بازگشت   پی سی سیتی > هنر > موسيقی Music > موسیقی جهان

موسیقی جهان در این بخش به شناساندن بزرگان موسیقی جهان میپردازیم بیوگرافی ها عکس ها خاطرات و خدمات ... همچنین سایر مسائل مربوط به موسیقی جهانی اخبار و ....

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 03-31-2010
SHeRvin آواتار ها
SHeRvin SHeRvin آنلاین نیست.
ناظر و مدیر بخش موسیقی و سینما

سپاسها: : 1,717

2,520 سپاس در 663 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض بيوگرافي گروه پنترا - pantera

بيوگرافي گروه پنترا - pantera

سال ۱۹۸۳ پنترا (PanterA) به وسيله‌ دارل لنس ابت(Darrell Lance Abbott) مشهور به دايموند دارل (Diamond Darrell) به عنوان گيتاريست ٬ برادرش وينسنت پال ابت (Vincent Paul Abbott) معروف به وينیپال (Vinnie Paul) به عنوان درامر ٬ رکس رابرت براون (Rex Robert Brown) به عنوان بيسيست وتری گليز (Terry Glaze) به عنوان وکاليست تشکيل شد و اولين آلبومشو به نام Metal Magic بيرونداد که فروش چندانی نکرد ...
سال ۱۹۸۴ پنترا دومين آلبومشو به نام Project In The Jungle بيرون داد که اونم زيادفروش نکرد ... و به همين صورت آلبوم I Am The Night که در سال ۱۹۸۵ بيرون داده شد...
سال ۱۹۸۶ تری گليز جای خودشو ميده به جناب فيليپ هانسن انسلمو (Philip Hansen Anselmo) که من شخصا" به عنوان يکی از بهترين وکاليستای سبک متال قبولش دارم... خلاصه ۲ سال بعدش يعنی سال ۱۹۸۸ گروه به همراه فيلیپ آلبوم چارمشو با نام Power Metal ارائه داد که با فروش بيش از ۳۰۰۰۰ کپی پر فروشترين آلبومش تا اون زمان شد!

سال ۱۹۹۰ پنترا آلبوم

Cowboys From Hell (که به نظر من و خيلیديگه از طرفداراش بهترين آلبومشونه) رو بيرون داد... سال ۱۹۹۱ هم کلیپ های اين آلبوم ساختهشد ... آلبومCFH هم فروش خيلی خوبی کرد ولی متأسفانه تو جدول رطبه ی خاصیبهش ندادن!!!‌ (نفهميشونو ميرسونه)
سال ۱۹۹۲ يکی از خداترين آلبومای پنترا به نام Vulgar Display Of Power بيرون امد و آهنگMouth For War رطبه ی اول رو تو جدول به خودش اختصاص داد (تازه با شعور شدن) همون سال هم گروه به فستيوالMonsters Of Rock در مسکو دعوت شد ٬ که گروهای مشهوریاز قبيل Metallica و AC/DC هم همزمان اونجا اجرا داشتن!!! همين باعث شد که پنتراطرفدارای زيادی پيدا کنه!!! سال ۱۹۹۳ هم ويدئو های آلبوم Vulgar ساخته شدن!

سال ۱۹۹۴ پرفروشترين آلبوم پنترا به نام Far Beyond Driven بيرون مياد و رطبه اول رودر آمريکا و استراليا کسب ميکنه ( بابا ايول )!!! همون سال دايموند دارل اسم خودشو به دايمبگ دارل (Dimebag Darrell) تغيير ميده!!!
سال ۱۹۹۶ هشتمين آلبوم پنترا با نام The Great Southern Trend Kill بيرون مياد و سال ۱۹۹۷ آهنگ Suicide Note Part 1 به عنوان بهترين کار هوی متال ٬ نامزد دريافت جايزه‌ ی گرمی (Grammy) ميشه!!!همون سال آلبوم Official Live :101 Proof بيرون مياد که شامل ۱۴ آهنگ Live و ۲ تا آهنگ جديده!!! و آهنگ Cemetery Gates در اين آلبوم به عنوان بهترين اجرای هوی متال نامزد دريافت گرمی ميشه!!! (اصل آهنگ Cemetery Gates توآلبوم Cowboys بود) خلاصه بعده اين ماجرا يه ۳ سالی از پنترا خبری نميشه تا اينکه...
سال ۲۰۰۰ گروه ٬ آلبوم Reinventing The Steel رو بيرون ميده وبه فستيوال OzzFest 2000 دعوت ميشه...
بعد از اون هم جناب فيلیپ ميفرمايند که : آقا جون پنترامنترا ديگه خبرینيست ... برين اون ور حال و حوصله نداريم بابا !!! خلاصه اينجوریميشه که اين گروهخدا از هم میپاشه و ديگه به کارش ادامه نميده ... ولی خب تو همين چند سال ٬ کارايی ارائه دادکه همه تو کفش موندن و هيچ بند ديگه ای هم رو دستش بلند نشد!!!

گروهPANTERA دوباره داشت جمع و جور می شد اما...
Pantera اینگونه به کار خود پایان داد...

تماشاگران مشتاق نمی توانستند آنچه را میبینند باور کنند! شب چهارشنبه (8 دسابر 2004) در یک کنسرت گروه Damageplan دراوهایو مردی بر روی صحنه پریدو در اقدامیکه به نظر تماشاگران بخشی از برنامه بود گلوله ای به سر دایمبگ دارل (Dimebag Darrell Abbott) شلیک کرد. دایم بگ 38 ساله، گیتاریست گروه Damageplan وPantera ، یکی از پنج کشته این شب بود. قاتل او،ناتان گیل(Nathan Gale) بیستو پنج ساله نیز در این شب توسط نیروهای پلیس بهقتل رسید.

گروه Damageplan در حال اجرای اولین ترانه خود در مقابل حدود 250 تماشاگر بود که مرد مسلح بر روی صحنه پرید و در باره گروه Pantera چیزی گفت و از فاصله نزدیک به دارل شلیککرد و سپس اسلحه را به سمت تماشاگران گرفت. دراین فاصله باوجود اینکه قاتل اسلحه را بر سر گروگان خود هدف گرفته بود،یک پلیستوانست او را با شادگان هدف قرار دهد.

همکاران گروهدر کمپانی آتلانتیک رکوردز AtlanticRecords درباره او گفته اند " ما کاملا شوکهو بسیار غمگین شده ایم، دایم بگ دارل یک موسیقی دانبرجسته و یکانسان فوق العاده بود. او در 14 سال گذشته به اتفاق برادر وهم گروهشوینی پاول (Vinnie Paul) از اعضای کمپانی ما بودهاند و جای دارل در اینجا بسیار خالی است."

خواننده گروهمتال Chimaira گفته است " من حتا یک نفر رانمیشناسم که عاشق موسیقی دایم بگ نباشد، مناز او به خاطر موسیقی که به ما هدیه داد ممنونمو از آنچهاتفاق افتاده بسیار غمگین هستم. هنگامی که جوانتر بودم موسیقی دایم به من دلیلی برای زندگی داد و او کسی بود که موسیقی متالرا با شیوه بی نظیر نوازندگی خود متحولکرد. من هیچ گروه متالی را نمیشناسم که چند فناز او را بهوام نگرفته باشد. من با تمام اعضای خانواده او و دوستانش وتمام کسانیکه شاهد این اتفاق غم انگیز بوده اند احساس هم دردی میکنم."

مت هیفی Matt Heafy گیتاریست و خواننده گروهTrivium درباره دایم بگ گفته است " او یکی ازتاثیر گذارترین موسیقی دانهای دوران ما بود. این احساس کهحالا درکنسرتها ، جایی که ما به دنبال راهی برای دور شدن از مشکلاتروزمره زندگیهستیم، قهرمانان ما کشته میشوند، احساسی بسیار ترسناک و هولانگیز است."

and the roads becomes my bride

جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید

پاسخ

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)