بازگشت   پی سی سیتی > تالار علمی - آموزشی و دانشکده سایت > پزشکی بهداشتی و درمان

پزشکی بهداشتی و درمان در این تالار مطالب پزشکی و آموزشی در مورد بهداشت و سلامتی قرار خواهند گرفت

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 10-19-2011
bigbang آواتار ها
bigbang bigbang آنلاین نیست.
مدیر بخش مکانیک - ویندوز و رفع اشکال

سپاسها: : 5,427

6,159 سپاس در 1,794 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض حافظه ماهیچه ای

حافظه ی ماهیچه ها

من نمیخوام برای شما صحبت از چطور لاغر شویم بکنم یا اینکه رژیم مناسب برای لاغری چیست یا دستگاه به خصوصی رو برای تمرین های ورزشی به شما معرفی بکنم .

خودم 15 الی 16 کیلوگرم اضافه وزن دارم ولی چون یه مقداری سرشونه هام پهن هست و قد من هم نسبتاً بلند هست . نشون نمیده اما خودم از چاقی رنج می برم این رنج یا عدم توانایی خودش رو نشون نمیده مگر اینکه دست به کاری بزنید یا در محیطی قرار بگیرید که که فرصت مقایسه جسمی شما نه به لحاظ شکلی بلکه به لحاظ توانایی قرار بگیره

چاقی به طرز نامحسوسی بروز میکنه و شما متوجه اش نمیشه چون تو یک پروسه تقریباً بلند مدته

هست من سه بار خودم رو با سه متد لاغر کردم ولی درنهایت دوباره چاق شدم در واقع لاغر بودن با استفاده از متد های مختلف یک روش هست برای پرهیز در واقع باز دارنده به شما میگه این کارها رو انجام ندید و این کارها رو بکنید در نهایت بدن شما برای یک مود تنظیم مثل کاری که ورزشکارا برای قبل مسابقه انجام میذن و پایداری اون وابسته به تمرکز و رعایت پرهیز و وسواس های سفت و سخت هست .
پس یکی که فرصت نداره هر روز برنامه برای خوش بریزه و دقیقاً طبق اون برنامه کار کنه چی ؟

زیاد خوردن یا استعداد چاقی شاید عامل مهمی باشه اما مهمترین عامل تنبلی جسمی هست
وقتی میگم تنبلی جسمی منظورم اون چیزی نیست که با شنیدن کلمه تنبلی در ذهنمون شکل میگیره
تنبل به کسی میگن که کار جسمی رو با نوسان زیاد انجام میده یعنی یا انجام نمیده و یا با شدت انجام میده و یا اون رو با روند کند انجام میده تا به جسم خودش فشار وارد نکنه در واقع یا از سختی دادن به بدن خودش کاملاً اجتناب میکنه یا اینکه سختی های مقطعی خیلی سریع و بیفایده رو به بدنش تحمیل میکنه که کاملاً بیفایده هست .
چرا چون شاید راحت طلب هست اما به کار بردن این جمله خیلی جالب نیست باید گفت شاید از عرق کردن میترسه شاید از اینکه دست پایین محسوب بشه واهمه داره یا .............
جامعه ما یک زمانی یک جامعه کار محور مخصوصاً از نوع کار بدنی بوده .و یک زمانی پشت میز نشینی و به اصطلاح مدیر و رییییس بودن ارزش نبوده . اعضای جامعه عرق جبین رو یا همون عرق پیشانی رو که با زحمت و رنج زیاد به دست می آمد یک ارزش میدونستن .

نمیخوام بگم پاکیزگی خوب نیست حالا همه عرق کنن که چیز خوبیه نه ..... منظورم این هست وقتی تو یک فضایی هستی که همه مرتب و منظم نشستن و بوی عطر از همه جا استشمام میشه خود به خود جو تو رو ترغیب میکنه که مراقب باشی و کاری نکنی که خودتو کوچیک کنی زیاد فعالیت نکنی و ورجه ورجه نکنی که عرقت دربیاد
من یک دوست دارم که از ترس اینکه عرق نکنه با اسپری مام دوش میگیره زیر لباس و روی لباس ! بعد هر کجا هم که میره اگه دیوار خودشو تکون بده این خودشو تکون نمیده چرا چون نمیخواد موهاش خراب شه نمیدونم لباسش کثیف شه و ....
همین الان بریم خودمون رو تو آینه نگاه کنیم و زمان بچگی مون رو بیاد بیاریم زمانی که اصلاً دربند چیزی نبودیم آزادانه بدون اینکه نگران نظرات و حرفهای دیگران باشیم اینقدر بازی و فعالیت میکردیم که خیس عرق میشدیم گِل بازی میکردیم و همه اینها باعث میشد تا طبیعت رو اونطوری که هست ببینیم نه مثل الان که همش تصاویر والپیپر دانلود میکنیم یا فیلمهای مستند میبینیم ! این منم منم باعث شده تا آزادی رو از خودمون بگیریم و اجازه ندیم تا دست و پاهامون هر طور که راحت هستند دست به فعالیت بزنند .

الان دست خودتون را بالا ببرید و محکم بزنید تو گوش خودتون چه حسی داره ؟
فکر کنید اختیار پای خودتون رو نداشتید و از پاتون هی اردنگی میخوردید !
دست و پای شما اختیار خودشون رو ندارن فهم و شعور و عقل هم ندارن ، شما اختیار اونها رو دارید . با کار نزدن اونها بهشون صدمه میزنید
پا بریا این هست که باهاش راه بری
دست برای این هست که ما همه چیز رو لس کنیم درخت، طبیعت ، سنگ ، ماسه ... بتونیم قدرت لامسه خودمون رو به کار بگیریم یا اینکه با دست چیزها رو جابه جا کنیم تارها رو به صدا در بیاریم تا تولید موسیقی بشه بزنیم یا بکشیم

زنده کنیم و بمیرانیم (مثل کاشتن درخت یا گل ) و ....
دست ما پنج انگشت و 14 بند را در ظاهر بیرون پوست خود دارد
زیبا و پیچیده در عین حال ساده ترین مکانیزمی که می تونه مورد استفاده قرار بگیره
بزارید یه مقداری عمیقتر صحبت کنم تا حالا برای خودتون سوال پیش اومده که چرا افرادی که برق میگیرتشون پرت میشن ؟ مگه به فنر یا چیزی وصل هستن ؟ یا سیم برق قدرت مکانیکی داره
(هر چند در ولتاژ های بالا در نیروگاه ها چرا اما ولتاژ 220 خانه دیگر نه )) البته که نه ! بدن ما دارای ماهیچه های زیادی هست یک چیزی حدود 639 ماهیچه ریز و درشت نمیدونم شایدم بیشتر !

تصور کنید که مکانیزمی پیچیده فیزیکی و شیمیایی دست به دست هم میده تا یک حرکت توسط سیستم بدن شما صورت بگیره همه اجزای بدن مدام در حال تغذیه هست و ما هر روز گرسنه میشیم و باید غذا بخوریم و البته آب بنوشیم شما به یک اسب غذا بدید حداقل توقع یک سواری رو ازش دارید چطور هست که ما یک عمر بدن خودمون رو سیر میکنیم اما ازش اونطوری که باید استفاده نمیکنیم؟ اگر هم استفاده کنیم با زجر و رنج هست !

برگردیم به برق گرفتگی موقعی که برق انسان رو میگیره عضلات در یک کسر کوتاه از ثانیه منقبض میشن و در کسری از ثانیه هم بعد از اون منبسط این انقباض و انبساط ناگهانی ماهیچه ها باعث پرت شدن انسان میشه یعنی ماهیچه ها این قدرت رو دارن که بدن ما رو با تمام وزنش از روی زمین بلند کنن و چند متر پرتاب کنن مثل ایین که ما ورزشکار المپیک هستیم !

اونوقت ما با همین بدن نمیتونیم تعداد زیادی از پله ها رو طی کنیم چرا چون زود خسته میشیم . زود خسته شدن عاملی برای عدم توانایی نیست من یک پیشنهاد ساده برای شما دارم . اگر خود ترید میل دارید برید روش نیم ساعت فقط با سرعت 5 کیلومتر برساعت راه برید به هیچ وجه دست به سرعت نزنید بالا و پایینش نکنید حالا 5 یا 6 فرقی نمیکنه اونقدری باشه که بتونین 20 دقیقه ادامه بدید بدون این که سرعت رو کم کنید ترید میل رو خاموش کنید چه احساسی دارید ؟ احساس میکنید زیر پوستتون داغه پاهاتون مثل فنر شده و البته احساس رهایی میکنید یکم راه برید متوجه میشید راه رفتن چقدر برای شما لذت بخشه !
بدن ما منظم هست و مثل کامپیوتر rom و ram داره rom دستورات غریزی بدن شما رو به اجرا در میاره و ram حاوی حافظه جانبی هست که به اصطلاح علمی به اون حافظه ماهیچه ها میگن اگر شما هر روز بدون توجه به محیط اطراف با یک برنامه منظم یک فعالیت جسمی رو انجام بدید بدن شما اون رو تبدیل به حافظه ماهیچه ای میکنه که در روزهای بعد این عمل دیگه نیازی به خواست شما نداره بلکه به صورت خودکار خودش انجام خواهد شد ! حتی اگر این برنامه رو در یک فرصت زمانی کوتاه انجام بدید !

مثال میزنم براتون :
در یک سفری همراه اقوام بودیم و میخواستیم به کوه بریم همه قبراق و سرحال بودند . ولی من یک مقداری حالم خوش نبود الان یادم نمیاد فکر کنم شب قبلش غذا بهم نساخته بود یا معده ام دچار سوزش شده بود در هر صورت به من گفتن تو نیا !
من هم یه مقداری بهم برخورد و لج کردم که میام طرف کوه که رفتیم احساس کردم دارم ُگر میگیرم گرمای زیادی رو تحمل میکردم در صورتی که هوا زیاد هم گرم نبود با خودم گفتم اول راه که اینطوری هست خدا به داد آخر راه برسه ! پسرخالم بهم گفت: "ممد چرا رنگت اینطوری هست چرا صورتت سفید شده ؟ "
اون موقع زمانی بود که خودم هم احساس میکردم چربی خونم بالا رفته ، من نمیتونستم مثل اونها تند راه برم ، از طرفی هم نباید کم می آوردم ، تصمیم گرفتم با هر قدمی که برمیدارم بشمارم مثلاً اینطوری 1..2..3..4..5.....

با یک فاصله معین زمانی هر قدم منظم با شمردن یک شماره ، یک مقداری که گذشت ابتدا بدنم عرق سردی کرد احساس کردم از شدت گرمایی که ابتدا حس میکردم کم شده و به راه رفتن به همان شکل ادامه دادم یواش یواش احساس خوبی بهم دست داد یک جور طراوت و شادابی خاص احساس توانایی میکردم چیزی نشد که به بقیه رسیدم من توجهی به حرف دیگران نکردم و با همان نظم قدم گذاشتن با شمردن شماره ادامه دادم و طولی نکشید که مخصوصاً در تیک شیبدار خیلی بد هم از آنها جلو زدم !
چشم خودشون هم در آمده بود که ممد گامبو ! ازشون جلو زده بود آقا اینا هی میدویدن که خودشون رو به من برسونن هیچ فایده ای نداشت من اولین کسی بودم که بالای تپه رسید !
دیگه خودم راه نمیرفتم ! پاهای من به صورت خودکار خودشون قدم برمیداشتن ! مثل اینکه پاهای من مال یکی دیگه باشه .

و اونجا بود که معنی این ضرب المثل خز و خیل را فهمیدم : رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود .
مهم نیست که ما الان چاق هستیم یا لاغر یا عضلانی ، مهم این هست که بدونیم چطور از بدنمون کار بکشیم و استفاده کنیم .
زبان بدن ما نظم هست . فعالیت منظم و مرتب ادامه دار .
همچنین این فعالیت حتی دریک زمان کوتاه با تمرکز باید همراه باشه تا منظم بودنش به لحاظ زمانی و حرکتی تضمین بشه . من عاشق پیاده روی هستم قبلاً موقع پیاده روی میشمردم ولی الان دیگه نمیتونم منظم راه نرم ! در واقع دیگه نیازی به شمردن ندارم !
راه رفتن فقط یک راهشه . شما میتونین هزاران کار بدنی را تصور کنین که به صورت منظم میتونید در طول روز انجام بدید ! اونوقت تازه متوجه میشید که چه ضرری کردید که از بدنتون استفاده نکردید .اگر نوشته روی شما هیچ تاثیری نگذاشت خودتون برید یه آزمایش بکنید ببنیید حرف من درست هست یا نه زیاد نمیخوام صحبت کنم یا از جملات هجق و وجق استفاده کنم خیلی ساده گفتم ! همین دیگه بسه دیگه چقدر صحبت کنم .

احد،صمد، قاهر، صادق ...
عاشقشم

لا تقنطوا من رحمة الله

هیچ چیز تجربه نمیشه اینو یادت باشه !!
ترفند هایی براي ويندوز 7

عیب یابی سخت افزاری سیستم در کسری از دقیقه

ویرایش توسط bigbang : 10-19-2011 در ساعت 11:08 PM
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش