نمایش پست تنها
قدیمی 01-31-2012
bigbang آواتار ها
bigbang bigbang آنلاین نیست.
مدیر بخش مکانیک - ویندوز و رفع اشکال

سپاسها: : 5,427

6,159 سپاس در 1,794 نوشته ایشان در یکماه اخیر
Question وصیت های مکانیکی !

یک توصیه مهم به تمام دانشجویان مکانیک عزیز :

من یک دوستی داشتم به اسم نیما همون نیما که قبلاً ازش صحبت کردم

این جزوه ها رو مطالعه نمیکنه و فقط کتاب مطالعه میکنه من فقط بخش هایی از کتابرو مطالعه میکنم
تا اونجایی که من میدونم نیما کل ون وایلن رو خونده و برای سیالات 3 تا کتاب رو خونده
مشکل از اونجایی شروع شد که ما میدیدم نیما در کلاس در فهم ساده ترین تحلیل ها دچار اشتباه و خطا میشه رفتیم تو بحر داستان تا بفهیم چی شده خودم با نیما پیش استاد رفتم وقتی نیما گفت مثلاً من برای سیالات 3 تا کتاب خوندم
استاد اولین سوالی که پرسید این بود که تو سالمی ؟
استاد به ما توضیح داد که این کتاب ها بسته به نوع نویسنده اشون تحلیل های ساختاری متفاوتی دارند
مثلاً استریتر بیانش در مکانیک سیالات تحلیلی هست
برعکس شیمز اصرار داره تا همه چیز رو به صورت ریاضی وار توضیح بده
و همش تو کتابش قضایا رو به صورت ریاضی اثبات میکنه
اگر میخواید کتابی رو مطالعه کنید اصلاً طرف کتاب های تیموشنکو نرید
روسها دیوانه هستند در این موضوع شک نکنید و کتاب هایی هم که مینویسند فقط دیوانه ها میتونند و دوست دارن بخوننش لقمه رو به جای اینکه صاف بزارن تو دهنشون یه دور ، دور گردنشون میپیچونن !
تیموشنکو رو حتی اگر استادتون هم گفت بخونین نخونید ! و باهاش کل کل کنید تا یک کتاب دیگه رو بیاد درس بده .
اگر کتاب های دیگه رو مطالعه میکنید فقط کتاب یک نویسنده رو مطالعه کنید
مثلاً تو سیالات فقط شیمز یا فقط استریتر یا وایت
اگر براتون مقدوره ویرایش انگلیسی رو مطالعه کنید و اگر انگلیسی تون خوب نیست برید تمرین کنید تا انگلیسی تون خوب بشه
مطالعه کتاب انگلیسی صد برابر ترجمه در یادگیری شما ارزش داره
هر چند زحمت آقای مولف قابل تقدیر هست که اون هم نیست چون آقای به اصطلاح مولف به دانشجویان بدبختش گفته که برای تحقیق قسمتی از اون کتاب رو ترجمه کنند
مثلاً ترجمه انتظاری افتضاح است ولی شما چاره ای نداری و باید همون رو بخری
یا ترجمه بهرام پوستی یه جاهایی یه جفنگیاتی گفته که دوست داری کتاب محترم رو شوت کنی بفرستی در هوا !
حتماً یک ماشین حساب پیشرفته بالای 90 ، 100 تومن بخرید
هر چند اون 90 ، 100 تومنی که من میگم الان با گرون شدن دلار شده 200 تومن !
کلاً یک ماشین حساب خوب بخرید وگرنه مهندس نیستید ! دیگه کاسیو عهد بوق بدرد نمیخوره تو امتحان دوستاتون با تابعهای آماده میزنن تو گوش سوال شما با اون کاسیو دودیتون باید هندل بزنید !!
من یک ماشین حساب جدید کاسیو خریدم که متصل به کامپیوتر میشه و حتی میشه توش برنامه های مربوط به مکانیک هم ریخت
هرچند مراقب ها هم پیشرفته شدن ! و مجبور میکنن اون برنامه رو پاک کنید
ماشین حساب واجبه اگه لپ تاپ ندارید
من هم الان لپ تاپ ندارم ! ولی دیگه باید برای این ترم به باباهه یه ندا بدیم که بره برامون بگیره .
یک نکته مهم دیگه :
اصلاً به هیچوجه در زمان امتحان خودتون رو با دوستاتون مقایسه نکنید چون مقایسه شما 100% اشتباه هست
مکانیک رشته ای هست که مثلاً تو یه درس یا 10 میشی یا 20 !
کلاً تلورانسش بالا اگه دوستتون بهتون گفت من امتحانام رو خوب دادم از این حرفها قابل تهی نکنید
هر چه دارید تو ورق پیاده کنید 50 درصد من به شما قول میدم نمرتون از دوستتون بهتر بشه
!

احد،صمد، قاهر، صادق ...
عاشقشم

لا تقنطوا من رحمة الله

هیچ چیز تجربه نمیشه اینو یادت باشه !!
ترفند هایی براي ويندوز 7

عیب یابی سخت افزاری سیستم در کسری از دقیقه

ویرایش توسط bigbang : 01-31-2012 در ساعت 10:30 AM
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید