نمایش پست تنها
قدیمی 11-08-2009
Omid7 آواتار ها
Omid7 Omid7 آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 14

95 سپاس در 74 نوشته ایشان در یکماه اخیر

چار تایی اومدن :آتش دعوا رو روشن نکن.چارتایی اومد:اتش دعوا را روشن کرد.دعواا راه انداخت .احتمالا ریشه اصطلاح در قمار است

چار شاخش برید:از اصطلاحاتی که از فرهنگ رانندگان وارد فرهنگ زندان شده است .به معنی قاطی کرد .کنترلش را از دست داد .عصبانی شد و کنترلش را از دست داد.

چارلز غلامحسین:به آدم روستایی که ادای فرنگی ها را در می آورد می گویند

چاغال باز:کودک نواز .بچه باز.کسی زیاد هوادار دور و بر خودش جمع میکند

چاغال شخصی :شهردار شخصی

چاغاله حسن خان:موجود اضافی و عوضی.کسی که خودش را بی دلیل وارد ماجرا میکند

چاکرتیم اینا:چاکریم .مخلصیم .ارادتمندیم .پسوند((اینا))به معنی متعلقان در سال های اخیر وارد فرهنگ لمپنی شده و به معنایی جز انچه در گذشته فهمیده میشدو عمدتا با یک ویژگی طنز استفاده شده است.

چپش پره:قدرت دارد .امکاناتش برای برخورد زیاد است .مشت چپ قوی دارد و باید از او ترسیدوبه کنایه به کسی گفته میشود که قدرت پنهان دارد.

چپش قرصه :پشتش گرم است.امکانات دارد

چتر باز:مفت خور.مرده خور.کسی که همیشه اماده است تا مهمان دیگران شود.((چترش رو انداخت:خودش را رساند))((چترش پهنه :اماده رفتن به مهمانی است))

چشات خیلی شهلاست:معمولا خطاب به معتادی که تازه مواد مصرف کرده و چشمش سرخ شده میگویند

چفتینا:چه جوریه؟.چطوره؟به معنی ((موافقی؟))

چلغوز:عوضی .شوت .عقب مانده.گیج.کسی که حالت روستایی دارد.

چمنتیم:چاکریم.مخلصیم.نوکریم.((چمن ))� �خفف ابتدای سه کلمه چاکر مخلص و نو کر است.

چنتا لامپ سوخت.....قضیه چراغونی پارساله:یک روش سخنگفتن در مورد موضوعی است که نمی خواهند عمومی شود .مثلا میخواهند بپرسند چند نفر از بچه ها لو رفتند می پرسند :چند تا لامپ سوخت؟

چوق:پول.واحد مقدار پول.مثالصد چوق باید اخ کنی)):صد هزار تومن باید بدی

چیه هنوز داری دنبال اضافش می گردی؟:به کسی که علاوه بر سهمش چیزی می خواهد گفته میشود.

چطوری شجاع الدوله؟:چطوری ترسو؟!

چشات وا شد؟: به عنوان متلک به کسی گفته میشود که تازه از دستشویی بیرون امده است.

چک نر و ماده: دو ضربه سیلی با کف و پشت دست به سمت راست و چ= صورت.اصطلاح لات های تهران

چوب تو استین کردن :شکنجه دادن.تحت فشار قرار دادن

چایی تیار کنیم:چایی رو اماده کنیم.تیار از لهجه خراسانی امده است البته خراسانی ها به اماده کردن طیار کردن می گویند.

حالا تازه افتادیم تو کفی داداش!:تازه مشکلاتمان حل شده و از وضع بلا تکلیفی در امده و به حالت عادی برگشتیم.

حامله بودن:جنس دزدی همراه داشتن.به کسی که جنس دزدی برای فروش و آب کردن دارد ((حامله ))میگویند.

حبس بلند گو می کشد:کنایه از زندانیانی که دائما کنار بلند گو می نشینند تا اسم انها را بخوانند و ازاد بشوند و بروند

حبس خواب می کشه:به زندانیانی گفته می شود که اکثر وقت خود را در زندان خواب هستند.

حرف زدن رو بلد نیستی نزدن رو که بلدی:در جواب کسی که در هنگام حرف زدن اشتباه زیاد می کند و مزخرف میگوید گفته میشود.

حرف یومیه اش رو بلد نیست بزنه:کسی که این همه ادعا می کند اما حرف زدن بلد نیست .

حیف که کوچیکی اعلامیه ختمت رو کوچیک می چسبونن قد دیفار: تهدید همراه با تحقیر.نوعی رو کم کنی در مورد کسی که ادعای بزن بهادری دارد.یهنی که ادم کوچکی هستی و گرنه می کشتمت

حالتو اخذ کردم :حالتو گرفتم

حالا دنیا رو چه جوری میبینی:به عنوان متلک به کسی که از توالت بیرون امده می پرسند.کنایه از این که وقتی به ادم برای رفتن به توالت فشار می اید همه چیز را بد می بیند.
هنوز اولین سطر را نخوانده
تو را به خاطر آوردم و شب هاي مهتاب را...
ولی نه...!! باید ترک کنم
هم تو را....هم شعر را .... و هم‌‌‌٬ همه ی شب هایی را که به ماه نگاه می کردم...

======================================

مسابقه پیش بینی نتایج لیگ برتر ( اگه دوست داشتی یه سر بزن دوست من )
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید