بازگشت   پی سی سیتی > تالار علمی - آموزشی و دانشکده سایت > پزشکی بهداشتی و درمان > روانشناسی

روانشناسی زیر تالار روانشناسی برای مباحث مربوط به این رشته

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 12-10-2008
امیر عباس انصاری آواتار ها
امیر عباس انصاری امیر عباس انصاری آنلاین نیست.
مسئول ارشد سایت ناظر و مدیر بخش موبایل

سپاسها: : 8,720

6,357 سپاس در 1,362 نوشته ایشان در یکماه اخیر
Arrow روانشناسی دستها (چگونه دستهای ما از درون ما خبر می دهند) روانشناسی دستها و انگشتان ما

روانشناسی دستها (چگونه دستهای ما از درون ما خبر می دهند) روانشناسی دستها و انگشتان ما

شخصیت شناسی (دستها تمام دست)

دستها به پشت:
وقتی دستها به پشت كمر قلاب میگردند مفهومش این است كه فرد وضعیت را تحت كنترل خود دارد. میگوید: "من راحت هستم" مشابه حركتی كه سربازان زمانی كه در حالت خبردار نیستند به خود میگیرند.

دستها به جلو:

هنگامی كه ما مضطرب می باشیم تمایل به نگاه داشتن دستهـای خود در جلوی بدن خود داریم تا بتوانیم یك سد حفاظتی ایجاد گردانیم.

دستهای قلاب شده:

بر خـلاف دسـت به سـینه بودن كه دستها بطور متقاطع به روی سینه قرار میگیرند، این ژست در افرادی مشاهده میشود كه در شرایط اضـطراب آمـیزی قرار دارند. در واقع چنین به نظر می آید برای حفظ جانشان به خودشان دست آویخته اند.

دستهای تا شده:

زمانیكه دستها مقابل بدن همدیگر را قطع میكنند، مـعـمـولا نشانگر وضعیت تدافعی میباشد. فرد میگوید: من تمایل ندارم به هرچیزی كه با عقایدم در تضـاد می باشد گـوش دهـم. اغـلب مردم از مانعی كه این طرز ایستادن پدید می آورد آگاهی ندارند. اما بـی تـردیـد بـرای سـد كـردن هـر گونه تعدی و مزاحـمت بكار گرفته می شـود. خصوصا وقتی كه لبهای درهم و اخم نیز با آن همراه گردد.

دراز كردن دست :

زمانی كه یك مرد نشسته و دست خود را دراز كرده، او میـگوید: "من اینجا را تحت كنترل خود دارم". اما اگر یك زن این كا را انجام دهد، مـردها معمولا اینگونه می پندارند كه او از حد و حدود خود تجاوز كرده است. هر چنـد زمـانـی كه تنها یك دست را روی صندلی مجاور قرار میدهد میگوید: "میخواهم مانند شما(مردها) باشم"

دست به كمر بودن:

دستها دو طرف كمر به طوری كه آرنج به طرف خارج بدن قرار مـیـگیرد فرد میگوید: از من فاصله بگیر. این یك عمل نا آگاهانه می باشد كه مـا هـرگاه احساس جامعه ستیزی داشته باشیم و یا در محل پر ازدحامی قرار داریم و تـمایـل نداریم دیگران نزدیك به ما شوند اعمال میكنیم.

شانه بالا انداختن:

شانه ها بر آمده گشته و كف دستها به سمت خارج میچرخنـد. پیام روشن و واضح می باشد: من شما را نمی شناسم . و یا من نمی تـوانم به شما كمك كنم. دلالت بر احساس درماندگی فردی است كه این ژست را به خود میگیرد.

دوشنبه 30 اردیبهشت 1387
منبع :فارس تك
فرستنده : davood-bayat

ویرایش توسط امیر عباس انصاری : 12-10-2008 در ساعت 05:13 AM
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 12-10-2008
امیر عباس انصاری آواتار ها
امیر عباس انصاری امیر عباس انصاری آنلاین نیست.
مسئول ارشد سایت ناظر و مدیر بخش موبایل

سپاسها: : 8,720

6,357 سپاس در 1,362 نوشته ایشان در یکماه اخیر
Arrow روانشناسی دستها (پگونه دستهای ما از درون ما خبر می دهند) روانشناسی دستها و انگشتان ما

روانشناسی دستها (چگونه دستهای ما از درون ما خبر می دهند) روانشناسی دستها و انگشتان ما

دو رنگش کردم تا بررسی روانشناسی به نام ورونیک با یه رنگ و حقیقت ماجرای دستها با یه رنگ دیگه نمایان بشه:
امیر

گالری عکس : شخصیت شناسی از روی دستها و ناخنها

"زنی که سرش شلوغ است. زیاد آشپزی می کند - چون آثار سوختگی دیده می شود. ناخنهایش شکسته شده اند چون فقط وقت دارد که کوتاهشان کند.

" مادری که می گوید ناخنهایش گوشه می کرده که شروع به درمانشان کرده است.

"مردی کوتاه قامت اما قوی. حدودا 40 ساله. او به ناخن و دستهایش می رسد".

مردی 36 ساله که مدیر فروش است.

" مردی بین 18 تا 25 سال. اگر ناخنهایش کوتاه تر بود، از انگشتان کشیده اش می شد حدس زد که نوازنده است."

مردی 24 ساله که پیانو هم می نوازد.

"زنی در دهه هفتم زندگی اش. معلوم است که سالهاست ازدواج کرده چون حلقه اش برای انگشتش تنگ شده است. از روی رنگ لاکش می توان حدس زد که خیلی رمانتيک است."

صاحب اين دستها پس از شنيدن حدسیات ورونيک گفت که او همه را اشتباه حدس زده است.

ورونيک می گوید: "اين زن هم خيلی جدی است. اين دستها با این ناخنهای تمیز در هوای آزاد کار کرده اند."

دستهای یک متخصص بوم شناسی.

"مردی جدی که شوخی ندارد. ناخنهای کوتاه، اما مرتب و آراسته".

صاحب دستها کسی است که بازرگانی و فناوری اطلاعات تدریس می کند."

ورونيک می گويد که اين مرد جویدن ناخنهایش را جدی نمی گیرد و باید برای متوقف کردن جویدن ناخنهایش کاری بکند.

"اين مرد مانند يک دانشجو لباس می پوشد. اما جوان نیست. احتمالا ورم مفاصل دارد و به نظر خلاق می رسد."

دستهای يک هنرمند 56 ساله.

ورونيک: "دستهای آراسته کسی از پوستش خوب مراقبت می کند. ناخنهایش را خود مرتب می کند، لاکهای رنگی استفاده نمی کند و دوست دارد که طبیعی جلوه کند."

دستهای يک گلفروش.

دستهایی که به اين لباس آراسته نمی آید.

ورونيک هندرسون که از روی دستان يک نفر، شخصیت و شغل صاحب آنها را حدس می زند، می گويد که این دستها که ناخنهای آن جويده شده از آن کسی است که تحت فشار روحی است. صاحب این دستها گوردون براون، نخست وزیر بریتانیاست.

ما از ورونیک خواستیم که از روی دستها چند نفر از خواننده های بی بی سی شخصیت و شغل صاحب آنها را حدس بزند.
منبع : بی بی سی

پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش