبه 24 دي‌، نمايش داده شد.
او اضافه كرد: در صورتي‌كه بودجه لازم براي ساخت سرديس مشابه از روي اين مجسمه توسط پرديس هنرهاي زيبا فراهم شود، يك نمونه از اين سرديس را به‌ياد اكبر رادي در دانشگاه نصب و نمونه‌اي ديگر را به خانواده اين هنرمند تقديم خواهيم كرد.
بنا بر اين گزارش، مراسم بزرگداشت اكبر رادي - نمايش‌نامه‌نويس - روز گذشته به همت مركز تئاتر تجربي در تالار استاد صميمي مفخم پرديس هنرهاي زيبا برگزار شد.
با تشکر فریبا
" هومن شریفی "

پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)