بازگشت   پی سی سیتی > سایر گفتگوها > ورزش Sports > فوتبال > جام جهانی فوتبال world cup

جام جهانی فوتبال world cup مسائل مربوط به جام جهانی فوتبال

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: قهرمان جام جهانی 2010 کدام کشور است ؟
آلمان 5 8.33%
آرژانتین 21 35.00%
ایتالیا 9 15.00%
برزیل 8 13.33%
فرانسه 1 1.67%
انگلیس 2 3.33%
اسپانیا 8 13.33%
هلند 5 8.33%
اروگوئه 0 0%
مکزیک 1 1.67%
رأی دهندگان: 60. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 07-14-2010
T I N A آواتار ها
T I N A T I N A آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 0

66 سپاس در 58 نوشته ایشان در یکماه اخیر

علی پروین: خوشم آمد از این هشت پا!

سرانجام جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی به خط پایان رسید و فینال هلند و اسپانیا با برتری اسپانیا تمام شد تا هلند سه دوره حضور در فینال را بدون کسب مقام قهرمانی تمام کند.

سرانجام جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی به خط پایان رسید و فینال هلند و اسپانیا با برتری اسپانیا تمام شد تا هلند سه دوره حضور در فینال را بدون کسب مقام قهرمانی تمام کند. دیروز وقتی دست داد تا دقایقی با علی پروین سرمربی اسبق تیم ملی و پرسپولیس گفت وگو کنیم. پروین که تیتر مصاحبه اش «هر تیمی را که گفتم قهرمان می شود ۴ تا خورد» با استقبال گسترده خوانندگان با جامعه فوتبال روبه رو شده بود این بار نیز حرف هایی شنیدنی درباره جام جهانی به زبان آورد.

علی آقا چه خبر، فینال جام جهانی چطور بود؟
ای بابا! دوباره می خواهی یک تیتر از زبان من بگیری تا چند روز آن را سوژه کنی؟

منظورتان کدام تیتر است؟
همان تیتر طرفدار هر تیمی بودم ۴ تا خورد! هر جا می رفتم می گفتند علی آقا عجب حرف زیبایی زدی! و همه قبول داشتند که بزرگان زود حذف می شوند.

در مورد مارادونا هم جالب گفتید که دلم برای این «بچه» سوخت؟
آره واقعآً برای مارادونا و تیمش غصه خوردم. اگر قرار بود ببازند چرا ۴ تا خوردند؟ البته من فکر می کردم برزیل و آ رژانتین فینالیست می شوند اما نشد. وقتی آلمان ۴ تا به انگلیس و آرژانتین زد فکر می کردم آنها یک پای فینال هستند اما دیدید که اسپانیا، آلمان را حذف کرد.

فینال چطور بود؟
به نظر من فینال جذاب نبود چون حساسیت به اوج رسیده بود و بازیکنان احتیاط می کردند البته برخوردهای فیزیکی بازیکنان هم خیلی زیاد بود و در مجموع فکر می کنم فینال خیلی زیبا نبود. من مسابقه رده بندی آلمان- اروگوئه را بیشتر پسندیدم.

در فینال طرفدار کدام تیم بودید؟
هلند خیلی حیف شد.بعد از ۳۲ سال به فینال آمده بود و البته اسپانیا نیز اولین بار بود که فینالیست می شد اما هلند دو بار دیگر هم در فینال به آلمان و آرژانتین باخته بود.

مثل اینکه آمار اطلاعات شما هم دقیق است.
نه بابا، من اهل آمار کتابی نیستم، در تلویزیون می گفتند من هم شنیدم.

راستی از هلند ۷۸ چه خاطره ای دارید؟
آن سال ها که ما می خواستیم به آرژانتین برویم مثل حالا این قدر روزنامه، سایت، خبرگزاری و... نبود اما همان چند روزنامه می نوشتند ایران ۱۱ گل می خورد. دیگری می نوشت در برابر هلند کیسه گل می شوید. من که خودم تکنیکی ترین بازیکن بودم حسابی ترسیده بودم اما در نهایت با ۳ گل شکست خوردیم. شاید دلیل اصلی اش این بود که روحیه ما را پایین آ ورده بودند البته شب قبل از مسابقه به شوخی به بچه ها گفتم بیایید فردا همگی لباس مشکی بپوشیم و برویم توی زمین و اگر پرسیدند چه شده بگوییم مادر همه مان فوت شده تا آنها دلشان بسوزد و کمتر گل بزنند. (با خنده)

راستی نظرتان در مورد هشت پا چیست؟
واقعاً این هشت پاهمه پیش بینی هایش درست بود. اصلاً این را از کجا گیر آورده بودند؟ او به درد شرط بندی ها می خورد. ولی در مجموع ما از این هشت پا خوشمان آمد. پیش بینی هایش درست بود.

یادتان هست ۸-۷ سال پیش مصاحبه کردید و گفتید مربی خارجی فقط آقا دل بوسکه ؟
آره واقعاً هنوز هم همین حرف را می زنم اگر قرار است روزی مربی خارجی وارد مملکت ما شود یکی مثل همین آقا دل بوسکه باید بیاید. من به جای فدراسیون بودم همین فردا پول جور می کردم و آقا دل بوسکه را ۵ سال سرمربی تیم ملی می کردم تا او با یک برنامه ریزی درست و حسابی هم آینده تیم ملی را درست می کرد هم به فوتبال ما چیزهای زیادی یاد می داد.

سؤالات خیلی شد می دانم فردا هم یک تیتر درمی آوری که هرجا برویم بحث آن تیتر است. راستی بنویس دلم برای جام جهانی تنگ می شود.

قدیمی 07-14-2010
ابریشم آواتار ها
ابریشم ابریشم آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 9

155 سپاس در 150 نوشته ایشان در یکماه اخیر

برنده بزرگ جام جهانی 2010
8 برنده بزرگ جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی

نوزدهمین دوره جام جهانی هم با انجام بازی شماره 64 در ژوهانسبوگ به پایان رسید و تا اسپانیایی ها ، خوشحال ترین مردم جهان در جولای 2010 باشند.

به گزاش عصرایران ، اسپانیا ، هر چند جام جهانی را بالای سر برد و تک تک بازیکنانش بر آن بوسه زدند ، تنها برنده این رقابت زیبا و نفسگیر نبود ؛ جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی برندگاه دیگری هم داشت که بسیاری شان نهان اند و ناپیدا و اندکی هم آشکار و جلو چشم:

1 - فیفا

فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) ، فارغ از این که کدام تیم جام را به خانه ببرد ، همیشه برنده اصلی تمام دوره های جام جهانی بوده است.

برآوردها حاکی از ان است که فیفا ، در این دوره از مسابقات حدود 3 میلیارد دلار سود کرده است.

فروش حق امتیاز پخش تلویزیونی بازی ها ، تبلیغات ، پورسانت اسپانسرها ، بلیت فروشی مسابقات و ده ها سرفصل ریز و درشت درآمدی دیگر ، فیفای بعد از آفریقای جنوبی را ثروتمند از فیفای قبل از آن کرده است.

مسابقات آفریقای جنوبی ، پر آب و نان ترین دوره جام جهانی برای فیفا بوده به طوری که در مقایسه با جام گذشته ، 60 درصد افزایش درآمد داشته است.

2 - آدیداس

شرکت آلمانی سهامی عام "آدیداس" که از 1948 فعالیت خود را آغاز کرده ، در جریان بازی های 2010 آفریقا ، حسابی کار و کاسبی اش سکه بود.

این شرکت ، امسال هم توپ بازی ها که "جابولانی" نام داشت را تولید کرد و اسپانسر و تهیه کننده لباس های تعدادی از تیم های حاضر در جام از جمله ژاپن ، آلمان ، اسپانیا و ... بود.

گزارش ها حاکی از آن است که تنها در دو روز منتهی به بازی "آلمان - اسپانیا" که آدیداس لباس هر دوتیم را تهیه کرده بود ، حداقل 6 میلیون یورو از پیراهن های مارک آدیداس به فروش رفت و جالب این جاست که 43 درصد پیراهن های آلمان و اسپانیا با این مارک ، در آسیا و مخصوصاً جنوب شرقی آسیا به فروش رفت!

اما خوش شانسی بزرگ آدیداس این بود که روی اسب برنده شرط بندی و پیراهن های تیم ملی اسپانیا را تهیه کرده بود و حالا مدیران این شرکت می توانند روی یک فروش فوق العاده و رویایی بر روی پیراهن ها اسپانیا (که اینک یک ستاره به نشان یک بار برنده شدن در جام جهانی بر آنها نقش بسته است) حساب ویژه ای باز کنند و حسابی پول پارو کنند.
در آمد سالیانه آدیداس 12 میلیارد یورو بر آورد می شود ، یعنی در هر ساعت یک میلیون و 370 هزار یوروی ناقابل!

3 - ووووزلا

مبدع شیپور پلاستیکی بدصدا 38 سالگی خود را به عنوان یک مرد ثروتمند جشن خواهد گرفت.
"نیل فن شالکیک" که با گل کردن ووووزلا ، شهرت و ثروتی به هم زده ، طی گفت و گویی در پاسخ به اینکه گردش مالی حاصل از فروش این شیپور چقدر بوده است ، تنها خنده کرده و گفته است: "دارم ثروتمند می شوم."

او در سال 2001 کار خود را با تولید 500 وووزلا آغاز کرد. یکسال بعد یک شرکت از ایده این شیپور خوشش آمد و 20 هزار نمونه از آن را خریداری کرد و ووووزلا به اروپا ، آمریکای لاتین و روسیه صادر شد و در جریان جام جهانی 2010 ، به عنوان ساز سنتی آفریقا که البته به صورت پلاستیکی تولید می شود به شهرتی جهانی رسید ؛ هر چند که بازیکنان تیم ها ، شکایت داشتند که ووووزلا اعصاب و تمرکزشان را به هم می ریزد.

البته ناگفته نماند که در این میان چینی ها هم به عنوان نماینده پنجم آسیا در جام جهانی 2010 حاضر بودند و حتی در فینال نیز حضور پر رنگ و پرصدایی داشتند.

چینی ها که از آب هم کره می گیرند با تولید روزانه 50 هزار ووووزلای پلاستیکی توسط شرکت " جيينگ پلاستيك" و رساندن آنها به آفریقای جنوبی ، برنده دیگر این تورنمنت بودند.

رونق ووووزلا ، در ماه های اخیر صنعت کار و بار پلاستیک سازی چین را سکه کرده بود.

4 - آفریقای جنوبی

کشوری که هنوز نامش یادآور سال های پرمحنت آپارتاید است و تا سال 1994 ، سیاه پوستان حق رأی نداشتند ، در کمتر از دو دهه از پایان آپارتاید ، یکی از بزرگ ترین رویدادهای بشری را میزبانی کرد و در آن سیاه و سفید و زرد و ... از همه نژادها و قاره ها ، به یک رقابت جهانی پرداختند و درآمد سرشاری را نصیب اقتصادش کردند.

ورزشگاه های مجهز که کم از بهترین های جهان مدرن نداشتند ، نظم و نظام تحسین برانگیز این میزبانی تاریخی ، حفظ امنیت بازی ها و توریست ها و ... به آفریقای جنوبی حیثیتی دوباره داد و جنوبی ترین کشور قاره سیاه که داشت به همراه رهبر بزرگش آرام آرام فراموش می شد را بار دیگر به صدر آورد.

بی هیچ تردیدی ، نه فقط آزادی و آبروی آفریقای جنوبی که حتی همین میزبانی افتخارآمیز نیز مدیون مرد بزرگی است که 27 سال از عمرش را در زندان های نژاد پرستان گذراند و سرانجام نه فقط خود ، که ملتی را از بندهای آپارتاید رهانید: نلسون ماندلای دوست داشتنی.

5 - آکواریوم دریایی شهر اوبرهاوزن

تا کنون نام هیچ حیوانی مانند هشت پای معروف آلمانی با جام جهانی گره نخورده بود. "پل" که در آکواریوم دریایی شهر اوبرهاوزن زندگی می کند ، اغلب نتایج بازی های تیم ملی آلمان ، از جمله برد در برابر آرژانتین و باخت در مقابل اسپانیا را به درستی پیش بینی کرده بود.

حال بماند که پشت پرده ماجرا چیست ولی هر چه هست ، آکواریوم اوبرهوزن ، به خاطر ابتکار مسوولانش ، اکنون پر رونق تر از گذشته است و زمینه درآمدزایی آن قاعدتاً بهتر شده است.

به هر حال ، آلمانی ها با این هشت پا ، دکان و بازار خوبی برای خود درست کرده بودند.

6 - بازیکنانی که خوش درخشیدند

خرید و فروش بازیکنان و پولی که به جیب آنها می رود ، تابع مستقیمی است از نمایش های بازیکنان در میدان های رقابت و چه جایی بهتر از جام جهانی تا
"نام و نان" ، خودی نشان دهند و برای قراردادهای بعدی ناز بیشتری کنند؟!

در این دوره از مسابقات ، بازیکنانی مانند مسعود اوزيل، توماس مولر،لوئيس سوآرز،دیه گو فورلان ،کايسوکه هوندا و آسموا ژيان با بازی های خوبی که انجام دادند ، نظر بسیاری از تیم های معروف و ثروتمند اروپایی را به خود جلب کرده اند و طبیعتاً در فصل های آتی لیگ های برتر اروپایی ، شاهد قراردادهای میلیاردی آنها با باشگاه های نامدار خواهیم بود کما این که تیم میلان ، خواهان هوندای ژاپنی است و رئال مادرید هم در پی مولر آلمانی.

بازی های آنان ، هر چند برای کشورشان آب نداشت و تیم هایشان را قهرمان نکرد ، اما برای خودشان نان که داشت!

7 - اروپا

تا قبل از جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی ، آمریکای لاتین و اروپا ، هر کدام با 9 قهرمانی در جام های جهانی ، این افتخار را به طور مساوی بین خود تقسیم کرده بودند ولی در این دوره ، اسپانیا با قهرمانی اش ، جام را به اروپا برد تا نتیجه تاریخی برندگان جام جهانی ، 10 بر 9 به سود قاره سبز تغییر کند و نکته ان که اروپایی ها ، نه تنها قهرمانی که عنوان های دومی(هلند) و سومی(آلمان) را هم به خود اختصاص دادند تا رقیب دیرینه آنها یعنی آمریکای لاتین ، با وجود بزرگانی چون برزیل و آرژانتین ، بی نصیب و دست خالی ، آفریقای جنوبی را به مقصد آمریکای جنوبی ترک کنند.

8 - اسپانیا

و سرانجام ، تیم ملی اسپانیا ، برنده دیگر این مسابقات بود که با آمیزه ای از تاکتیک و تکنیک و البته با اندکی چاشنی شانس توانست قهرمان شایسته جام جهانی 2010 باشد و برای اولین بار جام جهانی فوتبال را به خانه ببرد.

بعد از تحریر:
در ایران هم ، بی هیچ شکی ،"همراه اول" برنده جام جهانی 2010 بود که با برگزاری نظرسنجی های پیامکی درباره نتایج مسابقات ، مخصوصاً از طریق برنامه "یک جهان- یک جام" صدها میلیون پیامک از مردم گرفت و با درآمدی میلیاردی ، قطعی پیامک ها در سال گذشته را جبران مالی کرد!
قدیمی 07-14-2010
ابریشم آواتار ها
کاربر فعال

اسپانيايي در تيم منتخب جام نوزدهم از نگاه ماركا

خبرگزاري فارس: روزنامه ماركا با تكيه به راي مردم و 4 كارشناس خود يازده بازيكن برتر جام جهاني 2010 آفريقاي جنوبي را انتخاب كرد.

به گزارش خبرگزاري فارس، مراجعه كنندگان به سايت رسمي ماركا به همراه 4 كارشناس برتر اين روزنامه يازده مرد برتر جام نوزدهم را انتخاب كردند.
به اين ترتيب ايكر كاسياس به عنوان دروازه‌بان تيم منتخب جام نوزدهم برگزيده شده است.
در خط دفاعي راموس، پيكه، پويول و كاپدويلا حضور دارند و اين نشان از رضايت مردم اسپانيا از خط دفاعي تيمشان دارد.
اين در حالي است كه 23 درصد از آراي اينترنتي از خارج از اسپانيا صادر شده است.
بوسكتس در ميانه ميدان و پشت سر چاوي ايستاده است.
اسپانيايي‌ها با آراي قاطعانه‌اي توماس مولر آلماني را در جناح راست تيمشان انتخاب كرده‌اند و اينيستا در جناح چپ ميدان حضور دارد.
در خط حمله نيز ديه‌گو فورلان در كنار داويد ويا قرار گرفته است.
سيستم 4-1-3-2 بهترين سيستم از ديد مردم اساپنيا شناخته شده كه در آرايش لوزي و به خصوص در هنگام حمله به 4-3-3 گردشي (A2) تبديل مي شود.
قدیمی 07-15-2010
ابریشم آواتار ها
کاربر فعال

تحليل رسانه‌هاي هلند از نمايش خشن در بازي فينال
بازيكنان هلند آماده مقابله با طالبان بودند

خبرگزاري فارس: رسانه‌ها و كارشناسان هلند از نمايش عجيب تيم ملي اين كشور در جدال نهايي جام‌جهاني 2010 ناراحت هستند.

به گزارش خبرگزاري فارس و به نقل از سايت اخبار فوتبال جهان، در شرايطي كه مردم هلند حتي پس از باخت يك بر صفر برابر اسپانيا و كسب عنوان نايب قهرماني اظهار شادماني مي‌كنند، نشريات به انتقاد از بازي خشن و فاقد روح و منش اخلاق ورزشي اين تيم مي‌پردازند.

در همين ارتباط روزنامه فولكس‌كرانت در تحليلي نوشت: رفتار بازيكنان تيم ملي برابر اسپانيا به قدري خشن بود كه آدم به اين فكر مي‌افتاد اين تيمي ورزشي نيست بلكه ارتشي است كه آماده مقابله با طالبان بوده است.
اين روزنامه افزود: با وجود چهره‌هايي مثل ديونگ و فان بومل گويي بازي احتياط‌آميز و آرام معنايي ندارد.

روزنامه داگبلات نيز ضمن انتقاد از اين مدل بازي و دريافت كارت‌هاي زرد متعدد و نيز اخراج يكي از نفرات تيم نوشت: با وجود اين همه خشونت، در همان هواپيمايي كه تيم را به كشور بازگرداند،‌ اگر ميهماندار يك لحظه ديرتر براي بازيكنان، تغديه بباورد، بايد تصور كرد كه آنها واكنشي خشن داشته‌اند.

در كنار اين انتقادات، چهره‌اي اسطوره‌اي همچون يوهان كرويف نوع بازي تيم كشورش را در بازي برابر ماتادورها "تنفرآميز " خواند.
وي اظهار داشت: تنفرآميز، سفت و خشن و بيش از حد در موضع دفاع، اين مهمترين پيام از بازي تيم ملي برابر قهرمان جهان بود. اين نحوه بازي،‌ هماني نبود كه قبلا از تيم ملي در اين پيكارها به چشم ديده بوديم.

هلند يكشنبه شب در ديدار نهايي جام‌جهاني ضمن ارائه بازي خشن يك بر صفر مغلوب تيم تحت رهبري ويسنته دل بوسكه شد.
در اين جدال 8 بازيكن تيم سرزمين لاله‌ها كارت زرد گرفتند و يك بازيكن نيز با كارت قرمز روبرو شد.
قدیمی 07-15-2010
ابریشم آواتار ها
کاربر فعال

دل‌بوسكه از سيستم تيمش دفاع كرد
ما مثل بارسا بازي كرديم؟ مسخره است

خبرگزاري فارس: سرمربي تيم ملي فوتبال اسپانيا گفت: بارسلونا مثل اسپانيا بازي مي‌كند و اعتقاد به عكس اين قضيه خيلي مسخره است.

به گزارش خبرگزاري فارس و به نقل از ماركا اسپانيا، ويسنته دل‌بوسكه و ويار سرمربي تيم ملي و رئيس فدراسيون فوتبال اسپانيا با حضور در روزنامه ماركا به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند.

در اين نشست خبري چند ساعته دل‌بوسكه بارها به مقايسه غيرمنطقي برخي كارشناسان بين بارسلونا و تيم ملي اسپانيا اشاره كرد و گفت: چگونه مي‌شود يك مجموعه از زير مجموعه خود تقليد كند؟ بارسلونا پس از قهرماني اسپانيا در يورو 2008 جان دوباره‌اي گرفت و گوارديولا بايد از خود بپرسد كه از چه زماني تيمش احيا شد.

وي افزود: چه كسي بوسكتس را از آكادمي بارسلونا و زماني كه هنوز وارد تركيب اصلي تيم گوارديولا نشده بود به تيم ملي دعوت كرد؟

سرمربي اسپانيا ادامه داد: نمي‌خواهم وار مسائل قانوني بشوم و بگويم كه اگر فدراسيون فوتبال اسپانيا نبود بارسلونا از لحاظ مالي نابود مي‌شد و تنها قصد دارم از مسائل تاكتيكي پرده بردارم. اگر قرار بود تيم من مثل بارسلونا بازي كند بدون هيچ ترديدي برابر شيلي يا پاراگوئه شكست مي‌خورديم.

دل بوسكه تصريح كرد: "تيكي تاكا " در فوتبال ملي اسپانيا متولد شد و واضح است كه بيشتر بازيكنان دعوت شده بايد از بارسلونا باشند چون آنها را لازم داشتم. اين بازيكنان از كره ديگري نيامده‌اند كه خود را از ما جدا بدانند. آنها مديون فوتبال اسپانيا هستند و در دست گرفتن پرچم كاتالونيا مشكلي را حل نمي‌كند.

قدیمی 07-15-2010
ابریشم آواتار ها
کاربر فعال

در پي شكست سنگين از آلمان و حذف از جام‌‌جهاني
كاهه: مارادونا به مواد مخدر و الكل پناه نبرده است

خبرگزاري فارس: براساس اعلام پزشكان، سرمربي تيم ملي فوتبال آرژانتين در جام‌جهاني به مواد مخدر روي نياورده است.

به گزارش خبرگزاري فارس، آلفردو كاهه، پزشك ديگو مارادونا، در مصاحبه با شبكه لارد، گفت: پس از ناكامي در رقابت‌ها، ديگو اثري دال بر بازگشت به استفاده از مواد مخدر يا الكل نداشته است.

اين مقام كه از شش سال قبل در نقش پزشك اصلي اعتياد اين چهره اسطوره‌اي انجام وظيفه كرده و با تدابير و تجويز‌هايش، مربي 49 ساله را از بند اعتياد به انواع مخدر و الكل رهايي بخشيده است، افزود: وضعيت جسماني مارادونا خوب است. متاسفم كه برخي رسانه‌ها خبر دادند به خاطر شكست در جام‌جهاني گرفتار ناراحتي روحي شديد شده و بار ديگر به مواد مخدر و الكل پناه برده است. درست است كه وي پس از شكست در آفريقاي جنوبي ناراحت است؛ اما اين، دليلي بر بازگشت او نيست.
وي ادامه داد: ‌اينك در آرژانتين مردم حال و روزي شبيه مارادونا دارند. پس اين مسئله دليل نمي شود تا رسانه‌ها گزارش‌هاي نادرست منتشر كنند.
كاهه عنوان كرد، كاپيتان اسبق آرژانتيني‌ها از زمان بازگشت از آفريقاي‌جنوبي به وطن از ويلاي خود در بوئنوس‌آيرس خارج نشده است.
اين مربي در مرحله يك چهارم نهايي جام‌جهاني وقتي تيمش با شكست سنگين 4 بر صفر از آلمان روبرو شد، اعلام كناره‌گيري از پست خود كرد.
اين چهره پس از آويختن كفش‌هايش به عنوان بازيكن، اسير مواد مخدر و الكل شد كه از شش سال قبل جريان معالجه وي با مساعدت دولت و برخي شخصيت‌هاي آرژانتين آغاز شد.

قدیمی 07-15-2010
ابریشم آواتار ها
کاربر فعال

از انحصارشكني در گزارشگرها تا تخصصي‌شدن مجري‌ها
تابوشكني‌هايي كه در برنامه "يك جهان يك جام " صورت گرفت

خبرگزاري فارس: تخصصي شدن وظايف در برنامه "يك جهان يك جام "، سطح توقع بيننده تلويزيوني را بالا برده و ضريب احترام به مردم را دو چندان كرده است.

به گزارش خبرگزاري فارس، توجه ويژه شبكه سه سيما به جام جهاني 2010 آفريقاي جنوبي مسئله‌اي است كه در اين مدت به خصوص با نزديك شدن به رقابت‌هاي حساس اين جشنواره بزرگ، شايد به كفايت به آن پرداخته شده است؛ اما در برنامه‌هاي آن نكات برجسته‌اي از اين پروژه سيما در شبكه سه كه اصالتا به نام شبكه ورزش متولد شده است، به چشم خورد.
اختصاص وقت كافي به جام جهاني و پخش مستقيم بازي‌ها با كيفيت مناسب مسئله‌اي است كه در اولين قدم بايد به آن پرداخته شود. حيف است كه رسانه‌ها در زمينه اطلاع‌رساني به عموم مردم حقيقت را گوشزد نكنند؛ حقيقتي ارزشمند كه ارزش كار "يك جهان يك جام " را بيش از پيش روشن مي‌كند.
بسياري از خانواده‌هاي اروپايي در كشورهاي پيشرفته قاره سبز حسرت تماشاي يك بازي فوتبال با پخش مستقيم از جام جهاني را در آرامش داخلي منزل خود در دل دارند چرا كه اصولا يا شبكه‌اي كه امتياز پخش مستقيم را خريداري كرده باشد، وجود ندارد يا كارت آن شبكه آنقدر گرانقيمت است كه ارزش آن لذت و آرامش را نخواهد داشت.
مردم در بسياري از كشورهاي جهان از دوران كودكي آموخته‌اند كه بايد فوتبال را در ميادين اصلي شهر، رستوران‌ها و پاتوق‌هاي شبانه با ورودي‌هاي گرانقيمت مشاهده كنند. در اينجاست كه ارزش داشتن امتياز پخش مستقيم بازي‌هاي جام نوزدهم بيش از پيش مشخص مي‌شود.

شايد براي اولين بار باشد كه در پروژه‌هاي بزرگ ورزشي در سيما به خصوص شبكه سه، نقش مجري و گزارشگر كاملا مجزا و برجسته به نظر مي‌رسد؛ به طوري كه بيننده اطمينان پيدا مي‌كند كه مجري برنامه و گزارشگر، آن چنان در كار خود تخصص يافته‌اند كه هرگز نمي‌توانند در كار ديگري دخالت داشته باشند.
رضا جاوداني، مجري برنامه "يك جهان يك جام " در اين دوره نشان داد كه صرف داشتن روابط عمومي خوب و شناخت بيوگرافي بازيكنان در سمت يك گزارشگر، نمي‌تواند موجب شود تا مجري يك برنامه بود.
او ادبيات حاكم بر يك برنامه پخش مستقيم، آن هم در سطح جام جهاني را مي‌شناخت و اگر بر برخي كاستي‌ها و نقاط ضعف او چشم بپوشيم، مي‌توان نيمه پر اين ليوان را به فال نيك گرفت و اميدوار بود كه در آينده نيز چنين حركات با ارزش و در شأن مردم ايران رونقي مداوم داشته باشد.
تمايز نقش گزارشگر و مجري حادثه‌اي خوشايند در پروژه‌هاي سيماست كه به بيننده القا مي‌كند، هر ميزي در استوديو پخش، تخصص خاص خود را دارد و داشتن چهره‌اي فتوژنيك يا اعتماد به نفس بالا، تنها فاكتور نشستن پشت ميز يك پروژه ملي محسوب نمي‌شود.
در بسياري از ديالوگ‌هاي رد و بدل شده، واضح بود كه شخص گوينده براي آن چند دقيقه خاص تحقيق كرده و به وقت بينندگان احترام گذاشته است. كساني كه تا دير هنگام بيدار مي‌ماندند و حتي در روزهايي كه هيچ مسابقه‌اي برگزار نمي‌شد و تنها نظاره‌گر بحث‌هاي كارشناسان بودند، هرگز ضرر نمي‌كردند و هميشه براي بحث‌هاي فرداي آن روز با همكاران يا دوستان خود اطلاعات جديدي فراهم مي‌كردند.

يكي ديگر از مسائل بسيار مهم در "يك جهان يك جام "، اين است كه بسياري از بينندگان و هواداران فوتبال در ايران اطمينان پيدا كردند كه گزارشگري امري دو يا تك قطبي نيست و نمي‌شود چنين امري را به صورت انحصاري به چند نام مشهور هديه داد.
محمدرضا احمدي، يكي از گزارشگران جواني است كه صرف نظر پيشينه و سطح معلومات وي، اگر تنها به اين پروژه توجه داشته باشيم، انصافا گزارش مثبت و مفيد وي را بايد به فال نيك گرفت و به اين حقيقت اعتراف كرد كه اگر به جوانان تحصيل‌ كرده و محقق در اين زمينه ميدان داده شود، گزارشگري را به راحتي و به سرعت از انحصار دو يا سه نفر خارج خواهند كرد.
قدیمی 07-15-2010
ابریشم آواتار ها
کاربر فعال

كوييرز به همكاري با تيم فوتبال پرتغال ادامه مي‌دهد

خبرگزاري فارس: سرمربي تيم ملي فوتبال پرتغال در جام‌جهاني آفريقاي‌جنوبي به كار خود ادامه خواهد داد.

به گزارش خبرگزاري فارس، فدراسيون فوتبال اين كشور اروپايي از طريق سايت خود اعلام كرد، كارلوس كوييرز همچنان مسئوليت تيم كشورش را برعهده خواهد داشت.

اين سازمان از طريق گزارشي كه منتشر شد، اعلام كرد، اين مربي متولد موزامبيك تا سال 2012 قرارداد همكاري دارد و در مقامش خواهد ماند. اين اعلام در پي انتشار برخي اخبار متفاوت در نشريات اين كشور عنوان شد.
اين مربي 57 ساله كه پيش‌تر در منچستريونايتد انگليس و رئال مادريد اسپانيا كار كرده، از دو سال قبل زمام امور تيم كشورش را برعهده داشته است.
وي همراه اين تيم در مرحله يك هشتم نهايي جام‌جهاني 2010 برابر اسپانيا حذف شد.

قدیمی 07-15-2010
ابریشم آواتار ها
کاربر فعال

يواخيم لو تا سال 2012 تمديد مي‌كند

خبرگزاري فارس: براساس اعلام رسانه‌هاي آلمان، سرمربي تيم ملي فوتبال اين كشور قراردادش را تمديد خواهد كرد.

به گزارش خبرگزاري فارس، روزنامه بيلد نوشت: با توجه به نتايج بسيار خوبي كه يواخيم لو با تيم جوان خود در جام‌جهاني 2010 گرفت، قراردادش را تا سال 2012 تمديد خواهد كرد. يواخيم لو كه از سال 2006 تاكنون هدايت تيم ملي را برعهده دارد، يك ماه آينده با مسئولان فدراسيون و در كنار اوليور بيرهوف، مدير تيم، تيم بر سر ميز مذاكره براي اين منظور خواهد نشست
تئو سوانسيگر، رئيس فدراسيون، روز سي ام جولاي در جلسه اي با كميته اجرايي، اين ماجرا را نهايي خواهد كرد.
لو در 55 ديداري كه برروي نيمكت مربيگري تيمش نشسته توانسته 38 پيروزي را براي ژرمن‌ها به ارمغان بياورد. وي همراه اين تيم صاحب مقام نايب قهرماني اروپا و سومي جهان شده است.
قدیمی 07-15-2010
ابریشم آواتار ها
کاربر فعال

پس از حضوري موفق در جام‌جهاني
وايس تا 4 سال تمديد كرد

خبرگزاري فارس: سرمربي موفق تيم اسلوواكي در آفريقاي‌جنوبي، قرارداد خود را به مدت چهار سال تمديد كرد.

به گزارش خبرگزاري فارس و به نقل از روزنامه اس، مسئولان فدراسيون اين كشور از عملكرد ولاديمير وايس در جام‌جهاني راضي هستند كه اين عامل سبب شده تا قرارداد جديدي ميان وي و سازمان متبوعش امضا شود.

اين مربي 45 ساله پس از تمديد قراردادش تا دو سال ديگر، اظهار داشت: ‌با توجه به شرايط مناسب موجود تصميم به ادامه همكاري گرفتم. تيم ملي از ميانگين سني كمي برخوردار است؛ ولي در عين حال به عنوان تيمي مجرب به شمار مي رود. من اطمينان دارم ما مي‌توانيم قدم‌هاي مشترك خوبي برداريم.
اين مربي كه در جام‌جهاني تا مرحله يك هشتم نهايي پيش آمد، باعث حذف ايتاليا قهرمان جهان در سال 2006 شد.

پاسخ

برچسب ها
komodo, واکا واکا, وحدت افریقا, world cup 2010, دانلود

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)