نمایش پست تنها
قدیمی 09-12-2007
Younes آواتار ها
Younes Younes آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 4

26 سپاس در 21 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض نامه سرگشاده یک هوادار دو آتشه پرسپولیس به مدیرعامل باشگاه

نامه سرگشاده یک هوادار دو آتشه پرسپولیس به حبيب كاشاني

شكستن شيشه اتوبوس ها و وارد آوردن خسارت به اموال عمومي پس از پايان مسابقات فوتبال در ايران اتفاقي است كه گاه و بي گاه توسط عده اندكي از تماشاگران اين رشته ورزشي رخ مي دهد . پس از پايان بازي پيروزي و پيكان نيز اتفاق مشابهي روي داد اين مساله باعث شد تا يكي از هواداران متعصب پيروزي در نامه اي به باشگاه اعتراض خود را نسبت به اين رفتارها اعلام كند .
در پاسخ به اين هوادار محترم حبيب كاشاني مدير عامل باشگاه پيروزي ( پرسپوليس ) در نامه اي با تشكر از دقت نظر اين هوادار دلسوز نسبت به عدم تكرار چنين حوادثي ابراز امدواري كرد.
متن كامل دو نامه مذكور بدين شرح است :

نامه سرگشاده یک هوادار دو آتشه پرسپولیس به مدیرعامل باشگاه

جناب آقای کاشانی
مدیرعامل محترم باشگاه پرسپولیس

با سلام
صحبت های شما با بازیکنان تیم را که در شب قبل از بازی پرسپولیس- پیکان ایراد کردید در روزنامه خواندم. در روزگاری که بعضی ها (شما بخوان خیلی ها) می خواهند به هر وسیله ممکن برنده میدان باشند طرح مباحث ارزشی و اخلاقی و تأکید و تشویق بازیکنان به رعایت آنها ، برایم به عنوان یک هوادار چندین ساله پرسپولیس بسیار جالب و ارزشمند بود . به خود به عنوان یک هوادار بالیدم که نفر اول تیم محبوبم ، در شب مسابقه ، بازیکنانش را به یاد پوریای ولی می اندازد و او را درعین شکست ظاهری پیروز واقعی مي خواند.
وقتی در روزنامه ها خواندم که شما در شب مسابقه ، بازیکنان را مکلف به رعایت مسائل اخلاقی و رفتارجوانمردانه کردید و راضی نشدید به خاطر برخی ملاحظات ، فوتبال و نتیجه آن را با هر شیوه ممکن ، هدف بنامید و در مقابل تأکید کردید که هدف از فوتبال را جلب رضایت خدا قرار دهند بسیار خوشحال شدم.
جناب آقای مدیرعامل شما در آن شب از بازیکنان خود خواستید با توجه و توکل به خدا ، از کارهایی که دل مردم و طرفداران را ناراحت می کند پرهیز کنند. اما آیا می دانید تماشاچیان (نمی گویم طرفداران) بازی پس از مسابقه و در مسیر برگشت به منازلشان بر سر مردمی که از بد حادثه در آن ساعت در خیابان ها بودند با خردکردن شیشه اتوبوس ها چه آوردند؟
آیا به شما گزارش دادند که در این مسير ، مردان و زنان زیادی اعم از پیر و جوان ، از این حرکات تماشاچیان بازی ، بسیار دلخور و عصبانی شدند ؟
آیا داستان آن عزیزی که در مسیر بیمارستان به خاطر شیشه های ریخته شده در خیابان و پنچر شدن ماشین حاملش ، بسیار سختی کشیده و درد زیادی متحمل شده است را برای شما بازگو کردند ؟
جناب آقای کاشانی عزیز می دانم این رفتارها خیلی به جنابعالی مربوط نمی شود اما چون صادقانه و خالصانه و از روی ایمان و اعتقاد هر بار که در رسانه ها و جراید صحبت کردید حرف از مسائل ارزشی و اخلاقی زدید می خواستم به عنوان یک هوادار آن هم از نوع دو آتشه آن ، از شما درخواست کنم تدابیری برای جلوگیری از این بد اخلاقی و گج رفتاری این اندک تماشاچیان بیندیشید.
ضمن تبریک 4 پیروزی متوالی تیم محبوب پرسپولیس ، جسارتاً چند پیشنهاد برای جلوگیری از این نوع رفتار ناشایست تماشاچیان مطرح می کنم :
1- به تیم دستور دهید نتیجه همه بازیها را درتهران واگزار کند تا شاهد شادی زیاد تماشاچیان برای شکستن شیشه اتوبوس ها نباشیم.
2- مسابقات خانگی تیم در تهران را در زمین تهرانسر که ظرفیت بسیار کمی دارد و یا بازی را بدون تماشاچی در آزادی برگزار کنید.
3- مسابقاتی را که در تهران مهمان دیگر تیم های تهرانی هستید در زمین تیم میزبان برگزار کنید.
4- اگر واقعاً مخالف رفتارهایی از تماشاچیان هستید در یک اطلاعیه رسمی ، بدون هیچ ملاحظه ای این رفتار مذموم را محکوم کنید.
5- به لیدرهای تیم دستور دهید اینگونه افراد را اگر از طرفداران تیم پرسپولیس هستند برای برخورد مناسب تنبیهی به شما معرفی کنند.
6- اگر هیچکدان از این کارها مقدور نیست و این عده قلیل همچنان باید بر اعصاب مردم راه بروند و به بیت المال مسلمین خسارت وارد نمایند. از نیروهای مسئول اعم از امنیتی و انتظامی بخواهید اجازه دهید مردم به ویژه جوانان غیور بسیجی جلوی این هنجار شکنی ها را رأساً بگیرند.

هوادار تیم محبوب پرسپولیس:حسن

پاسخ مدير عامل باشگاه پيروزي (پرسپوليس )

هوادار محترم، حسن آقای عزیز
سلام علیکم

نامه شما را چند بار خواندم باور کنید راضی بودم این 4 پیروزی غرور آفرین وبی نظیر به دست نمی آمد وما دل شما طرفداران واقعی پرسپولیس و دیگر مردم عزیز هم به خاطر برخی رفتارهای ناشایست مورد اشاره، اینگونه آزرده نمی شد.
من هم مثل شما دلیل موجهی برای آن نوع رفتارها نمی بینم واز چنین هنجارشکنی هایی بسیار ناراحت وناراضی هستم. مطمئن باشید همه مساعی خود را به کار خواهیم بست تا مانع این کج سلیقگی ها برای ابراز شادمانی باشیم.
انشاءا... با درایت مسئولین محترم ذیربط ، همراهی وهمکاری هواداران واقعی تیم و عدم تکرار اشتباه های فوق از سوی تماشاچیان ، نیازی به انجام کنایه های شما باقی نمی ماند.
در آستانه ماه مبارک رمضان از خداوند بزرگ برای همه صحت وسلامتی ، توفیق انجام عبادات وفرائض ودوری از هر نوع رفتار خلاف ادب ونزاکت و تکلیف الهی را مسئلت دارم .

با تشکر

حبیب کاشانی

جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید