بازگشت   پی سی سیتی > سایر گفتگوها > ورزش Sports > فوتبال

فوتبال در زیر شاخه های این تالار اصلی به مطالب مرتبط به فوتبال داخلی و خارجی پرداخته میشود

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 12-20-2009
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 14

95 سپاس در 74 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض تایپیک هواداران تیم ملی ایتالیا (( لاجوردی ها ))

به نام خدا

این تاپیک مخصوص هوادران تیم ملی ایتالیا قرار داده می شه

هواداران لاجوردی های اروپا در این قسمت به تبادل نظر و بحث درباره تیم محبوب خودشون خواهند پرداخت
هنوز اولین سطر را نخوانده
تو را به خاطر آوردم و شب هاي مهتاب را...
ولی نه...!! باید ترک کنم
هم تو را....هم شعر را .... و هم‌‌‌٬ همه ی شب هایی را که به ماه نگاه می کردم...

======================================

مسابقه پیش بینی نتایج لیگ برتر ( اگه دوست داشتی یه سر بزن دوست من )
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 12-20-2009
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

تیم ملی فوتبال ایتالیا

تیم ملی فوتبال ایتالیا از موفق‌ترین تیم‌های ملی فوتبال جهان است . ایتالیا چهار بار و به سالهای ۱۹۳۴ (میلادی) ، ۱۹۳۸ ، ۱۹۸۲ و ۲۰۰۶ قهرمان جام جهانی فوتبال شده‌است.

این تیم یک بار و به سال ۱۹۶۸ به قهرمانی اروپا هم رسیده‌است.

تیم فوتبال ایتالیا در المپیک تابستانی ۱۹۳۶ هم مدال طلا را بدست آورد .
این تیم ۷۰ سال بعد در همان استادیوم در برلین با برتری در ضربات پنالتی برابر فرانسه ، قهرمان جام جهانی ۲۰۰۶ شد.

از بازیکنان معروف ایتالیایی می‌توان به پائولو مالدینی ، فرانچسکو توتی ، الساندرو دل پیرو، دینو زوف ، روبرتو باجو ، جیانی ریورا ، جان‌فرانکو زولا ، فیلیپو اینزاگی و جوزپه برگومی اشاره کرد.
ولی نه...!! باید ترک کنم

قدیمی 12-20-2009
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

رنگ‌ها: آبی و سفید

سرمربی: مارچلو لیپی

رده‌بندی فیفا: ۴

رکورددار بازی ملی: پائولو مالدینی : ۱۲۶

بهترین گلزن: لوئیجی ریوا : ۳۵

نخستین بازی رسمی ۱۵ مه ۱۹۱۰
ایتالیا ۶ - ۲ فرانسه

درخشان‌ترین نتیجه ۲ اوت ۱۹۴۸
ایتالیا ۹ - ۰ ایالات متحده

بدترین شکست ۶ آوریل ۱۹۲۴
مجارستان ۷ - ۱ ایتالیا

جام جهانی،
شرکت در دور پایانی : ۱۶
بهترین نتیجه :
قهرمان در ۱۹۳۴
قهرمان در ۱۹۳۸
قهرمان در ۱۹۸۲
قهرمان در ۲۰۰۶

جام ملت ها:
دور پایانی : ۷
درخشان‌ترین نتیجه :
قهرمان در ۱۹۶۸

بازی‌های المپیک
بهترین نتیجه :
مدال طلا در ۱۹۳۸.
ولی نه...!! باید ترک کنم

ویرایش توسط Omid7 : 12-20-2009 در ساعت 01:20 AM
قدیمی 12-20-2009
SHeRvin آواتار ها
SHeRvin SHeRvin آنلاین نیست.
ناظر و مدیر بخش موسیقی و سینما

سپاسها: : 1,717

2,520 سپاس در 663 نوشته ایشان در یکماه اخیر

امید جان دستت درد نکنه با این تاپیک قشنگت...هر کی میاد باید با رنگ لاجوردی بیاد داخل...
اقا تا اخرش هستم درود بر ایتالیا تا جام جهانی 2010 این تاپیک رنگ لاجوردی داره........................................

and the roads becomes my bride

ویرایش توسط SHeRvin : 12-20-2009 در ساعت 03:13 AM
قدیمی 12-20-2009
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

italia history

30 سال افسانه اي
ايتاليا در آغاز با بدشانسي هاي بسياري مواجه شد.اين تيم براي رسيدن به يك تيم پر قدرت و تبديل شدن به يك نيروي قوي در فوتبال جهان به زمان نياز داشت. شكست 7 بر 1 در مجارستان در سال 1924 نشان از تاييد اين موضوع داشت كه آنها بايد تلاش كنند. با وجود اين ايتاليا 30 سال است كه تبديل به يك تيم پر قدرت شده و در زمره ي برترينهاي جهان به شمار مي رود.
ايتاليا به مربيگري ويتوريو پوتزو و الهام گرفتن خوب از جسارت آرژانتيني ها در جام جهاني 1934 در ايتاليا مقابل تيم ملي چك و اسلوواكي به پيورزي 2 بر 1 رسيد و فاتح اين جام شد. اين پيكار در استاديوم رم برگزار شد.

المپيك طلايي
ايتاليا بعد از شكست اتريش با نتيجه 3 بر 1 به پيروزي طلايي در المپيك 1936 دست يافت و سپس با درخشش سيلويو پيولا كه 5 گل در رقابتهاي جام جهاني 1938فرانسه به ثمر رساند از عنوان قهرماني خود دفاع كرد. در فينال اين دوره از رقابتها ايتاليا در مسابقه فينال 4 بر 2 مقابل مجارستان به پيروزي رسيد. در اين بازي پيولا 2 گل از 4 گل آتزوريها را به ثمر رساند و يك پاس گل ساخت.

بازگشت موفقيت
ايتاليا طي 3 دهه موفقيتهاي بيشماري را در سطح ملي و باشگاهي به دست آورد. ديدن يك جمع قوي متشكل از بازيكنان خارجي در سري A و گسترش شيوه خفه كننده دفاعي با نام «catenaccio» مشكلات بسياري را براي ايتاليايي ها و مخصوصا بازيكنان خارجي به همراه داشت. تا آنجا كه اين عده از بازيكنان در سال 1964 اعتراض خود را با عصبانيت نسبت به رواج اين شيوه دفاعي به فدراسيون فوتبال ايتاليا اعلام كردند.

شكست يوگسلاوي
با وجود اين فوتبال ايتاليا هم چنان به كار خود ادامه داد.در جام جهاني 1966 آتزوريها يك شكست تحقير كننده و بسيار بد مقابل كره ي شمالي پذيرفتند.باختي كه تا مدتها كابوس ايتاليايي ها شد. اما 2 سال بعد آنها با فراموش كردن اين باخت به موفقيت و دوره خوب پيروزي بازگشتند.در فينال اروپاي 1968ايتاليا در شهر رم با شكست 2 بر 1 يوگسلاوي فاتح اين جام شد و به اين ترتيب مردم ، خاطره ي 1966 را به كلي از ذهن خود حذف كردند.

شكارچيان طلايي
جاني ريورا و ساندرو ماتزولا به بازگشت قدرت نزد ايتاليايي ها كمك فراواني كردند. آنها را شكارچيان طلايي ناميدند. ايتاليا را تا فينال جام جهاني 1970در مكزيك رساند و تاثير زيادي در نوع بازي تهاجمي آتزوريها داشتند. اما در هر حال ايتاليا در فينال 4 بر 1 به برزيل باخت تا كسب مقام دومي برايشان كافي باشد.

جانور سياه
برزيل را ايتاليايي ها در دهه 70 جانور سياه نام نهادند.اين تيم پر قدرت از امريكاي جنوبي در سال 1978 باز هم موي دماغ ايتاليايي ها شد و با پيروزي بر آتزوريها موجب شد تا اين تيم به مقامي بهتر از چهارمي در جام جهاني دست پيدا نكنند.2 سال بعد در تازه ترين مسابقات اروپا ، ايتاليا مقام چهارمي را باز هم تكرار كرد تا همچنان براي كسب مقام قهرماني تشنه بنامد.

پائلو روسي
ايتاليا در جام جهاني 1982 (سالي كه در آوريل اون كـــــاكـــــا به دنيا اومد) اسپانیا با درخشش بازيكني به نام پائلو روسي به مقام قهرمانی اين رقابتها دست يافت. روسي در برابر برزيل شاهكار كرد و 3 گل ايتاليا را در پيروزي 3 بر 2 مقابل برزيل به ثمر رساند.در اين زمان كاپيتان دينوزوف به مرز چهل سالگي رسيده بود. پائلو روسي در جام جهاني 1982 ، 6 گل براي آتزوريها به ثمر رساند و عنوان آقاي گلي اين تورنمنت با شكوه را از آن خود كرد.

پنالتي تلخ
جام جهاني 1990 به ميزباني ايتاليا برگزار شد. آنها تا مرحله نيمه نهايي با قدرت پيش آمدند اما مقابل آرژانتين كم آوردند. اين پيكار در ناپولي انجام شد و ايتاليا بازي را ضربات پنالتي به حريف پر قدرت خود كه كاپيتان ديگو آرماندو مارادونا را در اختيار داشت واگذار كرد . در جام جهاني 1994 آمريكاآنها باز هم در گرداب پنالتي گير افتادند و اسير و بيچاره اين ضربات شدند اما اين بار افسوس آنها خيلي بيشتر بود چراكه در مرحله فينال اين مصيبت گريبانگير آنها شد.

و اين بار پنالتي شيرين...
جام جهاني 2006 به ميزباني كشور آلمان برگزار شد. ايتاليا همواره شيوه قديمي دفاعي خود را حفظ كرده بود ولي اين بار با تعدادي تغيير به اين تورنمنت پا گذاشته بود و همواره تشنه قهرماني بود.
آتزوريها خط دفاعي خود را به شدت تقويت كرده بودند و در خط هافبك هم بازيكنان خوب و توانايي چون پيرلو و گرسو داشتند. خط حمله هم كه با حضور دل پيرو رو به تجربه داشت و با لوكا توني دم از خلاقيت مي زد.البته نبايد نقش بسزاي فرانچسكو توتي را در تك تك نقاط زمين فراموش كنيم.
تيم آتزوري تا مرحله نيمه نهايي نسبتا خوب بالا آمد و در نيمه نهايي موفق شد تيم ميزبان اين رقابتها را با 2 گل مغلوب سازد. اين شكست براي آلماني ها تنها كابوسشان تا دوره بعد است...چراكه آنها براي قهرماني آمده بودند ولي در عين ناباوري در مقابل تماشاچيان خود اينگونه از دور رقابتها كنار رفتند.
تا كار به آن فينال جنجالي كشيد كه مدتها در ذهن طرفداران زيدان خواهد ماند...اتفاقي كه موجب شد زيدان با دوره بازيكني با يك ضربه سر شديد به ماتراتزي و دريافت كارت قرمز از داور خداحافظي كند.
آن فينال هم به پنالتي كشيد ولي چقدر براي فرانسه بد شد كه زيدان را در اختيار نداشت تا پنالتي بزند و سر انجام ترزگه براي آخرين پنالتي رفت و در عين ناباوري توپ را به بالاي دروازه فرستاد...
در نهايت ايتاليا بار ديگر قهرمان شد.
ولی نه...!! باید ترک کنم

ویرایش توسط Omid7 : 12-20-2009 در ساعت 01:36 AM
قدیمی 12-20-2009
SHeRvin آواتار ها

ابر قدرت
دفاع از جنس بتون
بهترین دروازبان
دیگه چی بگم...

قدیمی 12-20-2009
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

لیپی در پی چیست؟

مارچلو لیپی سرمربی محبوب ایتالیایی ها در سال 2006 میلادی، اکنون به شدت به زیر باد انتقادات قرار گرفته است و این روزها تنها در حال پاسخ دادن به انتقادات همان خبرگزاری هایی هست که باعث شدند دونادونی سرمربی ناکام ایتالیایی ها در یورو 2008 از سمت سرمربی گری تیم ملی ایتالیا برکنار شود و بار دیگر لیپی سکان دار هدایت تیم ملی فوتبال ایتالیا را در دست بگیرد!
لیپی با درخشش ستاره هایی چون : بوفون ، کاناواراو ، ماتراتزی ، نستا ، گروسو ، زامبرتا ، گتوسو ، پیرلو ، الکس دل پیرو ، کامرانزی ، پروتا ، توتی و تونی موفق شد در بین ابرقدرت های دنیا با غلبه بر فرانسه در بازی فینال، قهرمانی جام جهانی 2006 آلمان را برای ایتالیایی ها به ارمغان بیاورد.
در آن سال ستاره های لیپی تقریبا به طور میانگین سنی بالای 27 داشتند و یک تیم با تجربه را تشکیل داده بودند که به غیر از گل به خودی زاکاردو و تک گل زیدان از روی نقطه پنالتی در بازی فینال، در جریان بازی هیچ گلی را از هیچ مهاجمی دریافت نکردند که این مسئله نشان از تجربه بالای آنان داشت.

اما پس از گذشت چهار سال لیپی قصد دارد با تغییراتی اندک و باز هم از همان ترکیب در جام جهانی 2010 آفریقا استفاده کند! یعنی لیپی تجربه را جایگزین جوان گرایی کرده است! هر چند که همه میدانند که لیپی حداکثر از دو یا سه بازیکن جدید در ترکیب تیمش نسبت به جام جهانی 2006 استفاده خواهد کرد، همانطور که در جام جهانی 2006 بازیکنانی همچون وینچنزو یاکوئینتا و فابیو گروسو را مطرح کرد. و مارچلو لیپی در چند وقت اخیر تقریبا به تمامی جوان های ایتالیایی و بازیکنان مطرح شده اما بی نام و نشان این روزهای فوتبال ایتالیا میدان میدهد تا احتمالا چند تن از آنها را با خود به آفریقا ببرد و پس از پایان مسابقات چند ستاره را تحویل باشگاه های بزرگ اروپا بدهد.
اگر بخواهیم چهار تیم شخصیت دار را از بین تیم های بزرگ دنیا جدا کنیم بدون شک همه نگاه ها به سمت و سوی فرانسه ، برزیل ، ایتالیا و آلمان خواهد رفت. هر چند که نباید از کنار نام اسپانیای این روزها به سادگی گذشت، اسپانیایی که در هر 10 بازی مقدماتی خود برای کسب جواز حضور در جام جهانی 2010 آفریقا موفق بوده و با 30 امتیاز به عنوان پرامتیاز ترین تیم اروپایی به این مسابقات راه پیدا کرده است و چندی پیش نیز توانست جام ملت های اروپا را فتح کند.
اما به غیر از ایتالیا تقریبا هر 3 تیم شخصیت دار ادوار مختلف جام جهانی، ترکیب خود را به قول کامپیوتری ها آپدیت کرده اند! اما لیپی حاضر به آپدیت کردن نیست و تنها تغییرات جزئی میدهد! و اگر لیپی حتی تمام بازیکنان جوان ایتالیا را هم در فرصت های باقی مانده به تیم ملی ایتالیا دعوت کند ، اما بر هیچ کسی پوشیده نیست که بوفون ، کاناوارو ، کیلنی ، زامبرتا ، گروسو ، دروسی ، پیرلو و ... نمیتوانند در آفریقا نیمکت نشینان لیپی باشند! و بدون شک لیپی با تیم سرشار از تجربه و با میانگین سنی بالا به آفریقا میرود!
آیا لیپی میتواند با تیمی تقریبا پا به سن گذاشته در آفریقا موفق باشد؟ هیچ چیز مشخص نیست و زمان تمامی مجهولات را معلوم میکند.
با وجود این چیزی که بیش از این ایتالیایی ها را آزار میدهد عدم حضور بازیکنانی چون کاسانو و آمائوری در ترکیب لاجوردی پوشان است و هنوز مشخص نشده که چرا لیپی حاضر نیست حتی به سوالات خبرنگاران در خصوص دلیل عدم حضور آنتونیو کاسانو و آمائوری در اردوی تیم ملی ایتالیا پاسخ بدهد!
ولی نه...!! باید ترک کنم

قدیمی 12-20-2009
SHeRvin آواتار ها

قدیمی 12-20-2009
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

گزارش كامل ماجراي دوپينگ كاناوارو

زنبوري كه ايتاليا را به هم ريخت

کاناوارو به دليل محروميت قبلي تيم را در سفر به ايرلند همراهي نکرد. اما او در فهرست بازيکناني که روز چهارشنبه برابر قبرس قرار مي گيرند قرار گرفته و کاناوارو در صورت حضور در اين بازي مي تواند به رکورد 130 بازي ملي هم دست پيدا کند.

سايت گل - جواب تست دوپينگ فابيو کاناوارو، کاپيتان تيم ملي ايتاليا و مدافع يوونتوس بعد از بازي اين تيم مقابل رم در روز 29 آگوست گذشته، مثبت بوده و دوپينگ بار ديگر روي باشگاه يوونتوس سايه افکنده است. با اينکه اين بار اتهامهاي وارده با آنچه يازده سال پيش درپرونده اي که از سوي قاضي گوارينيلو هدايت مي شد و يک محاکمه طولاني و بلندمدت را براي اعضاي باشگاه بينکونري به همراه داشت و منجر به محکوميت جيرائوئو و آگريکولا پزشک تيم شد، قابل قياس نيستند.
اتهام به دوپينگ در كار نيست
ماجراي جديد دوپينگ در خانه يوونتوس، نمي تواند کاناوارو را متهم به دوپينگ کند با اينکه کاپيتان آتزوري روز پنجشنبه به همراه پزشک جديد يووه از سوي دادستاني ضد دوپينگ کميته المپيک ايتاليا در شهر تورين مورد بازجويي قرار گرفتند. هدف از اين بازجوييها کشف حقيقت در مورد مثبت بودن تست دوپينگ کاناوارو مبني بر استفاده از کورتيزون بوده است. در اين ميان وجود يک بسته پستي ارسال شده به دفتر باشگاه که هرگز باز نشده هم به ابهامهاي موجود در پرونده افزوده و ممکن است درنهايت اين قضيه با درنظرگرفتن يک جريمه براي باشگاه يوونتوس خاتمه يابد.

امان از نيش زنبور!
اين اپيزود در نوع خود مسخره به نظر مي رسد. بعدازظهر روز جمعه 28 آگوست، يک زنبور بازوي کاناوارو را درجريان تمرينات يووه نيش مي زند. اين خبر روز بعد در روزنامه ها منتشر شد ولي هيچ رسانه اي نقل قول نکرد که پزشک يووه او را با يک داروي ضد آلرژي که حاوي کورتيزون بود، درمان کرد. پزشک يوونتوس در عين حال اعلام کرده که اين دارو با هماهنگي اعضاي کميته المپيک به خاطر موقعيت و شرايط اضطراري بازيکن براي او تجويز شده است. همه چيز عادي و قانوني به نظر مي رسد. تا اينکه روز 30 آگوست، يوونتوس در رم پيروز و کاناوارو هم با تست دوپينگ روبه رو مي شود.

جنجال نامه هاي مفقود شده
مسلماً اين آزمايش که نتيجه آن روز پنجشنبه اعلام شد، وجود کورتيزون در خون او را تأييد مي کند ولي مشکل اصلي را نامه هاي سفارشي که اوايل سپتامبر اعضاي کميته المپيک به مقصد باشگاه يوونتوس و خطاب به کاناوارو و گويتره پزشک تيم ارسال مي کنند و از آنها مي خواهند تا براي روشن شدن قضيه مدارک تکميلي خود را به کميته المپيک بفرستند، ايجاد مي کند. براي آنها حتي يک تکه کاغذ که از طرف يک متخصص امضا شده باشد هم کافي بود. ولي اين نامه ها به دفتر باشگاه يوونتوس ارسال و از همان لحظه ورود غيب مي شوند. گويتره و کاناوارو گفته اند که هرگز چيزي دراين رابطه دريافت نکرده اند و درجريان اين خواسته کميته المپيک قرار نگرفته بودند. کميته المپيک هيچ مدرک تکميلي از سوي باشگاه يوونتوس دريافت نمي کند و براي همين درخواست پزشک يوونتوس مبني بر اينکه کاناوارو بعد از بازي رم با يووه تست دوپينگ ندهد هم مورد قبول واقع نمي شود. به همين دليل جواب آزمايش دوپينگ کاناواو مثبت درمي آيد. اين کل ماجراي دوپينگ کاناوارو ست ولي کميته ضد دوپينگ مي خواهد هرطور شده ازاين ماجرا سردربيارد و واقعيت را در اين رابطه کشف کند.

در انتظار تصميم دادستان
برداشت کلي اين است که مدافع بينکونري در اين قضيه بي گناه شناخته شود و توجيه او از سوي کميته المپيک مورد قبول واقع شود. او مسلماً نمي توانسته مسؤول بخش اداري ماجرا باشد و ظاهراً کوتاهي انجام شده در مورد رساندن بسته پستي به دست او و پزشک تيم باعث اين سؤتفاهم شده است. بخصوص اينکه ماجراي نيش خوردن کاناوارو و کورتيزون حتي به پزشک تيم ملي ايتاليا و کادر فني اين تيم هم ابلاغ شده بود. کاناوارو درحقيقت مي بايست 31 آگوست در کورچانو حاضر مي شد تا ايتاليا براي دو ديدار مقدماتي جام جهاني برابر گرجستان و بلغارستان خود را آماده کند. پزشک تيم ملي ايتاليا گفته که از اين موضوع اطلاع داشته است و براي همين بايد ديد دادستان در اين رابطه چه تصميمي مي گيرد. اگر او بخواهد، مي تواند تا زمان مشخص شدن واقعيت ماجرا کاناوارو را محروم کند و يا حتي مي تواند قضيه را خاتمه يافته بداند. او همچنين مي تواند جريمه اي براي پزشک يوونتوس و کل اين باشگاه درنظرگيرد.

سكوت در اردوي ايتاليا
در اردوي آتزوري همه ترجيح داده اند دراين رابطه سکوت کنند. تيم ملي ايتاليا روز جمعه به مقصد دوبلين پرواز کرد و کاناوارو به دليل محروميت قبلي تيم را در سفر به ايرلند همراهي نکرد. اما او در فهرست بازيکناني که روز چهارشنبه برابر قبرس قرار مي گيرند قرار گرفته و کاناوارو در صورت حضور در اين بازي مي تواند به رکورد 130 بازي ملي هم دست پيدا کند. فدراسيون فوتبال ايتاليا تا آخرين لحظه منتظر تصميم دادستان ماند تا تکليف ليپي را هم روشن کند. براي کادر پزشکي يوونتوس اين روزها بعد از مصدوميت مارکيزيو، اين خبر اوضاع را از قبل هم آشفته تر کرده است
ولی نه...!! باید ترک کنم

قدیمی 12-20-2009
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

تیم ملی فوتبال ایتالیا
ایتالیا (Italy)

مشخصات کشور :

موقعیت جغرافیایی : جنوب اروپا
همسایگان : فرانسه ، سوئیس ، اتریش ، اسلوونی و سن مارینو
شهرهای عمده : رم (پایتخت) ، میلان ، تورین ، ناپل ، فلورانس
زبان رسمی : ایتالیایی
واحد پول : یورو
مساحت : 294 هزار و 20 کیلومتر مربع
جمعیت : 58 ملیون و 103 هزار نفر
مذهب : مسیحی کاتولیک
سرود ملی : آواز ایتالیایی ها

فوتبال ایتالیا :
نام اختصار فدراسیون فوتبال : FIGC (یا Federazione Italiana Gouco Calcio)
رئیس فدراسیون فوتبال : گوئیدو روسی
سال تاسیس فدراسیون فوتبال : 1898
سال عضویت در فیفا : 1905
لقب : آتزوری (آبیهای آسمانی)
بیشترین بازی ملی : 126 بازی توسط پائولو مالدینی
بیشترین گل ملی : 35 گل توسط لوئیجی ریوا
بهترین پیروزی تاریخ : 9-0 مقابل ایالات متحده (1948)
سنگینترین شکست تاریخ : 7-1 مقابل مجارستان (1924)
بهترین خاطره : گل دوم به آلمان غربی در فینال جام جهانی 1982 توسط مارکو تاردلی
بدترین خاطره : شکست 1-0 مقابل کره شمالی در جام جهانی 1966
بهترین بازیکنان تاریخ : سیلویو پیولا ، جوزپه مه آتزا ، لوئیجی ریوا ، دینو زوف و پائولو مالدینی
نکته جالب : ایتالیا در دیدار نیمه نهایی یورو 68 در مقابل شوروی بعد از تساوی 0-0 به حکم قرعه برنده شد

حضور در جام جهانی :

تعداد حضور : 16 دوره (1934 ، 1938 ، 1950 ، 1954 ، 1962 ، 1966 ، 1970 ، 1974 ، 1978 ، 1982 ، 1986 ، 1990 ، 1994 ، 1998 ، 2002 ، 2006)
بهترین مقام : قهرمان (1934 ، 1938 ، 1982)
بهترین پیروزی : 7-1 مقابل ایالات متحده (دور اول 1934)
سنگینترین شکست : 4-1 مقابل سوئیس (پلی آف دور اول 1954) و برزیل (فینال 1970)
بهترین گلزن : 9 گل توسط پائولو روسی ، روبرتو باجو و کریستین ویری

نتایج در جام جهانی :

1934 – قهرمان
1938 – قهرمان
1950 – حذف در مرحله اول توسط سوئد
1954 – حذف در مرحله اول توسط سوئیس
1962 – حذف در مرحله اول توسط شیلی
1966 – حذف در مرحله اول توسط کره شمالی و شوروی
1970 – نایب قهرمان با ناکامی مقابل برزیل
1974 – حذف در مرحله اول توسط لهستان
1978 – چهارم با ناکامی مقابل هلند و برزیل
1982 – قهرمان
1986 – حذف در مرحله دوم توسط فرانسه
1990 – سوم با ناکامی مقابل آرژانتین
1994 – نایب قهرمان با ناکامی مقابل برزیل
1998 – حذف در یک چهارم نهایی توسط فرانسه
2002 – حذف در مرحله دوم توسط کره جنوبی
2006_قهرمان جام جهاني با شكست فرانسه

حضور در جام ملتهای اروپا :
تعداد حضور : 6 دوره (1968 ، 1980 ، 1988 ، 1996 ، 2000 ، 2004)
بهترین مقام : قهرمان (1968)
بهترین پیروزی : 2-0 مقابل یوگسلاوی (فینال تکراری 1968) ، دانمارک (دور اول 1980) ، بلژِیک (دور اول 2000) و رومانی (یک چهارم نهایی 2000)
سنگینترین شکست : 2-0 مقابل شوروی (نیمه نهایی 1980)
بهترین گلزن : 2 گل توسط فرانچسکو توتی ، فیلیپو اینزاگی ، آنتونیو کاسانو و پیرلوئیجی کازیراگی

نتایج در جام ملتهای اروپا :

1968 – قهرمان
1980 – چهارم با ناکامی مقابل بلژیک و چکسلواکی
1988 – حذف در نیمه نهایی توسط شوروی
1996 – حذف در مرحله اول توسط جمهوری چک
2000 – نایب قهرمان با ناکامی مقابل فرانسه
2004 – حذف در دور اول توسط دانمارک و سوئد
2008_حذف در دور دوم توسط اسپانيا

ولی نه...!! باید ترک کنم

پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش