نمایش پست تنها
قدیمی 01-03-2013
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.
مسئول و ناظر ارشد-مدیر بخش خانه داری

سپاسها: : 9,677

9,666 سپاس در 4,139 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض ساخت کارت پستال اینترنتی "e-card" در فتوشاپ

ساخت کارت پستال اینترنتی "e_card" در فتوشاپ

یكي از كاربردهاي اين درس براي ساخت كارت پستالهاي اينترنتي يا همون E-card هاست.

گام نخست شما از راه File>New يک صفحه جديد ميسازيد (کليدهای ميانبر Ctrl+N). ابعاد آنرا 400*400 پيکسل انتخاب نماييد. دکمه OK را فشار دهيد.
خوب حالا به يك عکس برای ايجاد افكت بروي آن نياز داريم، از قسمت File>Open و يا کليدهای ميانبر Ctrl+O را زده و از دستگاه خود آدرس تصوير را بدهيد و آن را باز نماييد. اکنون نياز است اين تصوير بر روی صفحه جديد شما قرار بگيره، برای اين کار ابتدا عکس را Select يا انتخاب بايد کرد. اين دستور در برنامه فتوشاپ بدين شکل است: از قسمت Select>All را انتخاب کنين و يا کليدهای ميانبر Ctrl+A را بزنين. دور تا دور تصويری که می خواهيد به صفحه جديد انتقال دهيد و به آن افكت دهيد، به شکل نقطه چين در حال حرکتن! خوب اکنون بايد از اين تصوير کپی برداری نماييد، از بخش Edit>copy و يا کليدهای ميانبر Ctrl+C را فشار دهيد. و سپس بروی صفحه جديد خود اين نسخه را بچسبانيد. (Edit>Paste و يا کليدهای ميانبر Ctrl+V را همزمان بزنين).

ااكنون از سه ابزار براي Select كردن ميتوانيم استفاده كنيم، ابتدا از ابزار rectangle marquee tool قسمتی مستطيل شکل را Select يا انتخاب ميکند. دومين ابزار eliptical marquee tool براي انتخابهاي دايره اي يا بيضي شكل و سومين ابزار Polygon Lasso براي انتخاب محدوده دلخواه است. پس از انتخاب و رها نمودن دكمه چپ ماوس، قسمت انتخابي به شكل نقطه چين حركتي در مي آيد. (نكته مهم: هنگام انتخاب دقت داشته باشيد كه Layer1 شما در وضعيت انتخاب باشد).

اكنون بايد يك ماسك براي اين لايه بسازيم كه در زير پنجره Layers دكمه Add layer mask را بفشاريد، و يا اينكه از قسمت Layer>AddLayerMask>Reveal Selection را انتخاب نماييد. تصوير شما و تصوير پنجره Layers شما پس از انتخاب و زدن دكمه ساخت لايه ماسك بدين شكل بايد باشد.
خوب، اکنون از قسمت Filter>Distort>Glass را انتخاب كنين. و تنظيمات را به شكل دلخواه و مطلوب انجام دهيد، من تنظيمات دلخواه خود را به عنوان مثال قرار دادم.
Distortion: 3 , Smoothness: 2
Texture: Frosted , Scaling: 100

اكنون اين پنجره را براي اعمال تغييرات OK كنيد. و دور تا دور تصوير بدين شكل در مي آيد.

خوب اينم تصوير نهايي به شكل بزرگ نمايي آن

به دنبال خودم چون گردبادی خسته می گردم
ولی از خویش جز گَردی به دامانی نمی بینم

چه بر ما رفته است ای عمر؟ ای یاقوت بی قیمت!
که غیر از مرگ، گردن بند ارزانی نمی بینم

زمین از دلبران خالی است یا من چشم ودل سیرم؟
که می گردم ولی زلف پریشانی نمی بینم

خدایا عشق درمانی به غیر از مرگ می خواهد
که من می میرم از این درد و درمانی نمی بینم

استاد فاضل نظری

ویرایش توسط رزیتا : 01-03-2013 در ساعت 11:34 PM
کاربران زیر از رزیتا به خاطر پست مفیدش تشکر کرده اند :
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید