نمایش پست تنها
قدیمی 08-26-2008
دانه کولانه آواتار ها
دانه کولانه دانه کولانه آنلاین نیست.
    مدیر کل سایت

کوروش نعلینی

سپاسها: : 1,382

7,486 سپاس در 1,899 نوشته ایشان در یکماه اخیر
دانه کولانه به Yahoo ارسال پیام

وقتي افشين قطبي به سيم آخر مي‌زند
پول‌پرسپوليس به جيب چه كساني مي‌رود؟

گروه ورزش: پرسپوليس روزي كه يك نيمه پرطراوت را در برابر ذوب‌آهن سپري كرد، در نيمه دوم اسير برنامه‌ريزي اصولي‌تر سرمربي حريف شد تا نتواند در مقابل انبوه تماشاگران و هواداران حاضر در ورزشگاه آزادي، تيم شهرستاني مدعي ليگ امسال را شكست دهد.

نتيجه نگرفتن و اخراج دستيار برزيلي سرمربي قرمزپوشان، قطبي را كه همواره به آرامش و داشتن شخصيتي محترم و اخلاقگرا در فوتبال ايران معروف شده بود چنان عصباني كرد كه تندترين انتقادها را نصيب مديران باشگاهش و مسوولان فوتبال ايران كرد.
وقتي از قطبي پرسيده مي‌شود آيا از محروميت در قبال ايراد چنين صحبت‌هايي ابا نداريد؟ پاسخ مي‌دهد: اصلا من خوشحال مي‌شوم كه محروم شوم. سال گذشته هم مشكلاتي شبيه وضع كنوني وجود داشت، اما آن موقع پاسپورت من مهر خروج نداشت و دستم بسته بود، اما اكنون وضع فرق مي‌كند.

مشخص است قطبي بنا به وجود مشكلاتي كه بخش‌هايي از آن را بازگو كرده (و تماما توسط سخنگوي پرسپوليس تكذيب شد)‌ ديگر قصد ماندن در فوتبال ايران را ندارد و از آنجا كه خود گفته، حاضر است تمام پول دريافتي‌اش را از پرسپوليس، برگرداند و از اين تيم برود. بوي پيشنهاد مناسب مربيگري از جايي ديگر كاملا استشمام مي‌شود.

قطبي به مشكلات دستياران ايراني و برزيلي خود اشاره و مسوولان و مديران پرسپوليس را به بي‌تعهدي و كم‌كاري متهم كرد و گفت: واقعا از مربيگري در پرسپوليس خسته شده‌ام و چندين بار استعفا كرده‌ام. آنهايي كه به من قول امكانات بيشتر را داده‌اند، اكنون زير قولشان زده‌اند و پول نمي‌دهند. مطمئنم ديگر هيچ مربي خارجي را در فوتبال ايران نخواهيد ديد، چه رسد به اين كه سرمربي تيم‌هاي باشگاهي شود. اسم كمك‌هاي مالي به پرسپوليس زياد است، اما نمي‌دانم اين پول‌ها به جيب چه كساني مي‌رود؟! پول‌هايي كه استاديوم آزادي از هواداران ما مي‌گيرد، كجا مي‌رود؟

قطبي در ادامه انتقادهاي تندش كه به دل اغلب حضار مي‌نشست، گفت: بايد كاري كنيم ورزشكاران خارجي كه در ليگ ما فعاليت مي‌كنند از حضورشان پشيمان نشوند، چرا كه آبروي ما مطرح است. من بسيار ناراحت مي‌شوم كه همسر پتروويچ را به هتل راه نمي‌دهند و او مجبور است در لابي هتل بنشيند و صحبت كند. بازيكنان خارجي ما نه خانه دارند و نه ماشين. چك‌هاي بازيكنان برگشت مي‌خورد. هرگز از كسي ترسي ندارم و پشت حرف‌هايم هستم. برخي چشم ديدن پرسپوليس را ندارند و مي‌خواهند مرا زمين بكوبند، البته در اين خصوص اسم كسي را به زبان نمي‌آورم.

اما اوج صراحت‌لهجه قطبي در بخش مربوط به پذيرش تقصير نتيجه ضعيف بازي ديروز تيمش بود، آنجا كه ضمن اعتراض به داوري ضعيف، تيم خود را در نيمه دوم پراشتباه و ضعيف توصيف كرد و مسووليت اين ناكامي را پذيرفت.

به هر حال داريوش مصطفوي، مديرعامل پرسپوليس پيش از تشكيل جلسه اضطراري عصر ديروز باشگاه، هيچ واكنشي نسبت به اظهارات تند قطبي از خود نشان نداد و براي انحراف اذهان به موضوع «سست‌پايه» جذب علي كريمي (بازيكن 5/2 ميليارد توماني السيليه قطر)‌ اشاره كرد و به طنز يا جد گفت: تنها مشكل در اين مسير، تسويه حساب با باشگاه قطري است كه به ما ربطي ندارد. مجيد فرخزادي، سخنگوي باشگاه هم كوشيد تا حرف‌هاي قطبي را بي‌ارزش و ناشي از عصبانيتش از ضعف داوري بازي جلوه دهد.

سرانجام قطبي حرف‌هايش را به كرسي نشاند
صبح ديروز افشين قطبي در جلسه تمرين پرسپوليس شركت نكرد و پرويز كماسي ساعتي به ارائه تمرين‌هاي ريكاوري بازيكنان مشغول شد. از ساعت 30/14 ديروز نشست اضطراري هيات‌ مديره باشگاه درباره اظهارات تند و انتقادي اخير او و با حضور اعضاي هيات مديره و شخص قطبي در محل باشگاه برگزار شد. قطبي در اين جلسه توانست حرف‌هاي قبلي خود را در خصوص مشكلات مالي دستيارانش، به تاييد هيات مديره برساند و از آنها قول مساعد بگيرد.

جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید