نمایش پست تنها
قدیمی 10-07-2009
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.
مسئول و ناظر ارشد-مدیر بخش خانه داری

سپاسها: : 9,677

9,666 سپاس در 4,139 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض اطلاعات بیماریها(علل بیماری- علائم بیماری_ درمان بیماری)

استسقاء

علت بیماری : از بدی مزاج کبد که سبب سردی خون میشود پیدا میشود و این حالت ار حالت برودتی است که به سبب غذاها و داروها و... به کبد میرسد که در این حال خون در آن نزج نمیابد و در اندامها پراکنده میشود و اندامها متورم میگردند و یا از حرارتی است که به کبد رسیده و انرا خشک میکند و از نیروی گوارش کبد میکاهد زیرا گوارش درست بسته به حرارت و رطوبت است و درستی کار کبد نیز به این دو بستگی دارد و چه بسا این علت اصلی بدی کار و مزاج معده باشد و گاهی از بدی کار ریه است که رطوبت خون را نمیتواند جذب کند و این رطوبت در خون باقی میماند و همراه با خون در اندامها پراکنده میشود و گاهی از کم توانی کلیه هاست که نمیتوانند آب خونرا بگیرند و این آب در خون باقی میماند و در اندامها پراکنده میشود و گاهی از بدی مزاج طحال است که نمیتواند سودا را از خون جدا کند و این سودا در خون باقی میماند و کبد را سرد و گوارش را دچار مشکل میکند و دلایل بسیار میتوان برای این بیماری نام برد. این بیماری گاهی ممکن است بر اثر خوردن بقولات سرد و نوشیدن آب زیاد مخصوصا پیش از صبحانه پیدا شود

علائم بیماری : پیش ازاستسقاء ممکن است مدفوع سفت و کم شود و باد گلو زیاد شود و در گاهی مواقع بیمار احساس عطش و تشنگی میکند و میل بی اندازه ای به آب دارد و آنقدر اب میخورد که شکمش مثل ظرف پر از آب میشود و صدای تکان خوردن آب از شکمش شنیده میشود و بسا آینکه فساد در رحم ایجاد کند

غذاها و خوراکیهای مفید برای درمان

نام : اشنان
خواص : یک درهم از آن ادرار آور است و موجب قاعدگی است و برای استسقاء مفید میباشد

به دنبال خودم چون گردبادی خسته می گردم
ولی از خویش جز گَردی به دامانی نمی بینم

چه بر ما رفته است ای عمر؟ ای یاقوت بی قیمت!
که غیر از مرگ، گردن بند ارزانی نمی بینم

زمین از دلبران خالی است یا من چشم ودل سیرم؟
که می گردم ولی زلف پریشانی نمی بینم

خدایا عشق درمانی به غیر از مرگ می خواهد
که من می میرم از این درد و درمانی نمی بینم

استاد فاضل نظری
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید