بازگشت   پی سی سیتی > کامپیوتر اینترنت و شبکه Computer internet > اینترنت و شبکه INternet & network > اخبار IT

اخبار IT جدیدترین اخبار آی تی در این تالار

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 02-11-2010
دانه کولانه آواتار ها
دانه کولانه دانه کولانه آنلاین نیست.
    مدیر کل سایت

کوروش نعلینی

سپاسها: : 1,382

7,486 سپاس در 1,899 نوشته ایشان در یکماه اخیر
دانه کولانه به Yahoo ارسال پیام

به همت متخصصین داخلی گوگل از دسترس خارج شد !
دیشب گوگل سرویس گوگل-باز که مثلا میشه گفت شبیه فیس بوکه رو ارائه کرد
امروز گوگل در ایران دچار مشکل شده باز شدندش !
شما چطور ؟

این روزها دیگه واقعا نمیتونم توی سایت خودمم اروم بگیرم و چیزی نگم معمولا اهلش نیستم
بعدا یادم بندازین این خرابکاریهام رو پاک کنم! ولی خرابکاری من کجا و خرابکاری برادران متخصص داخلی کجا !
دانه ی فلفل سیاه و خال مه رویان هم سیاه
هردو جان سوز است اما این کجا و آن کجا

جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

قدیمی 02-13-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 14

95 سپاس در 74 نوشته ایشان در یکماه اخیر

شبکه ملی اینترنت تا اواخر 89 فعال مي‌شود

- همشهري آنلاين:
وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات گفت: شبکه ملی اینترنت تا اواخر سال آینده فعال خواهد شد
به گزارش واحد مرکزی خبر، رضا تقی پور درحاشیه همایش ملی آینده نگاری فناوری اطلاعات ایران 1404 در جمع خبرنگاران افزود:

قصد داریم از بستر اینترنت، برای ارائه خدمات در این شبکه ملی استفاده کنیم؛ اما این بستر الزاما شبکه جهانی اینترنت نیست.

وی با بیان این که هم اکنون اجزاء این شبکه در کشور موجود است، گفت:‌ ساماندهی این شبکه و نهایی شدن طراحی آن در دست انجام است.

تقی پور افزود: هم اکنون بخش‌هایی به صورت شبکه‌های منطقه‌ای، از اینترنت ملی استفاده می‌کنند، اما در سطح ملی تا اواخر سال آینده عملی خواهد شد.
هنوز اولین سطر را نخوانده
تو را به خاطر آوردم و شب هاي مهتاب را...
ولی نه...!! باید ترک کنم
هم تو را....هم شعر را .... و هم‌‌‌٬ همه ی شب هایی را که به ماه نگاه می کردم...

======================================

مسابقه پیش بینی نتایج لیگ برتر ( اگه دوست داشتی یه سر بزن دوست من )
قدیمی 02-26-2010
GolBarg GolBarg آنلاین نیست.
مدیر روانشناسی

سپاسها: : 1,221

2,009 سپاس در 660 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض مشاهده ايميل‌هاي ديگران به دليل نقص در هات‌ميل

مشاهده ايميل‌هاي ديگران به دليل نقص در هات‌ميل

نقص امنيتي در نسخه همراه سرويس پست الكترونيك هات‌ميل شركت مايكروسافت، دسترسي و مشاهده ايميل ديگر كاربران را نيز ممكن كرد.

به گزارش بخش خبر شبكه فن آوري اطلاعات ايران از فارس، اين نقص جدي مورد شكايت كاربران واقع شده و مايكروسافت اعلام كرده كه در اين زمينه بررسي هاي مفصلي را به عمل خواهد آورد.

مشكل از زماني آغاز شد كه برخي كاربران هات ميل اعلام كردند پس از ورود به به باكس پست الكترونيك خود از طريق تلفن همراه، عملاً ايميل هاي افراد ديگري را مشاهده مي كنند.
مايكروسافت ضمن تاييد اين مساله تصريح كرده كه فعلا نمي تواند اطلاعاتي در مورد افرادي كه از اين وضعيت آسيب ديده اند ارائه كند و هنوز مشخص نشده كه چه ميزان اطلاعات شخصي كاربران از اين طريق در اختيار اشخاص ثالث قرار گرفته است.

پيش از اين نيز مواردي از دسترسي غيرمجاز برخي كاربران به حساب هاي كاربري ديگران در Windows Live مايكروسافت گزارش شده بود كه مايكروسافت بلافاصله براي حل اين مشكل اقدام كرد.
اين مشكل نيز در زمان استفاده از تلفن همراه براي كاربران رخ داده بود.

قدیمی 03-01-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

فروش نخستين پردازنده 6 هسته‌اي اينتل براي رايانه‌هاي روميزي
شرکت اينتل هنوز در مقابل اين اقدام عکس‌العملي نشان نداده و در عين حال، هنوز تاريخ عرضه رسمي اين پردازنده را مشخص نکرده است.

اينتل هم‌اکنون پردازنده‌هاي 2 و 4 هسته‌اي را براي رايانه‌هاي روميزي به فروش مي‌رساند و پردازنده‌هاي 6 هسته‌اي خود را فقط براي سرورها عرضه کرده است. سري پردازنده‌هاي 6 هسته‌اي Xeon 7400 اينتل براي سرورها که با نام Dunnington شناخته مي‌شوند، بر مبناي ساختار Penryn توليد شده‌اند و نخستين بار در سال 2008 وارد بازارهاي جهاني شدند.
ولی نه...!! باید ترک کنم

قدیمی 03-03-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

گوگل يك سايت ويرايش عكس را خريد

غول اينترنتي گوگل اعلام كرد كه وب‌سايت Picnik.com را كه به كاربران امكان مي‌دهد عكس‌هاي خود را به‌صورت آنلاين ويرايش و ذخيره كنند، خريداري كرده است.

به گزارش ايسنا، برايان اكس، مدير مديريت محصول گوگل، در يك پست وبلاگ به كاربران اين غول اينترنتي اعلام كرد: تا پيش از اين شما مجبور بوديد با استفاده از يك نرم‌افزار رايانه به ويرايش تصاوير بپردازيد اما اكنون گوگل پيك نيك را خريداري كرده كه ويرايش عكس را به خدمات ابري اضافه مي‌كند.

جزئيات مالي اين قرارداد فاش نشده اما به گفته وي، گوگل به پشتيباني از كليه شريكان فعلي پيك نيك ادامه خواهد داد كه به كاربران امكان مي‌دهد تصاوير را از سرويس‌هاي ديگر مانند پيكاسا، فليكر و فيس بوك وارد كنند.

اين سايت ويرايش تصاوير در يك پست وبلاگي با اشاره به خبر خريداري شدنش اعلام كرد كه 20 كارمند و ميليون‌ها بازديدكننده در ماه دارد.

گوگل در حالي پيك نيك را خريداري مي‌كند كه سه‌هفته قبل نيز سرويس جست‌وجوي اجتماعي Aardvark را خريد؛ اين سرويس براي پاسخ دادن به پرسش‌ها متكي به فهرست تماس‌هاي كاربران است.

اريك اشميت، مدير اجرايي گوگل در كنفرانسي كه ماه ژانويه با تحليلگران برگزار كرده بود اعلام كرد كه اين شركت قصد دارد در سال جاري هر ماه كنترل يك شركت را به‌دست بگيرد.
ولی نه...!! باید ترک کنم

قدیمی 03-04-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

مایکروسافت بات نت والداک را ضربه فنی کرد

مایکروسافت طی عملیاتی موفق، یکی از بزرگترین بات نت های جهان را از کار انداخت.

واحد Digital Crimes مایکروسافت توانست با ممانعت از دسترسی بزهکاران سایبری به صدها هزار رایانه آلوده در سراسر جهان، بات نت والداک (Waledac) را از کار بیاندازد.

مایکروسافت با همکاری برخی شرکت های امنیتی و مراکز قانونگذاری، طرح موسوم به عملیات b49 را اجرا نمود و با استفاده از دستور قضایی، 277 دامنه دات کام آلوده را که توسط صاحبان والداک مورد سوءاستفاده قرار گرفته بوده، بست .

بر اساس این گزارش، مایکروسافت با سریع و موفقیت آمیز خواندن این عملیات سایبری، خاطرنشان کرده است که هزاران زامبی به کار گرفته شده در این بات نت از کار افتاده است.

والداک یکی از 10 بات نت بزرگ در آمریکا به شمار می رود و مسئول ارسال میلیاردها هرزنامه در سراسر جهان است.

مایکروسافت می گوید که این شبکه خرابکار، صدها هزار رایانه را در سراسر جهان آلوده ساخته و گمان می رود از قابلیت ارسال روزانه 5/1 میلیارد هرزنامه در روز برخوردار باشد.

بنا به اعلام این شرکت و بر اساس به تحلیل های صورت گرفته، والداک از سوم تا بیست و یکم دسامبر سال گذشته، حدود 651 میلیون هرزنامه فقط برای دارندگان ایمیل های Hotmail ارسال کرده است.

سرویس ایمیل Hotmail متعلق به مایکروسافت است.

غول نرم افزاری علاوه بر متوقف ساختن برخی سایت های آلوده مربوطه، اقدامات فنی دیگری برای کاهش ارتباطات کنترلی در شبکه رایانه های والداک انجام داده است.

منبع: blogs.zdnet.com

ولی نه...!! باید ترک کنم

قدیمی 03-04-2010
GolBarg GolBarg آنلاین نیست.
مدیر روانشناسی

سپاسها: : 1,221

2,009 سپاس در 660 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض باز هم قطعي كابل جاسك - فجيره و اختلال در اينترنت

باز هم قطعي كابل جاسك - فجيره و اختلال در اينترنت

سه شنبه، ۱۳ بهمنماه ۱۳۸۸ كابل جاسك - فجيره حدود ساعت 18، دوازدهم بهمن‌ماه قطع شد و طبق اعلام شركت زيرساخت، به اين ترتيب حدود 30 درصد ظرفيت اينترنت كشور كاهش يافت.

روابط عمومي شركت ارتباطات زيرساخت اعلام كرد كه اين شركت، از همان ساعات اوليه بلافاصله از طريق مسيرهاي جايگزين ترافيك صدا - voice - را در بخش بين‌الملل تامين و اختلال در اين بخش را برطرف كرد.

بر اساس اين گزارش شركت ارتباطات زيرساخت اعلام كرد كه كارشناسان اين شركت در تلاشند تا ظرفيت قطع شده را از ديگر مسيرها تأمين كنند و در اين خصوص مذاكراتي با شركت‌هاي تامين‌كننده پهناي باند صورت گرفته است كه اميدواريم در كمترين زمان ممكن، تامين امكانات ياد شده فراهم شود.

اطلاع‌رساني شركت ارتباطات زيرساخت درباره قطعي كابل در حالي امروز انجام شد كه روز گذشته معاون دفتر روابط عمومي و امور بين‌الملل شركت ارتباطات زيرساخت - با تاييد بروز اختلال در ارتباطات اينترنتي اين موضوع را به توسعه فيبر نوري مربوط دانسته بود.

حسين شفيع در گفت‌و‌گو با ايسنا اظهار كرده بود: كار توسعه فيبر نوري در مسير تهران، مشهد اختلالاتي را موجب شده كه به احتمال زياد تا آخر شب روز دوشنبه به اتمام مي‌رسد.

قدیمی 03-07-2010
دانه کولانه آواتار ها
دانه کولانه دانه کولانه آنلاین نیست.
    مدیر کل سایت

کوروش نعلینی

سپاسها: : 1,382

7,486 سپاس در 1,899 نوشته ایشان در یکماه اخیر
دانه کولانه به Yahoo ارسال پیام

ویندوز ۷ بهترین فروش تاریخ مایکروسافت

به گزارش فارنت و به نقل از پایگاه اینترنتی تک اسپوت شرکت مایکروسافت اعلام کرد که ویندوز ۷ بهترین فروش تاریخ شرکت مایکروسافت بوده است.
این فروش در حدود ۲۳۴ درصد بیشتر از فروش ویندوز ویستا بوده است که در نوع خود یک رکورد تاریخی به حساب می‌آید.
پیتر کلاین در این مورد گفت:
“این شرکت بیش از ۹۰ میلیون نسخه قانونی این ویندوز را به فروش رسانده است که از ۴۰ میلیون نسخه ویندوز ویستا بسیار بیشتر است و بنا به اظهارات وبلاگ رسمی مایکروسافت هنوز مدیران این شرکت نسبت به ادامه این رکورد شکنی بسیار امیدوار هستند چون فروش این ویندوز همچنان در سطح بالایی قرار دارد.
شایان ذکر است مایکروسافت چندی قبل با انتشار یک وصله امنیتی بسیار مهم کرک هایی که باعث قانونی شدن ویندوز میشدند را تا حدودی غیر فعال کرد.

قدیمی 03-08-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

ثبت دامنه اینترنتی به خط فارسی تا یکماه آینده/ "ایران"پسوندسایتهای ملی

علیرضا صالح در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه پژوهشگاه دانشهای بنیادی درخواست ثبت دامنه ملی دات ایران را به سازمان ایکان ارائه کرده و به شدت نیز این درخواست را پیگیری می کند گفت: پروسه موافقت آیکان با این درخواست رو به اتمام است و طبق زمان بندی این سازمان از اواسط ماه آینده میلادی، این دامنه ملی را به صورت دات ایران و به خط فارسی خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه دامنه بین المللی تاکنون به چهار کشور امارات متحده عربی، روسیه، مصر و عربستان سعودی داده شده است گفت: با دریافت دامنه دات ایران، ثبت دامنه های اینترنتی بدون پسوند Ir و به خط فارسی خواهد بود.

صالح با بیان اینکه هم اکنون ثبت دامنه های دات ایران با پسوند دات Ir انجام می شود ادامه داد: تا کنون چهار هزار و 268 دامنه اینترنتی فارسی دات ایران به ثبت رسیده که حدود 20 درصد آن وب سایت فعال دارد.

وی نبود نسخه تمام فارسی ویندور را از جمله مشکلات موجود برای استفاده از دامنه های فارسی دات ایران عنوان کرد و گفت: با رفع این ایرادات، ثبت آدرس اینترنتی وب سایت های فارسی با خط فارسی به راحتی ممکن می شود و کاربران دیگر مجبور نخواهند بود برای تایپ کردن نشانی های اینترنتی، زبان صفحه کلید سیستم خود را تغییر دهند.
ولی نه...!! باید ترک کنم

قدیمی 03-08-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

عرضه پردازنده 8 هسته‌اي اينتل در اواخر ماه جاري

شرکت اينتل اعلام کرد که مدل آتي پردازنده‌هاي Xeon خود را اواخر ماه جاري ميلادي وارد بازار مي‌کند. هنوز سرعت پردازنده‌هاي 8 هسته‌اي Nehalem-EX اينتل به صورت رسمي اعلام نشده‌اند، اما گفته مي‌شود که اين پردازنده‌ها 24 مگابايت حافظه کش(Cache) با قابليت اشتراک آن‌ها بين هر يک از هسته‌هاي پردازشگر را در خود جا داده‌اند و از فناوري Hyperthreading پشتيباني مي‌کنند.

'شانون پولين'(Shannon Poulin) مدير مرکز توليد پلتفورم Xeon اعلام کرد که يک سرور شامل 4 پردازنده Xeon مي‌تواند در هر لحظه 64 فعاليت مجزا را به صورت همزمان انجام دهد.

اين تراشه پيشرفته شامل قابليت‌هايي مي‌شود که در ديگر مدل‌هاي Xeon موجود نيست که از جمله آن‌ها مي‌توان به جداسازي حافظه کش در پردازشگر مرکزي به منظور عدم استفاده از حافظه RAM و جلوگيري از بروز پيغام‌هاي خطا اشاره کرد.

اين پردازنده در مقايسه با مدل‌هاي معمولي Xeon مبتني بر فناوري Nehalem، شامل رابط حافظه چهار کاناله مي‌شود و مي‌تواند حافظه RAM را با توان بيشتر براي هر 4 کانال مورد استفاده قرار دهد.

پردازنده Nehalem-EX براي سرورهاي پرسرعت و پيشرفته ساخته شده است که البته براي به‌کارگيري آن نياز به استفاده همزمان از پردازنده 6 هسته‌اي و 32 نانومتري Westmere-EP است.
ولی نه...!! باید ترک کنم

پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)