بازگشت   پی سی سیتی > سایر گفتگوها > ورزش Sports > فوتبال > اخبار فوتبال داخلی و خارجی

اخبار فوتبال داخلی و خارجی در این تالار به اخبار فوتبال داخل و خارج از کشور پرداخته میشود

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 12-06-2009
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 14

95 سپاس در 74 نوشته ایشان در یکماه اخیر
Lightbulb ساختار دقیقترین توپ فوتبال جهان ویژه جام جهانی 2010

ساختار دقیقترین توپ فوتبال جهان ویژه جام جهانی 2010

توپی که در رقابتهای جام جهانی 2010 مورد استفاده قرار خواهد گرفت محصولی از شرکت آدیداس است که به گفته این شرکت دقیق ترین توپ فوتبالی است که تا کنون در جهان ساخته شده است.
به گزارش خبرگزاری مهر، با اتمام قرعه کشی نوزدهمین دوره یکی از مهمترین و پرهیاهوترین رقابتهای ورژشی جهانی یعنی جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی در روز جمعه 4 دسامبر 2009، اکنون کشورها، تیمها و شرکتهای تولید کننده وسایل ورزشی تا ژوئن 2010 برای آماده سازی خود زمان باقی دارند.

توپ فوتبال یکی از اصلی ترین عناصر این مسابقات جهانی است که هر دوره با تغییرات فراوانی مواجه شده و ابداعات جدیدی در زمینه بهبود عملکرد آن صورت می گیرد. مهندسی و نوآوری که در این دوره به توپ رسمی رقابتهای جام جهانی 2010 تبدیل شده است، Jabulani نام گرفته و محصول شرکت آدیداس است.

آدیداس ادعا دارد کیفیت این توپ نسبت به توپ Teamgeist سال 2006 این شرکت بسیار بهتر بوده و دقیق ترین توپی است که تا کنون در رقابتهای فوتبال مورد استفاده قرار گرفته است.

به گفته آدیداس بازیکنان فوتبال توپی می خواهند که هنگام ضربه زدن پای آنها احساس راحتی داشته باشد و در مسیر حساب شده و تعیین شده حرکت کند. توپ Teamgeist با کاهش دادن تعداد قطعاتش از 32 به 12 قطعه که به واسطه حرارت خمیده شده و در کنار یکدیگر شکلی کروی به دست آوردند به این هدف دست پیدا کرد.

اما توپ Jabulani قدمی دیگر در مسیر تکامل برداشته است. این توپ از هشت قطعه EVA و TPU تشکیل شده است که سطح ضربه ای 70 درصد بزرگتر به وجود آورده است. با وجود اینکه توپ پیشین شرکت آدیداس برای شوت زنها بسیار عالی بوده است اما بسیاری از دروازه بانان از اینکه ویژگی آیرودینامیک آن از چرخش توپ در هوا جلوگیری کرده و حرکت آن را طی زمان نامنظم می کند شکایت کرده بودند.

در ساخت Jabulani تلاش شده است با ایجاد دندانه گذاری خاص در میان قطعات توپ و آنچه آدیداس آن را کانالهای هوایی می خواند مسیر حرکت توپ تثبیت شود. کانالها توپ را به قطعات کاذبی تقسیم بندی می کند و با قالب گیری ویژه این کانالها آدیداس به شکل و موقعیتی ثابت دست پیدا کرده و بهترین رفتار پرواز را پس از وارد آمدن ضربه برای توپ به وجود آورده است. سطح توپ نیز از دانه های برجسته ای پوشش داده شده است تا با تماس با پای بازیکن حس لامسه فعال شود.

این شرکت اعلام کرده است که ضربه های روباتیک و تونل باد در دانشگاه لافبرو در انگلستان و آزمایشگاه فوتبال این شرکت در آلمان نشان داده اند که این توپ دقیق ترین توپ فوتبالی است که تا کنون تولید شده است.

بر اساس گزارش پاپ ساینس، Jabulani باید چند تست فشار دیگر را نیز پشت سر بگذارد تا برای حضور در رقابتهای جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی مورد تایید فیفا قرار گیرد. با این حال اینگونه به نظر می رسد که این توپ از تمامی ویژگی های مورد نظر فیفا برخوردار است.

تستهای فیفا برای تایید نهایی:

محیط دایره: استاندارد فیفا 68.5 تا 69.5 / محیط Jabulani در حدود 69.0

گردی: قطر توپ در 16 مرکز مختلف اندازه گیری می شود. استاندارد فیفا حداکثر 1.5 درصد اختلاف / Jabulani حداکثر 1.0 درصد اختلاف

جذب آب: توپ 250 بار در زیر آب فشرده شده و چرخانده می شود. استاندارد فیفا حداکثر 10 درصد افزایش وزن / Jabulani حداکثر 0 درصد افزایش وزن

وزن: استاندارد فیفا 420 تا 445 گرم / وزن Jabulani در حدود 440 گرم

یکنواختی جهش توپ: تنها تست حرکتی فیفا که در آن توپ 10 بار از ارتفاعی دو متری بر روی سطحی فولادی پرتاب می شود تفاوت میان پایین ترین سطح جهش و بالاترین سطح جهش نباید بیش از 10 سانتیمتر باشد. این میزان تفاوت در Jabulani در حدود 6 سانتیمتر بوده است.

افت فشار: فشار هوای توپ پس از باد شدن سه روز مورد بررسی قرار می گیرد. استاندارد فیفا حداکثر 20 درصد افت فشار / افت فشار Jabulani حداکثر 10 درصد.
هنوز اولین سطر را نخوانده
تو را به خاطر آوردم و شب هاي مهتاب را...
ولی نه...!! باید ترک کنم
هم تو را....هم شعر را .... و هم‌‌‌٬ همه ی شب هایی را که به ماه نگاه می کردم...

======================================

مسابقه پیش بینی نتایج لیگ برتر ( اگه دوست داشتی یه سر بزن دوست من )
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 12-07-2009
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

تازه ترين خبرها از حواشي فوتبال ايران

مرفاوي: استعفا نمي دهم
سرمربي استقلال پس از قبول شکست برابر سپاهان شعارهاي هواداران استقلال عليه خود را سازمان دهي شده دانست.
صمد مرفاوي پس از پايان اين ديدار با سخت توصيف کردن مسابقه گفت: همه چيز در حال خوب پيش رفتن بود که اشتباه مسلم مدافع ما سبب شد حريف به گل نخست خود دست يابد و با از دست دادن موقعيتهاي مسلم گلزني نيمه نخست را با دريافت يک گل به پايان رسانديم. در نيمه دوم شاهد مسابقه پاياپايي بوديم. ضمن اينکه به پنالتي گرفته شده به نفع تيم سپاهان نيز مشکوک ام.
مرفاوي با تاکيد بر اين که استعفا نمي دهم، افزود: تماشاگراني که عليه من شعار مي دادند و خواستار برکناري کادر فني بودند از فرد خاصي خط گرفته بودند. من عوامل آنها را مي شناسم و در موقع مناسب آنها را رسوا خواهم کرد.
وي گفت: معتقدم بازيکنان با تمام توان بازي کردند و هنوز شانس قهرماني را از دست نداده ايم. تلاش مي کنيم از شرايط بحراني کنوني خارج شويم.

قلعه نويي: تيمم را کارشناسي بسته ام
سرمربي سپاهان پس از غلبه بر استقلال تهران گفت: شناخت کاملي از تفکرات کادر فني و عملکرد تاکتيکي بازيکنان استقلال داشتيم. امير قلعه نويي پس از بازي با بيان اين که با آرامش بازي کرديم و نبض بازي در اختيار ما بود گفت: از اينکه توانستيم هر سه امتياز اين ديدار حساس را به دست آوريم، خوشحالم. وي اضافه کرد: وقتي با اين تيم قرار داد بستم، دو هفته با ده کارشناس برتر فوتبال بازيکنان مورد نظر را انتخاب کرديم که با داشتن ميانگين قدي يک متر و 81 سانتي متر به استانداردهاي اروپايي نيز دست يافته ايم. در هر پست حداقل دو بازيکن با کيفيت در اختيار داريم که اين مهم به دليل مطالعات مناسب پيش از فصل است.

سرانجام وسلي وارد تهران شد
بعد از يک غيبت طولاني مدت و در حالي که باشگاه پرسپوليس، پس از مدت ها بي خبري، براساس مفاد قرارداد وسلي برازيليا، اقدام به فسخ يک طرفه قرارداد با اين بازيکن برزيلي کرد، او صبح شنبه به تهران وارد شد !
وسلي برازيليا که شنبه به تهران آمد، به جاي حضور در باشگاه پرسپوليس و پيگيري وضعيت خود، يک راست به محل تمرينات پرسپوليسي ها رفت و خواستار صحبت کردن با کرانچار شد.
کرانچار او را به ايوکوويچ ارجاع داد و به اين ترتيب وسلي دقايقي را با توميسلاو ايوکوويچ صحبت کرد. ايوکوويچ با ابراز شگفتي از غيبت طولاني مدت وسلي و ابراز ناراحتي از عدم تماس وي با مسؤولان باشگاه، به او اعلام کرد از طريق مسؤولان باشگاه پيگير وضعيت خود باشد. وسلي که در هتل آکادمي فوتبال اقامت داشت، ساعت 12 نيمه شب شنبه محل هتل را ترک کرد!

بادامکي: دوران کابوس واري داشتم
حسين بادامکي گفت: " پس از دوران کابوس واري که در نيم فصل اول گذاراندم، خوشحالم که در بازي با مس توانستم رضايت هواداران خوب پرسپوليس و نيز کادر فني را بدست بياورم. " هافبک پرسپوليس با اشاره به بستتن بازوبند کاپيتاني در بازي با مس، گفت: " بازوبند کاپيتاني در اين بازي حق عليرضا حقيقي بود و بسيار سپاسگزارم که او براي بالا بردن روحيه من بازوبند کاپيتاني را به بازوي من بست.

دلايل محروميت پيوس اعلام شد
دبير کميته منشور اخلاقي فدراسيون فوتبال دلايل محروميت فرشاد پيوس از مربيگري در ليگ برتر را اعلام کرد.
عليرضا عليپور در گفت وگو با فارس درباره خاطرنشان کرد: پيوس جزو مربيان منشوري نيست چون به لحاظ اخلاقي مشکلي نداشته، اما صحبتهايي درباره نحوه جذب بازيکنان و مسايل مالي اين مربي مطرح شده است. يک سال است که پرونده اين مربي را بررسي مي کنيم و طبق آخرين تصميمات پيوس نمي تواند در ليگ برتر فعاليت کند تا اينکه به پرونده اين مربي نيز رسيدگي شود. بنابراين تا نتيجه نهايي اعلام نشود وي از حضور در ليگ برتر محروم است.
وي در پاسخ به اين سؤال که آيا اين خبر صحت دارد که فراز کمالوند، سرمربي تراکتورسازي نيز جزء منشوريها بود اما مديرعامل اين باشگاه مانع محروميت وي شده عنوان کرد: ناصر شفق هيچ وساطتي براي رهايي کمالوند از منشور نداشته، چرا که وي جزء مربيان منشوري نيست.
عليپور در پاسخ به اين سؤال که برخي مربيان منشوري اعلام کردند آنها محروم نيستند چون هيچ نامه اي کتبي به دستشان نرسيده گفت: نمي توانيم به آنها نامه بدهيم و محروميت شان را اعلام کنيم اما مدارک کافي داريم.

پيوس: برايم پاپوش درست کرده اند
بازيکن اسبق تيم ملي فوتبال ايران گفت: با مطرح کردن بحث محروميتم برايم پاپوش درست کرده اند.
فرشاد پيوس تصريح کرد: بازي کردن با آبروي افراد درست نيست و نمي دانم چگونه بحث محروميت من اعلام شده است.
وي با بيان اينکه عليپور و عزيز محمدي اعلام کرده اند او محروم نيست، تأکيد کرد: در تماس تلفني که با آنها داشتم به من گفتند مشکلي ندارم، با اين حال به فدراسيون فوتبال خواهم رفت تا با کفاشيان، تاج و عليپور در اين باره صحبت مي کنم.
وي افزود: من آبرويم را از سر راه نياورده ام که به راحتي از دست دهم. در دوران بازيگري و مربيگري ام هيچ مشکلي نداشتم و همه افراد مرا مي شناسند.
پيوس اظهار داشت: هيچ گاه در دوران مربيگري ام سفارش واسطه ها را براي جذب بازيکن قبول نکرده ام و بايد اعلام شود طبق چه مدرکي مرا محروم کرده اند.

سپاهان با پيروزي برابر استقلال اوج گرفت
تيم فوتبال سپاهان اصفهان هفته هجدهم مسابقات ليگ برتر را با برتري مقابل استقلال تهران پشت سرگذاشت تا علاوه بر گرفتن انتقام شکست دور رفت، جايگاه خود را در صدر جدول رده بندي محکم تر کند. در آخرين ديدار از هفته هجدهم مسابقات فوتبال ليگ برتر باشگاه هاي کشور از ساعت 14 روز شنبه تيم هاي سپاهان اصفهان و استقلال تهران در ورزشگاه فولادشهر اصفهان به مصاف هم رفتند که تلاش آنها در پايان به برتري 2 بر صفر شاگردان امير قلعه نويي انجاميد. استقلال بازهم باخت و فاصله اش از صدر جدول به 10 امتياز رسيد. مدافع عنوان قهرماني حالا با 27 امتياز تيم هفتم ليگ برتر است و شانس اندکي براي تکرار اين عنوان دارد.

برتري ياران معدنچي برابر عجمان
تيم فوتبال الاهلي با برتري پرگل مقابل عجمان به رده ششم جدول رده بندي مسابقات فوتبال ليگ برتر باشگاه هاي امارات صعود کرد. الاهلي که از چندي ديگر به عنوان يکي از نمايندگان فوتبال آسيا در مسابقات جام باشگاه هاي جهان شرکت خواهد کرد، در ورزشگاه راشد بن سعيد ميهمان تيم عجمان بود و در حاليکه از مهرزاد معدنچي در ترکيب اصلي خود بهره مي برد با 3 گل به برتري رسيد. براي الاهلي در اين بازي جادير باري ( 18 )، علي عباس ( 1 + 90 ) و حسن علي ابراهيم ( 3 + 90 ) گلزني کردند و زمينه ساز صعود اين تيم 11 امتيازي به رده ششم جدول شدند. عجمان نيز که در بازي با الاهلي جواد کاظميان را در ترکيب خود داشت با تحمل اين شکست بدون امتياز همچنان در رده دوازدهم جدول ليگ برتر امارات باقي ماند.

حاج رضايي مشاور فني قلعه نويي شد
بنا به درخواست امير قلعه نويي سرمربي تيم فوتبال سپاهان امير حاج رضايي به عنوان مشاور فني اين باشگاه منصوب شد. مرتضي رمضاني، مدير سايت خبري باشگاه سپاهان در اين زمينه گفت: قلعه نويي براي اينکه بتواند در دوره جديد ليگ قهرمانان فوتبال آسيا با قدرت فني بالا سپاهان را برابر حريفان آسيايي به ميدان بفرستند از مسئولان باشگاه خواست حاج رضايي به عنوان مشاور فني انتخاب شود و امروز با اين درخواست وي موافقت شد.

عاقبت شوخي تلخ با ستاره هاي ايراني؛ هکر سايت باشگاه اوساسونا به زندان محکوم شد
«جواد نکونام و مسعود شجاعي به دليل درگيري در کلوپ شبانه از باشگاه اوساسونا اخراج شدند.»
اين خبري بود که دو ماه پيش روي سايت رسمي باشگاه اوساسونا قرار گرفت و شوک بزرگي به رسانه هاي ايران وارد کرد، ولي خيلي زود خبر تکذيب شد.
باشگاه اوساسونا پس از چند ساعت رسما از دو بازيکن ايراني خود عذرخواهي کرد و نکونام و شجاعي از اين هکر به علت خبر دروغ درگيري در کلوپ شبانه شکايت کردند.
اکنون پس از گذشت دو ماه، پليس اسپانيا هکر اين خبر را پيدا کرده است. جوان 22 ساله از شهر لاکرونيا هکر اين خبر بود و دادگاه اين مجرم برگزار شد و حکم قاضي يک سال زنداني براي اين جوان 22 ساله است.
وکيل اين جوان لاکرونيا در تمرين اوساسونا حضور يافت و از دو بازيکن ايراني اين باشگاه خواست از شکايت خود صرف نظر کنند، اما مدير باشگاه با رضايت دادن نکونام و شجاعي مخالفت کرد و خواستار انجام حکم شد. هنوز دادگاه، نيت اين جوان 22 ساله از حمله به دو بازيکن ايراني اعلام نکرده است.

ولی نه...!! باید ترک کنم

قدیمی 12-09-2009
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

ارائه طرح خصوصي سازي استقلال
رئيس سازمان تربيت بدني دوشنبه شب براي بررسي مشکلات باشگاه استقلال با مديرعامل و هيأت مديره اين باشگاه ديدار کرد.
در اين ديدار سعيدلو از واعظ آشتياني مديرعامل و اعضاي هيأت مديره خواست تا کميته اقتصادي باشگاه استقلال طرح خصوصي سازي اين باشگاه را ظرف يک هفته تدوين و به سازمان ارائه کند.
سعيدلو با تأکيد بر اينکه باشگاه استقلال بايد داراي امکاناتي در شأن نامش باشد، از مديرعامل اين باشگاه خواست با هماهنگي مديرکل اداره تربيت بدني استان تهران، وضعيت زمين اين باشگاه را پيگيري و هر چه سريعتر به نتيجه برساند.
وي ازمسؤولان باشگاه استقلال خواست تا اردوهاي اين تيم را با توجه به نياز و شرايط، بررسي و تا حد ممکن از امکانات داخلي براي برپايي اردوها استفاده کنند.
سعيدلو از واعظ آشتياني خواست براي بهره وري بهتر با کمک فدراسيون فوتبال، مباحث بليت فروشي و تبليغات دور زمين- ساماندهي تا عاملي براي کمک بيشتر به باشگاه شود.

تراکتورسازي خواهان وسلي
باشگاه تراکتورسازي تبريز براي جذب وسلي برازيليا، مهاجم برزيلي پرسپوليس ابراز تمايل کرد. اينکه در شرايط فعلي انتقال وسلي برازيليا به باشگاه تراکتورسازي تبريز فراهم باشد يا خير، موردي است که سازمان ليگ فدراسيون فوتبال در خصوص آن تصميم گيري خواهد کرد.

بازگشت کوشکي به ترکيب استقلال
بيژن کوشکي که در جريان ديدار تيمهاي استقلال و ذوب آهن دچار مصدوميت شد حدود 2 ماه است که دور از ميادين بسر مي برد. اين بازيکن از هفته آينده تمرينات انفرادي اش را شروع خواهد کرد و از 2 هفته آينده در تمرينات تيمي شرکت مي کند. با توجه به شرايط استقلال در حال حاضر صمد مرفاوي از دکتر نوروزي خواسته تا اين بازيکن را هر چه سريعتر به شرايط آمادگي برساند.

کريمي: ثابت مي کنم چه کسي باعث فساد در فوتبال ايران شده است
سرمربي داماش در پاسخ به ادعاهاي محمد مايلي کهن گفت: با ارائه زمان، مکان و دقايق ثابت مي کنم که چه کسي باعث آبروريزي فوتبال ايران در بعد داخلي و بين المللي شده است.
فيروز کريمي در گفتگو با ايسنا، درباره حرفهاي محمد مايلي کهن گفت: ثابت مي کنم که چه کسي با چه رابطه و با استفاده از چه مسائل پشت پرده اي در اين سالها تيم داري کرده و با وجود چه بيلان کاري همچنان در حال مربيگري است. با اين حال مي دانم که اگر شکايتي کنم سازمان ليگ براي سي و پنجمين بار تنها به مايلي کهن تذکر خواهد داد.
کريمي افزود: پيرو پرونده اتهام مايلي کهن درباره دوپينگ که البته باعث عذرخواهي مايلي کهن شد و اين پرونده با کمک دوستان در شوراي استيناف باقي مانده، به غير از شکايت در کميته انضباطي در مقام قضايي هم از او شکايت خواهم کرد.

قرباني: مس براساس نيازش بازيکن نگرفته است
مدافع مس کرمان گفت: قرعه سختي به مس افتاد زيرا تيمهاي عربي سرمايه گذاري خوبي براي موفقيت در ليگ قهرمانان آسيا انجام مي دهند.
پيروز قرباني همچنين درباره آخرين وضعيت تيمش، تصريح کرد: بازيکنان اسمي زيادي در اين تيم حضور دارند اما مس در شروع فصل براساس نيازش بازيکن نگرفت. همچنين وقتي با ناکامي مواجه مي شويم همه عوامل از مسؤولان تيم گرفته تا مربيان و بازيکنان مقصر هستند.

عزيزمحمدي: پيوس براي مربيگري مشکلي ندارد
چند روز پيش، عليپور دبير ستاد منشور اخلاقي اعلام کرد فرشاد پيوس حق مربيگري در ليگ برتر را ندارد، ولي عزيزمحمدي رئيس سازمان ليگ، اين موضوع را تکذيب کرد.
عزيزمحمدي در اين مورد به فوتبال ايران مي گويد: «صحبتهاي عليپور به اين شکل نبود که بعضي ها آن را درج کرده اند. او در يک مراسم طور ديگري حرف زده و آنهايي که سؤال مي کردند خودشان اسم مربيان را مطرح کرده اند. پيوس به فدراسيون آمد و با او حرف زديم، اين مربي هيچ مشکلي براي مربيگري در ليگ برتر ندارد.»
ولی نه...!! باید ترک کنم

قدیمی 12-12-2009
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

ميداوودي: ثابت شد دوپينگي نيستم
مهاجم ملي پوش استقلال اهواز گفت: به همه ثابت شد بازيکن دوپينگي نيستم. ميلاد ميداوودي اظهار داشت: پس از پايان بازي گلم را تقديم هواداران اهوازي کردم. خوشحالم که توانستم 3 امتياز با ارزش را براي تيمم به ارمغان بياورم. وي ادامه داد: به همه ثابت شد من بازيکن دوپينگي نيستم، بلکه اراده، جرأت و مسائل فني من باعث شد تا در پايان يکي از بازي ها از حال بروم تا شائبه دوپينگ به وجود بيايد.

احضار کريمي و کاظمي
به دنبال شکايت سازمان ليگ برتر و کميته مسابقات از فيروز کريمي و همچنين شکايت کريمي و فرهاد کاظمي از تصميمات سازمان ليگ در قالب منشور اخلاقي جلسه اي روز دوشنبه 32 آذر براي فيروز کريمي و روز سه شنبه 42 آذر براي فرهاد کاظمي در کميته انضباطي تشکيل مي شود که اين دو نفر بايد در آن شرکت نمايند.

رمضاني: شايد پرسپوليسي ها عابدزاده را زدند
سرپرست استقلال اهواز گفت: ضرب و شتم احمدرضا عابدزاده توسط هوادارانمان را قويا تکذيب مي کنم. عبدالحميد رمضاني با تکذيب خبر ضرب و شتم احمدرضا عابدزاده توسط هواداران استقلال اهواز گفت: در طول 49 دقيقه کوچکترين اتفاقي نيفتاد.
ضمن اينکه در هر شهر و استاني ممکن است اتفاقي بيفتد اما، اين اتفاق به آن باشگاه ربطي ندارد. ضمن اينکه شايد خود پرسپوليسي ها بودند که اين کار را انجام دادند و قطعا اگر اتفاقي پس از دقيقه 49 افتاده به هواداران استقلال اهواز مربوط نيست.

عابدزاده: به مراجع قانوني شکايت مي کنم
مربي دروازه بانان پرسپوليس گفت: هواداران اهوازي فراموش کرده اند که با دست و پاي مصدوم از دروازه تيم ملي محافظت مي کردم.
احمدرضا عابدزاده در مورد حواشي اتفاق افتاده پس از ديدار استقلال اهواز و پرسپوليس اظهار داشت: مگر براي مردم اهواز کم زحمت کشيده ام که اين گونه پاسخ من را دادند. از اين موضوع شکايت مي کنم و اگر پيگيري نشود به مراجع قانوني شکايت خواهم کرد.
عابدزاده تصريح کرد: پيش از آغاز بازي به خانواده ام فحش مي دادند. اگر سازمان ليگ کاري انجام ندهد، خودم برخورد خواهم کرد. دوست ندارم بستري آماده شود که هواداران پرسپوليس در ورزشگاه به هواداران ساير تيمها بي احترامي کنند، اما اگر فدراسيون با اين توهينها برخوردي نکند، اين موضوعات بزرگتر مي شود و تا جايي خواهد رسيد که شايد جان بازيکنان پرسپوليس در شهرستانها به خطر بيفتد.

حقيقي: مقصر نبودم
دروازه بان پرسپوليس گفت: مطمئن هستم روي صحنه گل استقلال اهواز مقصر نبودم.عليرضا حقيقي اظهار داشت: زماني که به تهران بازگشتيم، فيلم بازي را ديدم. ضربه ميداوودي بسيار خوب بود و هر کاري مي کردم، نمي توانستم توپ را مهار کنم. وجدانم راحت بود و توانستم به راحتي بخوابم و مطمئن بودم روي صحنه گل مقصر نبودم.

بيانيه عکاسان ورزشي عليه مرفاوي
پس از آنکه صمد مرفاوي در تمرين چهارشنبه استقلال فرشاد عباسي، عکاس با سابقه مطبوعات ايران را متهم به اطلاعات دادن به رقبا کرد! جمعيتي با نام کلي عکاسان ورزشي (دوستان آقا فرشاد) بيانيه اي در حمايت از عباسي صادر کرد که البته از نظر لحن زننده و غيرمودبانه است. درقسمتهايي اين بيانيه چنين مي خوانيم :
فوتبال حسابي شلوغ و به هم ريخته، آنقدر شلوغ شده که واژه ها به آساني حراج مي شوند و از تهمت و اتهام هيچ ابايي نيست. در اين شلوغي، اما برخي ها از فرط سرگشتگي و بيهودگي، به سرگيجه افتاده اند و همه چيز و همه کس را وارونه مي بينند و همچون يک غريق مي کوشند به هر تخته پاره اي چنگ بزنند تا بلکه نجات يابند....
خسته نباشي آقا ي سرمربي فقط اي کاش دليل باخت به استقلال اهواز، ذوب آهن، راه آهن و پيکان را هم مي گفتي چون مطمئنيم ما عکاسان ورزشي با عبدالمجيد باقري نيا (سرمربي استقلال اهواز) و ارني برندتس (سرمربي راه آهن) نه تنها رفاقت بلکه سلام و عليک خشک و خالي هم نداريم، پس به آنها چه کسي راپورت داده که خسرو حيدري را مهار کنند؟

ليگ برتر فوتسال ؛ شکست تلخ علم و ادب
هفته شانزدهم مسابقات فوتسال ليگ برتر باشگاه هاي کشور با برگزاري شش ديدار به پايان رسيد که طي آن تيم هاي مدعي فولادماهان اصفهان، شهيد منصوري قرچک و شرکت ملي و حفاري ايران مقابل حريفان خود به برتري رسيدند و سه بازي نيز با نتيجه تساوي به اتمام رسيد.در حساس ترين ديدار تيم فوتسال فولادماهان در سالن پيروزي اصفهان با نتيجه 01 بر4 از سد ميهمان خود لبنيات ارژن فارس گذشت. شهيد منصوري ديگر تيم پيروز بود که موفق شد در ورزشگاه هفتم تير قرچک ميهمان خود فيروز صفه اصفهان را با شکست 5 بر 1 بدرقه کند. در هفته اي که سه بازي با نتيجه تساوي به اتمام رسيد، تيم ملي و حفاري با نتيجه 5 بر2 علم و ادب را از پيش رو برداشت و با 72 امتياز به رده سوم جدول صعود کرد.
تابلوي نتايج:
* فولاد ماهان سپاهان 01 - لبنيات ارژن شيراز 4
* ارم کيش قم يک - شهرآفتاب تهران يک
* گسترش فولاد تبريز 3 - هيات فوتبال کرمان 3
* صدرا شيراز 3 - راه ساري 3
* شرکت ملي حفاري ايران 5 - علم وادب مشهد 2
* شهيد منصوري قرچک 5 - فيروز صفه اصفهان يک

رضايي با رد پارگي رباط صليبي: مصدوميتم به نجات دروازه مي ارزيد
مدافع ايراني تيم فوتبال الاهلي قطر با رد پارگي رباط صليبي پايش گفت: مصدوميتم جدي نيست و تنها يک بازي تيم را در جام ستارگان قطر از دست مي دهم.
رحمان رضايي در مورد نحوه مصدوميتش در ديدار با ام صلال اظهار داشت: در آن صحنه با تکلي که زدم يک موقعيت صد درصد گل را از مهاجم حريف گرفتم. البته اين مصدوميت به نجات دروازه تيم مي ارزيد گرچه در اين برخورد استوک کفش مهاجم حريف به زانويم برخورد کرد و باعث آسيب ديدگي ام شد.
وي در خصوص شکست اين تيم برابر ام صلال تاکيد کرد: در آن ديدار حتي توانستيم از حريف قدرتمندمان پيش بيفتيم اما در دقيقه 78 نتيجه را به ميزبان واگذار کرديم و نتوانستيم امتيازي از اين بازي مهم بدست آوريم.

انصراف ايران از تورنمنت فوتسال آذربايجان
تورنمنت فوتسال آذربايجان قرار بود طي روزهاي پاياني ماه جاري و با حضور تيم هاي ايران، بلژيک، هلند، قزاقستان، روسيه، اوکراين و آذربايجان برگزار شود اما به دنبال انصراف تيم هاي اوکراين و روسيه، تيم ملي کشورمان نيز از حضور در اين پيکارها کناره گيري کرد.با توجه به انصراف تيم ملي فوتسال کشورمان از شرکت در تورنمنت آذربايجان، آغاز دوباره تمرينات اين تيم از روز 62 آذرماه نيز منتفي خواهد شد. بدين ترتيب برنامه آتي ملي پوشان فوتسال ايران سفر به بلژيک و رويارويي با تيم ملي اين کشور در ماه ژانويه خواهد بود.

ضرب و شتم عابدزاده در اهواز
در حالي که در ورزشگاه تختي اهواز از نيم ساعت پيش از شروع بازي، تا دقايقي پس از پايان آن، از سوي برخي هواداران اهوازي صداي فحاشي و توهين هاي رکيک به احمدرضا عابدزاده به گوش مي رسيد، پس از پايان بازي، چند تن از هواداران اهوازي که لباس آبي به تن داشتند، با حمله به مربي دوازه بان هاي پرسپوليس، اقدام به ضرب و شتم وي کردند.پس از حمله اين افراد به عابدزاده، مأموران يگان ويژه ورزشگاه، جمعيت مهاجم را متفرق کردند و مربي دروازه بان هاي پرسپوليس را از محل درگيري بيرون بردند. عابدزاده مسير کوتاهي را که تا اتوبوس باقي مانده بود، لنگ لنگان طي کرد و سوار خودروي پرسپوليسي ها شد.
اين در حالي است که در تمام طول بازي نيز بخشي از ورزشگاه تختي اهواز، احمدرضا عابدزاده را مورد توهين هاي مکرر قرار دادند؛ که اين مسئله، با اعتراض و واکنش شديد محمود خوردبين مواجه شد.

برندتس: چه کسي جواب اشک هاي بازيکنانم را مي دهد؟
سرمربي راه آهن شهرري با انتقاد از داوري ديدار تيمش برابر ملوان گفت: چه کسي جواب اشک هاي بازيکنانم را مي دهد؟ ارني برندتس پس از شکست خانگي تيمش مقابل ملوان اظهار داشت: در اين ديدار داور 2 خطاي پنالتي که به روي پاشايي و ترائوره اتفاق افتاد را نگرفت. بعد از بازي هم به پاشايي مي گويد که شايد در صحنه اي در محوطه جريمه حريف برايت اتفاق افتاد اشتباه کرده باشم.

باقري نيا: با فوتبال ناب خوزستاني پرسپوليس را شکست داديم
سرمربي استقلال اهواز گفت: با ارائه فوتبال ناب خوزستاني پرسپوليس را شکست داديم و اين برتري حق ما بود. عبدالمجيد باقري نيا اظهار داشت: قبل از بازي به بازيکنانم اعلام کردم که اين تيم پرسپوليس نسبت به نيم فصل اول متحول شده است.در دفاع خوب عمل مي کنند و خوب نيز حمله مي کنند. وي با اظهار ناراحتي از شعار برخي تماشاگران عليه استقلال اهواز، تصريح کرد: همانند بازي ابومسلم بر عليه ما شعار مي دادند و بازيکنان ما را به دوپينگ محکوم مي کردند. با توجه به اينکه جواب تست دوپينگ بازيکنان اعلام شده است، آيا کساني که تهمت زده اند، جرأت اين را دارند که عذرخواهي کنند؟ به جلالي مي گويم که آيا جرأت داريد که بياييد عذرخواهي کنيد؟ شما ادعا مي کنيد که همه چيز را مي دانيد اما هيچ چيز را نمي دانيد.
ولی نه...!! باید ترک کنم

قدیمی 12-12-2009
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

Exclamation نساجی زلزله.....

نساجی زلزله.....
ادامه این تیتر غیر قابل نوشتن است

سایت گل- اگر به ورزشگاه وطنی قائم شهر بروید، از حجم کلمات رکیکی که از دهان طرفداران نساجی خارج می شود، حیرت زده خواهید شد.

مخاطب آن فرقی نمی کند. اصل، فحاشی است. حال می خواهد بازیکن حریف باشد که به گمان طرفداران قائمشهری به دنبال تلف کردن وقت است یا داور بیچاره ای که سوتی برخلاف نظر آنها به صدا درآورده. حتی بازیکنان خودی هم مصون نیستند. کافی است در دو بازی متوالی در خانه پیروز نشوند تا همان بلایی به سرشان بیاید که قبلا بر سر رقبا آمده بود.

اما این هفته طرفداران قائمشهری شاهکار جدیدی رو کردند: کتک زدن داور.

در یکی از مهمترین دیدارهای هفته نهم، تیم نساجی مییزبان تیم صدر نشین برق شیراز بود.

طرفداران نساجی این فصل با ورود نادر دست نشان و پولی که مدیر عامل جوان این تیم، مهدی پرهام، خرج کرد انتظار نتایج بهتری داشتند اما آنها همچنان تیمی هستند که تنها در خانه و به لطف هواداران متعصب و پرشورشان، به پیروزی می رسند اما وقتی قرار باشد آنها در خانه هم شکست بخورند، این مسئله دیگر برای طرفداران قلبل تحمل نیست.

تیم برق 1-0 پیش افتاده بود که یک صحنه مشکوک در داخل محوطه جریمه این تیم، طرفداران نساجی را به گمان پنالتی نیم خیز کرد اما داور دستور به ادامه بازی داد. همین مسئله کافی بود تا طرفداران نساجی تا انتهای بازی داور را مورد لطف قرار دهند و هر چه در دسترس شان بود را به سمت زمین پرتاب کنند.

نادر دست نشان هم که در حاشیه سازی ید طولایی دارد، تا می توانست از این مسئله بهره برد. یک بار سعی کرد تیمش را از زمین بیرون بکشد و در پایان بازی نیز همه تقصیرها را به گردن داور انداخت. اما اتفاق مهم بعد از سوت پایان بازی رخ داد.

بازیکنان دو تیم به جای دست دادن در انتهای مسابقه با هم درگیر شدند و داور قصد جدا کردن آنها را داشت که یکی از تماشاگران از روی فنس های کنار زمین بالا رفت و به داخل زمین مسابقه آمد. او دوان دوان خود را به داور رساند و با مشت و لگد به جان داور افتاد. داور بنده خدا که دید کسی به کمکش نمی آید، ترجیح داد فرار کند اما طرف ول کن نبود. دوباره خودش را به داور رساند و باز هم او را زیر مشت و لگد گرفت تا اینکه نیروهای انتظامی و مسئولان ورزشگاه از راه رسیدند و او را نجات دادند.

داور بیچاره بعد از 90 دقیقه فحش خوردن، با اعصابی خراب و بدنی کوفته به خانه برگشت اما مطمئنا مسئولان نساجی در مصاحبه های شان، از طرفداران پرشور و متعصب شان که بهترین طرفداران دنیا هستند و همشیه فقط تیم خودشان را تشویق می کنند، تشکر خواهند کرد.
ولی نه...!! باید ترک کنم

قدیمی 12-12-2009
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

ذخيره هاي پرسپوليس، سرشناس تر از اصلي ها

سايت گل – تمرين بازيكنان ذخيره پرسپوليس امروز در شرايطي انجام شد و به پايان رسيد كه چهره هاي حاضر در آن به مراتب مشهور تر از بازيكنان تيم اصلي به نظر مي رسيدند. در تمرين امروز بازيكناني مثل ميثاق معمارزاده، كريم باقري، هوارملامحمد، عادل كلاه كج، محمد پروين، جلال اكبري، مجتبي شيري و ... حضور داشتند كه همه آنها تجربه پوشيدن پيراهن تيم ملي را دارند. اما به دلايل مختلف در تيم زلاتكو كرانچار در جمع ذخيره ها حضور دارند.
اينكه پرسپوليس با وجود اينهمه ستاره هنوز به بالانس تيمي و بردهاي متوالي نرسيده است، جاي تعجب دارد. وقتي كه به اسامي دقت مي كنيم، مثل هميشه فقط تاسف مي خوريم. اين چيزي است كه البته خود بازيكنان و هواداران اين تيم را نيز رنج مي دهد و البته نشانگر اين نكته است كه براي نتيجه گيري فاكتور بازيكن به تنهايي كافي نيست

مس، اشپيتيم، باقري ها و شيري را مي خواهد

سایت گل- بعد از بازی پرسپولیس و مس کرمان برهانی نژاد و حبیب کاشانی جلسه ای با هم داشتند و از قرار معلوم در این جلسه حبیب کاشانی به همتای خود وعده داده که به این تیم در لیگ قهرمانان آسیا کمک خواهد کرد.
این طور که شنیده می شود بر اساس توافقات دو مدیرعامل قرار است که چند بازیکن پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا به صورت قرضی مس کرمان را همراهی کنند. نبی باقریها، اشپیتیم آرفی و مهدی شیری سه بازیکنی هستند که نام آنها برای حضور در مس مطرح شده است.
مسی ها که در تعطیلات نیم فصل قصد داشتند این سه بازیکن را جذب کرده و موفق به انجام این کار نشدند از این طریق می خواهند که از حضور آنها بهره ببرند.

پرسپوليسي ها فردا دوباره روي تپه

سايت گل - بازيكنان پرسپوليس فردا دوباره تمرينات خود را روي تپه هاي داووديه ادامه خواهند داد. اين تصميمي است كه از طرف زلاتكو كرانچار و در راستاي سختگيري بيشتر به بازيكنان، به كادر فني ابلاغ شده است.
سرمربي پرسپوليس كه براي ديدن نوه تازه به دنيا آمده اش به وطن خود سفر كرده از طريق تلفن با دستيارش، توميسلاو ايووكويچ در تماس است و دوشنبه شب به ايران بازخواهد گشت.
پرسپوليس اين هفته با پاس مسابقه خواهد داد.

تشويق رحمتي و شعار جدي عليه برهاني نژاد در كرمان

واكنش هواداران مس در قبال مديرعامل خودي و دروازه بان تيم حريف كاملا معنادار بود. اين نشان مي داد كه آنها حرف هاي برهاني نژاد درباره رحمتي را باور نكرده اند.

سايت گل – محرم نويدكيا با يك سانتر ساده عماد رضا را در دقيقه 41 در مركز محوطه جريمه صاحب توپ كرد تا سپاهان به گل دوم برسد. بعد از اين گل بود كه خشم تماشاگران كرماني عملي شد و با فريادهاي خود خواهان كناره گيري مدير عامل باشگاه مس شدند. اين وضعيت بعد از گل سوم سپاهان كه با اشتباه مسلم پيروز قرباني به وسيله توره حاصل شد، بدتر هم شد و تماشاگران خشم خود را با اخراج حكم برهاني نژاد برروي سكوها خالي مي كردند.
هرچند در بين دو نيمه درگيري هاي پراكنده اي هم ميان آن درگرفت تا نشان دهد التهاب جو سكوهاي ورزشگاه باهنر تا چه اندازه مي باشد. اما در نيمه دوم مس با چند تعويض بازي را بيشتر تحت تسلط خود گرفت و چند موقعيت مسلم گلزني را ايجاد كرد تا نشان دهد در نيمه دوم براي بازي برنامه ديگري دارد. هرچند در دقيقه 77 رجب زاده برروي يكي از پرتاب هاي اوت حسين خاني براي مس گل دوم را زد اما عدم استفاده زالردون و ادينيو از موقعيت هاي گل خود اين اجازه را به مس نداد تا يك امتياز شيرين را از ميزباني خود! كسب كند و حداقل روند باخت هاي خود را متوقف كند.
اما جو همچنان برروي سكوها ملتهب بود و در حالي كه برخي از ليدرهاي مس درصدد بودند از شدت شعارها بر عليه مديريت باشگاه كم كنند عده ديگري از همكاران آن ها بر حجم آن مي افزودند و برخي ديگر از همكاران آن ها نيز ترجيح مي دادند در جايگاه ويژه بازي را با آرامش دنبال كنند!
در اين ميان تشويق سيد مهدي رحمتي هم از سوي هواداران مس در نوع خود بسيار جالب بود كه سبب شد رحمتي را براي تكان دادن دست به آن ها با ترديد مواجه كند! سرانجام مس در روزي كه بهتر از روزهاي قبل خود بود بازهم باخت تا همچنان به قعر جدول نزديك شود. پنجمين شكست متوالي مس فقط گوش هواداران اين تيم را سرخ تر مي كرد. آن ها تا فانوس به دست شدن تنها يك باخت ديگر فاصله دارند و اين ثابت مي كند تا چه اندازه كار آقاي لوكا در كرمان مشكل است

درگيري تماشاگران بوشهري و شريفي نسب هزاران كيلومتر اين طرفتر

سايت گل - اينكه هواداران شاهين، اتفاقات بازي رفت تيمشان مقابل سايپا را به خاطر سپرده بودند،‌ واقعا جالب و عجيب بود. شاهيني ها در بازي رفت بعد از شكست يك بر صفر در كرج عقيده داشتند كه اميد شريفي نسب بازيكن سايپا بايد با رعايت فيرپلي توپ را به اوت مي زده نه اينكه زمينه ساز پيروزي تيمش شود.
با اين حساسيت و در شرايطي كه هيچ كس فكر نمي كرد هنوز اين حركت شريفي نسب در ياد هواداران مانده باشد آنها به محض بلند شدن اين بازيكن سايپا از روي نيمكت براي گرم كردن شروع به فحاشي عليه وي كردند و با انواع و اقسام دشنام ها اعتراض خود را به وي نشان دادند.
البته اين وسط يكي دو بار هم شعار «شريفي ياد بگير» خطاب به اميد داده شد كه چندان به حساب نمي آيد. هواداران اين شعار را وقتي به زبان مي آوردند كه بازيكنان شاهين به هنگام مصدوميت بازيكنان سايپا توپ را به اوت مي زدند.

محروميت شيث رضايي يكهو تمام شد

سايت گل – محروميت شيث رضايي در پرسپوليس به پايان رسيد. در حالي كه به نظر مي رسيد حكم كميته انضباطي باشگاه پرسپوليس، سنگين و قابل توجه باشد اما با توجه به اينكه شيث از اين هفته مي تواند به همراه تيم به ميدان برود، با يك دو دو تا چهارتاي ساده مي شود به اين نتيجه رسيد كه او فقط يك جلسه محروميت را از طرف خود باشگاه تحمل كرده است.
شيث از بازي با مس به دليل دريافت كارت قرمز در مسابقه قبلي مقابل سپاهان محروم بود و در بازي استقلال اهواز هم محروميت داخلي را تحمل مي كرد. ظاهرا محروميت طبيعي شيث از بازي مس هم جز محروميت انضباطي باشگاه پرسپوليس منظور شده كه اين به دليل دل نرم حبيب كاشاني است.

سياوش اكبرپور مصاحبه هاي منتسب به خود را تكذيب كرد

سايت گل – سياوش اكبرپور بازيكن استقلال كه به تازگي با حكم كميته انضباطي اين باشگاه از حضور در هشت بازي استقلال محروم شده است در گفتگو با خبرنگار گل مصاحبه هاي منتسب به خود را كه امروز در چند روزنامه ورزشي به چاپ رسيده بود را تكذيب كرد.
اكبرپور به سايت گل مي گويد: «متاسفانه امروز نقل قول هايي از من به چاپ رسيده كه به هيچ وجه صحت ندارد. من بعد از حكم كميته انضباطي با هيچ روزنامه، خبرگزاري يا سايتي صحبت نكرده ام و مصاحبه تلويزيوني هم نداشته ام.»

اين تكذيبيه در راستاي تذكرات اعضاي كميته انضباطي به سه بازيكن خاطي ست. در جلسه كميته انضباطي باشگاه استقلال به اين سه يادآوري شده بود كه گفتگو در اين زمينه تنها به جريمه ها خواهد افزود. اكبرپور در اين باره مي گويد: «من امسال كلا خيلي صحبت نكردم چون باشگاه از ابتداي فصل به ما تذكر داده بود كه از گفتگوي تلفني خودداري كنيم و من هم در همين راستا، كمتر با دوستان مطبوعاتي حرف زده ام.»
او همچنين از هرگونه اظهارنظر درباره حكم باشگاه طفره مي رود گرچه مشخص است كه به شدت از آن ناراضي است.

نقش اول هاي ليگ برتر: دروازه بان ها جاي داورها را گرفتند

بحران دروازه باني در ليگ برتر به ابعاد تازه اي رسيده است. اين هفته اشتباهات دروازه باني مهم ترين علت رد و بدل شدن گل ها در چند بازي سرنوشت ساز بود

سايت گل - وقتي عليرضا حقيقي دو زانو روي زمين نشسته و به شادي ميلاد ميداوودي نگاه مي كرد، بازيكنان پرسپوليس به اين فكر مي كردند كه اگر مهدي رحمتي يا حتي ميثاق معمارزاده دروازه بان اين تيم بودند، چه اتفاقي مي افتاد.
اين عصبانيت در شرايطي بود كه كيلومترها آن طرف تر، دروازه بان ملوان در دفع يك توپ اشتباه كرد و توپ از ميان دستانش به درون دروازه رفت.
هفته نوزدهم ليگ برتر با اين اشتباهات وارد روز جمعه شد. روزي كه اشتباهات در ابعاد تازه به نمايش درآمدند. با هم مروري سريع بر اشتباهات دروازه باني اين هفته، خواهيم داشت:
1- علي نظرمحمدي (استيل آذين): دروازه بان استيل آذين در بازي مقابل صبا 4 بار گل خورد كه دو گل آن از روي نقطه پنالتي بود اما دو گل ديگر، به خصوص يكي از ضربات كاشته واقعا به طرزي باور نكردني وارد دروازه استيل شد و نسخه اين تيم را پيچيد.

2- محمدرضا امين صنايعي (مقاومت): اينكه يك شوت سي متري، عدل از بين پاهاي شما وارد دروازه بشود، يعني اينكه بايد بيشتر تمرين كنيد. گلي كه صنايعي از كيانوش رحمتي خورد يكي از بدترين گل هاي هفته بود.

3- عباس محمدي (مس): دروازه بان مس روي گل دوم سپاهان نقشي بيشتر از عمادرضا و محرم نويدكيا داشت. او در دفع يك كاشته ساده ناتوان بود تا سپاهان گل دوم را بزند. واكنش محمدي روي گل سوم هم قابل توجه بود.

4- محمد محمدي (استقلال): دروازه بان استقلال روي هر دو گل خورده اين تيم مقابل مقاومت مقصر بود. به خصوص گل اول كه از فاصله 35 متري و به دليل خروج اشتباه او به ثمر رسيد.

5- مهدي ثابتي (تراكتورسازي): به عقيده فراز كمالوند سرمربي تراكتورسازي گلي كه ثابتي از خلعتبري دريافت كرد، روي اشتباه دروازه باني به دست آمد. وقتي مربي اينطور نظر مي دهد ما چه گناهي داريم.

6- وحيد شيخ ويسي (سايپا): البته نه اينكه صد در صد گل دوم شاهين تقصير او باشد اما او روي شوت از راه دور مهدي كياني كوتاهي كرد.
ارشاد يوسفي (صبا)، عليرضا حقيقي (پرسپوليس) و مهدي رحيم زاده (ملوان) نيز در اين جمع جا مي گيرند. اگر تا هفته هاي گذشته فكر مي كرديم داوران با اشتباهات خود سرنوشت بازي ها را تغيير مي دهند، اين بار بايد از دروازه بان ها نام برد: نقش اول هاي امروز فوتبال ايران!

ولی نه...!! باید ترک کنم

قدیمی 12-13-2009
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

اخراج عابديان از استيل آذين
با تصميم مسؤولان باشگاه «رضا عابديان« به دليل غيبتهاي غيرموجه از تيم فوتبال استيل آذين کنار گذاشته شد.
اين باشگاه درنامه اي از فدراسيون فوتبال خواسته تا خسارتهايي که در غياب عابديان به باشگاه استيل آذين ضربه زده است را محسوب و سپس از عابديان دريافت تا به حساب باشگاه استيل آذين ريخته شود!

مرفاوي سه شنبه در کميته انضباطي
درحالي که قرار بود 17 آذر صمد مرفاوي به همراه بهزاد غلامپور، غلامحسين مظلومي و مجيد پورسيف در کميته انضباطي حاضر شود تا در مورد اتفاقاتي که در جريان بازي با پيکان رخ داد توضيحاتي دهند، اين جلسه به درخواست باشگاه استقلال به روز ديگري موکول شد.
در تصميم جديد مرفاوي بايد سه شنبه هفته جاري با احضار شدگان قبلي در کميته انضباطي حضور پيدا کند.

عنايت: يک ماه است سفر نرفته ام
رئيس کميته داوران فدراسيون فوتبال در واکنش به اظهارات مسؤولان باشگاه راه آهن که «عنايت را مديري هميشه در سفر خوانده بودند»، گفت: من يک ماه است هيچ مسافرتي نرفته ام و تمام وقت در فدراسيون هستم. در ضمن مگر در هر بازي که داوري اشتباه مي کند من بايد پاسخگوي تک تک باشگاهها باشم؟!
وي ادامه داد: در بازي استقلال- پيکان توپي از خط زمين گذشت و همان توپ داخل دروازه استقلال رفت. اينکه من به مسؤولان باشگاه استقلال بگويم اين توپ اوت شده و به اشتباه داور اذعان کنم، چه دردي از اين باشگاه دوا مي شود؟ من بايد چه مي کردم که نکردم؟ وقتي مسؤولان باشگاه راه آهن تماس مي گيرند و ادعا مي کنند داور ديدار تيمشان مقابل ملوان اشتباه کرده است، من بايد چه کنم؟ بايد بروم پليس خبر کنم و داور را به زندان بيندازم!
وي همچنين در واکنش به اعتراض مسؤولان باشگاه استقلال نسبت به داوريهاي ليگ برتر گفت: اگر هر 19 بازي گذشته استقلال را بررسي کنيد، به خوبي مشخص است که فقط در يک ديدار آنهم بازي برابر پيکان داور در شکست استقلال تأثيرگذار بوده است. در ديدار مقابل ذوب آهن، راه آهن و استقلال اهواز که استقلال نتيجه را واگذار کرده است، شما يک صحنه هم پيدا نمي کنيد که داوران به ضرر اين تيم سود زده باشند.
وي در خاتمه تصريح کرد: از زماني که حبيب کاشاني به عنوان سرپرست باشگاه پرسپوليس انتخاب شده است، حتي يکبار هم چشم بسته از داوران انتقاد نکرده است. از اين بابت از آقاي کاشاني ممنون هستم و اميدوارم رفتار او در فوتبال ما الگو شود.

کسر 5 درصدي قرارداد پرسپوليسي ها
با نظر حبيب کاشاني سرپرست باشگاه پرسپوليس و به دليل کسب نتيجه ضعيف در آخرين ديدار پرسپوليس در ليگ برتر برابر استقلال اهواز، 5 درصد از کل قرارداد بازيکنان و کادر فني اين تيم کسر شد.

پاداش 20 ميليون توماني براي استقلالي ها
به رغم آنکه آبي پوشان به دليل باخت در دو هفته گذشته، به باشگاه بدهکار شده اند، علي انصاري عضو هيأت مديره باشگاه استقلال پس از پيروزي بر مقاومت مبلغ 20 ميليون تومان به عنوان پاداش پيروزي بازيکنان اختصاص داد. اين مبلغ طي روزهاي آينده به اعضاي تيم پرداخت خواهد شد.

قطبي: تورنمنت قطر قطعي است
سرمربي تيم ملي پس از پايان نشست کميته فني در گفتگو با خبرنگاران از قطعي بودن حضور تيم ملي در تورنمنت قطر خبر داد.
افشين قطبي در پاسخ به اين پرسش که ياوري گفته، به سرمربي تيم ملي توصيه کرده ايم تعداد بازيکن کمتري به تيم ملي دعوت کند، گفت: در اردوي قبلي در 12 روز 4 بازي داشتيم که دو بازي در فيفا دي بود. نمي دانستم چند تا از لژيونرها مي توانند به ما اضافه شوند ضمن اينکه احتمال مصدوميت هم وجود داشت، به همين دليل 30 بازيکن را دعوت کرديم، اما من هم با نظر ياوري موافقم. بايد بين 23 تا 27 بازيکن دعوت شود.
وي افزود: بعضي بازيکنان به دليل اينکه در فهرست 11 نفره يا 18 نفره قرار نمي گيرند هنگام بازگشت شان به باشگاه دچار مشکل مي شوند. متأسفانه اين تفکر حرفه اي هنوز جا نيفتاده است. با اين حال قبول دارم که بايد روي بازيکنان بيشتر کار کنيم. بازيکنان بايد افتخار کنند که در اردوي تيم ملي هستند.
وي درباره درخواستش مبني بر داشتن هواپيماي اختصاصي براي تيم ملي هم گفت: بهتر است در اين باره از تاج بپرسيد، اما درخواستمان اين بود تا سفرهاي تيم ملي راحت تر شود.

تاج: بحثهاي منشور شأن فدراسيون را پايين آورده است
نايب رئيس فدراسيون فوتبال نشست کميته فني را مثبت ارزيابي کرد.مهدي تاج گفت: جلسه بسيار خوبي بود و مواردي مطرح شد. قطبي هم گزارش کاملي از وضعيت تيم ملي ارائه داد. او انتظاراتي داشت که بعضي از آنها عملياتي و بعضي از آنها ممکن نبود.وي افزود: يکي ديگر از مسائلي که مورد توجه قطبي بود به مسائل داوري مربوط مي شد. او مي گفت چرا براي بازي با اردن از داوران عرب زبان استفاده شود و چرا بايد براي بازي مقابل کره جنوبي و کره شمالي از داوران شرق آسيايي استفاده شود. او معتقد است، فوتبال اين قدر به هم نزديک شده که يک داور مي تواند تصميم سازي کند، چنانکه در بازي با اردن هم بازيکن اردن با دست توپ را وارد دروازه ايران کرد. با توجه به اينکه ما در گذشته هم سر اين مسأله به کنفدراسيون فوتبال آسيا و فيفا شکايت کرده ايم، باز هم اعتراضمان را اعلام خواهيم کرد.نايب رئيس فدراسيون فوتبال درباره حاشيه هايي که اجراي منشور اخلاقي به وجود آورده است، گفت: اعتقادم اين است که با چنين بحثهايي شأن فدراسيون فوتبال پايين آمده است نبايد کاري کنيم که شأن فدراسيون پايين بيايد. متأسفانه هم اکنون مديران سابق فدراسيون فوتبال هم وارد بحث شده اند و در دفاع يا رد برخي مربيان صحبت مي کنند. اين هجمه ها به نفع فوتبال نيست. بداخلاقي است و خود جزو منشور اخلاقي به شمار مي آيد.

صالح نيا: اگر احمدزاده برنگردد خيانت کرده است
بهمن صالح نيا در مورد اظهارات احمدزاده مبني بر بازنگشتن به ملوان، اظهار داشت: تصور مي کنم برخي مشکلاتي را براي تيم ملوان ايجاد مي کنند. اين عده به دليل به خطر افتادن منافعشان اين مشکلات را ايجاد مي کنند.از احمدزاده خواستم صبوري نشان دهد و شنيده ام جلساتي با مسؤولان باشگاه داشته و اميدوارم اين جلسات نتيجه اي داشته باشد.وي ادامه داد: اگر احمدزاده به ملوان بازنگردد، به مردم و تيم شهر خيانت کرده است. ايشان بايد گذشت داشته باشند.صالح نيا در مورد اينکه در صورت پيشنهاد سرمربيگري ملوان اين سمت را مي پذيرد يا نه گفت: من پيش از اين هم به احمدزاده گفته بودم به ملوان برنمي گردم، اما بايد از هيأت مديره باشگاه تشکر کنم که تعامل خوبي برقرار کرد و با استعفاي احمدزاده مخالفت کرد.

عاقبت لگد زني!
به گزارش شبکه ايران، پس از اين که تيم فوتبال نساجي قائمشهر در هفته نهم در ورزشگاه شهيد وطني قائمشهر مقابل تيم فوتبال برق شيراز با نتيجه يک بر صفر شکست خورد، نادر دست نشان سرمربي تيم فوتبال نساجي بشدت از کوره در رفت و در اعتراض به عملکرد بازيکنانش در رختکن تيمش به يکي از صندلي ها لگد زد که به دليل شدت ضربه وي به صندلي استخوان پاي سرمربي نساجي دچار شکستگي شد.

گزارش تمرين آبي پوشان ؛ مرفاوي استقلال را تمرين نداد
نخستين تمرين استقلال پس از برتري برابر مقاومت سپاسي شيراز از ساعت 15 ديروز در زمين چمن ورزشگاه دستگردي تهران برگزار شد.
بازيکناني که در ديدار برابر مقاومت در ترکيب اصلي جاي داشتند، دراين تمرين ابتدا 25 دقيقه دور زمين دويدند و با انجام حرکات کششي و نرمش به کار خود پايان دادند. بقيه بازيکنان نيز در يک نيمه از زمين به بازي فوتبال تحت فشار پرداختند.
صمد مرفاوي که دچار بيماري سرماخوردگي شده است، از کنار زمين تلاش شاگردانش را به تماشا نشست و تيم زير نظر کرافت و سيامک رحيم پور تمرين کرد.

ولی نه...!! باید ترک کنم

قدیمی 12-13-2009
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

Exclamation افشاي راز تساوي كره شمالي مقابل ايران: رهبر كره سرمربي بود!

افشاي راز تساوي كره شمالي مقابل ايران: رهبر كره سرمربي بود!

رهبر كره شمالي به گفته يكي از اعضاي فدارسيون فوتبال اين كشور، نقش اصلي را در بازي منجر به تساوي تيم ملي فوتبال كره در بازي خانگي مقابل ايران داشت.

سايت گل - يکي از مقامات اتحاديه فوتبال کره شمالي از راز صعود تيم ملي اين کشور به مسابقات جام جهاني 2010 آفريقاي جنوبي پرده برداشت.
به گزارش روز يکشنبه ايرنا به نقل از "ميرر"، گفته مي شود، رهبر کره شمالي شخصا هدايت تيم ملي فوتبال اين کشور را در بازي حساس مقابل تيم ملي ايران در مقدماتي جام جهاني را بر عهده داشته است. ايران در اين مسابقه که در ورزشگاه 30 هزار نفري "يانگ کاگ دو" در شهر پيونگ يانگ برگزار شد، در شرايطي به ديدار کره شمالي رفت که در پنج بازي خود در اين مرحله شش امتياز کسب کرده بود و نياز مبرمي به پيروزي در اين بازي جهت باقي ماندن در دور رقابت براي رسيدن به مرحله نهايي جام جهاني داشت.
به گفته اين مقام فدارسيون فوتبال كره ، تساوي اين تيم با ايران در شرايطي رخ داده كه كيم جونگ ايل دستورات تاكتيكي را صادر مي كرده است. "کيم جونگ سو" از اعضاي اتحاديه فوتبال کره شمالي در اين باره گفته است: کيم جونگ ايل شخصا در ورزشگاه هدايت تيم ملي را در بازي حساس مقابل ايران بر عهده داشته است. او نقش مستقيمي در پيشرفت فوتبال کره داشته است. او تاکتيک هايي را پيشنهاد کرد که بيشتر مربوط به خصوصيات فيزيولوژيکي بازيکنان تيم ملي مي شد!
تيم ملي فوتبال ايران در حاليکه بازي رفت برابر کره شمالي در دور پاياني مقدماتي جام جهاني 2010 را با نتيجه 2 بر يک در ورزشگاه آزادي تهران برده بود در بازي برگشت که در پيونگ يانگ برگزار شد، با تساوي بدون گل متوقف شد و تا حد زيادي شانس صعود به جام جهاني را از دست داد.
در پايان اين مرحله تيم ملي کره شمالي به عنوان تيم دوم گروه بعد از همسايه جنوبي خود، جواز صعود مستقيم به جام جهاني را کسب کرد
امروز که به اجبار قلبم را ورق زدم
ولی نه...!! باید ترک کنم

قدیمی 12-14-2009
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

کاشاني تا آخر فصل سرپرست پرسپوليس مي ماند
در شرايطي که گفته مي شود حبيب کاشاني سرپرست باشگاه پرسپوليس در پايان دوره قانوني حکم سرپرستي باشگاه را به مدير عامل جديد تحويل خواهد داد، يک منبع آگاه در سازمان تربيت بدني در گفتگو با سايت گل اعلام کرد که حبيب کاشاني تا پايان اين فصل سرپرستي پرسپوليس را برعهده خواهد داشت. به گفته وي، سرپرستي کاشاني در اسفندماه به پايان مي رسد اما علي سعيدلو اين دوره را براي وي تمديد خواهد کرد و هر اتفاقي در پايان فصل رخ خواهد داد. جايي که فرصت کافي براي انتخاب وجود دارد.

رينالدو مرخصي گرفت
امين نوروزي مسؤول کميته پزشکي استقلال از بهبودي اميد روانخواه و بازگشت کوشکي خبر داد. نوروزي با اشاره به روند رضايتبخش بهبودي روانخواه گفت: تمرينات تعادلي و قدرتي اين بازيکن به پايان رسيده و او هم اکنون دويدن آرام در زمين چمن را آغاز کرده است و اگر شرايط به همين منوال پيش برود روانخواه خواهد توانست از هفته آينده در تمرينات عمومي شرکت کند. نوروزي همچنين در مورد کوشکي نيز گفت: وضعيت بيژن کوشکي هم رضايتبخش است و مدافع استقلال حداکثر تا سه هفته ديگر به تمرينات باز خواهد گشت. خبر ديگر از استقلال اينکه پائولو رينالدو هافبک پرويي استقلال براي تعطيلات سال نو ميلادي يک هفته مرخصي گرفت.

قضاوت فغاني در سريلانکا!
به دعوت کنفدراسيون فوتبال آسيا عليرضا فغاني و مرتضي کريمي در مسابقات چلنج کاپ سريلانکا که از تاريخ 10 تا 23 اسفند ماه برگزار مي شود، حضور خواهند داشت.

رائول: شيراز هميشه خوب است
دومين فصل حضور مارتين رائول در برق شيراز دوباره همراه با پيروزي است. برقي ها پس از برد در قائم شهر بيش از هر بازيکني از اين گلر اروگوئه اي راضي هستند که با واکنش هاي خوب خود پيروزي 1 بر صفر در شمال را حفظ کرد. مارتين رائول در اين باره مي گويد: «اول فصل رفسنجاني ها قصد داشتند مرا در تيم خود حفظ کنند اما من به آنها گفتم که برق تيمي است که مرا به فوتبال ايران معرفي کرده و من به آنها مديونم و به برق آمدم. به نظرم انتخاب درستي کردم و حالا ما با همين شرايط مي توانيم به ليگ برتر بازگرديم.» او از زندگي در شيراز راضي است و مي گويد: «من شيراز را واقعا دوست دارم. اينجا هميشه خوب است.»

امضاي قرارداد حقوقي خصوصي سازي باشگاهها
قرارداد مطالعات حقوقي و فني پيرامون تجاري شدن باشگاههاي ورزشي بين علي کفاشيان رئيس فدراسيون فوتبال و عزيزمحمدي رئيس سازمان ليگ برتر به نمايندگي از فدراسيون فوتبال و شرکت حقوقي دکترشافع و همکاران نهايي و امضا شد. براساس اين قرارداد کليه مراحل حقوقي و مطالعاتي به منظور خصوصي سازي باشگاههاي فوتبال کشورطي يک پروژه 4 ماهه تدوين خواهد شد.
اين قرارداد در 5 فازاصلي شامل 1 - مطالعات محيط حقوقي باشگاههاي کشور 2 - مستند نمودن وضعيت باشگاههاي کشور 3 - مطالعه روش هاي درآمدزايي (اسپانسرينگ) 4 - مطالعه تطبيقي در مورد ساير کشورها 5 - تهيه لوايح مورد نياز به همراه راهنماي تفسير موارد مربوط به آئين نامه هاي اجرايي تهيه و تنظيم شده است. با تدوين مراحل حقوقي و قانوني خصوصي سازي باشگاهها ، اين طرح ظرف چند ماه آينده در فوتبال کشور اجرايي خواهد شد.

عزيزمحمدي: امکان برگزاري داربي تهران در روز جمعه وجود نداشت
رئيس سازمان ليگ فوتبال گفت: به دليل تغيير در برنامه هفته بيست و دوم امکان برگزاري مسابقه دو تيم استقلال و پرسپوليس در روز جمعه وجود نداشت. عزيزمحمدي در مورد علت برگزاري مسابقه استقلال و پرسپوليس در روز چهارشنبه 14 بهمن گفت: روز جمعه 16 بهمن به دليل اربعين حسيني امکان برگزاري مسابقه وجود نداشت. جمعه بعد از آن هم 22 بهمن و هفته بعد هم مصادف با 28 صفر است. به اين ترتيب اگر در روز چهارشنبه داربي را برگزار نمي کرديم تا سه هفته ديگر امکان انجام اين مسابقه در روز جمعه وجود نداشت.

حقيقي به کميته انضباطي احضار شد
عليرضا حقيقي دروازه بان پرسپوليس از سوي کميته انضباطي احضار شد تا پاسخگوي رفتار خود در جريان بازي با استقلال اهواز باشد. اين دروازه بان بايد روز 29 آذر ساعت 30:15 در کميته انضباطي حاضر باشد. ضمن اينکه دو ليدر پرسپوليس هم به نام هاي شاهاني و اسماعيل بيگي نيز بايد 29 آذر در کميته انضباطي حاضر باشند.

تارتار: برندتس به من زنگ زد و گفت، اخراج شده ام
ارني برندتس، سرمربي هلندي تيم فوتبال راه آهن پس از کسب نتايج ضعيف سرانجام روز گذشته از کار برکنار شد و اعضاي هيأت مديره در نهايت به اين نتيجه رسيدند که مهدي تارتار را به عنوان سرمربي جديد انتخاب کنند.
تارتار در اين باره مي گويد: «بايد از اعتماد هيأت مديره و همچنين مديرعامل باشگاه تشکر کنم که مرا به عنوان سرمربي انتخاب کردند. اميدوارم بتوانم کارنامه مثبتي در راه آهن داشته باشم.»
تارتار در مورد اخراج ارني برندتس ادامه مي دهد: «من از اين اتفاق اطلاعي نداشتم تا اينکه برندتس با من تماس گرفت و گفت، اخراج شده ام. او گفت که نمي داند چه کسي مربي راه آهن خواهد شد و اين جمله را هم به زبان آورد که اگر تو مربي راه آهن شدي، برايت آرزوي موفقيت دارم. من چند وقت در کنار اين مربي کار کرده ام و از اخراج او ناراحتم. در ضمن معتقدم تنها دليلي که باعث شد برندتس با راه آهن نتيجه نگيرد، به بدشانسي و اشتباه هاي داوري بازمي گردد.»

ملاحي: کاظمي اتهامش را ثابت نکند، گذشت نمي کنم
مديرعامل باشگاه پاس همدان گفت: در صورتي که فرهاد کاظمي نتواند اتهامش را ثابت کند، گذشت نمي کنم.
فرهاد کاظمي مدعي شده در زمان مديريت کريم ملاحي در باشگاه ابومسلم مبالغ پرداختي به مربيان و بازيکنان با مبلغ ثبت شده در قرارداد مطابقت نداشته است و مي خواهد از ملاحي شکايت کند. کريم ملاحي در همين خصوص به فارس گفت: اين مسائل مربوط به 8 سال پيش است و در آن زمان نظام مالي باشگاه به گونه اي بود که در دفاتر همه حسابها ثبت مي شد و علاوه بر آن در دفتر حسابرسي نيروي انتظامي هم اين حسابها به ثبت مي رسيد.
مديرعامل اسبق باشگاه ابومسلم افزود: فرهاد کاظمي اگر شکايتي دارد، مي تواند به اين دفاتر مراجعه کند و اگر باز اشکالي ديد مي تواند شکايت کند و من هم موظف به پاسخگويي هستم، اما اگر نتواند اتهام خود را ثابت کند، ديگر نبايد منتظر گذشت از طرف من باشد. فعلاً نمي خواهم موضوع را بيشتر از اين باز کنم.

ورزشگاه خانگي استيل آذين تغيير کرد
باشگاه استيل آذين با مسؤولان باشگاه راه آهن به توافق رسيدند تا ديدارهاي خانگي اين تيم در ورزشگاه راه آهن برگزار شود. به اين ترتيب بازي دو تيم استيل آذين و ذوب آهن اصفهان روز پنج شنبه در هفته بيستم ليگ برتر ساعت 14/30 در ورزشگاه راه آهن برگزار مي شود.

برنامه دور سوم جام حذفي
برنامه پيکارهاي جام حذفي فوتبال به شرح زير است:
چهارشنبه 2 دي- ساعت 13
ذرت کاران پارس آباد مغان اردبيل- برق آذربايجان
فولاد سپاهان نوين اصفهان- توحيد بوشهر
مس سرچشمه کرمان- شن سا اراک
بهزيستي همدان- فولاد نوين اهواز
داماش گيلان- نفت تهران
اتکا گلستان- پيام مخابرات فارس
پتروشيمي تبريز- شهرداري کرج
تربيت يزد- برق شيراز
گل گهر سيرجان- آلومينيوم هرمزگان
شاهين اهواز- ايران جوان بوشهر
نساجي مازندران- شهرداري تبريز
صنعتي کاوه تهران- پيام
پنج شنبه 3 دي - ساعت 13
پرسپوليس زاهدان- گسترش فولاد تبريز
مقاومت تهران- مس رفسنجان
سپيدرود رشت- شهرداري بندرعباس
ذوب آهن نوين اصفهان- صنعت نفت آبادان

عواقب اعتراض سپاهاني ها به قطبي
مسؤولان و کادر فني تيمهاي سپاهان اصفهان و استقلال تهران در اردوي قبلي تيم ملي به خاطر حضور 10 بازيکن شان در اين اردو و عدم استفاده از همه آنها در 3 بازي رسمي و دوستانه، به افشين قطبي و مسؤولان فدراسيون معترض بودند. براساس شنيده ها، سرمربي تيم ملي براي تورنمنت قطر تصميم دارد دو، سه بازيکن سپاهان و استقلال را حذف و نفرات کمتري از اين دو تيم را به تيم ملي دعوت کند. گويا در جمع سپاهاني ها قلم قرمز قطبي روي نام سيدجلال حسيني کشيده شده و سرمربي تيم ملي حاج صفي، عقيلي و رحمتي را به اردوي جديد تيم ملي و تورنمنت قطر دعوت مي کند.

احضار مربي استقلال به دادگاه
سيامک رحيم پور، مربي تيم فوتبال استقلال تهران که در هفته هاي اخير چند بار عليه امير قلعه نويي مصاحبه هاي جنجالي انجام داد، با شکايت سرمربي سپاهان به دادگاه احضار شد تا پاسخگوي صحبتهاي خود باشد.

درخواست از وينگادا و تعيين تکليف طلبکاران
باشگاه پرسپوليس در نامه اي از نلو وينگادا، سرمربي پرتغالي فصل گذشته اين تيم درخواست کرد، مبلغ دقيق طلبش را همراه با نوع وصول آن در نامه اي به اطلاع اين باشگاه رسانده تا در اين مورد اقدامات لازم از سوي مسؤولان پرسپوليس انجام شود.
همچنين قرار شد، با تصميم باشگاه پرسپوليس، وسلي مبلغ 25 هزار دلار به عنوان غرامت پرداخت کند. ضمن اينکه در جلسه اي که در محل باشگاه برگزار شد، در مورد طلبکاران فوتبالي و فوتسالي اين تيم تصميمات لازم گرفته و قرار شد، فهرستي از اين طلبکاران تهيه و در اختيار مسؤولان قرار بگيرد تا در مورد تسويه با آنها اقدامات لازم صورت گيرد.

جلسه آشتياني با بازيکنان استقلال
تمرين ديروز استقلال تهران براي آمادگي بيشتر براي ديدار با فولاد خوزستان برعکس روال گذشته از ساعت 11 صبح آغاز شد. اين تمرين بيشتر تمرينات هوازي بود. در اين تمرين کيانوش رحمتي و بيژن کوشکي به دليل مصدوميت و رضا عنايتي، سياوش اکبرپور و حسين کاظمي به دليل اخراج از تمرينات غايب بودند. از کادر فني نيز راينر کرافت و روته مولر نيز غايب بودند. اميررضا واعظ آشتياني با حضور در ورزشگاه شهيد دستگردي تهران دقايقي با بازيکنان اين تيم گفتگو کرد.

جانداري از ابومسلم کنار گذاشته شد
مربي ابومسلم براي دومين مرتبه در طول اين فصل از کادر فني کنار گذاشته شد.
محمد رضا عباسي؛ قائم مقام باشگاه ابومسلم در گفتگو با فارس در مورد برکناري جانداري از کادر فني اين تيم گفت: هر مربي با دستياران خودش کار مي کند و سليقه خاص خود را دارد. به همين دليل پس از حضور کاظمي در کادر فني ابومسلم اصغر جانداري از تيم کنار گذاشته شد که با وساطتهايي که شد، ايشان به کادر فني تيم بازگشت.
وي ادامه داد: کاظمي به دستيارانش تأکيد کرده بود با رسانه ها مصاحبه نکنند و به دليل اينکه جانداري اين قانون را نقض کرده از سوي کاظمي از تيم کنار گذاشته شد و ديگر در تمرينات تيم بزرگسالان ابومسلم شرکت نخواهد کرد.
عباسي در مورد وضعيت مهدي زمان و دادگاهي که براي او برگزار شده بود نيز گفت: ايشان همچنان در باشگاه ابومسلم فعاليت دارند و مشکلي در اين زمينه ندارند، اما هر کسي که کار اقتصادي مي کند ممکن است سر و کارش به دادگاه هم بيفتد. در نبود ايشان کارها را اداره مي کنيم و هيچ مشکلي وجود ندارد.

مذاکره تلفني کفاشيان با ساکت
در مذاکره شفاهي بين رئيس فدراسيون فوتبال و مديرعامل باشگاه سپاهان اصفهان با حضور بازيکنان تيم فوتبال اين باشگاه در تورنمنت قطر موافقت شد.
در اين گفتگو محمدرضا ساکت خطاب به کفاشيان اعلام کرد: بازيکنان ملي پوش سپاهان با توجه بيانيه کميته تيمهاي ملي تنها در روزهاي «فيفا» در اختيار تيم ملي قرار مي گيرند، اما رئيس فدراسيون فوتبال از ساکت خواست به علت اهميت تورنمنت قطر، براي آخرين مرتبه با حضور ملي پوشان اين باشگاه در زمان غير از روز فيفا در اردوي تيم ملي موافقت کند.

اعتراض ملامحمد به رأي کميته انضباطي باشگاه
هوار ملا محمد که به دليل 12 روز تأخير در تمرينات پرسپوليس 15 درصد از قراردادش با رأي کميته انضباطي کسر شده بود، در نامه اي به کميته استيناف باشگاه پرسپوليس درخواست کرد در اين رأي تخفيفي به او داده شود.

ورزش روي آنتن
شبکه سوم سيما درنظر دارد مسابقات زير را به صورت مستقيم پخش نمايد:
سه شنبه 88/9/24
منچستريونايتد - ولورهمتون ساعت 30:23
چهارشنبه 88/9/25
تاتنهام - منچسترسيتي ساعت 30:23

ولی نه...!! باید ترک کنم

قدیمی 12-15-2009
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

قطبي اخراج نمي شود
افشين قطبي سرمربي تيم ملي ايران در جلسه کميته فني تيم ملي درخواست کرد براي ملي پوشان هواپيماي اختصاصي گرفته شود و همين موضوع حرف و حديثهاي مختلفي را به وجود آورده است.
کفاشيان در گفتگو با فوتبال ايران در مورد خواسته هاي قطبي حرفهايش را اين گونه آغاز مي کند: «قطبي در اين جلسه برنامه هايش را براي آينده ارائه داد و امکاناتي خواست تا برايش مهيا کنيم. اولويت فدراسيون فوتبال هم تيم ملي بزرگسالان است و ما نهايت تلاش مان را براي فراهم کردن امکانات انجام خواهيم داد.»وي در مورد گرفتن هواپيماي اختصاصي تاکيد مي کند: «مدتي پيش که ايران براي ديدار با کره شمالي به اين کشور رفت رايزني هايي انجام داديم و در بازگشت تيم ملي به ايران هواپيماي اختصاصي براي ملي پوشان گرفته شد. اگر شرايط مهيا باشد، ما در مواقع حساس باز هم براي تيم ملي هواپيماي اختصاصي مي گيريم، ولي اين کار امکان ندارد هر زمان که دلمان خواست صورت بگيرد، زيرا محدوديت هايي در اين زمينه وجود دارد.»
کفاشيان شايعه اخراج قطبي از تيم ملي را تکذيب کرد و با بيان اين مطلب که از عملکرد او راضي است، ادامه داد: «اين خبرها فقط در حد شايعه است. افشين قطبي تا پايان جام ملتهاي آسيا با تيم ملي قرارداد دارد و کارش را ادامه خواهد داد. در ضمن ما از عملکرد او فعلا راضي هستيم و پس از پايان جام ملتها هم کارنامه او را مورد بررسي قرار خواهيم داد.»

کاشاني با سعيدلو ديدار کرد
حبيب کاشاني ديروز درنشستي با علي سعيدلو رئيس مجمع باشگاه پرسپوليس شرکت و گزارشي از فعاليتهاي صورت گرفته در ماه هاي اخير را به وي ارائه کرد.در اين نشست علي سعيدلو از برقراري نظم و انضباط در اين باشگاه به واسطه حضور حبيب کاشاني تقدير کرد، اما نتايج کسب شده در ليگ برتر را دور از انتظار دانست.رئيس سازمان تربيت بدني در اين نشست نارضايتي اش از کسب نتايج اين تيم در ليگ برتر را به حبيب کاشاني اعلام کرد و خواستار اصلاح روند و کسب نتايج بهتر شد.

استقلال و پرسپوليس در تورنمنت چهارجانبه تهران
تيمهاي فوتبال پرسپوليس و استقلال در شرايطي ديدار برگشت خود در نهمين دوره رقابتهاي ليگ برتر را روز 14 بهمن برگزار مي کنند که با پيشنهاد علي سعيدلو قرار است اين دو تيم بهمن ماه سال جاري در تورنمنت چهارجانبه اي با حضور دو تيم خارجي شرکت کنند.
براساس پيشنهاد علي سعيدلو قرار است تيم هاي فوتبال پرسپوليس و استقلال به همراه دو تيم خارجي برگزار کننده تورنمنت چهارجانبه اي به مناسبت 22 بهمن سالروز پيروزي انقلاب اسلامي باشند.

تغيير زمان ديدار شهرداري تبريز و پيام
به دليل مشکلات امنيتي و سازماندهي آذربايجان شرقي در ديدار دو تيم تراکتورسازي تبريز و شاهين بوشهر در روز جمعه 27 آذر ساعت 14 در ورزشگاه يادگار امام و همزماني ديدار مذکور با مسابقه دو تيم شهرداري تبريز و پيام مشهد، کميته مسابقات از برگزاري ديدار دو تيم شهرداري تبريز و پيام در روز شنبه 28 آذر ساعت 14 در ورزشگاه تختي تبريز خبر داد.

دست نشان: محمدي و عليپور کمي شهامت داشته باشند
سرمربي تيم فوتبال نساجي قائمشهر گفت: رئيس سازمان ليگ و دبير ستاد منشور اخلاقي بايد کمي شهامت داشته باشند و همان اظهاراتي که در حضور ما مي گويند را در مطبوعات نيز مطرح کنند.نادر دست نشان يادآور شد: آقاي عليپور! شما همان شخصي بوديد که پيشنهاد مربيگري مقاومت سپاسي شيراز را داديد، حالا چه اتفاقي افتاده است که من مربي منشوري اعلام مي شوم؟ مربي منشوري چگونه به عنوان سرمربي تيم ليگ برتري انتخاب مي شود؟ صحت اين موضوع را مي توانيد از جعفر جعفري، مديرعامل باشگاه مقاومت بپرسيد.
دست نشان با اشاره به همراهي غلام پيرواني با تيم برق شيراز اظهار داشت: سؤال من اين است که شغل پيرواني در فوتبال ايران چيست؟ آيا سرمربي تيم اميد ايران نيست؟ چگونه او اين قدر زمان دارد که مي تواند برق را همراهي کند؟ وي در تيم برق فقط به عنوان سرمربي روي نيمکت نمي نشيند، اما در تمامي تمرينات اين تيم حضور دارد.

امضاي ابومسلم و استقلال نيست! ؛ بيانيه 16 تيم ليگ برتري در حمايت از منشور اخلاقي
16 باشگاه ليگ برتري در حمايت از ستاد منشور اخلاقي و رفتاري فوتبال ايران بيانيه اي صادر کردند و خواهان اجراي قاطعانه آن شدند.پس از اظهارات مديران يکي از باشگاهها مبني بر مخالفت با منشور اخلاقي و شکايت از فدراسيون فوتبال، 16 باشگاه ليگ برتري ديروز با صدور بيانيه هايي ، حمايت خود را از منشور اخلاقي اعلام کردند.نکته جالب اين است که به جز استقلال و ابومسلم که از مربي منشوري استفاده مي کند، ساير باشگاهها با منشور اخلاقي موافقت کرده و خواهان اجراي آن شدند.اين در شرايطي است که مديريت يک باشگاه تهراني حتي تهديد به بازپس گيري امضاهاي اوليه کرده بود، اما حمايت دوباره 16 باشگاه نشان مي دهد که چنين موضوعي اساساً وجود خارجي ندارد.

پورنعمت: همچنان منتظر احمدزاده هستيم
مديرعامل باشگاه ملوان بندرانزلي تأکيد کرد، مسؤولان اين باشگاه همچنان منتظر احمدزاده هستند و به همکاري با مربي ديگري فکر نمي کنند.
اردشير پورنعمت، ضمن بيان اين مطلب افزود: هيأت مديره باشگاه ملوان پس از نپذيرفتن استعفاي احمدزاده و حضور نيافتن او در تمرينها، تصميم جديدي نگرفته است. ما همچنان منتظر احمدزاده هستيم.
وي با تأکيد بر اينکه مديران باشگاه ملوان همچنان بر ادامه همکاري با احمدزاده تأکيد دارند، حضور مربي جديد در اين تيم را منتفي خواند و گفت: ما تلاش مي کنيم تا شرايط به حالت اوليه بازگردد و احمدزاده دوباره هدايت تيم ملوان را برعهده گيرد. نهايت تلاش ما بر اين است تا موانع موجود بر سر راه بازگشت احمدزاده برطرف شود.

جام حذفي امارات؛ راهيابي النصر به يک چهارم نهايي
در تنها ديدار باقيمانده از مرحله يک هشتم نهايي مسابقات فوتبال جام حذفي باشگاههاي امارات يکشنبه شب تيم فوتبال النصر در ورزشگاه شارجه به ديدار اتحاد کلباء رفت و با برتري 5 بر 2 مقابل اين تيم جواز صعود به جمع هشت تيم برتر رقابتها را بدست آورد.آبي پوشان دوبي درحالي مقابل اتحاد کلباء به برتري رسيدند که ايمان مبعلي را در ترکيب خود داشتند.اين بازيکن ايراني در نيمه دوم مسابقه جاي خود را به يونس احمد داد.

وينگادا به سئول رفت
نلو وينگادا، سرمربي 56 ساله پرتغالي که قبلاً هدايت تيمهاي ملي عربستان و اردن و پرسپوليس را برعهده داشت به مدت 2 سال سرمربي اف سي سئول شد.

3 عضو هيأت مديره پرسپوليس مشخص شدند؛ نارضايتي سعيدلو از نتايج پرسپوليس
سرپرست باشگاه پرسپوليس با علي سعيدلو رئيس سازمان تربيت بدني ديدار و گفتگو کرد و براساس آن سه عضو هيأت مديره پرسپوليس مشخص شدند.در اين ديدار که در دفتر سعيدلو برگزار شد، در رابطه با هيأت مديره باشگاه پرسپوليس بحث و تبادل نظر صورت گرفت و در نهايت عضويت سه نفر در هيأت مديره باشگاه پرسپوليس نهايي شد.سايت باشگاه پرسپوليس در اين باره نوشت: از آنجا که اسامي ساير اعضا مشخص نشده است، مقرر شد فهرست هيأت مديره پس از تکميل اعضا اعلام شود.همچنين، در اين ديدار سعيدلو از آرامش، نظم حاکم بر باشگاه و روند فني تيم اعلام رضايت کرد، اما نتايج به دست آمده را راضي کننده ندانست.
وي اظهار اميدواري کرد تيم بتواند در کنار اين نظم و آرامش نتايج مطلوبي نيز کسب کند.سعيدلو در اين جلسه تأکيد کرد کاشاني بايد بدون توجه به حاشيه سازيها، با قدرت تمام به کارش ادامه دهد.

مدارک ميزباني جام جهاني ايران به فيفا رسيد ؛ نمايندگان فيفا، اسفند درتهران
کميته اجرايي فدراسيون جهاني فوتبال با ارسال نامه اي به کميته فوتسال فدراسيون فوتبال ايران رسماً اعلام کرد، مدارک ارسال شده از سوي ايران براي درخواست ميزباني مسابقات فوتسال جام جهاني 2012 ، به مقر فيفا رسيده است.فدراسيون فوتبال ايران تا تاريخ اول فوريه سال 2010 ( 12 بهمن ماه 88 ) فرصت دارد تا تمام مدارک و تعهدات مورد نظر فدراسيون جهاني فوتبال براي ميزباني اين رويداد جهاني را به مقر اين فدراسيون ارسال کند. مدارک و تعهدات مورد نظر فدراسيون جهاني، اعلام آمادگي رسمي سازمانها و نهادهاي داخلي کشورمان را که در امر ميزباني مسابقات جام جهاني 2010 دخيل هستند، شامل مي شود.پس از ارسال مدارک مورد نظر فدراسيون جهاني فوتبال، نمايندگان فيفا در ماه مارس 2010 (اسفند 88 ) به ايران مي آيند تا امکانات و شرايط ميزباني کشورمان از مسابقات جام جهاني را مورد ارزيابي قرار دهند.در صورت تأييد فدراسيون جهاني، فوتسال کشورمان در سال 2012 ميزبان مسابقات جام جهاني فوتسال خواهد بود.
ولی نه...!! باید ترک کنم

پاسخ

برچسب ها
فوتبال, مسی, اوباما

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)