بازگشت   پی سی سیتی > سایر گفتگوها > ورزش Sports > فوتبال > اخبار فوتبال داخلی و خارجی

اخبار فوتبال داخلی و خارجی در این تالار به اخبار فوتبال داخل و خارج از کشور پرداخته میشود

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 11-25-2009
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 14

95 سپاس در 74 نوشته ایشان در یکماه اخیر

خبرگزاري فارس: ورزشگاه آزادي تهران نهمين ورزشگاه بزرگ فوتبال دنيا برگزيده شد.

به گزارش خبرگزاري فارس و به نقل از سايت اخبار فوتبال جهان، ورزشگاه آزادي با داشتن گنجايش رسمي بالغ بر 90 هزار نفر تماشاگر، ميزبان تماشاگراني هم اندازه با ورزشگاه ويمبلي لندن است.
اين سايت در گزارش خود عنوان كرد: در ابتداي دهه 70 ميلادي اين ورزشگاه ساخته شده و به مرحله بهره برداري رسيد كه ابتدا ميزبان پيكارهاي آسيايي تهران شد و بعد در اختيار تيم‌هاي باشگاهي همچون استقلال و پرسوليس تهران جهت انجام مسابقات خانگي قرار گرفت.
در اين گزارش عنوان شده ورزشگاه آزادي در سال 2003 تحت مرمت و بازسازي قرار گرفت تا همچنان برگزار كننده مسابقات مهم داخلي و ملي شود.

اين سايت 10 ورزشگاه بزرگ جهان را اينگونه معرفي كرده است:

1- رونگ‌رادو ماي‌دي - پيونگ‌يانگ، كره شمالي
گنجايش: 150 هزار نفر
(اين ورزشگاه در سال 1989افتتاح شد)

2- سالت ليگ ، كلكته هند
گنجايش: 120هزارنفر

3-آزتك مكزيكوسيتي،‌مكزيك
گنجايش: 105 هزار نفر

4-ملبورن كريكت گراند،‌ملبورن،‌ استراليا
گنجايش: 100.018 نفر

5- بوكيت جلال كوالالامپور،‌مالزي
گنجايش: 100 هزار نفر

6-نيوكمپ بارسلونا، اسپانيا
گنجايش: 98.772 نفر

7- ساكرسيتي ژوهانسبورگ، آفريقاي‌جنوبي
ورزشگاه: 94.700 نفر

8-ويمبلي لندن، انگليس
گنجايش: 90 هزار نفر

9- آزادي تهران، ايران
گنجايش: 90 هزار نفر

10-استاديو دو ماراكانا، ريودوژانيرو، برزيل
ورزشگاه: 88.992 نفر
هنوز اولین سطر را نخوانده
تو را به خاطر آوردم و شب هاي مهتاب را...
ولی نه...!! باید ترک کنم
هم تو را....هم شعر را .... و هم‌‌‌٬ همه ی شب هایی را که به ماه نگاه می کردم...

======================================

مسابقه پیش بینی نتایج لیگ برتر ( اگه دوست داشتی یه سر بزن دوست من )
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 11-25-2009
SHeRvin آواتار ها
SHeRvin SHeRvin آنلاین نیست.
ناظر و مدیر بخش موسیقی و سینما

سپاسها: : 1,717

2,520 سپاس در 663 نوشته ایشان در یکماه اخیر

با تشکر از زحمات شما

and the roads becomes my bride

قدیمی 12-05-2009
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

Exclamation یک میلیون بلیت جام جهانی به فروش گذاشته شد

یک میلیون بلیت جام جهانی به فروش گذاشته شد

ورزش - حدود یک میلیون بلیت مسابقات جام جهانی فوتبال 2010آفریقای جنوبی از امروز شنبه در چارچوب آخرین مرحله از بلیت فروشی جام جهانی آینده برای خرید به متقاضیان ارائه شده است.
به گزارش اکونیوز، تاکنون حدود 90 درصد از بلیتهای ارائه شده به فروش رفته است ولی با توجه به نگرانی از عدم تمایل مردم آفریقای جنوبی به عنوان کشور میزبان مسابقات به خرید این بلیتها به خاطر هزینه بالای آنها ، فیفا و سازمان دهندگان محلی رقابتهای جام جهانی در صدد برآمده اند به منظور فروش بیشتر بلیتها به مردم ، تبلیغات گسترده ای را اغاز کنند .
فیفا اعلام کرد مردم آفریقای جنوبی تنها حدود نیمی از 675 هزار بلیط رائه شده در دو مرحله قبلی فروش را خریداری کرده اند .
به گزارش رویترز روند کند بلیت روشی در آفریقای جنوبی با تقاضای فزاینده برای بلیت در دور قبلی رقابتهای جام جهانی در آلمان مغایرت دارد .
در جام جهانی المان بطور میانگین برای هر بلیت شش خریدار وجود داشت .
دانی جردن رئیس کمیته اجرایی جام جهانی افریقای جنوبی با اشاره به روند کند بلیت فروشی به مردم کشورش گفت مردم ما عادت دارند برای تماشای رقابتهای ورزشی اخرین لحظه بلیت بخرند ولی در هر حال قیمتهای تعیین شده ، در مقایسه با پولهایی که طرفداران ورزشی در افریقای جنوبی می پردازند تقریبا بالاست .
ارزان ترین بلیت جام جهانی 20 دلار قیمت دارد در حالیکه بهای بلیت رقابتهای لیگ داخلی فوتبال آفریقای جنوبی حدود سه دلار است .
متقاضیان بلیت جام جهانی فوتبال در سراسر جهان برای خرید بلیت از طریق اینترنت اقدام می کنند ولی مردم افریقای جنوبی می توانند برای خرید بلیت به بانکها مراجعه کنند .
مهلت درخواست بلیت جام جهانی روز بیست و دوم ژانویه پایان می یابد .
در مجموع سه میلیون و 700 هزار بلیت برای رقابتهای جام جهانی وجود دارد که تقریبا یک سوم ان در اختیار اعضای فیفا و حامیان مالی قرار خواهد گرفت .
ولی نه...!! باید ترک کنم

قدیمی 12-06-2009
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

جدید گزارش ویژه: منشور اخلاقی - چه کسی دروغ می گوید؟

گزارش ویژه: منشور اخلاقی - چه کسی دروغ می گوید؟

علیپور: برخي از آن روزنامه‌نگاران دستگير شده كه به دلالي و اخاذي محكوم بودند، در اعترافات خود نامي هم از فرشاد پيوس آورده بودند و اينكه اين مربي هم در مبادلات مالي ميان آنها، باشگاه‌ها و بازيكنان نقش داشته. البته اين اظهارنظرها به‌هيچ وجه از نظر ما تاييدشده نيست

سایت گل -يكشنبه؛ ساعت 10:47 صبح

- خبر اول:«عليرضا عليپور، دبير كميته ستاد منشور‌اخلاقي فدارسيون فوتبال در مراسم جشن اخوت و پيوند و ولايت در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشي فارس اعلام كرد طبق بررسي‌هاي انجام شده و مدارك موجود فيروز كريمي، فرهاد كاظمي، نادر دست‌نشان، اكبر ميثاقيان و فرشاد پيوس نمي‌توانند در ليگ برتر مربيگري كنند. وي تاكيد كرد كه پيوس جزو مربيان منشوري نيست اما به دليل مداركي كه در اختيار است اين مربي نمي‌تواند در ليگ برتر به مربيگري ادامه دهد. »

يكشنبه ؛ ساعت 11:41 صبح

- خبر تكميلي:« دبير كميته منشور‌اخلاقي فدراسيون فوتبال دلايل محروميت فرشاد پيوس از مربيگري در ليگ‌برتر را اعلام كرد. عليرضا عليپور درباره محروميت فرشاد پيوس خاطرنشان كرد: پيوس جزو مربيان منشوري نيست چون به لحاظ اخلاقي مشكلي نداشته ‌اما صحبت‌هايي درباره نحوه جذب بازيكنان و مسايل مالي اين مربي مطرح شده است. يك سال است كه پرونده اين مربي را بررسي مي‌كنيم و طبق آخرين تصميمات پيوس نمي‌تواند در ليگ‌برتر فعاليت كند تا اينكه به پرونده اين مربي نيز رسيدگي شود. ‌بنابراين تا نتيجه نهايي اعلام نشود وي از حضور در ليگ برتر محروم است. عليپور در پاسخ به اين سئوال كه برخي مربيان منشوري اعلام كردند آنها محروم نيستند چون هيچ نامه‌اي كتبي به دستشان نرسيده گفت: نمي‌توانيم به آنها نامه بدهيم و محروميت‌شان را اعلام كنيم اما مدارك كافي داريم. مدارك ما براي محروم شدن افراد متخلف به حد كافي موجود است‌ اما بنا بر دلايلي نمي توانيم موارد را در رسانه ها تشريح كنيم.»

دو خبر فوق، اخباري است كه دقيقا از روي سایت فارس كپي شده است.

پیوس:علیپور تکذیب کرد

نفر اول، متهم اين پرونده يعني همان فرشاد پيوس بود:

- آقاي پيوس جريان محروميت شما چيست؟

به‌خدا نمي‌دانم. همين الان اين موضوع را شنيدم. اتفاقا همين چند دقيقه قبل به آقاي عليپور زنگ زدم. گفتند شايعه است. گفتند به مسئولين آن خبرگزاري هم گفته‌اند كه آن خبر را بردارند. آقاي عليپور تكذيب مي‌كرد. شماره‌اش را كه داريد، خودتان با ايشان تماس بگيريد. همين الان تماس بگيريد لطفا!

- مگر مي‌شود به همين راحتي تكذيب كرد؟ مگر مي‌شود اسم شما به اشتباه برده شده باشد؟ چرا مثلا اسم صمد مرفاوي را اشتباهي نياورده‌اند؟

من نمي‌دانم. شما خودتان با آقاي عليپور صحبت كنيد. همين الان به ايشان زنگ بزنيد. شماره‌اش را كه داريد؟ نداريد؟ اگر نداريد يادداشت كنيد. فقط سريع زنگ بزنيد...

استرس، صداي لرزان و عصبانيت آميخته با اضطراب، ويژگي اصلي صداي فرشاد پيوس در اولين تماس بود. تماس‌ها ادامه پيدا مي‌كند. نفر بعد به درخواست فرشاد پيوس، حجت‌الاسلام عليپور است كه در چند هفته اخير به اندازه ماه‌ها در فوتبال ايران حاشيه ايجاد كرده؛ تماس‌هاي متوالي با دبير ستاد منشوراخلاقي اما فايده ندارد. او گوشي‌اش را برنمي‌دارد.

عزیزالله محمدی:گفتم تکذیب کنند

موقتا بايد سراغ نفر ديگري رفت. عزيزمحمدي، رئيس سازمان‌ليگ و نفر دوم درگير با منشوراخلاقي طبق معمول پاسخگوي سؤالات ماست:

- منشوراخلاقي دوباره سروصدا به پا كرده...

اگر منظورتان جريان فرشاد پيوس است كه همين الان به عليپور گفتم تكذيبش كند! يك اشتباهي اين وسط رخ داده و پيوس بنده‌خدا نه منشوري است و نه محروم است.

- منظورتان از اينكه يك اشتباهي رخ داده چيست؟ مگر مي‌شود اشتباهي نام يك نفر ببرند و با آبرويش بازي كنند؟

ببينيد خبرنگار اين سایت و آقاي عليپور شب عيد غدير باهم صحبت كرده‌اند و آقاي عليپور هم چيزهايي گفته؛ اتفاقا خيلي هم ديروقت اين حرف‌ها زده شده و يك اسمي هم اين وسط برده شده! اصلا نبايد اين موضوع انعكاس پيدا مي‌كرد. به قول شما با آبروي مردم كه نمي‌توان بازي كرد. ما اين خبر را تكذيب كرده‌ايم. والسلام...

علیپور:نه منشوری است ، نه محروم!

دليل اينكه چرا حرف‌هايي نبايد زده مي‌شده، زده شده و به بدترين شكل ممكن هم با آبروي يك نفر بازي شده را فقط يك نفر مي‌تواند توضيح بدهد. حجت‌الاسلام عليپور كه بالاخره مقابل ده‌ها تماس متوالي كوتاه مي‌آيد و گوشي‌اش را برمي‌دارد:

- فرشاد پيوس با شما تماس گرفت؟

بله؛ اتفاقا همين الان هم با بچه‌هاي سایت فارس صحبت كردم و قرارشد آن خبر را از روي خروجي خود بردارند. اين خبر به هيچ‌عنوان صحت ندارد.

يعني شما هيچ‌صحبتي راجع‌به محروميت فرشاد پيوس نكرده‌ايد؟

الو... صدايتان خيلي ضعيف مي‌آيد...

- يعني صداي من‌ را نمي‌شنويد؟

نه!

- پرسيدم شما هيچ‌صحبتي راجع‌به محروميت فرشاد پيوس نكرده‌ايد؟

گفتم كه صدا خيلي ضعيف است...

و تماس قطع مي‌شود. تلاش براي برقراري دوباره ارتباط با عليپور ابتدا نتيجه ندارد. چندباري تماس‌ها Reject مي‌شود تا اينكه عليپور دوباره به برداشتن گوشي رضايت مي‌دهد:

- الان صدا بهتر است؟

خوب كه نيست اما خب مي‌شنوم!

- عرض كردم شما هيچ‌صحبتي راجع‌به محروميت فرشاد پيوس انجام ندايده‌ايد؟

بببينيد آن خبرنگار حرف‌هاي مرا ناقص متوجه شده!

- خب حرف‌ كامل شما چه بوده؟

اينكه آقاي پيوس منشوري نيست!

- چطور مي‌شود كه اظهارنظر ناقص شما اين بوده باشد كه فرشاد پيوس منشوري است و حق حضور در ليگ‌برتر را ندارد و كاملش اين باشد كه او منشوري نيست؟!

ببين! كل جريان اين است كه برخي از آن روزنامه‌نگاران دستگير شده كه به دلالي و اخاذي محكوم بودند، در اعترافات خود نامي هم از فرشاد پيوس آورده بودند و اينكه اين مربي هم در مبادلات مالي ميان آنها، باشگاه‌ها و بازيكنان نقش داشته. البته اين اظهارنظرها به‌هيچ وجه از نظر ما تاييدشده نيست و به همين دليل هم رسما اعلام مي‌كنم كه فرشاد پيوس نه منشوري است و نه محروم.

- يعني ايشان مي‌تواند در ليگ برتر مربيگري كند؟

ايشان نه تنها در ليگ برتر، بلكه در هرجايي كه دوست داشته باشد مي‌تواند مربيگري كند، بدون‌ آنكه كوچكترين مشكلي داشته باشد. فرشاد پيوس از جمله مربيان با اخلاق و محجوب ما هستند و قطعا مشكلي براي فعاليت در سطح اول فوتبال ايران نخواهد داشت.

چند ساعت از اين مكالمات مي‌گذرد اما فارس نه‌تنها اين خبر را از روي خروجي خود برنمي‌دارد بلكه با سايت گل، درگير مي‌شود. سايت گل هم تكذيبيه آن خبر را از رئيس ستاد منشور اخلاقي، فرشاد پيوس و رئيس سازمان ليگ گرفته است. گل حتي در ادامه و در مصاحبه‌اي با علي كفاشيان تاييديه نهايي را هم مي‌گيرد:« از محرومیت فرشاد پیوس اطلاعي ندارم و قطعا چنين چيزي صحت ندارد. از این به بعد محرومیت‌ها توسط کمیته انضباطی ابلاغ خواهد شد.»

قصه همان قصه تكراري بود. اظهارنظر و تكذيب‌هاي عجيب و غريب هميشگي.
ولی نه...!! باید ترک کنم

قدیمی 12-07-2009
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

Lightbulb قرعه كشي ليگ قهرمانان آسيا؛سخت ترين قرعه براي ذوب آهن

قرعه كشي ليگ قهرمانان آسيا؛سخت ترين قرعه براي ذوب آهن

سايت گل - قرعه كشي ليگ قهرمانان آسيا با حضور 4 تيم ايراني در شرايطي انجام شد كه قرعه 4 نماينده ايران وضعيت تقريبا مشابهي دارد.البته به نظر مي رسد ذوب آهن قرعه سخت تري دارد چراكه با دوتيم قهرمان ازبكستان و عربستان هم گروه شده است.بخوانيد:

گروه A:
1.الاهلي(عربستان)
2.الغرافه(قطر)
3.الجزيره(امارات)
4.استقلال(ايران)

گروه B:
1.ذوب‌آهن(ايران)
2.الاتحاد(عربستان)
3.بنيادكار(ازبكستان)
4.برنده مرحله پلي آف غرب آسيا(برنده الكرامه سوريه و الوحده امارات و چور چالي هند)

گروه C:
1.العين(امارات)
2.سپاهان(ايران)
3.الشباب(عربستان)
4.پاختاكور(ازبكستان)

گروه D:
1.السد(قطر)
2.الاهلي(امارات)
3.مس كرمان(ايران)
4.الهلال(عربستان)

گروه E
1.سونگنام ايلهوا چونما(كره‌جنوبي)
2.ملبورن ويكتوري(استراليا)
3.بيجينگ گوان (چين)
4.كاوازاكي(ژاپن)

گروه F
1.كاشيما آنتلرز(ژاپن)
2.جون بوك هيونداي(كره‌جنوبي)
3.پرسيپورا جايا(هند)
4.چانگون ياتاي(چين)

گروه G
1. هنان جيان يه(چين)
2.گامبا اوزاكا(ژاپن)
3. سوان سامسونگ(كره جنوبي)
4. برنده پلي آف شرق

گروه H
1. آدلايد يونايتد(استراليا)
2. شاندونگ(چين)
3.برنده جام حذفي ژاپن
4.پوهانگ استيلرز( كره جنوبي)
ولی نه...!! باید ترک کنم

قدیمی 12-28-2009
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

پیش فرض سومین شکست فوتبال ایران برابر قطر رقم خورد/ هدیه کعبی به میزبان

این بهترین نمایش تیم ملی در زمانی بود که با افشین قطبی به عنوان سرمربی تیم ملی کار می کند.تیم ملی در بازی با قطر با وجود دو گل خورده در دقایق اولیه ،80 دقیقه روی دروازه قطر هجوم آوزد اما روی بد شانسی با اشتباه فردی کعبی شکست خورد

تورنمنت بين المللي چهارجانبه قطر- ورزشگاه سحيم بن حمد دوحه

گل ها: ميلاد زنيد پور(39) احسان حاج صفي(48)- علي عفيف(6) محمد ماجد(10، 94)
تماشاگر: 3 هزار نفر
اخطار:پژمان نوری،محمدرضاخلعتبری (ایران)احمد فریس(قطر)

ایران:مهدی رحمتی- هاشم بیگ زاده (73غلامرضا رضایی)،جلال حسینی،هادی عقیلی،احسان حاج صفی- محمدنوری(46،آندو تیموریان)،پژمان نوری،مبلاد زنیدپور،محمدرضا خلعتبری،حسین کعبی- میلاد میداوودی (محسن خلیلی 83)

نگاه کلی:
تيم ملي ايران در اولين بازي خود در تورنمنت چهارجانبه قطر مقابل تيم ميزبان با نتيجه 3-2 شکست خورد. تيم ملي ايران در نيمه اول بازي خوبي ارائه نداد و در همان 10 دقيقه اول روي اشتباهات متعدد مدافعان مياني و کناري دو بار دروازه اش را گشوده ديد. تيم ملي از اواخر نيمه اول بازي را در دست گرفت و به گل اول رسيد. در اغاز نيمه دوم نيز ايران گل تساوي را به ثمر رساند. در نيمه دوم ورود تيموريان به جاي محمد نوري باعث تغيير روند بازي شد و ايران بازي بهتري را نسبت به نيمه اول ارائه داد. دو تيم در نيمه دوم فرصتهايي براي گل پيروزي داشتند که از جمله ضربه سيد جلال حسيني و خلعتبري با فاصله اندکي از بالاي دروازه قطر بيرون رفت. قطر نيز توسط سوريا مي توانست گل سوم را به ثمر برساند که دو بار ضربه اين بازيکن به تير دروازه ايران برخورد کرد. اما در دقيقه اخر بازي يک پاس بلند از مدافعان قطر با اشتباه حسين کعبي تبديل به گل پيروزي بخش قطر شد.

شرح گلها:
1-0(قطر):اشتیاه احسان حاج صفی و لو رفتن توپ قطریها را صاحب توپ کرد وآنها با سه پاس به قلب دفاع زدند که با جاماندن هادی عقیلی ، عفیف با نفوذ از چپ وارد محوطه جریمه ایران شد و یا شوتی تماشایی دروازه رحمتی را یازکرد.
2-0(قطر):یک اوت ساده و یک سانتر عادی در بی تفاوتی مدافعان ایران و بیگ زاده باعث شد تا مهاجم کوتاه قد قطر حمد گل دوم را بزند.
2-1 (ایران):همکاری عالی خلعتبری ، نوری و میداوودی ، توپ را به زنیدپور رساند و او با یک شوت زیبا از 25 متری فاصله را کم کرد.
2-2(ایران):کرنرزنیدپور به حاج صفی رسید و او در بک رفت و برگشت یازی را مساوی کرد. این گل میلیونها بار از تلویزیون ایران پخش شد!
3-2 (قطر):در حالی که تیم ایران چند فرصت متوالی را برای گلزنی از دست داد،اشتباه حسین کعبی روی یک توپ مرده در لحظات پایانی بازی پیروزی را به قطر داد.این در حالی بود که ایران شایسته یک برد با اختلاف چند گل بود.

اتفاق ویژه:پخش مکرر صحنه های تکراری مثل گلهای یازی، همه را کلافه کرد و حتی یکبار مزدک مبرزایی را به اشتیاه انداخت...درنهایت ما نفهمیدیم که یازی چند-چند شد!

بهترین بازیکن:محمدرضا خلعتبری و پژمان نوری بهترینهای ایران در این بازی بودند.همینطور زنیدپور که در اولین تجربه ملی ، جنم خود را نشان داد.
ولی نه...!! باید ترک کنم

قدیمی 12-28-2009
SHeRvin آواتار ها
SHeRvin SHeRvin آنلاین نیست.
ناظر و مدیر بخش موسیقی و سینما

سپاسها: : 1,717

2,520 سپاس در 663 نوشته ایشان در یکماه اخیر

امید این بازی کی بوده؟

and the roads becomes my bride

قدیمی 12-28-2009
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

امروز عصر بود دیگه، 1ساعت پیش تموم شد
ولی نه...!! باید ترک کنم

قدیمی 01-28-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

پیش فرض حادثه پس از قضاوت پر حرف و حديث

محسن قهرماني جان سالم بدر برد ؛حادثه پس از قضاوت پر حرف و حديث

محسن قهرماني پس از قضاوت پرحرف و حديثش در بازي صباي قم و سپاهان از يك حادثه رانندگي جان سالم بدر برد تا براي يكهفته پرفشار زنده بماند.

سایت گل- اتومبيل حامل داور بازي قم در راه بازگشت به اتوبان قم –تهران دچار سانحه شد اما كسي در اين حادثه جدي آسيب نديد. البته يكي از مسئولان صبا به سايت گل گفت كه پاي قهرماني در اين حادثه شكسته است و او در حال حاضر در بيمارستان به سر مي‌برد. این احتمال وجود داشت که بازي بحث برانگيز قم با يك خاطره ناخوشايند به پايان برسد اما به لطف خدا اينگونه نشد. محسن قهرماني داور ديدار صباي قم و سپاهان اصفهان پس از قضاوت پر حرف و حديثش از يك حادثه رانندگي جان سالم بدر برد تا يك هفته سخت و مصيبت بار را در برابر رسانه ها و تيمهاي ليگ برتري در انتظار داشته باشد. قهرماني پس از قضاوت اين بازي با اتومبيل در مسير اتوبان بازگشت به تهران بود كه اتومبيل حامل وي دچار سانحه مي شود. البته قهرماني از اين حادثه جان سالم بدر مي برد تا همانطور كه گفته شد حداقل يكهفته پرفشار را پيش رو داشته باشد. با اينحال مي توان انتظار داشت پس لرزه هاي قضاوت قهرماني در بازي سپاهان و صبا و چند سوت مشكوك او به نفع طلايي پوشان اصفهاني ،آنقدر شديد باشد كه حتي اين داور پرحاشيه آرزو كند كه ايكاش اتفاق ديگري افتاده بود! قمي‌ها روي اين حادثه نظر خاصي دارند. چيزهايي كه خبرنگاران و بازيكنان مي‌گفتند به ترجيع‌بند چوب خدا ختم مي‌شد. البته قضاوت در اين باره بعد از بازبيني فيلم مسابقه امكان‌پذير است.
ولی نه...!! باید ترک کنم

قدیمی 01-30-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

پیش فرض فيفا چه مي‌خواهد، ما چه داريم!

گزارش آنچه كه فيفا از سال 2013 از باشگاه‌ها مي‌خواهد /فيفا چه مي‌خواهد، ما چه داريم!
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
از سال 2013 تنها باشگاه‌هايي مجاز به فعاليت هستند كه از فدراسيون جهاني فوتبال مجوز داشته باشند، در غير اين صورت اين باشگاه‌ها امكان فعاليت در رقابت‌هاي قاره‌اي و جهاني را نخواهند داشت.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، فيفا با مشخص كردن آيتم‌هايي به كنفدراسيون‌هاي عضو اعلام كرده كه بايد اين فاكتورهاي مورد نظر را به كشورهاي عضو ابلاغ كنند تا سازمان ليگ كشورها هم نسبت به فراهم كردن اين معيارها اقدام كنند.

اين تصميم فيفا به منظور هماهنگ كردن باشگاه‌ها در سراسر جهان و همچنين بالا رفتن سطح پيشرفت فوتبال در كشورهاي مختلف اتخاذ شده است. فاكتورهاي اعلام شده از سوي فيفا حداقل‌هايي است كه باشگاه‌هاي حرفه‌اي ملزم به رياست آنها هستند.

كنفدراسيون فوتبال آسيا هم در نظر دارد براي كسب حداكثر مجوز از سوي فيفا، آموزش‌هاي لازم را به فدراسيون‌هاي عضو ارائه دهد. به همين منظور قرار است ارديبهشت سال آينده جلسه‌اي با حضور دبيران كل فدراسيون‌هاي مختلف برگزار شود. در اين جلسه قرار است جزئيات حداقل‌هاي فيفا براي نمايندگان كشورهاي آسيايي تشريح شود.

معيارهاي فيفا به سه دسته تقسيم مي‌شود. در معيارهاي a، اگر باشگاهي كه خواستار دريافت مجوز باشگاهي از سوي فيفاست حتي يكي از اين معيارها را نداشته باشد، نمي‌تواند مجوز بگيرد و به اين ترتيب اجازه حضور در هيچ يك از تورنمنت‌هاي بين‌المللي را ندارد.

در معيارهاي b، اگر باشگاهي كه خواستار دريافت مجوز باشگاهي از سوي فيفاست يكي از اين معيارها را نداشته باشد بايد به فيفا ضمانت دهد كه به آن معيار هم دست يابد اما مي‌تواند مجوز بگيرد و در مسابقات بين‌المللي شركت كند.

اما معيارهاي دسته c حالت پيشنهادي دارد. به اين صورت كه فيفا براي بالاتر رفتن شرايط فني و تجاري باشگاه‌ها ارائه داده است. به اين معنا كه نداشتن اين معيارها باعث نمي‌شود كه فيفا به باشگاه مجوز ندهد. هرچند ممكن است در آينده اين معيارها به معيارهاي اجباري تبديل شود.

هر بخش در ورزش ـ اعم از مسائل مالي و ارزيابي، جوانان و تيم‌هاي پايه، استاديوم‌ها و... ـ از اين سه سطح برخوردار هستند و باشگاه‌ها موظفند در هر بخش معيارهاي a و b را داشته باشند.

فيفا همچنين داشتن تيم‌هاي پايه را از مسائلي دانسته كه جزو معيار a قرار مي‌گيرند و تمامي باشگاه‌ها موظفند كه نسبت به راه‌اندازي و توجه به تيم‌هاي پايه اقدام كنند. به عنوان نمونه باشگاهي كه خواستار كسب مجوز باشگاهي از فيفا است بايد دست كم يك تيم بين 10 تا 14 سال و يك تيم هم بين 15 تا 21 سال داشته باشد. در واقع در بخش معيارهاي ورزشي تنها معيار a مورد نظر است و موارد مورد نظر فيفا بايد به طور كامل اجرا شود.

به گزارش ايسنا، در بخش معيارهاي زيرساخت، باشگاه‌ها بايد ورزشگاه اختصاصي داشته باشند و به عنوان نمونه مجهز بودن كامل ورزشگاه‌ها به نورافكن كه شرايط را براي برگزاري مسابقات در ساعات شب فراهم مي‌كند، الزامي است. از جمله معيارهاي b مربوط به زيرساخت‌ها مي‌توان به بحث امكانات بهداشتي اشاره كرد كه سرويس‌هاي بهداشتي ورزشگاه‌ها بايد حداقل آب سرد داشته باشد و دستمال و دست خشك كن در آن وجود داشته باشد. بايد تميز، براق و كاملا بهداشتي باشد و در طول بازي پاكيزگي آن‌ها حفظ شود.

در بخش معيارهاي كاركنان و كارمندان نكته جالب اين است كه فيفا از باشگاه‌ها مي‌خواهد هر تغييري كه بعد از دريافت مجوز باشگاهي در مديريت باشگاه رخ مي‌دهد بايد تا تاريخ اعلام شده از سوي ناظر فيفا به فيفا اعلام شود.

در قسمت معيارهاي مالي هم فيفا براي جلوگيري از فساد مالي باشگاه‌ها قوانين سفت و سختي را در نظر گرفته كه از آن جمله مي‌توان به حسابرسي دقيق ورودي و خروجي مالي باشگاه‌ها در طول فصل اشاره كرد.
ولی نه...!! باید ترک کنم

پاسخ

برچسب ها
تيم ملي

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)