بازگشت   پی سی سیتی > سایر گفتگوها > ورزش Sports > فوتبال > اخبار فوتبال داخلی و خارجی

اخبار فوتبال داخلی و خارجی در این تالار به اخبار فوتبال داخل و خارج از کشور پرداخته میشود

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 02-13-2010
deltang deltang آنلاین نیست.
کاربر عالی

سپاسها: : 0

200 سپاس در 186 نوشته ایشان در یکماه اخیر
deltang به Yahoo ارسال پیام
جدید هفته چهاردهم لیگ برتر امارات

هفته چهاردهم لیگ برتر امارات

پیروزی یاران نصرتی مقابل تیم چهارم جدول

تیم فوتبال النصر در شبی که از وجود محمد نصرتی در ترکیب خود بهره می برد، مقابل بن یاس، تیم چهارم جدول رده بندی لیگ برتر امارات به پیروزی رسید.

هفته چهاردهم مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های امارات از پنجشنبه شب با پیروزی تیم‌های النصر و الشارجه آغاز شد.

النصر که از وجود محمد نصرتی در ترکیب خود بهره می برد، شب گذشته در خانه بن یاس به پیروزی 3 بر2 رسید تا 15 امتیازی شده و به رده هشتم جدول لیگ برتر امارات صعود کند. برای النصر در این بازی عبدالله احمد عبدالله (51) و کارلوس تنوریو (74 - پنالتی و 4+90) گلزنی کردند و گل‌های تیم بن یاس هم توسط مودیبو دیارا در دقایق 24 و 68 به ثمر رسید. بن یاس با 26 امتیاز سکوی چهارم جدول رده بندی لیگ امارات را در اختیار دارد.

در دیگر دیدار شب گذشته تیم فوتبال الشارجه در خانه الوصل با گل‌های عبدالله عبدالقادر (26) و مارسلو اولیویرا داسیلوا (50) پیروز شد و با 16 امتیاز به سکوی هفتم جدول صعود کرد.
- جدول رده بندی لیگ برتر امارات به شرح زیر است:

1- الجزیره 33 امتیاز - تفاضل گل 16+

2- الوحده 33 امتیاز - تفاضل گل 14+3

- العین 29 امتیاز

4- بن یاس 26 امتیاز (یک بازی بیشتر)

---------------------------------------
10- الشباب 13 امتیاز 11- الامارات 10 امتیاز 12- عجمان 4 امتیاز

- هفته چهاردهم مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های امارات طی روزهای آتی طبق برنامه زیر پیگیری می شود:

جمعه - 23/11/88* الظفره - الشباب* الاهلی - الامارات

یکشنبه - 25/11/88* عجمان - العین * الوحده - الجزیره
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 02-14-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 14

95 سپاس در 74 نوشته ایشان در یکماه اخیر

چاقو کشي در ليگ دسته دوم فوتبال!
سرمربي تيم فوتبال گاز سرخس مدعي شد: سه شنبه هفته گذشته و پس از پايان بازي با شهرداري ماهشهر در چارچوب هفته دوازدهم رقابت هاي فوتبال ليگ دسته دوم کشور، هوادران تيم ماهشهر به درون زمين ريختند و با چاقو بازيکن گاز را مجروح و او را راهي بيمارستان کردند.
رمضان شکري در گفت وگو با ايسنا افزود: پس از اينکه داور سوت پايان بازي را با نتيجه يک بر صفر به سود تيم ماهشهر زد، در حالي که قصد ورود به رختکن را داشتيم با در بسته آن روبرو شديم و در همين زمان هواداران بي شمار اين تيم که توسط يکي از مسوولان ماهشهر تحريک شده بودند به داخل زمين فوتبال هجوم آورده و با چوب، چماق، سنگ، مشت و لگد و چاقو به جان بازيکنان ما افتادند و چند نفر آنها را مصدوم کردند و در نهايت اميد کاتب، يکي از بازيکنان ما را از ناحيه سر با چاقو مورد ضرب و جرح قرار دادند و بقيه بازيکنان و کادر فني و حتي فيلمبردار باشگاه نيز با سر و دست بانداژ شده راهي سرخس شدند.
شکري با انتقاد از داوري اين ديدار گفت: در نيمه دوم بازي داور مسابقه بدليل پرتاب اشيا از طرف تماشاگران تيم ميزبان و همچنين فحاشي آنها دو بار بازي را به مدت سي و پنج دقيقه قطع کرد و در حالي که از طرف تماشاگران سنگي به سرش اصابت کرده بود قسم خورد که بازي را ادامه ندهد، اما نمي دانم ناظر بازي به او چه گفت که دوباره بازي را از سر گرفت اما در يک حرکت عجيب بازي را در دقيقه 79 به اتمام رساند.
وي افزود: داور که بدليل وقفه طولاني در بازي تصور نمي کرد، ما هم وقت بازي را گرفته ايم، 11 دقيقه زودتر سوت پايان بازي را زد و به اعتراض ما هم توجهي نکرد.شکري تصريح کرد: از اينکه باخته ايم ناراحتيم اما بيشتر، از آن خوشحاليم که از ماهشهر جان سالم به در برديم.

پيروزي النصر با حضور نصرتي
هفته چهاردهم ليگ برتر امارات با برگزاري 2 ديدار آغاز شد که در نخستين ديدار «بن ياس» در خانه خود با نتيجه 3 بر 2 مغلوب النصر شد.
اين پيروزي در حالي براي آبي پوشان النصر پس از 3 شکست پياپي به دست آمد که محمد نصرتي، مدافع ايراني در ترکيب اين تيم براي دومين بار در اين فصل به ميدان رفت.النصري ها که گويا منتظر اخراج فرانک پاگلزدورف، سرمربي مطرح آلماني خود بودند، در اين ديدار در حالي که تا دقيقه 74 عقب بودند با گلهاي کارلوس تنوريوي اکوادوري به برتري رسيدند تا با 3 امتياز اين مسابقه 15 امتيازي شده و به رده هشتم جدول صعود کند.
در ديگر ديدار، الوصل در خانه خود با 2 گل مقابل الشارجه شکست خورد تا الشارجه اي ها پس از 8 هفته دوباره با پيروزي ميدان را ترک کنند. الشارجه با اين پيروزي 16 امتيازي شد و به رده هفتم صعود کرد.

آخرين فرصت مايلي کهن
ظاهراً صبر مديران سايپا به پايان رسيده است و آنها از عملکرد محمد مايلي کهن راضي نيستند.
نتايج اخير اين تيم بويژه شکست پرگل مقابل سپاهان سبب شده تا مديران باشگاه سايپا بازي بعدي اين تيم مقابل تراکتورسازي تبريز را به عنوان آخرين مهلت براي سرمربي خود در نظر گرفته اند تا تيم را از بحران خارج کند.
اين طور که به نظر مي رسد، مايلي کهن براي ادامه کار در سايپا به يک پيروزي مقابل حريف تبريزي نياز دارد که کسب آن اصلاً ساده نيست.

موافقت برق شيراز با درخواست کاشاني
حبيب کاشاني، سرپرست باشگاه پرسپوليس براي در اختيار داشتن زمين تمرين در شيراز براي بازي با مقاومت سپاسي، از مسؤولان باشگاه برق شيراز درخواست زمين کرد.در پي درخواست کاشاني، رسول فلاح، مديرعامل باشگاه برق شيراز آمادگي باشگاهش را براي در اختيار گذاشتن زمين اختصاصي برق به پرسپوليسي ها اعلام کرده است.باشگاه برق از معدود باشگاههايي است که زمين اختصاصي دارد و به تيم ميهمان يا تيمهايي که در شيراز با ديگر تيمهاي شيرازي بازي دارند، زمين تمرين مي دهد.

مهاجراني: طلسم استقلال را مي شکنيم
استيل آذين در هفته بيست و هفتم رقابتهاي ليگ در انزلي به مصاف تيم ملوان خواهد رفت.
حشمت مهاجراني، مدير فني استيل آذين در خصوص بازي با تيم ملوان گفت: مسابقات ليگ در شرايط فعلي به اوج حساسيت خود رسيده است. تيمها در بالاي جدول رقابت فشرده اي براي کسب سهميه آسيا دارند که استيل آذين نيز در زمره اين تيمها قرار دارد. کار سختي را در پيش داريم و نهايت تلاشمان را براي کسب سهميه آسيا انجام مي دهيم.
وي در ادامه افزود: بازي با ملوان درخارج از خانه با دشواريهاي بسياري براي تيم ما همراه خواهد بود، اما تيم ما در چند مدت اخير ثابت کرده که در بازيهاي خارج از خانه بهتر نتيجه مي گيرد. به همين دليل نيز ما اميدواريم ملوان را در خانه اش با شکست مواجه کنيم.
مهاجراني تأکيد مي کند: جدا از کسب سهميه آسيا، براي قهرماني در مسابقات جام حذفي اميدواريم و در تلاش هستيم به هر نحو ممکن با شکست استقلال به قهرماني جام حذفي نزديک شويم و در سومين رويارويي با استقلال طلسم اين تيم را بشکنيم.
هنوز اولین سطر را نخوانده
تو را به خاطر آوردم و شب هاي مهتاب را...
ولی نه...!! باید ترک کنم
هم تو را....هم شعر را .... و هم‌‌‌٬ همه ی شب هایی را که به ماه نگاه می کردم...

======================================

مسابقه پیش بینی نتایج لیگ برتر ( اگه دوست داشتی یه سر بزن دوست من )
قدیمی 02-16-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

پیش فرض ولنتاین "جان تری" چگونه گذشت ؟

پس از جنجال‏های اخیر در زندگی شخصی کاپیتان چلسی، جان تری با همسرش آشتی کرد.
جان تری و همسرش تونی روز ولنتاین را در کنار هم جشن گرفتند.

تری در صحبت هایی گفته که او و همسرش زوج قوی و قدرتمندی هستند.کاپیتان چلسی در این رابطه گفته:«هیچ کسی نمی داند که من و تری در مورد چه چیزهایی صحبت کرده ایم و هیچ کسی در زندگی اش نمی تواند رابطه ای به صمیمانه و به خوبی رابطه ما داشته باشد. ما افراد بی سر و صدایی هستیم. به خوبی احساس یکدیگر را درک می کنیم و این مهمترین نکته است. رابطه ما هرگز خراب نمی شود.»
تونی هم در صحبتهایی در این رابطه گفت:« ما همیشه زوجی قوی بوده ایم. جان برای دیدار با من و فرزندانمان به دوبی آمد تا چندروزی در گرمای دوبی با هم به استراحت بپردازیم.»
ولی نه...!! باید ترک کنم

قدیمی 02-16-2010
Younes آواتار ها
Younes Younes آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 4

26 سپاس در 21 نوشته ایشان در یکماه اخیر

میگم امید خان این ماجرای رسوایی اخلاقی جان تری چی بود؟ فردوسی پور کشت ما رو این قدر تو بازی چلسی.آرسنال گفت.
قدیمی 02-16-2010
کاربر عالی

فکر کنم این باشه آقا یونس

دادگاهی در انگلیس از ماجرای رابطه نامشروع جان تری، کاپیتان تیم ملی انگلیس و باشگاه چلسی با ونسا پرونسل، مدل فرانسوی ای که تا دسامبر سال گذشته نامزد وین بریج، بوده، پرده برداشت.
جان تری نیز هرچه تلاش کرد از علنی شدن این پرونده جلوگیری کند، به جایی نرسید، زیرا این ستاره معتقد است دخالت در حریم شخصی او، به نوعی نقض حقوق بشر تلقی می شود.

هفته گذشته جان تری پس از اطلاع از اینکه روزنامه ای می خواهد چنین خبری را منتشر کند، وارد عمل شد و وکیل او به دنبال آن بود تا به هر نحوی که شده مانع از این اتفاق شود.

از سوی دیگر مسؤول دادگاه اجازه داد تا روزنامه ای در روز یکشنبه، این ماجرا را به چاپ برساند، ولی بسیاری معتقدند انتشار این خبر باعث ایجاد جنجالی بزرگ و از بین رفتن هارمونی و انضباط در اردوی تیم ملی انگلیس که تا چند ماه دیگر عازم آفریقای جنوبی است، خواهد شد؛ زیرا تری و بریج، دو بازیکن اصلی تیم ملی انگلیس هستند.

این دو بازیکن تا ژانویه ۲۰۰۹ با هم در چلسی توپ می زدند و پس از آن بریج به منچسترسیتی منتقل شد. افزون بر آن این دو بازیکن در محله ای در لندن، تقریباً در همسایگی هم زندگی می کردند.

تری ۲۹ ساله در سال ۲۰۰۷ با تونی پول ازدواج کرد که طبق گزارش مجله « ok »، این مراسم ازدواج، هزینه ای ۱/۱۵ میلیون یورویی برای ستاره انگلیسی در برداشت و بریج و پرونسل نیز جزو میهمانان این جشن عروسی بودند.
قدیمی 02-16-2010
کاربر عالی

جان تری کاپیتان چلسی پس از موافقت مربی تیمش برای مرخصی چند روزه او رهسپار دوبی شد تا با همسرش که پس از انتشار بحث های جنجالی در مورد رسوایی های غیراخلاقی تری، راهی دوبی شده بود، آشتی کند.
طبق اخبار منتشره در روزنامه های انگلیسی و عکسهای منتشره در این روزنامه ها تری ، همسر و دو فرزندش در کنار یکدیگر در هتل مجللی در دوبی به سر می برند و به نظر می رسد که تری توانسته این دلخوری رابرطرف کرده و با همسرش آشتی کند.
این هفته رقابتهای لیگ برتر تعطیل بود و چلسی دیدار آسانی مقابل کاردیف داشت که با برتری ۱-۴ تیم آبی پوش لندنی نیز همراه بود و به همین دلیل آنچلوتی به کاپتیانش چند روز مرخصی داد تا به حل مشکلات زندگی شخصی اش بپردازد.
ماجرای رابطه نامشروع تری با نامزد هم تیمی سابقش نه تنها موجب قهرکردن همسرش شد، بلکه باعث شد تا بازوبند کاپیتانی تیم ملی انگلیس نیز از تری گرفته شود.ولی اکنون به نظر می رسد که تونی تری، همسر یکی از پردرآمدترین فوتبالیستهای انگلیسی او را بخشیده است.
تری در صحبتهایی گفته که او و همسرش زوج قوی و قدرتمندی هستند.کاپیتان چلسی در این رابطه گفته:«هیچ کسی نمی داند که من و تری در مورد چه چیزهایی صحبت کرده ایم و هیچ کسی در زندگی اش نمی تواند رابطه ای به صمیمانه و به خوبی رابطه ما داشته باشد. ما افراد بی سر و صدایی هستیم. به خوبی احساس یکدیگر را درک می کنیم و این مهمترین نکته است. رابطه ما هرگز خراب نمی شود.»
تونی هم در صحبتهایی در این رابطه گفت:« ما همیشه زوجی قوی بوده ایم. جان برای دیدار با من و فرزندانمان به دوبی آمد تا چندروزی در گرمای دوبی با هم به استراحت بپردازیم.»
قدیمی 02-16-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

درسته، همينه كه دلتنگ جان گفتند
ولی نه...!! باید ترک کنم

قدیمی 02-20-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

تاج: راه آهن شهرري به شهر ديگري منتقل نمي شود
نايب رييس فدراسيون فوتبال گفت: اي کاش کنفدراسيون فوتبال آسيا همانطور که با همزمان برگزار شدن بازي سنگاپور- اردن و ايران- تايلند موافقت کرد، بازي عربستان- کره شمالي و ايران- کره جنوبي را هم در يک زمان برگزار مي کرد.
مهدي تاج همچنين درپاسخ به اين سوال که آيا انتقال باشگاه راه آهن از شهرري به يکي از شهرستان ها صحت دارد؟ گفت: اين شايعه صحت ندارد و قطعا اين باشگاه در شهرري مي ماند اما اينکه بازي هاي اين تيم از تهران به شهرري منتقل شود بحث ديگري است که بايد انجام شود.تاج درباره وضعيت انتخاب دستيار ايراني افشين قطبي نيز گفت: قطبي هنوز به صورت مکتوب پيشنهادهايش را ارائه نکرده اما هر زمان که پيشنهادهاي قطبي به دست ما برسد در کميته تيم هاي ملي اسامي را مطرح مي کنيم و دستيار قطبي مشخص مي شود.

تچباعلام کرد ؛ همزماني ديدار ايران - تايلند با مسابقه اردن - سنگاپور
کنفدراسيون فوتبال آسيا با برگزاري همزمان دو بازي آخر گروه پنجم انتخابي جام ملت هاي آسيا در تهران و امان موافقت کرد. بدين ترتيب ديدار ايران - تايلند در روز 3 مارس 0102 (21 اسفند 8831) کمي ديرتر از موعد قبلي ساعت 03:91 در ورزشگاه آزادي تهران آغاز مي شود.تيم ملي فوتبال ايران بعد از پيروزي 3 بريک در سنگاپور با داشتن 01 امتياز از گروه پنجم مرحله انتخابي به مسابقات جام ملت هاي آسيا صعود کرده است. در اين گروه تايلند و سنگاپور هرکدام شش امتياز دارند و اردن قعرنشين با پنج امتياز همگي در انتظار روز آخر مرحله انتخابي هستند.

تزريق واکسن آنفلوآنزاي نوع A به استقلالي ها
مسؤولان باشگاه استقلال در تمرين روز پنج شنبه با دعوت از يک پزشک متخصص، زمينه دريافت واکسن آنفلوآنزاي نوع A را براي همه اعضاي تيم فراهم کردند.پزشک حاضر در ورزشگاه دستگردي محل تمرين آبي پوشان، پس از اتمام تمرين همه بازيکنان و اعضاي کادر فني را معاينه کرد و با اطمينان از سلامتي آنها سپس با تزريق واکسن آنفلوآنزاي نوع A همه آنها را مقابل اين بيماري بيمه کرد.

يوسفي: براي سفر به عربستان 51 ميليون وثيقه گذاشتم
با وجود آنکه باشگاه صباي قم مدارک شناسايي و برگه ترخيص محسن يوسفي بازيکن سرباز فصل گذشته اش را در اختيار فدراسيون فوتبال قرار داده اما هافبک چپ پاي استقلال کماکان با مشکل خروجي مواجه است و براي اينکه بتواند کاروان استقلال را در سفر به عربستان همراهي کند مجبور شد 51 ميليون تومان وثيقه بگذارد. او در اين باره مي گويد: «فعلا کارت پايان خدمتم آماده نيست چون براي تسويه بايد به پادگان محل خدمتم در قزوين بروم براي همين مجبور شدم براي سفر به عربستان يک چک شخصي به مبلغ 51 ميليون تومان وثيقه بگذارم چون باشگاه گفت بايد چک شخصي باشد. البته مشکل خروجي ام فقط مربوط به همين بازي بود و در بازي هاي آينده با حل مشکل خروجي ديگر نياز به وثيقه نيست.»

غايبان استقلال در عربستان
در سفر استقلال به عربستان براي بازي با تيم الاهلي در هفته اول ليگ قهرمانان آسيا، سه بازيکن اين تيم و مديرعامل باشگاه آبي پوشان را همراهي نمي کنند. مجتبي جباري و بيژن کوشکي دو بازيکن مصدوم استقلال به دليل ادامه مداوا قادر به همراهي کاروان تيم نيستند. اميدرضا روانخواه ديگر بازيکن مصدوم آبي پوشان نيز به دليل اينکه نامش از ليست استقلال خارج شده از غايبان اين تيم در سفر به عربستان و ليگ قهرمانان است. همچنين اميررضا واعظ آشتياني مديرعامل باشگاه استقلال جدا از کاروان با چند روز تاخير به عربستان مي رود و روز بازي خود را به رياض مي رساند.

خلعتبري: اگر دايي بخواهد به پرسپوليس مي آيم
در بين بازيکنان ذوب آهن اين محمدرضا خلعتبري بود که قبل از داربي اصفهان نسبت به ديگر هم تيمي هايش بيشتر براي سپاهان کري خواند و حالا خوشحال است که ذوب آهن در نهايت اين بازي حيثيتي را برد. البته چند وقتي هست که درباره اين بازيکن شايعات زيادي به گوش مي رسد بخصوص پس از حضور علي دايي در پرسپوليس هر چند وقت يک بار شايعه حضور او در پرسپوليس براي فصل آينده قوت مي گيرد. او در اين زمينه مي گويد: «من فوتبال را در رده ملي مديون علي دايي هستم و او را يک اسطوره مي دانم. وقتي دايي چيزي بخواهد خيلي سخت است که به او جواب منفي بدهم و اگر با پيشنهاد اين مربي براي رفتن به پرسپوليس مواجه شدم، در صورت فراهم شدن شرايط به طور حتم راهي اين تيم خواهم شد. البته من الان بازيکن ذوب آهن هستم و هيچ فکري به جز موفقيت اين تيم ندارم.»
ولی نه...!! باید ترک کنم

قدیمی 02-21-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

پیش فرض الاهلي به هر تماشاگر اماراتي 2500 درهم پاداش مي‌دهد

جنگ رواني حريف مس پيش از مسابقه:

باشگاه الاهلي امارات براي سفر به کرمان به هر تماشاگر خود وعده پاداش 2500 درهمي داده است.

سيدرضا هاشمي؛ مدير روابط عمومي باشگاه مس کرمان اظهار داشت: باشگاه الاهلي به ما اعلام کرده 2500 تماشاگر همراه خود به کرمان خواهد آورد و از ما خواسته براي آنها هتل رزور کنيم. در حال حاضر تمامي هتل‌هاي کرمان را رزور کرده‌ايم.
وي ادامه داد: تصور مي‌کنم اين يک جنگ تبليغي قبل از شروع مسابقه است زيرا انتقال اين تعداد تماشاگر به کرمان از امارات نياز به چندين پرواز دارد. از سويي ديگر گفته شده باشگاه الاهلي به تماشاگران خود وعده داده در صورت سفر به کرمان به هر کدام آنها 2500 درهم (حدود 625 هزار تومان) پاداش نقدي پرداخت خواهد کرد. مسئولان الاهلي مي‌خواهند با اين ترفند تماشاگر به کرمان بياورند اما بعيد است موفق شوند. در ليگ امارات هم آنها خودروهاي آخرين مدل به تماشاگران جايزه مي‌دهند اما بازهم ورزشگاه‌هايشان خالي از تماشاگر است.
مهرزاد معدنچي در الاهلي عضويت دارد.
ولی نه...!! باید ترک کنم

قدیمی 02-21-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

پیش فرض در روزگار ورزش زدگی، نفس کیهان ورزشی هم ایستاد

چاپ آخر پرسابقه ترین روزنامه ورزشی ایران؛
در روزگار ورزش زدگی، نفس کیهان ورزشی هم ایستاد

متأسفانه از روزی که به نام ورزش حرفه‌ای پول قابل توجه وارد فضای ورزشی و به ویژه فوتبال شد، به جای این‌که شاهد رشد بیشتر باشیم، نظاره‌گر مشکلات بیشتر هم در ورزش شدیم به طوری که بسیاری از عناصر و ابزارهای بالقوه مثل روزنامه‌های ورزشی عملا کارکرد اصلی و تأثیرگذار خود را از دست داده و بر ضد کارکرد خود تبدیل شده‌اند.
در هنگامه‏ای که در ورزش دیگر کمتر آن هیجانات گذشته مشاهده می‏شود و مردم گرایش کمتری به اخبار این حوزه و طبیعتاً رسانه‏های ورزشی نشان می‏دهند، همانگونه که پیش بینی شده بود مطبوعات ورزشی یکی از اصلی‏ترین ضربات را متحمل شدند و نشریات ورزشی یکی پس از دیگری با توقف انتشار روبرو می‏شوند که این رویه تنها راجع به نشریات خصوصی نیز صادق نبود و این بار نشریه کیهان ورزشی که زیرمجموعه موسسه کیهان جایگاه یکی از پرسابقه‏ترین روزنامه ورزشی حال حاضر را داشت، به آخرین چاپ خود رسید.

به گزارش خبرنگار ورزشی تابناک؛ خیلی سریع‏تر از آنچه تصور می‏شد، نشریات ورزشی یک به یک به نقطه پایان نزدیک شدند و این بار نوبت به نشریه‏ای رسید که از پشتوانه و بودجه مناسبی برخوردار بود اما شرایط آنچنان دشوار است که دیگر این روزنامه نیز کشش ادامه مسیر را نداشت و به دلایلی که مهم‏ترین آنها افت شدید فروش بود، این مجموعه ترجیح دادند از این پس تنهامجله پرسابقه کیهان ورزشی را حفظ کنند.

خبر تاسف بار تعطیلی این روزنامه که امروز در شماره آخر این نشریه منتشر شده بود، این حقیقت تلخ را یادآور می‏سازد که در صورت حفظ سلامت یک رسانه خبری و عدم درگیری تا خرخره در دلالی و فوتبال کثیف، نقطه پایانی برای آن رسانه مکتوب وجود خواهد داشت و حتی اگر درگیر این ماجراها شد هم احتمال زنده ماندن نشریات ورزشی که مردم دیگر رغبت ایستادن کنار دکه روزنامه فروشی و مرور سرپایی تیترهایشان را نیز ندارند، چندان بالا نیست.

در بخشی از مطلب صفحه نخست این نشریه که با سردبیری سعید مدنی منتشر می‏شد و مشی معتدل‏ و واقع بینانه‏ای نسبت به کیهان سیاسی داشت، پیرامون وقوع این اتفاق چنین ذکر شده بود: "روزنامه کیهان ورزشی روز 19 بهمن ماه سال 71 به عنوان اولین روزنامه ورزشی ایران پا به عرصه انتشار گذاشت که هدف اساسی و اصلی آن، پاسخگویی به نیاز روزانه اهالی ورزش و نیز همراهی و همکاری با متولیان ورزش برای بسط و گسترش این پدیده مهم اجتماعی و برپا کردن ورزشی همخوان با ارزش‌های انقلاب و همراه با این حرکت عظیم و تاریخ‌ساز مردم ایران بود.

سال‌های سال (هجده سال) با کمبودها و سختی‌های این کار کنار آمدیم تا باری از دوش ورزش برداریم. هرگز در این سال‌ها قصدمان این نبود تا باری بر دوش ورزش باشیم و یا خدای ناکرده از قبل آن بار خود را ببندیم! متأسفانه از روزی که به نام ورزش حرفه‌ای پول قابل توجه وارد فضای ورزشی و به ویژه فوتبال شد، به جای این‌که شاهد رشد بیشتر باشیم، نظاره‌گر مشکلات بیشتر هم در ورزش شدیم به طوری که بسیاری از عناصر و ابزارهای بالقوه (مثل روزنامه‌های ورزشی و...) عملا کارکرد اصلی و تأثیرگذار خود را از دست داده و بر ضد کارکرد خود تبدیل شده‌اند.

خوشبختانه در طول سالیان سخت، مسئولان مؤسسه با وجود فشار مالی فراوان همراهی‌مان کردند تا از پاکی‌ها و پلشتی‌ها بنویسیم. خود را وابسته به گروه و جریان خاصی نکنیم و تمام تلاشمان این باشد که مستقل و صادقانه و عادلانه قلم بزنیم؛ همان امری که امروز مایه مباهات ماست.

امروز باورمان این است که ادامه انتشار روزنامه به دلایل مختلف هدف‌های اصلی و اولیه ما را محقق نمی‌کند. از این رو خاتمه انتشار روزنامه کیهان ورزشی را ـ حداقل به طور موقت ـ اعلام می‌کنیم. سخت امیدواریم با برنامه‌ریزی انجام‌شده بتوانیم با انتشار پربارتر مجله کیهان ورزشی همچنان در خدمت عاشقان قدیمی‌ترین نشریه ورزشی ایران باشیم." و این شاید آغازی بر پایان نشریاتی باشد که نسبت به بسیاری روزنامه‏های ورزشی از سلامت بالاتری برخوردار بود.

در روزگار ورزش زدگی که روزنامه‏های ورزشی با تیراژهای سنگین دست به عصا شده‏اند و بهترین تیراژ روزنامه ورزشی به سختی به چند ده هزار نسخه می‏رسد، نفس کیهان ورزشی هم ایستاد و این اتفاق با استمرار وضعیت ورزش و به طور خاص فوتبال در چنین شرایطی و حفظ نگاه کم توجهی عموم مردم به این حوزه قطعاً برای نشریات زرد ورزشی که این روزها با تعدیل نیرو، قرعه کشی و انواع و اقسام حربه‏ها درصدد جلوگیری از ریزش مخاطبانشان هستند، نیز به وقوع خواهد پیوست.
ولی نه...!! باید ترک کنم

ویرایش توسط Omid7 : 02-21-2010 در ساعت 12:43 AM
پاسخ

برچسب ها
فوتبال, مسی, اوباما

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش