بازگشت   پی سی سیتی > سایر گفتگوها > ورزش Sports > فوتبال > اخبار فوتبال داخلی و خارجی

اخبار فوتبال داخلی و خارجی در این تالار به اخبار فوتبال داخل و خارج از کشور پرداخته میشود

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 08-07-2010
shokofe آواتار ها
shokofe shokofe آنلاین نیست.
ناظر ومدیر تالار پزشکی بهداشتی و درمان

سپاسها: : 3,681

5,835 سپاس در 1,524 نوشته ایشان در یکماه اخیر
Post سند حضور قطبي در آفريقا به نمايش در آمد

سند حضور قطبی در آفریقا به نمایش درآمد/قطبی:بازیکن ملی باید شخصیت داشته باشد

وی در باره حضورش در جام جهانی گفت من 11 بازی را از نزدیک مشاهده کردم اما خیلی متاسفم که برای اثبات حضور خود در افریقای جنوبی باید بلیط مسابقات را در این برنامه به بینندگان نشان بدهم.

افشین قطبی

سایت گل - افشین قطبی با حضور در برنامه ورزش از نگاه 2 به خیلی از ابهامات پاسخ داد.به گزارش گل بخش مصاحبه با قطبی در حالی آغاز شده بود که ووله ای با عکسهای قطبی با مربیانی مثل هیدینک ، ادووکات و سمپسون آغاز شده بود و خود قطبی هم با یادآوری سوابقش داستان حضورش در فوتبال به عنوان یک مربی ر مرور کرد.

از مربیان عذر می خواهم
قطبی ابتدا به مصاحبه های ضبط شده تعدادی از مربیان لیگ از جمله علی دایی و پرویز مظلومی نگاه کرد و در پاسخ چنین عنوان کرد: همیشه دیدگاهها و نظرات مختلفی وجود دارد ومن به همه انها احترام می گذارم.

قطبی علت دعوت از 35 بازیکن را یک رسم عنوان کرد که همه جا وجود دارد وگفت من باید احتمال وجود مشکل برای بازیکنان مانند عدم صدور ویزا و مصدومیت بازیکنان را بدهم.من همیشه در هر پست چند نفررا دعوت میکنم ولی این رابدانید هیچ کسی از تیم خط نخورده.
قطبی ضمن عذر خواهی از مربیان لیگ برتری افزود من مربیان باشگاهها را درک میکنم چون خودم هم مربی باشگاهی بوده ام.اما وقتی تیمی بازیکن ملی پوش انتخاب میکند کیفیت و تجربه بازیکن ملی را به باشگاه وارد میکند اما باید قبول کند که مدتی این بازیکن را در اختیار نداشته باشد.

فقط 10 درصد لیگ در تیم ملی بود
به گزارش گل قطبی با اشاره به برنامه ریزی اردوی اتریش ادامه داد:این اردو 15 روز نبود و زمانش کم شد و ما حتی بازی والنسیا را از دست دادیم .ما برای اردوی اتریش از 4 ماه قبل برنامه ریزی کرده بودیم و باشگاهها از این موضوع مطلع بودند.ما چون در طول مدت جام جهانی حق برگزاری دیدار تدارکاتی نداشتیم این زمان از نظر ما بهترین موقع بود.اگر توجه کرده باشید اکثر بازیکنان ملی پوش در هفته اول برای تیمهایشان مثمر ثمر بودند .ما فقط 10درصد لیگ را برداشتیم و از هر تیم حداکثر 3 بازیکن انتخاب کردیم و این تعداد نمیتواند زیاد به باشگاهها فشاری وارد کند.این اردوی 12 روزه استارتی بود برای 6 ماه اینده.

بازی لاتزیو ومشکل فرهنگی ما
وقتی مجری برنامه از قطبی درباره کیفیت بازیهای تدارکاتی حرف زد ، قطبی با اشاره به اینکه لاتزیو به جز 2 بازیکن همه چهذه هایش را داشت ، گفت:یکی از مشکلات فرهنگ ما این است که وقتی در مقابل حریفی نتیجه مطلوبی کسب میکنیم عنوان میکنند که تیم حریف ضعیف بوده و هیچ وقت عنوان نمیشود که تیم ملی موفق بوده.اما من از بازی لاتزیو راضی هستم و حتما تاثیرات این بازیها را خواهید دید.

بله کولر نداشتیم، که چی؟
قطبی در مورد محل اردو عنوان کرد:در یک سال اخیر تیمهای ملی کامرون-مقدونیه رومانی و.... وهمچنین تیمهای سوسیه داد بوخوم و خیلی از تیمهای دیگر در این مکان اردو برپا کرده اند.
اما درست است هتل تیم ملی 4 ستاره بود و کولر نداشت اما اکثر هتلهای این منطقه به دلیل اب و هوای مطلوب کولر ندارند. عده ای فقط تصاویر منفی به ایران فرستادند و به نظر من به تیم ملی کمک نکردند.ما در حد بودجه اردوی خوبی داشتیم و من اگر بازهم تیمی داشته باشم سعی می کنم تیمم را به این منطقه زیبا و کوهستانی ببرم.امابعضی نیمه خالی لیوان را میدیدند و منفی بافی میکردند.قطبی وجود هر گونه گاو را در داخل کمپ تکذیب کرد!!! و عنوان کرد مهمترین چیز برای من در این اردو ارامش بود که به ان رسیدم.

کریمی نابغه است
سرمبی تیم ملی درباره علت خط خوردن علی کریمی 2 پهلو حرف زد. او گفت: کریمی در اتریش مصدوم شد و یک بازی تیمش را از دست داد و در بازی بعد هم یک نیمه بازی کرد . من فکر کردم اگر او با باشگاهش باشد به نفعش خواهد بود ضمن اینکه این فرصتی برای جوانترهاست تا تجربه کسب کنند.علی کریمی یک نابغه است که به خاطر تجربه اش هر وقت به تیم ملی دعوت شود کیفیت عالی خودش را نشان خواهد داد.

قطبی اما درباره مسائل کریمی در اردو هم حرفهایی زد:من از کریمی به خاطر تمرکزش در اردو متشکرم او در 2 بازی گل زد و وقتی با او حرف زدم از چیزی گله نکرد اما ...(مکث)اتفاقهایی هم افتاد که حالا باید تصمیم بهتری درباره اش بگیریم.اما من کلی می گویم هرکس بخواهد با تیم ملی باشد باید حاشیه سازی نکند ومثل یک سرباز مطیع باشد.

بازیکن ملی باید شخصیت داشته باشد
از قطبی در مورد شهاب گردان هم سئوال شد که او گفت :وقتی یک بازیکن به تیم ملی دعوت می شود فکر می کند تا ابد در تبم ملی می ماند . من همیشه در اردوهای بلند 4 دروازه بان می برم چون همیشه به دروازه بان چهارم این فرصت می رسد که در شرایط ملی تمرین کند اما ما در بازیهای دوستانه 3 گلر دعوت می کنیم.ما از او خواستیم در بازی آخر به همراه بقیه تمرین کند که او این کار را انجام نداد. همانطور که گفتم بازیکن ملی باید شخصیت ملی داشته باشد.
مصاحبه ای که گردان در مورد من کرد اصلا جالب نبود ومن انتظار داشتم ایشان حرفه ای تر باشد چون در جام ملتها هم ممکن است هرگز به گلر 2 یا 3 فرصت بازی نرسد و این خیلی مهم است که آنها تحمل سکو یا نیمکت را داشته باشند و تیم را به هم نریزند.

احمدی شاهد حضور قطبی در آفریقا
برنامه ورزش از نگاه 2 برای بار اول عکسهای قطبی در آفریقای جنوبی را به همراه بلیتهای بازیها و پروازهایش به نمایش گذاشت.
وی در باره حضورش در جام جهانی گفت من 11 بازی را از نزدیک مشاهده کردم اما خیلی متاسفم که برای اثبات حضور خود در افریقای جنوبی باید بلیط مسابقات را در این برنامه به بینندگان نشان بدهم.
او گفت :آقای احمدی سرپرست سابق پرسپولیس هم مرا آنجا دید و او تنها یرانی ای بود که من در آفریقا دیدم...
.قطبی در پایان گفت: من از مردم بابت انرژی و حمایتشان ممنونم . ما تیم خوبی داریم و به بچه ها هم گفته ام که:

می خواهیم بعد از سالها ایران را قهرمان اسیا کنیم.

قدیمی 08-07-2010
shokofe آواتار ها

پیش فرض واكنش شدشد ملي پوشان به ترابيان

رحمتی: آقای ترابیان ما ساحل ندیده نیستیم!

سایت گل- صحبتهای عباس ترابیان در برنامه نود درباره اردوی تیم ملی در اتریش باعث ناراحتی و واکنش شدید ملی پوشان شد. سید مهدی رحمتی دروازه‌بان شماره یک تیم ملی هم از صحبت‌های ترابیان ناراحت است. او هم مثل اکثر بازیکنان تیم ملی معتقد است که حرف‌های این مسئول فدراسیون چیزی جز توهین به بازیکنان و خانواده‌هایشان نبوده است.

«آقای ترابیان خواسته یا ناخواسته حرف‌هایی را به زبان آورد که توهین به بازیکنان و خانواده‌های آنها بود. باید بگویم که برای خانواده ما خارج یعنی عربستان، سوریه و عراق که اینها همه کشورهای زیارتی هستند و خانواده ما دوست دارند به چنین جاهایی بروند.

البته شنیده‌ام که خانواده آقای ترابیان در انگلیس هستند ولی خانواده‌های ما بیشتر جای زیارتی را دوست دارند.»

رحمتی در ادامه حرف‌هایش می‌گوید: « آقای ترابیان،ما ساحل و رودخانه ندیده نیستیم.این برای اولین بار نبود که به اردوی خارج از ایران می‌رفتیم و حالا شاید به خاطر این حرف‌ها آخرین اردو باشد ولی بد نیست بدانید که با حضور همین مسئول فعلی حراست که با ما به اتریش و ایتالیا آمده بود، به اسپانیا و چک رفتیم و اتفاقا در کنار دریا اردو زده بودیم، یعنی هتل ما در کنار دریا بود ولی هیچ مشکلی پیش نیامد.

اکثر بازیکنان تیم ملی خانواده‌دار و متاهل هستند. در ضمن ما بچه مسلمان هستیم و به طور حتم مراقب رفتار خود خواهیم بود. وقتی ایشان می‌گوید که نمی‌توانستیم بازیکنان را جایی ببریم که در کنار رودخانه و دریا باشد، دیگران چه فکری می‌کنند؟ حتما می‌خواستند ما را به کوه ببرند تا آدم نبینیم! »

دروازه‌بان ملی پوش سپاهان تاکید می‌کند: «آقای ترابیان شما در پربیننده ترین برنامه نود خواسته یا ناخواسته این حرف‌ها را زدید و در همان برنامه باید از تک تک بازیکنان عذرخواهی کنید.

درضمن من از سازمان تربیت بدنی و فدراسیون فوتبال میخواهم که این موضوع را پی‌گیری کنند. الان شرایط طوری شده که حتی بازیکنانی که عاشق تیم ملی هستند سرخورده شده‌اند. ما در این ده سال با تیم های باشگاهی و ملی سفرهای مختلفی داشته‌ایم. ولی آیا پیش آمده که یک بازیکن تخلفی کند؟»

رحمتی در پایان حرف‌هایش می‌گوید: «من تا حالا سعی کردم که مصاحبه نکنم چون هیچ وقت دوست ندارم حاشیه‌ای ایجاد شود ولی باید بگویم بازی‌های دوستانه‌ای که روابط بین‌الملل برای تیم ملی ترتیب داد به هیچ عنوان در شان ما نبود.

تیم ملی نباید با واشاش مجارستان بازی می‌کرد که چند وقتی پیش به ایران آمد و مقابل تیم هنرمندان قرار گرفت!
قدیمی 08-07-2010
مهدی آواتار ها
مهدی مهدی آنلاین نیست.
مسئول و ناظر ارشد - مدیر تالار موبایل و دوربین دیجیتال

سپاسها: : 4,552

4,939 سپاس در 1,683 نوشته ایشان در یکماه اخیر
Cool علی کریمی: قطبی جسارت دارد، بگوید چرا خطم زد/ مصدوم نبودم ، خودم اردو را ترک کردم

علی کریمی به شدت از افشین قطبی انتقاد کرد.

استیل‌آذین در شرایطی که برای دومین بازی متوالی از علی کریمی به عنوان مدافع در ترکیب اصلی‌اش سود می‌برد مقابل تیم نه چندان سرشناس نفت تهران به تساوی تن داد تا دو امتیاز حساس خانگی را از دست بدهد.

علی کریمی در ارتباط با این بازی گفت: امان از بی‌دقتی در زدن ضربات نهایی که امان ما را در این بازی برید و نگذاشت به آنچه استحقاقش را داشتیم برسیم.
نفتی‌ها از انگیزه بالایی برخوردار بودند و به همین خاطر مقابل ما دو برابر همیشه دوندگی داشتند و انصافاً هم خوب بازی کردند اما اگر ما از فرصت‌های گلزنی که داشتیم به نحو احسن استفاده می‌کردیم به راحتی می‌توانستیم به پیروزی برسیم.

هافبک سرشناس استیل‌آذین در ارتباط با بازی کردن در پست دفاع تصریح کرد: من هیچ مشکلی ندارم و هر تصمیمی که کادر فنی برایم بگیرد با کمال میل قبول می‌کنم و نه تنها اعتراضی ندارم بلکه لازم باشد در راه موفقیت تیمم تا پایان لیگ هم به عنوان مدافع به میدان می‌روم و اصلاً هم از این پست ناراحت نیستم.

کریمی که در لیست جدید تیم ملی برای بازی با ارمنستان قرار نگرفت در واکنش به خط خوردن از جمع ملی‌پوشان گفت: من نباید جواب این سؤال را بدهم و بهتر است از کسی سؤال کنید که این تصمیم را گرفته و به نظرم اگر قطبی جسارت داشته باشد می‌گوید که چرا من را خط زده است.

کاپیتان تیم ملی با اشاره به این که هر اتفاقی در اردوی تیم ملی رخ داده برای گذشته بوده و تمام شده، افزود: من نه مصدوم بودم و نه در اردوی تیم ملی در اتریش بد کار کردم و الان هم آماده هستم در هر شرایطی به تیم ملی کشورم کمک کنم اما این مربی تیم ملی است که تصمیم‌گیرنده است و من هم مطیع آن هستم گرچه خیلی دوست دارم که بدانم چرا دعوت نشدم.

منبع: خبر آنلاین
دل به زخمی شعله ور شد، جان به عشقی مبتلا
بر نتابد سینه ما داغ چندین ماجرا
تازه شد به هوای تو دل تنگ ما ای وای !

قدیمی 08-08-2010
shokofe آواتار ها

کریمی: قطبی جسارت دارد بگوید چرا دعوتم نکرد!

مصاحبه منتشر شده روی سایت اختصاصی کریمی وجود ندارد و مغایر با صحبتهای پخش شده از او در مصاحبه با برنامه ورزش از نگاه دو است

سایت گل- علی کریمی کاپیتان تیم ملی که برای بازی دوستانه مقابل ارمنستان دعوت نشده است، در مصاحبه ای که امروز درسایتهای مختلف خبری قرار گرفت ، اعلام کرد که در اردوی اتریش مصدومیتی نداشته است و به میل خود اردوی تیم ملی را ترک کرده و به تهران بازگشته است!

کریمی در واکنش به دعوت نشدن به تیم ملی گفت: بهتر است علت دعوت نشدن من به تیم ملی را از کسی سوال کنید که این تصمیم را گرفته است و قطبی اگر جسارت داشته باشد، می گوید که چرا من را دعوت نکرده است!

کریمی درباره اتفاقات اردوی اتریش نیز گفت: هر اتفاقی که در اردوی تیم ملی رخ داده است، تمام شده ولی من نه مصدوم بودم و نه از نظر فنی بد کار کردم.

الان هم اماده هستم تا به تیم ملی کشورم کمک کنم، اما این مربی تیم ملی است که تصمیم می گیرد ولی خیلی دوست دارم بدانم چرا دعوت نشده ام.
قدیمی 08-08-2010
shokofe آواتار ها

پیش فرض حمله مجدد پرويز مظلومي به قطبي

حمله مجدد پرويز مظلومي به افشين قطبي: قهرماني پرسپوليس كار كاشاني بود نه قطبي! / انقدر كوچك نيستيم كه كمك مربي كره سرمربي تيم ملي ما باشد

يك مربي را از روي كارنامه‌اش مي‌سنجند، آقاي قطبي كارنامه قابل توجهي ندارد. ايشان از سالي كه با پرسپوليس قهرمان شدند قرار بود بعد از بازي استقلال اهواز كه 4 بر يك شكست خوردند اخراج بشوند اما آقاي كاشاني ايشان را اخراج نكرد، پس كاشاني تيم را قهرمان كرده است!

استقلال پرويزمظلومي

سايت گل ـ برنامه نود در نود با اجراي جواد خياباني ميزبان بي‌سابقه‌ترين حملات عليه سرمربي تيم ملي بود كه با وجود خويشتن‌داري در مقابل اين سيل انتقادها همچنان بايد شديدترين جملات را عليه خود تحمل كند.

شنبه شب بينندگان شبكه جام جم با صحنه‌گرداني جواد خياباني جملاتي را از زبان پرويز مظلومي و امير حاج‌رضايي شنيدند كه بي‌سابقه و عجيب و غريب بود. البته سرمربي جديد استقلال روز چهارشنبه نيز در مصاحبه با روزنامه خبر ورزشي از جاده ادب خارج شده بود و قطبي را بي‌فكر خوانده بود و حرف‌هاي ديروز هم در ادامه همين رفتار بود.

پرويز مظلومي كه داشت درباره استقلال، وحيد طالب‌لو و هواداران كم صبر استقلال صحبت مي‌كرد و مي‌گفت كه آنها بايد بپذيرند كه شكست هم جزيي از فوتبال است ناگهان جهت گفت‌وگو را به سمت سرمربي تيم ملي برد. مظلومي كه از ابتداي ليگ در مجادله با برنامه‌هاي اردويي و تداركاتي تيم ملي نيز امشب هم در مخالفت با قطبي و برنامه‌هايش صحبت كرد:

به جاي نشان دادن بليت برنامه‌ها را نقد كنيد
به گزارش گل پرويز مظلومي گفت:«فضاي فوتبال ما بيشتر به سمت حاشيه گرايش دارد و رسانه‌ها بايد اين روند را اصلاح كنند، ديشب در اين برنامه ورزشي سرمربي تيم ملي را آورده بودند و تصاوير بليت سفر او به آفريقا را پخش مي‌كردند، البته من به مجري اين برنامه (جهانگير كوثري) من به ايشان ارادت دارم اما به جاي اينكه در اين برنامه درباره اردوي اشتباه تيم ملي صحبت بشود و برنامه مربي تيم ملي نقد بشود از ايشان حمايت مي‌كنند.

الان تيم ملي تازه از اردو برگشته كه بازيكن‌هاي من به ارمنستان مي‌روند ما هنوز ريكاوري داشتيم و براي بازي استيل آذين عملا تمريني براي هماهنگي انجام نمي‌دهيم. به نظر من آقاي قطبي يا بايد اين بازي را در تهران برنامه‌ريزي مي‌كرد يا حداقل اينكه از مسئولان ليگ مي‌خواست بازي‌هاي ليگ را يك روز عقب بياندازند. من چگونه مي‌توانم از بازيكني كه چهارشنبه بازي كرد در روز جمعه استفاده كنم آن هم بدون تمرين؟»

من هم بايد جواب‌گو باشم
درست است كه آقاي قطبي بابت نتايج تيم ملي پاسخگو باشد اما ما هم بايد به 20 ميليون استقلالي جواب بدهيم و توقع هواداران از من مظلومي زياد است. من به آقاي فتح‌الله‌زاده صحبت كردم و هر تصميمي كه باشگاه بگيرد ما اطاعت مي‌كنيم. ايشان مي‌توانستند از ما كمتر بازيكن بگيرند يا كار ديگري بكنند.

كارنامه قطبي ضعيف است
يك مربي را از روي كارنامه‌اش مي‌سنجند، آقاي قطبي كارنامه قابل توجهي ندارد ايشان از سالي كه با پرسپوليس قهرمان شدند قرار بود بعد از بازي استقلال اهواز كه 4 بر يك شكست خوردند اخراج بشوند اما آقاي كاشاني ايشان را اخراج نكرد، پس كاشاني تيم را قهرمان كرده است!
فوتبال ما بزرگتر از قطبي است
پرويز مظلومي در ادامه حرف‌هايش گفت:«سطح فوتبال ما خيلي بالاست و ما نبايد كمك مربي كره جنوبي را سرمربي تيم ملي خودمان مي‌كرديم. فوتبال ما فراتر از آسياست و آدمي با كارنامه قطبي نبايد سرمربي تيم ملي بشود.»او همچنین تاکید کرد هدفش حمایت از تیم ملی است و قصددیگری از این حرفها ندارد.

باور نمي‌كنم طالب‌لو به استقلال گل زده باشد
به گزارش گل سرمربي استقلال در مورد حضور يا عدم حضور طالب لو در بازي بعدي استقلال گفت:«وحيد طالب‌لو بعد از گل‌هايي كه در بازي شهرداري خورد مورد انتقاد واقع شد اما من او را بازي دادم تا نابود نشود. اما بعدش دوباره اتفاقاتي پيش آمد ومن از محمدي استفاده كردم. وحيد مشكل روحي دارد و من با او صحبت مي‌كنم تا دوباره همان دروازه‌باني بشود كه همه مي‌شناسند. وحيد دچار مشكلاتي است كه مربوط به سال گذشته است مسأله بازي پيكان و اتفاقاتي كه در آن بازي افتاد. البته من اصلا يك درصد هم باور نمي‌كنم كه وحيد به استقلال گل زده باشد.»

افشاريان در بازي‌هاي استقلال يكجوري قضاوت مي‌كند
به عقيده پرويز مظلومي استقلال دوگل خود را در بازي ذوب آهن روي تصميمات داوري از دست داد. او گفت:«خداداد افشاريان داور خوبي است اما هميشه در بازي‌هاي استقلال يكجوري استقلال مي‌كند و معمولا طرف تيم ديگر را مي‌گيرد. البته من نمي‌خواهم خدايي ناكرده حرفي بزنم اماهميشه اينطور بوده.

قدیمی 08-08-2010
امیر عباس انصاری آواتار ها
امیر عباس انصاری امیر عباس انصاری آنلاین نیست.
مسئول ارشد سایت ناظر و مدیر بخش موبایل

سپاسها: : 8,720

6,357 سپاس در 1,362 نوشته ایشان در یکماه اخیر

و اینجوریه که میگن فوتبال ایران حاشیه ندارد؟!!!!!!
چقدر ما بی حاشیه هستیم خداوکیلی
اصلا تمام هم و غم فوتبال ما تمرین و تکنیک و تاکتیکه و کسی به کسی کار نداره
و همه دارند وظایف خودشون رو درست انجام میدن
و اصلا خاله زنک بازی در فوتبال ایران وجود نداره
نیست آقاجان نگرد
گفتم که
نیست
وجود ندارد اصلا و ابدا
قدیمی 08-08-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 14

95 سپاس در 74 نوشته ایشان در یکماه اخیر

قطبی و مدارک عجیبش!

قطبي بارها اعلام كرده بود علاقه‌اي به ارائه مدارك حضورش در آفريقاي جنوبي ندارد اما باز هم نفوذ بالادستي‌ها باعث شد از موضعش كوتاه بيايد و با چند عكس و چند ته بليت در يك برنامه تلويزيوني حاضر شود

عصر ایران ورزشی- علي كفاشيان، رئيس فدراسيون فوتبال اعلام كرد مدارك و مستندات سفر افشين قطبي به آفريقاي جنوبي به هيچ عنوان منتشر نخواهد شد و فدراسيون برنامه‌اي براي پاسخگويي به منتقداني كه معتقدند سرمربي تيم ملي ايران اصلا به آفريقاي جنوبي سفر نكرده، ندارد.

چند ساعت پس از اين اظهارنظر قطبي به اين نتيجه رسيد كه براي ادامه حضور روي نيمكت تيم ملي ايران بايد مدارك حضور در جام‌جهاني را در يك برنامه زنده تلويزيوني رو كند. او كه طي روزهاي اخير از سوي افكار عمومي و برخي رجال سياسي تحت فشار بود چاره‌اي جز اين نداشت و در حالي با تعدادي عكس و بليت ورزشگاه‌هاي آفريقاي جنوبي به برنامه ورزش از نگاه دو رفت كه پيش از اين اعلام كرده بود به هيچ عنوان خودش را موظف به ارائه اسناد حضور در آفريقاي جنوبي نمي‌داند.

افشين قطبي پس از پايان اردوي تيم ملي در اتريش و در ميان هجمه اعتراض جامعه فوتبال به برنامه‌اي كه براي آماده‌سازي ملي پوشان در نظر گرفته بود، راهي آمريكا شد تا دامنه انتقادها از او به اوج برسد.

قطبي پس از بازگشت از آمريكا مدعي شد به دليل تصادف فرزندش به اجبار به اين كشور رفته اما حتي اين دليل او هم براي تعدادي از منتقدان بلند پايه‌اش قانع كننده نبود و آنها اين بار شديدتر از قبل سرمربي تيم ملي را براي ارائه اسناد حضورش در جام‌جهاني تحت فشار گذاشتند.

تعدادي از نمايندگان مجلس به همراه مديران سازمان تربيت بدني روي اين مسئله پافشاري كردند و سرانجام ظهر پنج شنبه قطبي در گفت و گو با مديربرنامه هايش به اين نتيجه رسيد كه چاره‌اي غير از اثبات حضورش در آفريقاي جنوبي ندارد.

مرور اتفاقات روزهاي اخير فوتبال ايران مخاطب حرفه‌اي فوتبال را به اين نتيجه مي‌رساند كه قطبي از سوي بالادستي‌ها تحت فشار است و شايد حتي در جام ملت‌هاي آسيا هم روي نيمكت تيم ملي ننشيند.

چه آنكه رئيس سازمان تربيت بدني هشدار داده بود قطبي بايد به جامعه فوتبال پاسخگو باشد و رئيس كميته تربيت بدني مجلس شوراي اسلامي هم در اين مدت بارها صلاحيت افشين قطبي را براي هدايت تيم ملي فوتبال ايران زير سوال برده بود. آنچه دوشنبه شب گذشته در برنامه 90 اتفاق افتاد فشارها را عليه قطبي بيشتر كرد.

در اين برنامه با تعدادي از خبرنگاران ايراني حاضر در آفريقاي جنوبي گفت و گو شد و همه آنها اذعان كردند به رغم مسافرت‌هاي پياپي بين شهرهاي مختلف آفريقاي جنوبي هرگز افشين قطبي را در ورزشگاه ها، فرودگاه‌ها يا هتل‌هاي اين كشور نديده اند.

سرمربي تيم ملي براي كاستن از فشار انتقادها از برگزاري يك كنفرانس مطبوعاتي خبر داد اما حتي اين وعده هم بالادستي‌ها را راضي نكرد و سرانجام جهانگير كوثري در آخرين دقايق روز جمعه افشين قطبي را به عنوان مهمان ويژه برنامه‌اش معرفي كرد.

تنها برنامه ورزشي شبكه 2 محل مناسبي بود براي تطهير سرمربي تيم ملي كه موافقان زيادي را دور و بر خودش نمي‌ديد. حضور در برنامه چالشي 90 با اما و اگرهاي زيادي همراه مي‌بود. عادل فردوسي‌پور بدون ترديد مثل مجري ورزش از نگاه دو برنامه‌اش را در اختيار قطبي نمي‌گذاشت و چالش‌هاي زيادي را مطرح مي‌كرد. اين يك توافق دو طرفه كاملا سودمند براي طرفين بود.

از يكسو حضور قطبي در ورزش از نگاه دو سرها را به سمت برنامه‌اي كه مدت‌هاست جاذبه‌اي ندارد مي‌چرخاند و از سويي ديگر قطبي مي‌توانست در فضايي پاستوريزه و به دور از سوال و جواب‌هاي دردسرساز از خودش دفاع كند.

جالب اينكه ورزش از نگاه دو در گذشته‌اي نزديك منتقد سرسخت افشين قطبي بود و مجري اين برنامه كه علاقه ويژه‌اي به مونولوگ‌هاي طولاني دارد بارها به بي‌رحمانه ترين شكل ممكن به او تاخت. آنچه گويا بيش از آنكه به نقاط ضعف و قوت فني ارتباط داشته باشد به عدم حضور قطبي در اين برنامه مربوط مي‌شد و با حضور او همه دشمني‌ها به دوستي و مهرباني تبديل شدند!

ورزش از نگاه دو با به نمايش درآوردن تصاويري از حضور افشين قطبي در كنار مربياني مثل ادووكات و پيم وربيك كوشيد او را يك مربي بزرگ و صاحب سبك معرفي كند و قطبي هم با اطلاع از ماهيت برنامه و قرارهايي كه از قبل گذاشته شده بود رزومه كاري‌اش را به استوديو آورده بود و با زمان قابل توجهي كه در اختيار داشت آن را تمام و كمال براي مخاطبان خواند. افشين قطبي در اين برنامه هرگز نتوانست پاسخ قانع‌كننده‌اي به مربياني كه به برنامه‌ريزي او ايراد مي‌گرفتند بدهد و به استفاده از جملاتي مثل: «بايد به همديگر كمك كنيم، تيم ملي ايران متعلق به همه مردم ايران است» اكتفا كرد.

او در بخشي از اين برنامه اسناد و مدارك حضورش در آفريقاي جنوبي را كه به چهار عدد عكس و تعدادي بليت ورزشگاه‌هاي آفريقاي جنوبي كه نام افشين قطبي روي آنها درج شده بود محدود مي‌شد را ارائه كرد. عكس‌هاي مورد اشاره، قطبي را در ميان تعدادي از تماشاگران نشان مي‌داد و او در تمام عكس‌ها سرش را به سمت دوربين چرخانده بود.

يكي از تصاوير طوري كراپ شده بود كه در پس زمينه آن نشاني از يك استاديوم فوتبال وجود نداشت و قطبي درباره آن اينطور توضيح مي‌داد كه اين فلان بازي جام‌جهاني است و من هم آنجا حضور داشتم.

يكي ديگر از عكس‌ها افرادي را داخل يك اتاق نشان مي‌داد كه چند فرد سيه چرده هم در ميان آنها حضور داشتند و اين لابد يعني افشي قطبي در آفريقا حضور داشته است. كساني كه شائبه‌هايي را در خصوص حضور قطبي در آفريقاي جنوبي مطرح مي‌كنند اكنون با ابهامات بيشتري مواجه هستند و نمي‌توان به‌طور قطع با نظريه عده‌اي كه از عكس‌هاي مونتاژ شده و فتوشاپي صحبت مي‌كنند مخالفت كرد.

يحيي زاده، رئيس كميته ورزش مجلس شوراي اسلامي كه ايرادات زيادي را به اين ماجرا وارد كرده بود فعلا ترجيح مي‌دهد اظهارنظر جديدي نداشته باشد و مي‌گويد مدارك ارائه شده توسط قطبي بايد بيشتر بررسي شود.

جالب اينكه سرمربي تيم ملي پس از ارائه اين تصاوير با چهره‌اي حق به جانب رو به دوربين كرد و گفت:« متاسفم كه سرمربي تيم ملي را مجبور مي‌كنيم براي ادعاهايش مدرك بياورد.» اين در حالي است كه قاعدتا اگر قرار بود مدرك محكمه پسندي ارائه شود و حرف و حديثي باقي نماند بهتر بود قطبي پاسپورتش را مقابل دوربين‌هاي تلويزيوني نشان بدهد و به چند عكس پر از ابهام بسنده نكند.

اكنون نه تنها از تعداد منتقدان سرمربي تيم ملي كم نشده كه استقلال راي او هم مخدوش تر از هميشه به نظر مي‌رسد. قطبي بارها اعلام كرده بود علاقه‌اي به ارائه مدارك حضورش در آفريقاي جنوبي ندارد اما باز هم نفوذ بالادستي‌ها باعث شد از موضعش كوتاه بيايد و با چند عكس و چند ته بليت در يك برنامه تلويزيوني حاضر شود. آيا در تاريخ فوتبال جهان مي‌توان مربي ملي ديگري را يافت كه براي حفظ پستش تن به چنين حركاتي داده باشد؟ كنفرانس مطبوعاتي امروز افشين قطبي بي‌شك آبستن حوادث بسياري خواهد بود.

منبع:عصر ايران
هنوز اولین سطر را نخوانده
تو را به خاطر آوردم و شب هاي مهتاب را...
ولی نه...!! باید ترک کنم
هم تو را....هم شعر را .... و هم‌‌‌٬ همه ی شب هایی را که به ماه نگاه می کردم...

======================================

مسابقه پیش بینی نتایج لیگ برتر ( اگه دوست داشتی یه سر بزن دوست من )
قدیمی 08-08-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

پیش فرض هر کسی علیه تیم ملی مصاحبه کند ،حذف می‌شود

بحث یک ساعته سرمربی تیم ملی با خبرنگاران
هر کسی علیه تیم ملی مصاحبه کند ،حذف می‌شود!

«حتی اگر بهترین بازیکن جهان هم باشد، او را دعوت نمی‌کنم.خبرنگاری پرسید، حتی علی کریمی که قطبی با تکان دادن سر گفت: بله.»

شبکه ایران- خبرنگاران یکی پس از دیگری از لابی هتل آکادمی عبور می‌کنند تا وارد سالن آمفی تئاتر شوند. کادر فنی تیم ملی با لباس‌های آبی پشت میز نشسته‌اند، قطبی در وسط نشسته و همکارانش کنار او جلوس کرده‌اند تا یک ساعت پر استرس را سپری کنند. راس ساعت سه بعدازظهر جلسه شروع می‌شود. با آغاز جلسه، مدیر رسانه‌ای تیم ملی جلسه را شروع می‌کند؛ آقای مدیا آفیسر که دوست ندارد جنجالی در کنفرانس رقم بخورد قبل از آغاز جلسه نکات ایمنی را به همه گوشزد می‌کند. والی‌زاده با تبریک روز خبرنگار به حاضران در کنفرانس مطبوعاتی از آنها می‌خواهد به زمان توجه کنند چرا که قرار است این جلسه فقط یک ساعت طول بکشد. از 60 دقیقه زمان مفید جلسه 10 دقیقه به سرمربی تیم ملی اختصاص پیدا می‌کند؛ او که هنوز جمله مجری یکی از برنامه‌های ورزشی سیما را به یاد داشت؛همانند او می‌گوید: «من قبل از هر چیز هفته خبرنگار را به شما تبریک می‌گویم و امیدوارم در تمام کارهای خود موفق و پیروز باشید. »

افشین قطبی که خود را برای جدالی تمام عیار با خبرنگاران آماده کرده بود ترجیح می‌دهد با سیستم خاصی سخنانش را با خبرنگاران آغاز کند، به همین دلیل می‌گوید:« ما بر اساس برنامه‌ای که از بعد از بازی‌های مقدماتی جام جهانی تدوین کرده بودیم بنا داشتیم در تمام روزهای فیفا از این فرصت بهره لازم را ببریم تا بتوانیم هماهنگی میان بازیکنانمان را به حد ایده‌آلی برسانیم، به همین دلیل بازی‌های تیم ملی را به گونه‌ای برنامه ریزی کردیم تا در این روزها با تیم‌های خوب و سرسخت بازی کنیم. در این برنامه ریزی ما اردوهای بلند مدت و کوتاه مدت را جا دادیم که نخستین حرکت ما در اجرای این برنامه برگزاری اردوی اتریش بود که در طول برگزاری این اردو سه بازی تدارکاتی انجام دادیم که خوشبختانه موفق شدیم به خواسته‌های خود دست پیدا کنیم. »

وی در ادامه توضیحات مقدماتی خود در خصوص برنامه‌های آماده سازی تیم ملی به جلسات تخصصی کمیته فنی فدراسیون فوتبال اشاره می‌کند: «4 ماه پیش برنامه‌ اصلی ما در کمیته فنی بررسی شد و تمامی باشگاه‌ها هم این تقویم را در اختیار گرفتند. 12 روز پیش از شروع رقابت‌های لیگ اردویی را در اتریش برگزار کردیم که در مدت حضورمان در آنجا 14 جلسه تمرین و 3 بازی دوستانه برگزار کردیم. من و کادر فنی تیم ملی تلاش کردیم که از بهترین بازیکن‌ها به غیر از لژیونرها در این اردوی تدارکاتی استفاده کنیم. حالا مرحله دوم این برنامه در آستانه اجرا است که قرار است در این مرحله ما با تیم خوب ارمنستان بازی کنیم. »

سرمربی تیم ملی که دوست داشت از وقت اختصاصی‌اش در این کنفرانس نهایت استفاده را ببرد، به روش جدید نظارت کادر فنی بر عملکرد بازیکنان حاضر در اردوی تیم ملی اشاره می‌کند: «ما از این پس با تکنولوژی روز دنیا تمام بازیکنان تیم ملی را زیر نظر خواهیم داشت،از تمام جلسات تمرینی تیم ملی فیلمبرداری می‌کنیم تا اگر روزی به آنالیز یک بازیکن نیاز بود بتوانیم با دقت آن را کنترل کنیم. »

قطبی که تمامی جملاتش را از قبل از جلسه، روی کاغذ نوشته بود،از دعوت جواد نکونام به اردوی تیم ملی خبر می‌دهد تا خبرنگاران با حساسیت ویژه‌ای اردوی تیم ملی را دنبال کنند: «ما تصمیم گرفتیم جواد نکونام را برای بازی با ارمنستان به اردوی تیم ملی دعوت کنیم تا در غیاب سه بازیکن تیم ملی در این اردو زیاد دچار مشکل نشویم، محمدرضا خلعتبری و میلاد میداودی به دلیل مصدومیت به احتمال بسیار زیاد قادر نخواهند بود ما را در بازی با ارمنستان همراهی کنند، از سویی دیگر ما مهرداد اولادی را نیز در این بازی در اختیار نخواهیم داشت چون این بازیکن هم مشکل خروجی دارد و به دلیل خدمت سربازی نمی‌تواند با تیم ملی همراه باشد. با این تفاسیر تمام تلاش خود را به کار بستیم، با نظم و انضباطی با بازیکنان حاضر در اردوی تیم ملی کار را شروع کنیم تا بتوانیم حداکثر استفاده را از زمان در اختیار خود ببریم.»

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران که نگاهش به عقربه‌های ساعت مچی‌اش دوخته شده بود، زمانی که فرصت را بسیار اندک دید با سرعت بیشتری سخنانش را دنبال کرد: «ما اگر می‌خواهیم موفق باشیم باید تیم منظمی داشته باشیم. بازیکنی که به تیم ملی دعوت می‌شود باید سرباز 70 میلیون ایرانی باشد. ممکن است یک بازیکن از لحاظ فنی خوب باشد اما یک بازیکن دیگر به لحاظ هماهنگی و گروهی بتواند شرایط بهتری داشته باشد. ما تلاش‌مان این است که بهترین بازیکنان را به تیم ملی دعوت کنیم. ایمان دارم هدف همه بازیکنان یکی است و آنها می‌خواهند تیم ملی ایران قهرمان آسیا شود. با کمک رسانه‌ها، باشگاه‌ها، مربیان باشگاهی و حمایت آنها در 5 ماه باقیمانده می‌توانیم به آرزوی 35 ساله مردم ایران جامه‌ عمل بپوشانیم. تردید ندارم هدف همه شما هم یکسان است و می‌خواهید پرچم و کشور ایران موفق باشد. می‌بینیم انگلیس با بهترین امکانات و بیشترین سرمایه‌گذاری نتوانست به آرزوی مردمش جامه‌ عمل بپوشاند. این نشان می‌دهد تیم‌های بی‌حاشیه که می‌توانند بهتر تمرکز کنند موفق‌ترند. باید در عمل نشان دهیم از تیم ملی حمایت می‌کنیم. بازیکنان ایران مانند مردم ایران حساس هستند و مطالب و عکس‌های شما می‌تواند احساسات مثبت آنها را بروز دهد و به این ترتیب آنها کیفیت بهتری را به نمایش بگذارند. احساسم این است که تیم ما با ادغام بازیکنان جوان و باتجربه، تیم بسیار خوبی خواهد بود. امیدوارم همه به این تیم کمک کنیم. »

با بیان این جمله مجری مراسم که چشمانش به روی عقربه‌های ساعت قفل شده بود روی کاغذ یادداشتی کوچک جمله‌ای برای قطبی می‌نویسد که قطع سخنان سرمربی تیم ملی به نشانه این است که وقت قطبی تمام شده و حالا نوبت خبرنگاران است که سوال کنند تا قطبی جواب دهد؛ قسمت سخت این جلسه از اینجا شروع می‌شود.

در تیم ملی همیشه به روی کریمی باز است

چالش با خبرنگاران، برق چشمان قطبی را به سمت نگرانی می‌برد، او که دوست ندارد گرفتار حاشیه شود نفس عمیقی می‌کشد و پشت میکروفن می‌گوید: «حالا نوبت شماست من منتظرم تا سوالات شما را بشنوم و پاسخ بدهم.»

اولین سوال به غیبت علی کریمی مربوط می‌شود،از قطبی می‌پرسند چطور می‌گوید علی کریمی مصدوم است و نمی‌تواند با تیم ملی همراه باشد اما او در دو بازی اخیر استیل آذین به میدان رفته و حتی به قدری آماده بود که سرمربی این تیم پست وی را تغییر داده است؛ افشین قطبی که انگار انتظار شنیدن این سوال را داشت بدون این که عجله کند، تلاش می‌کند این مساله را کاملا عادی و معمولی جلوه دهد به همین علت می‌گوید: «من هیچ وقت نگفته‌ام که علی کریمی مصدوم بوده است و به این خاطر او را به اردوی تیم ملی دعوت نکرده‌ام. علی کریمی اردوی اتریش را به دلیل آسیب دیدگی ترک کرد و به همین دلیل هم بازی اول استیل آذین را در لیگ دهم از دست داد.

ضمن آن که او در بازی دوم استیل آذین از نیمه دوم به زمین آمد. من باید بازیکنی را به تیم ملی دعوت کنم که دارای بهترین شرایط باشد. ما هنوز زمان زیادی داریم و کریمی هم از جمله بازیکنان باتجربه و خوبی است که به فوتبال او همواره علاقه‌مند بوده‌ام. خود من بودم که خواستم او قبل از بازی با تایلند برگردد. باید بگویم که همیشه درهای تیم ملی باز است و بازیکن باید در بهترین شرایط باشد تا به اردوی تیم ملی دعوت شود. اگر احساس کنم علی کریمی می‌تواند به ما کمک کند به تیم ملی فوتبال دعوت خواهد شد؛ کریمی و هر بازیکن دیگری. »

قطبی خوب توجیه شده است!

قطبی کاملا توجیه شده است که وارد دعوا نشود یا اگر این اتفاق نیفتاده انگار دست نوشته‌های والی‌زاده او را مجبور می‌کند در خصوص برخی سوالات تنها از یک کلمه استفاده کند: «سوال بعدی!»؛ اولین سوال چالشی از قطبی پرسیده می‌شود: «آقای قطبی شما رسانه‌ها را متهم می‌کنید که شفاف سازی نمی‌کنند و درباره سفر به جام جهانی شما را به حاشیه بردند؛ فکر می‌کنید شما چقدر به فکر شفاف سازی بودید؟» قطبی که زیاد از شنیدن این سوال خوشحال نشده بود با اخم‌های درهم کشیده می‌گوید: «سوال بعدی!»

باشگاه‌ها بازیکن ندهند به کمیته انضباطی می‌روند

سوال دیگری که از قطبی پرسیده شد، به ماجرای تهدید سه باشگاه لیگ برتری مربوط می‌شد؛ قطبی که با قیافه‌ای کاملا حق به جانب سخن می‌گفت، در این خصوص توضیح می‌دهد: «قوانین فدراسیون جهانی فوتبال به تیم ملی و مربی‌اش این اجازه را می‌دهد تا بازیکنان مورد نظر خود را در اختیار داشته باشند. روزهای فیفا برای ساختن تیم ملی است، یادمان باشد که جام ملت‌ها هر 4 سال یک بار برگزار می‌شود. باشگاه‌ها باید با تیم ملی همکاری کنند تا از روزهای فیفا استفاده کنیم. باز هم می‌گویم قوانین فیفا و فدراسیون فوتبال و همچنین کمیته انضباطی به گونه‌ای است که با باشگاه‌های خاطی در این مورد برخورد خواهد کرد. از سویی دیگر مربیان باشگاه‌ها باید این مساله را درک کنند که تیم ملی موفق می‌تواند لیگ را پویاتر و جذاب تر کند، البته من مربیان باشگاهی را درک می کنم و به آنها حق می‌دهم ولی تیم ملی همیشه ارحج تر از همه جا بوده است. »

نگران نیستم، مردم بزرگترین پشتیبان من هستند

خبرنگاری از افشین قطبی پرسید آیا فکر می‌کنید مسوولان فدراسیون همگی به دنبال حمایت شما هستند: «من باید تمام تمرکزم را تا روز آخر صرف ساخت تیم ملی کنم. فضایی که من در آن تصمیم‌گیری و همه چیز را کنترل می‌کنم. در فدراسیون فوتبال هر کس نظر خودش را دارد که بسیار هم محترم است اما تا زمانی که مردم از من حمایت می‌کنند سرباز کشور و در خدمت تیم ملی هستم. باید کاری بکنم تا مردم با بازی‌های تیم ملی شاد شوند. این کار با تلاش تمامی اعضای تیم ملی خواهد بود تا پس از 35 سال قهرمانی را به ایران برگردانیم. من هم‌اکنون کاملا احساس آرامش می‌کنم و تمرکز کامل دارم.

دوست دارم با اسپانیا بازی کنیم اما نمی‌توانیم!

اما یک سوال چالشی دیگر از قطبی پرسیده شد که وی بار دیگر با ابزار توجیه تلاش کرد خیلی ساده و بدون دردسر از کنار این سوال عبور کند: «آقای قطبی چه وجه تشابهی بین حریفان تدارکاتی تیم ملی وجود دارد، شما ابتدا با پاراگوئه، بعد با اوکراین وارد مذاکره شدید حالا به دنبال بازی با ارمنستان هستید: «من دوست دارم در نوکمپ با تیم ملی اسپانیا، در ویمبلی با انگلیس و در سائوپائولو با برزیل بازی کنم. آرزوی هر مربی بازی با بهترین تیم‌های جهان است. من هم دوست دارم در ورزشگاه آزادی با تیم ملی ایتالیا بازی داشته باشم. ما این آرزو را داریم اما واقعیت این است که نمی‌توانیم. فدراسیون فوتبال اوکراین با وجود توافق‌ها در آخرین لحظه از بازی برابر ایران کناره‌گیری کرد و ما با توجه به زمانی که در اختیار داشتیم ارمنستان را بهترین گزینه دیدیم. این را باید بگویم که در بسیاری موارد نام تیم‌ها کمرنگ‌تر از کیفیتی است که دارند. به عنوان نمونه ارمنستان در بازی اخیرش برابر اسپانیا، تا دقایق پایانی با این تیم مساوی بود. بلژیک را برد و برابر ترکیه با نتیجه 2- صفر بازنده شد. ارمنستان می‌تواند تست خوبی باشد. نباید روزهای فیفا را از دست بدهیم و باید از آنها برای ساخت تیم ملی استفاده کنیم. به محض اینکه نام تیم ملی ارمنستان مطرح شد از آن استقبال کردم. دوست داشتم در تهران با این تیم بازی کنیم اما این اتفاق ممکن نشد. با این حال پروازمان به ارمنستان هم کوتاه است. »

کینه‌ای نیستم اما مصاحبه جنجالی محرومیت دارد!

خبرنگاری از او سوال کرد؛ آیا دعوت نشدن شجاعی به تیم ملی به انتقاد وی از شما ارتباط دارد: «مسعود شجاعی در اوساسونا مشکلات مختلفی دارد و در عین حال دقایق اندکی بازی می‌کند. برای نگه داشتن جایگاه ثابت آنها در باشگاه‌هایشان این تصمیم را گرفته‌ام. این را هم باید بگویم که ما در پست‌های مختلف بازیکنان مختلفی داریم. تصمیم‌گیری در تیم ملی به عهده اعضای کادر فنی است که با هم تصمیم‌گیری می‌کنند. با این حال خوب است بدانید من آنقدرها که شما تصور می‌کنید مربی کینه‌ای نیستم که به خاطر یک انتقاد کسی را خط بزنم اما هر بازیکنی که علیه کادر فنی یا افراد در فدراسیون فوتبال مصاحبه منفی داشته باشد، وظیفه خود می‌دانم با او برخورد کنم. »

واکنش به حاج رضایی: او نظرش را گفته است

خبرنگار دیگری سوال خود را از قطبی با یک سوال آغاز کرد: «آقای قطبی آیا امیر حاج رضایی را قبول دارید؟» سرمربی تیم ملی که نمی‌دانست قرار است چه مطلبی مطرح شود گفت :«بله ایشان را قبول دارم و برای من قابل احترام هستند؟» خبرنگار خطاب به قطبی گفت: «آقای حاج رضایی شب گذشته ( یکشنبه شب) در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردشما – افشین قطبی - صداقت ندارید و بهتر است به خاطر 80 میلیون ایرانی از سرمربیگری تیم ملی کنار بروید؛ همانطور که مارادونا حرفی برای گفتن نداشت شما هم در جام ملت‌های آسیا حرفی برای گفتن نخواهید داشت؟» افشین قطبی که حسابی از شنیدن این جملات عصبانی شده بود با لحنی متفاوت نسبت به دقایقی قبل می‌گوید: «من به نظر همه احترام می‌گذارم اما او یک نفر از 70 میلیون ایرانی است. ضمن اینکه مسوولان فدراسیون فوتبال هستند که سرمربی تیم ملی را انتخاب می‌کنند. همچنین بیشتر مردم ایران دوست دارند افشین قطبی سرمربی تیم ملی ایران بماند و به همین خاطر من اینجا هستم. »

ایران مهم‌تر از پرسپولیس است

سرمربی تیم ملی در سوال بعدی یک بار دیگر در طول مدت فعالیتش در جایگاه سرمربی تیم ملی به حمایت از یک باشگاه خاص متهم شد، قطبی که دوست نداشت کسی او را پرسپولیسی بداند در دفاع از خود می‌گوید:« من ایران را بیشتر از پرسپولیس دوست دارم. آرزوی همه این است که تیم ملی ایران قهرمان شود و این آرزو در من بیشتر از همه است. من با کسی تعارف ندارم و بهترین بازیکنان را بدون در نظر گرفتن تیم باشگاهی‌شان انتخاب می‌کنم. اگر بازیکنی باشد که در یک تیم کوچک بازی می‌کند اما شرایط حضور در تیم ملی را داشته باشد او را دعوت می‌کنم. پرسپولیس را هم دوست دارم چرا که در این تیم زندگی کردم و هواداران هم رفتار خوبی با من داشتند. همان سالی که با پرسپولیس پس از هفت سال قهرمان شدیم خیلی‌ها می‌گفتند تمرینات و بازی پرسپولیس برای 30 سال پیش است اما دیدید که با کمک بازیکنان، کادر فنی و مدیران، قهرمان ایران شدیم. معتقدم باید نگاه‌مان کلی و ملی باشد. اگر همه را رودروی هم بگذاریم به هدفی که داریم نمی‌رسیم. اگر تیم ایران قهرمان آسیا شود این به نفع همه است. ما باید نگاه‌مان ملی باشد و به قلب‌مان رجوع کنیم و می‌دانم که قلب همه ما در گرو موفقیت تیم ملی است. وقتی پرسپولیس قهرمان ایران شد استقلالی‌ها هم به خاطر شخصیت و وضعیتی که پرسپولیس داشته خوشحال شدند.»

گردان آماتور رفتار کرد!

خبرنگاری از منصور رشیدی در خصوص ماجرای شهاب گردان سوالی پرسید که توضیحات مربی دروازه‌بان‌های تیم ملی به زعم قطبی زیاد ایده‌آل نبود، به همین علت افشین قطبی به سفارش والی‌زاده که بازهم روی کاغذ یادداشت نوشته شد در مقام پاسخگویی برآمد:« در اردوی اتریش به دلیل اینکه اردو طولانی مدت بود 4 دروازه‌بان را به تیم ملی دعوت کردیم که این 4 دروازه‌بان شامل دو بازیکن جوان و دو دروازه‌بان باتجربه بودند. می‌خواستیم دو دروازه‌بان باتجربه‌مان بازی کنند و دو دروازه‌بان جوانمان تمرین کنند. پیش از بازی با لاتزیو به دلیل اینکه باید بازیکنان را آماده به تیم‌های باشگاهی‌شان می‌دادیم از همه خواستیم که با تیم تمرین کنند. منصور رشیدی از گردان خواست تمرین کند اما نظر او چیز دیگری بود. فکر می‌کنم دروازه‌بان جوانی که حتی یک بازی ملی هم ندارد باید تفکر دیگری داشته باشد. او با مصاحبه‌اش نشان داد که آماتور است. اگر بازیکنی علیه تیم ملی مصاحبه‌ای انجام دهد خیلی ساده است که با او برخورد کنیم. گردان دروازه‌بان خوب و توانمندی است و باید با او صحبت کنیم و ببینیم که آیا او می‌تواند به روند خوب گذشته‌اش ادامه دهد. ضمن اینکه به دلیل کوتاه بودن اردوی ارمنستان تنها سه دروازه‌بان را به تیم ملی دعوت کردیم و به خاطر شرایط جسمانی که گردان داشت احساس کردیم او نمی‌تواند جزو سه دروازه‌بان اول ما باشد.»

برای مردم فقط موفقیت تیم ملی مهم است

خبرنگاری از افشین قطبی سوال کرد آقای قطبی عزیز! آیا می‌دانید اگر در جام ملت‌های آسیا شما قهرمان نشوید و با ناکامی روبرو شوید کسی دیگر به حرف‌های شما اهمیت نمی‌دهد و تمام سخنان شما توجیه ناکامی به حساب می‌آید، که سرمربی تیم ملی با لبخند جواب داد: «من باید به امروز فکر کنم نه فردا! هیچ کس در روز آخر به حرف‌ها و بهانه‌هایی که برای شکست مطرح می‌شود گوش نمی‌کند و همه تنها به فکر نتیجه هستند. تیم ملی فوتبال انگلیس در جام جهانی با حضور کاپلو هم شکست خورد و با آنکه آن گل درستش هم گرفته نشد ولی در نهایت با شکست برابر آلمان مجبور شد به خانه بازگردد. تنها چیزی که مردم از تیم ملی می‌خواهند نتیجه است. برای مردم مهم نیست که تیم ملی فوتبال با هواپیمای درجه چندم سفر می‌کند و یا آنکه کادر فنی چه شرایطی دارند. آنها تنها نتیجه می‌خواهند و به نتیجه فکر می‌کنند. شما به عنوان خبرنگار دوست دارید بهترین ابزارها را داشته باشید ولی گاهی اینطور نیست اما با قلم خود بهترین‌ها را می‌نویسید. تلاش من هم در تیم ملی همین است. وظیفه من حمایت از تیم ملی است و مسوولیت بزرگی روی شانه من است. من در ایران کار و زندگی کرده‌ام. از امکانات و ابزارمان آگاهی داشتم و با توجه به این مساله این مسوولیت را قبول کردم. به عشق بازیکنان و استعدادشان باور دارم و با آنکه می‌دانیم ممکن است بهترین‌ امکانات را نداشته باشیم اما با این حال کارمان را انجام می‌دهیم. عراق در جام ملت‌های 2007 کمترین امکانات را داشت ولی با همدلی قهرمان شد. مسوولیت من این نیست که کمبودها را بلافاصله در رسانه‌ها مطرح کنم و گله داشته باشم. کار من گفت‌وگو با فدراسیون فوتبال و اعضای کمیته فنی است.

هر وقت کار نداشته باشم به سفر می‌روم

افشین قطبی که ماموریتش را به خوبی انجام داده بود و جلسه آرامی را پشت سر گذاشته بود وقتی با این سوال روبرو شد که شما حق دارید چند روز در سال به مرخصی بروید و برنامه سفرهای برون مرزی شما به چه شکلی است، می‌گوید: «شنیدم که شما به دلیل غیبت من در هفته نخست لیگ برتر حسابی برای من مطلب نوشته‌اید اما این سفر به خاطر جراحی دخترم بود و مطمئن باشید اگر هر پدر ایرانی در این موقعیت قرار می‌گرفت همین تصمیم را می‌گرفت. من هیچ وقت از وظیفه‌ام کوتاه نیامده‌ام و روزی 20 ساعت کار می‌کنم و در بازی‌هایی هم که حضور نداشته باشم، با استفاده از کامپیوتر و دی وی دی بازی‌ها را از نزدیک تماشا می‌کنم. ضمن آنکه بقیه اعضای کادر فنی هم به ورزشگاه‌ها می‌روند و از نزدیک بازی‌ها را می‌بینند. از روز اول در چارچوب شرایط قراردادم کار کردم و سفرهایم یا ماموریت کاری بوده است یا در روزهای آزاد که هیچ کاری نداشتم به دیدن خانواده‌ام رفتم.»

هر کسی بی نظمی کند او را خط می زنم

قطبی در پاسخ به این سوال که برخی بازیکنان از جمله علی کریمی، مصاحبه‌هایی را علیه تیم ملی انجام داده‌اند، گفت: هر بازیکنی که نظم و انضباط را رعایت نکند، حتی اگر بهترین بازیکن جهان هم باشد، او را دعوت نمی‌کنم.خبرنگاری پرسید، حتی علی کریمی که قطبی با تکان دادن سر گفت: بله. قطبی همچنین درباره‌ انتقاد مربیان از او گفت: نباید افراد را رودرروی هم قرار دهیم. خبرنگار در این حین پاسخ داد، وقتی فلان مربی می‌گوید شما تنها یک آنالیزور بوده‌اید، آیا نمی‌خواهید پاسخ این افراد را بدهید و قطبی گفت: «این نظر آن فرد است. من با کسی مشکلی ندارم. چیزی که یاد گرفته‌ام، دل‌های پاک است. وقتی می‌بینم جدالی بین صداقت و دروغ وجود دارد سعی می‌کنم در آن وارد شوم. هم‌اکنون فکر می‌کنم اطراف تیم ملی چنین جنگی در گرفته و این جنگ برای من جذاب است و تا آخر در این جنگ می‌مانم.»

منبع:شبكه ايران
ولی نه...!! باید ترک کنم

قدیمی 08-08-2010
مهدی آواتار ها
مهدی مهدی آنلاین نیست.
مسئول و ناظر ارشد - مدیر تالار موبایل و دوربین دیجیتال

سپاسها: : 4,552

4,939 سپاس در 1,683 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض دو بازیکن خط خوردند / مدرسه فوتبالی‌ها سکوت تیم ملی را شکستند

نخستین تمرین تیم ملی فوتبال کشورمان برای برگزاری دیدار تدارکاتی برابر ارمنستان با کنار گذاشتن دو بازیکن برگزار شد.به گزارش خبرنگار مهر، نخستین تمرین تیم ملی فوتبال ایران برای دیدار با ارمنستان عصر امروز یکشنبه با حضور 22 بازیکن در زمین شماره یک کمپ تیم های ملی برگزار شد.

مهرداد اولادی و محمدرضا خلعتبری که در فهرست 24 نفره ابتدایی افشین قطبی برای این بازی تدارکاتی حضور داشتند، به دلیل مشکل خروج از کشور و مصدومیت دیدار با ارمنستان را از دست دادند و از فهرست تیم ملی به طور موقت خط خوردند.

تمرین تیم ملی در سکوت محض تیم ملی در زمین شماره یک آغاز شد اما با گذشته 40 دقیقه از آغاز تمرین دانش آموزان یکی از مدارس فوتبال شهریار در کمپ تیم های ملی حاضر شدند و با تشویق های خود سکوت آزار دهنده را شکستند.
بازیکنان تیم ملی تمرین امروز را با تشکیل حلقه اتحاد در مرکز زمین آغاز کردند و سپس افشین قطبی 5 دقیقه برای آنها صحبت کرد. ملی پوشان ابتدا 5 دقیقه زیر نظر علیرضا منصوریان دویدند و با هدایت قطبی به مدت 10 دقیقه بدنهای خود را گرم کردند. سپس کار با توپ انجام دادند و در ادامه در قالب دو گروه به مرور کارهای تاکتیکی در فضای محدود پرداختند. این بخش تمرین زیر نظر مستقیم افشین قطبی و با هدایت پیت بیوتر و علیرضا منصوریان انجام شد.

میلاد میداودی بازیکن ملی پوش تیم فوتبال استقلال که از ناحیه دست راست دچار مصدومیت شده است امروز به صورت اختصاصی تنها به دویدن دور زمین اکتفا کرد. دروازه بانان حاضر در اردوی تیم ملی نیز زیر نظر منصور رشیدی تمرینات سخت و فشرده ای را پشت سرگذاشتند.
بخش عمده تمرین امروز تیم ملی به سانتراز جناحین و کارهای تاکتیکی اختصاص داشت که 20 دقیقه از وقت ملی پوشان را گرفت. پس از آن قطبی تیم ملی را به دو گروه تقسیم کرد و بازیکنان به فوتبال در فضای محدود پرداختند.

تیم ملی فوتبال کشورمان روز دوشنبه نیز دو جلسه تمرین را در کمپ تیم های ملی برگزار خواهد کرد تا خود را برای دیدار روز 20 مرداد برابر ارمنستان در ایروان آماده کند.

" خبرگزاري مهر "

دل به زخمی شعله ور شد، جان به عشقی مبتلا
بر نتابد سینه ما داغ چندین ماجرا
تازه شد به هوای تو دل تنگ ما ای وای !

قدیمی 08-09-2010
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

کریمی قربانی حیله گری قطبی!

به احتمال زیاد قطبی در جام ملت های آسیا نتیجه مطلوبی به دست نمی آورد و آن زمان است که بغض مخالفانش در داخل و خارج فدراسیون خواهد شکست.شاید آن زمان شاهد برکناری افشین قطبی باشیم.

عصر ایران ورزشی- پس از آنکه علی کریمی پس از دعوت نشدن به تیم ملی مصاحبه ای انجام داد و گفت:« اگر شهامتش را دارد، بگوید چرا از مرا به تیم ملی دعوت نکرده است.»

دیری نپایید که در پاسخ به این گفته علی کریمی، افشین قطبی در نشست مطبوعاتی خود با کمی مکث و البته خیلی زیرکانه پاسخ داد: «علی کریمی نابغه فوتبال ماست. من احساس کردم او آماده نیست و برای همین دعوت نشد. حالا وقت برای دعوت از او زیاد است.» و البته لحظه‌ای بعد می‌گوید: «هر بازیکنی حتی علی کریمی اگر بی‌نظمی کند، به راحتی او را برای همیشه از تیم ملی کنار می‌گذارم.»

این ها همه نشانه آن است که عمر بازی علی کریمی در تیم ملی حداقل در دوران مربیگری افشین قطبی به سر آمده است و مردم باید آن لحظه که قطبی و کریمی اسفند ماه گذشته دست در دست همدیگر رودرروی دوربین‌های تلویزیونی خبر مسرت بخش بازگشت علی کریمی به تیم ملی را به مردم نوید دادند از یاد ببرند.

کاپیتان یاغی تیم ملی که پس از بازی جنجالی ایران و کره جنوبی در سئول و انفاقات نیمه اول آن، با نگارش نامه‌ای شدید اللحن به شدت به فدراسیون فوتبال و ساختار فوتبال کشور تاخت و از کسانی که او را متهم به مسائل غیر فوتبالی می‌کردند پاسخ داد و پس از آن با خاطری آسوده اعلام کرد دیگر نمی‌خواهد جایی در تیم ملی داشته باشد.

آن زمان جادوگر پایانی افتخار آمیز و در اوجی را برای خود رقم می زد و حداقل همیشه علاقه مندان به فوتبال به این نکته اشاره می کردند که اگر علی دایی دست از لجبازی بر می داشت و کریمی را به تیم ملی دعوت می کرد، تیم ملی به جام جهانی می رفت.

ولی کریمی با بازگشت دوباره خود به تیم ملی نه تنها آن پایان زیبا را خدشه دار کرد، بلکه باعث شد که اکنون شخصی مثل افشین قطبی درباره توانایی و یا عدم توانایی و کارایی او صحبت کند.

کریمی بازیچه حیله گری افشین قطبی شد، بدون آنکه خودش متوجه شود که چگونه آلت دست مرد هزار چهره فوتبال ایران شده است.

قطبی که در زمان دعوت از علی کریمی پیش از بازی با تیم ملی تایلند در اسفند ماه 1388 در بدترین شرایط قرار داشت و می‌دانست موعد قراردادش با فدراسیون به پایان رسیده و مهدی تاج و دیگر اعضای هیأت رئیسه فوتبال در سراسر دنیا از پی جانشین مطرحی برای او می‌گردند تا بتواند سامانی به تیم ملی ببخشند.

او اما با مطرح کردن نام کریمی، توانست تیم ملی را دوباره هویت بخشد و سبب شود برای تیمی که در ماه‌های قبل از آن با افشین قطبی کمتر از 1000 نفر را به ورزشگاه می‌کشاند، بیش از 10 هزار نفری را به استادیوم بیاورد و قراردادش را وارد مرحله فینال خود کند و اطمینان یابد ترس از پولی که فدراسیون باید به او غرامت بدهد سبب می‌شود تا قید اخراجش قبل از جام ملتها را بزنند. او بازی را با دعوت از کریمی برد و توانست مهدی تاج را حتی ناچار به استعفا از کمیته تیم‌های ملی کند.

کاری که قبل از او دایی و محمد مایلی‌کهن به رغم همه مصاحبه‌های تندشان علیه نایب رئیس فدراسیون از برداشتن گامی علیه او ناکام مانده بودند اما قطبی بی‌آنکه وارد جنگ لفظی با مقام مافوق خود شود، خود را برای بازگرداندن علی کریمی که قهر و وداعش از تیم ملی پس از بازی با کره باری سیاسی را برای سازمان ورزش ایجاد کرده بود، برای سازمان ورزش هم محبوب کند.

به هرحال در وضعیت بحرانی فوتبال ایران بی شک کسی مثل علی کریمی، بسیار می توانست به تیم بی برنامه قطبی کمک کند.

افشین قطبی که اکنون خرش از پل گذشته است و برای ماندن در تیم ملی دیگر نیازی به بازی دادن علی کریمی و امثال وی ندارد،ولی شاید در ماه های آینده برای اینکه بتواند پست و مقامش را حفظ کند به بازیچه ای مانند کریمی نیاز داشته باشد.

به احتمال زیاد قطبی با تیم ملی در جام ملت های آسیا نتیجه مطلوبی به دست نمی آورد و آن زمان است که بغض خیلی از مخالفان وی در داخل و خارج فدراسیون خواهد شکست.

شاید آن زمان شاهد برکناری افشین قطبی باشیم.

منبع:عصر ایران ورزشی
ولی نه...!! باید ترک کنم

پاسخ

برچسب ها
تيم ملي

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)