نمایش پست تنها
قدیمی 06-02-2008
دانه کولانه آواتار ها
دانه کولانه دانه کولانه آنلاین نیست.
    مدیر کل سایت

کوروش نعلینی

سپاسها: : 1,382

7,486 سپاس در 1,899 نوشته ایشان در یکماه اخیر
دانه کولانه به Yahoo ارسال پیام
پیش فرض حاج قربان سلیمانی haj ghurban soleymani

حاج قربان سلیمانی haj ghurban soleymani

در مورد حاج قربان سلیمانی که بعضی جاها به اشتباه حاج سلیمان قربانی نوشته شده اشتباه دیگه ای هم رایج هست و اون هم نوازندگی ایشون در آلبوم شب سکوت کویر استاد شجریان هست که بنده هم اطلاع نداشتم که اینچنین نیست چون حتی پشت آلبوم هم نام ایشون ظاهرا ذکر شده اما حاج قربان در مصاحبه ای که در پیشتر اونرو خواهم آورد این موضوع رو تکذیب میکنه :

نقل قول:
ما آمديم ديديم شجريان با عليرضا برادرش و دخترش مژگان و پسرش و چند نفر ديگه آمدند و «ياد ايام» رو از من ضبط كردند.
بعد شجريان كاست «ياد ايام» را داد و وقتي با او مصاحبه كردند، تنها گفت كه اين آهنگ از آن شمال خراسان است و نامي از قوچان و اينكه چه كسي آهنگ را به او داده، نبرد. بعد از يك سال عليرضا برادرش آمد خانه ما، صحبت از همين نوار «ياد ايام» شد. من گلايه كردم كه چرا شجريان در مصاحبه اشاره اي نكرده است كه آهنگ را از چه كسي گرفته است. بعد عليرضا رفته بود و به شجريان گفته بود. شجريان هم نام ما را در «شب، سكوت، كوير» آورد در حالي كه در آنجا من يك پنجه هم نزدم، پسرم زد. من و استاد حاج علي، فقط نشستيم و نگاه كرديم

در این مورد بد نیست اشاره ای کنم به یکی از کارهای اخیر استاد شجریان در تالار وزارت کشور (اسم کار رو نمیدونم) که تصنیف "رو سر بنه به بالین" رو بر اساس یک ملودی قدیمی کردی که سابقا استاد سید علی اصغر کردستانی اونرو در تصنیفی به نام "غمگین و دل پشیوم" خونده بودند که در این کار هم ذکر شد بر اساس ملودی کردی هست تا اونجا که یادمه حتی نام استاد کردستانی هم ذکر شد اما به هر حال پوشش خبری این قضیه اینقدر زیاد بود که حتی اگه نامی هم برده نمیشد باز این قضیه معلوم بود همون روز اول در تحلیلی که وبسایت بی بی سی از این کنسرت کرده بود به صورت دقیق اشاره شده بود که این ملودی رو پیشتر اقای کردستانی اجرا کرده اند (به زودی هر دو تصنیف رو در سایت قرار خواهم داد)

ویرایش توسط دانه کولانه : 06-02-2008 در ساعت 05:08 PM
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید