نمایش پست تنها
قدیمی 08-18-2010
مهدی آواتار ها
مهدی مهدی آنلاین نیست.
مسئول و ناظر ارشد - مدیر تالار موبایل و دوربین دیجیتال

سپاسها: : 4,552

4,939 سپاس در 1,683 نوشته ایشان در یکماه اخیر
Exclamation آجورلو: علی دایی از بازیکنی که فحاشی کرده، دفاع نمی‌کند

همشهری آنلاین:مدیرعامل استیل‌آذین: برخود دایی با کسی که چنین رفتاری را انجام می‌دهد، غیر از این نیست و از فحاشی و رفتار گستاخانه دفاع نمی‌کند.

به گزارش فارس، مصطفی آجورلو اظهار داشت: در روزهای گذشته برخی سعی داشته‌اند با شیطنت‌های خود، بازیکنان و برخی چهره‌های فوتبال را مقابل این جریان قرار دهند. یقینا اگر آقای دایی از من موضوع را سوال می‌کرد، موضع او متفاوت می‌شد. طبیعتا برخود آقای دایی هم با کسی که در انظار عمومی چنین رفتاری را انجام می‌دهد، نمی‌توانست غیر از این باشد. مطمئنا کسانی که به این شکل موضع گیری داشته‌اند، از مسئله آگاهی کامل ندارند و از فحاشی و رفتار گستاخانه یک بازیکن دفاع نمی‌کنند.

وی افزود: برخی افراد هم که سابقه توهین به جامعه خبرنگاران ورزشی را داشته‌اند و اهالی رسانه‌ را متهم به دریافت پول و باج‌خواهی می‌کردند، حالا وارد میدان شده‌اند و می‌خواهند مسائل شخصی خود را مطرح کنند. سوالم از این آقایان این است، زمانی که جامعه رسانه‌ای را به باج‌خواهی متهم می‌کردید، اعتقادی به لزوم پوشاندن معایب دیگران و خودداری از تهمت زدن نداشتید؟ ترجیح می‌دهم در مورد این افراد سکوت کنم؛

اما کسانی که می‌خواهند از این شرایط استفاده کنند و بازیکنان و جامعه فوتبال را علیه این حکم تحریک کنند، باید از اصل موضوع آگاه شوند و به جای این که مواضع شتاب‌زده بگیرند، شخص متخلف را محکوم کنند.

آجورلو عنوان کرد: متاسفانه برداشت‌های نادرستی از موضوع اخراج آقای کریمی مطرح شده است. مسائل غیر واقعی به عنوان دلیل اخراج ایشان عنوان می‌شود؛ اما با صداقت و شجاعت می‌گویم که دلیل اخراج علی کریمی انتقادات مطرح شده درباره مدیرعامل و هیچ موضوع دیگری نبوده است. علی کریمی به دلیل تظاهر و پافشاری بر روزه‌خواری علنی و اعتراض شدید همراه با توهین و فحاشی به مسئولین فدراسیون از این باشگاه اخراج شده است. آقای کریمی در 8 ماه گذشته بارها در مجالس عمومی، خصوصی و در رسانه‌ها علیه مدیریت باشگاه موضع‌گیری کردند. اگر می‌خواستم واکنشی به این موضوع نشان بدهم، در همان مقطع ایشان را اخراج می‌کردم؛ اما این مسئله کاملا متفاوت بود.

مدیرعامل استیل آذین درباره انتقادات مطرح شده و لزوم پنهان کردن اشتباهات اشخاص گفت: سال‌ها در فوتبال مدیریت کرده‌ام و بازیکنان بزرگی در کنار من فعالیت داشته‌اند. می‌توانید بروید و از بازیکنان بزرگی که در پاس با من همکاری داشتند، بپرسید. فکر می‌کنید همه بازیکنان در آن سال‌ها، یا همه بازیکنان استیل آذین روزه می‌گیرند؟ باید بگویم بیشتر بازیکنان ما و بسیاری از ورزشکاران ما روزه نمی‌گیرند؛ اما موضوع ما تظاهر به روزه‌خواری و پس از آن اعتراض و فحاشی به مسئولین محترم فدراسیون بوده است.

وی ادامه داد: اگر این اتفاق و این اشتباه به صورت محرمانه و مخفیانه صورت می‌گرفت، حتما ما هم به شکل پنهان با موضوع برخورد می‌کردیم؛ اما زمانی که این اتفاق علنی شده، در یک روزنامه به چاپ رسیده و عده دیگری در یک فضای باز موضوع را دیده‌اند و پس از آن گزارش‌هایی از این موضوع در رسانه‌ها منتشر شده، چطور باید برخورد کنیم؟ باید منکر این اتفاقات بشویم؟
آجورلو تاکید کرد: قطعا در سال‌های فعالیتم در فوتبال بارها شاهد اشتباهات بزرگ و کوچک بازیکنان زیادی بوده‌ام؛ اما از انتشار چنین اخباری جلوگیری کردم و سعی داشتم چنین مسائلی در داخل یک خانواده به شکل محرمانه حل شود. زمانی که یک اتفاق غیر دینی و غیر اخلاقی رسانه‌ای شده و اصحاب رسانه از من در مورد صحت موضوع سوال می‌کنند، چطور باید به انکار چنین اتفاق تلخی بپردازم؟

آجورلو در خصوص قرار داشتن آب در محل تمرینات استیل آذین و استفاده بازیکنان از آن در تمرین اظهار داشت: سازمان لیگ طبق دستورالعمل کتبی از باشگاه‌ها درخواست کرد که روزه‌خواری به شکل علنی صورت نگیرد و در مکان‌های سربسته انجام شود. بر همین اساس، از اعضای تیم خواسته شد چند متر دورتر از زمین، در محلی که در نظر گرفته شده بود، در صورت تمایل یا اگر عذر شرعی داشته‌اند، از آب استفاده کنند؛

اما آقای کریمی درخواست کرده که حتما باید در وسط زمین از آب استفاده کند. بعد از آن هم با فحاشی تاکید کرده که هیچ‌کس نمی‌تواند من را محروم کند. بر همین اساس، چاره‌ای به جز اتخاذ این تصمیم وجود نداشت.
مدیرعامل استیل آذین درباره اظهارات علی کریمی که استفاده از آب و فحاشی به مسئولین فدراسیون فوتبال را تکذیب کرده است، گفت: آقای کریمی باید به دو دلیل از مردم عذرخواهی کند. ابتدا به دلیل تظاهر در روزه‌خواری علنی و فحاشی، و سپس به دلیل دروغ‌گویی در این دو مورد.

مصطفی آجورلو درباره علت تاخیر در برخورد با علی کریمی گفت: پس از دریافت این خبر، به مدت 48 ساعت صبر کردیم و گزارشات را با دقت مورد بررسی قرار دادیم. ابتدا از طریق یک روزنامه متوجه موضوع شدم و پس از آن با تحقیق از شاهدین، مشخص شد چنین اتفاقی روی داده است. مایل بودم پیش از بازی با استقلال آقای کریمی را اخراج کنم؛ اما آقای هدایتی از من خواستند که تا پایان بازی صبر کنیم و بعد از آن تصمیم من تصمیم مورد تایید ایشان است. آقای هدایتی این موضوع را تقبیح کردند و گفتند که این عمل بسیار زشتی بوده و تاکید کردند که هر تصمیمی که مدیرعامل اتخاذ کند، مورد حمایت رئیس هیات مدیره قرار دارد.

منبع: همشهری آنلاین
دل به زخمی شعله ور شد، جان به عشقی مبتلا
بر نتابد سینه ما داغ چندین ماجرا
تازه شد به هوای تو دل تنگ ما ای وای !

جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید