نمایش پست تنها
قدیمی 10-11-2011
bigbang آواتار ها
bigbang bigbang آنلاین نیست.
مدیر بخش مکانیک - ویندوز و رفع اشکال

سپاسها: : 5,427

6,159 سپاس در 1,794 نوشته ایشان در یکماه اخیر

عربستان-پول-سیاست

من از جزییات رابطه میان بقیه ی باجگیران بین المللی – همکاران خودم – و اعضای دیگر خاندان سلطنتی سعودی خبری ندارم . فقط میدانم که تمام پروژه های ما از طرف تمامی اعضای این خاندان مورد قبول واقع شد . شرکت مشاوراتی main در ازای نقشی که داشت یکی از اولین قراردادهای سود آور را که به مدیریت وزارت بازرگانی اجرا میشد دریافت کرد .

طبق این قرارداد از ما خواسته میشد که از تمام سیستم فرسوده و به هم ریخته ی الکتریسیته عربستان نقشه برداری کنیم و طرح جدیدی را با استانداردهای آمریکایی برای تولید الکتریسیته این کشور پیشنهاد نماییم .

طبق معمول وظیفه ی من بود که اولین تیم کارمندان شرکت main را به عربستان بفرستم تا پیش بینی های کلی اقتصاد آن کشور و ظرفیت لازم برای تولید الکتریسیته در هر ناحیه را تهیه کنند .

ولی وقتی 3 نفر از اقتصاددانهای کارمند من کسانی که تجربه های بسیاری با پروژه های بین المللی داشتند آماده شدند تا به ریاض بروند از بخش حقوقی شرکت خبر آمد که طبق قرارداد با وزارت بازرگانی باید اول در عرض چند هفته دفتر خود را دریاض مجهز کرده و اماده فعالیت باشیم .

خلاصه این قسمتو یه مقداری خلاصه بگم که شرکته نمیخواست قرارداد به خاطر دو تا میز و دفتر به خطر بیفته و میرن یک هواپیما اجاره میکنند تا انتقال وسایل هر چه زودتر انجام بشه (پس چقدر قراردادهای کلان مهم است یک قسمتش که جالب بود این بود که تولیدی تجهیزات این دفاتر یا باید ساخت عربستان باشه یا ایالات متحده ) حالا بقیه از زبان جان :

من به یاد دارم که فکر میکردم چه مناسب بود اگر هواپیما متعلق به شرکت unitedبود و خلبان ان شوهر زنی که در متقاعد کردن فردی از خاندان سلطنتی سعودی نقش موثری داشت .

معامله میان عربستان سعودی و آمریکا تمامی این کشور پادشاهی را تقریبا یک شبه تغییر داد . گله گوسفندان با 200عدد کامیون های زرد رنگ آمریکایی که زباله ها را جمع میکردند و تحت فشار کم حجم کرده جایگزین شده بودند .

شرکت امریکایی waste management inc طبق قراردادی به قیمت 200 میلیون دلار آن طرح را اجرا کرده بود تمام بخشهایی اقتصادی عربستان ، از کشاورزی و انرژی گرفته تا آموزش و پرورش و اطلاع رسانی بر همین منوال مدرنیزه شده بود .

آن چنان که thomas lippman در سال 2003 گفت : ((آمریکایی ها در عربستان گویی خداوندگار عالم بیابانهای خشک و وسیعی را که فقط تعدادی چادر های ایلاتی و خانه های گلین کشاورزان را در بر میگرفت تغییر دادند و در تمثیلی از زندگی خودشان آن را به صورت شهرهای مدرنی با کافی شاپ های star bucks

و راه های دسترسی ویلچر به ساختمان عمومی جایگزین کردند .

عربستان سعدی امروزه کشوری است از شاه راه های سرتاسر ، کامپیوتر ، بازارچه های خنک خرید ، با همه مغازه های پر زرق و برق و امریکایی و هتل های درجه یک تجملی رستوران های فست فود ، تلویزیونهای ماهواره ای ،مراکز طبی مدرن ، آسمان خراش های اداری ، پارکهای تفریحی ، با همه همان وسایل پارکهای آمریکایی ))

معامله ای که ما در سال 1979 طراحی کردیم (زمان انقلاب ایران) مدلی شد برای مذاکرات ما با تمام کشورهای نفت خیز .

در واقع آن معامله و کل پروژه انتقال دلارهای نفتی عربستان به آمریکا مرحله ی تکامل یافته ای بود از آن چه کرمیت روزولت در ایران به اجرا گذاشته بود و راه های متنوع و جدیدی را در استفاده از اسلحه های سیاسی – اقتصادی در دسترس نسل جدیدی از سربازان امپراتوری شرکتهای تجاری قرار داد.

آن معمله و پروژه ی انتقال دلارهای نفتی عربستان به آمریکا موانعی را هم در راه اجرای عدالت بین المللی ایجاد کرد . وقتی که idi amin دیکتاتور بدنام اوگاندا در سال 1979 تبعید شد او در عربستان سعودی پناهندگی سیاسی گرفت . با وجودی که فرض میشد او حاکم مستبد و جنایت کاری بوده و در قتل 100 تا 300 هزار نفر از مردم اوگاندا مسئولیت داشته در عربستان در یک کاخ مجلل با تعدادی اتومبیل و خدمتکاران خانگی که از جانب خاندان سلطنتی فراهم میشد امنیت میافت .

دولت امریکا در خلوت اعتراض کرد ولی از ترس آن که مبادا مبانی معامله تاریخی اش با سعودی ها تضعیف شود رسماً همیچگونه پافشاری نکرد ( پاشنه آشیل!!)

امین سالهای آخر عمرش را به ماهی گیری و قدم زدن در کنار ساحل سپری کرد . او در سال 2003 در سن 80سالگی در اثر مرض کلیه درجده درگذشت .

خیلی مهمتر و در نهایت خیلی پر ضررتر نقشی یود که عربستان سعودی اجازه یافت در تهیه برای بودجه برا تروریست های بین المللی بازی کند . آمریکا اصلاً پنهان نکرد که خیلی میل دارد خاندان سلطنتی سعودی بودجه ی جنگ اوساما بن لادن و مجاهدین ضد کمونیسم را برعلیه روسیه در افغانستان بپردازد . در دهه 1980 ریاض و واشنگتن مبلغ 3/5 میلیارد دلار((یکم فقط بیشتر از 3000 میلیارد تومن!! که اینقدر نویسنده با آب وتاب مینویسه ها !)) را به مجاهدین منتقل کردند ولی مشارکت آمریکا وسعودیها در جنگ افغانستان از این هم بیشتر شده بود .

در اوخر 2003 یکی از مجلات به تفصیل در مورد این مسئله تحقیق میکند و نتیجه گیری میکند که :

مدارک غیر قابل انکار است : عربستان سعودی هم پیمان قدیمی آمریکا و بزرگترین تولید کننده ی نفت در جهان به گفته یکی از روسای بلند مرتبهه وزارت بازرگانی به مرکز اصلی تهیه ی بودجه برای تروریستها تبدیل شده بود .
در اواخر دهه 1980 بعد از دو حادثه تکان دهنده ی انقلاب اسلامی ایران و حمله روسیه به افغانستان تقریباً کل بودجه سازمان مجاهدین را بنگاه های نیمه رسمی خیریه در عربستان سعودی فراهم کردند . مبالغ هنگفتی در 20 کشور دیگر برای برقراری اردوگاه های نظامی تعلیمات نظامی ، خرید اسلحه و ترغیب داوطلبان جدید هزینه می شد .

به گفته عضو بازنشسته یکی از سازمانهای جاسوسی ثروت و سخاوتمندی سعودی ها باعث می شد که مقامات آمریکایی همراهی کنند . میلیاردها دلار نفتی ، از طریق قراردادها ، حقوق ، و پاداش ها در میان طیف وسیعی از کارمندان دولت آمریکا سفرا ، روسای محلی سیا و حتی وزاری کابینه که قبلاً با عربستان رابطه داشته اند پخش شده است . استراق سمع الکترونیکی ، بسیاری از اعضای خاندان سلطنتی را متهم میسازد که آنها برای القاعده و بسیاری گروه های تروریستی بودجه فراهم کرده اند .

بعد از حمله به مرکز تجارت جهانی و پنتاگون در سال 2001 مدارک پنهانی بیشتری از روابط پنهان واشنگتن و ریاض آشکار شد یکی از مجلات در سال 2003 در مقاله ای تحت عنوان ((چه کسی سعودی ها را نجات داد )) اطلاعات زیادی که تا آن زمان چاپ نشده بود را به چاپ رساند . هیچ یک از اطلاعات جدید درباره ی خانواده بوش و خاندان سلطنتی سعودی و خانواده بن لادن مرا متعجب نساخت . منمیدانستم که این روابط سابقه طولانی دارد : از یک طرف ریشه در پروژه بازپسگیری دلارهای نفتی عربستان ، در سال 1974 دارد و از طرف دیگر در سال 1971 و 1973 وقتی که george H.W bush نماینده آمریکا در سازمان ملل بود شروع شده و در سالهای 1976 و 1977 وقتی که او رییس سازمان جاسوسی آمریکا سیا بود ادامه یافته است . من فقط از این متعجب بودم که بلاخره این مطالب به رسانه های عمومی راه یافت و چاپ شد . در مجله :

خانواده بوش در آمریکا و خاندان سلطنتی در عربستان قدرتمندترین خانواده های این جهان بیش از 20 سال اسست که روابط شخصی ، تجاری و سیاسی نزدیکی داشته اند .....
در بخش خصوصی سعودی ها از یک شرکت نفتی کوچک که جرج دبلیو بوش رییس جمهور آمریکا آن یکی از بنیانگذاران آن بود ((شرکت harken energy))
حمایت کردند و آن را از ورشکستگی نجات دادند . در همین اواخر بوش بزرگ رییس جمهور قبلی همراه با یار قدیمی خود james A.Baker وزیر خارجه قبلی در نزد سعودی ها حضور یافت
.

و تقاضا کردند که به شرکت کارلایل که بلاتردید بزرگترین شرکت سرمایه گذاری در جهان کمک کنند . امروزه هنوز بوش بزرگ در مقام مشاور عالی این شرکت قرار دارد .

((این هم من اضافه میکنم حمایت بوش پسر از شرکتهای خودرو سازی آمریکایی ))
فقط چند روزی بعد از حمله بن لادن به نیویورک و واشنگتن تمام ثروتمندان سعودی شامل بسیاری از اعضای خانواده بن لادن با جت های خصوصی از آمریکا خارج شدند . هیچکس مسئولیت اجازه پرواز ان جتها را قبول نمیکند . هیچ یک از مسافران هم مورد بازجویی و سوال قرار نگرفتند .آیا رابطه نزدیک با خانواده بوش یا خاندان سلطنتی سعودی به موفقیت این پرواز ها کمک نکرده است ؟

احد،صمد، قاهر، صادق ...
عاشقشم

لا تقنطوا من رحمة الله

هیچ چیز تجربه نمیشه اینو یادت باشه !!
ترفند هایی براي ويندوز 7

عیب یابی سخت افزاری سیستم در کسری از دقیقه

ویرایش توسط bigbang : 10-11-2011 در ساعت 07:12 PM
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید