نمایش پست تنها
قدیمی 09-01-2010
behnam5555 آواتار ها
behnam5555 behnam5555 آنلاین نیست.
مدیر تاریخ و بخش فرهنگ و ادب کردی

سپاسها: : 3,172

3,713 سپاس در 2,008 نوشته ایشان در یکماه اخیر
behnam5555 به Yahoo ارسال پیام

متن عربی و ترجمه فارسی مهمترین ترانه های نوال الزغبی (3)

یاما قالوا

یاما قالوا ... ما یقولوا حبینا كده وهوینا كده و ملینا الدنیا غرام فی غرام. هیعیدوا و یزیدوا ده اللی انا حاساه و اللی انا عیشاه فی الحب یا ناس ولافی الاحلام

حرفهای زیادی زدند ولی نمی گویند که ما اینطور عاشق شد و دنیا را از عشق پر کردیم. دوباره تکرارش می کنند و به آن اضافه می کنند من احساسش می کنم و من با عشقش زنده ام ای مردم نه در خواب

یاما قالوا ... ما یقولوا حبینا كده وهوینا كده و ملینا الدنیا غرام فی غرام. هیعیدوا و یزیدوا ده اللی انا حاساه و اللی انا عیشاه فی الحب یا ناس ولافی الاحلام

حرفهای زیادی زدند ولی نمی گویند که ما اینطور عاشق شد و دنیا را از عشق پر کردیم. دوباره تکرارش می کنند و به آن اضافه می کنند من احساسش می کنم و من با عشقش زنده ام ای مردم نه در خواب

قرب من قلبی اللی عشانك یاما غنى و غنى و بیحلم بلقاك یا حبیبی و لسه بیتمنى. قرب من قلبی اللی عشانك یاما غنى و غنى و بیحلم بلقاك یا حبیبی و لسه بیتمنى

به قلبم که مال توست نزدیک شو و بسیار آواز خواند و خواند و خواب دیدارت را می بیند عزیزم و هنوز آرزویت را می کشید. به قلبم که مال توست نزدیک شو و بسیار آواز خواند و خواند و خواب دیدارت را می بیند عزیزم و هنوز آرزویت را می کشید

روحی انا عمری انا ... انا دایبة فی حبك و هواك ده انت انا اه یا انا ... انا منك وهوایا هواك. روحی انا عمری انا ... انا دایبة فی حبك و هواك ده انت انا اه یا انا ... انا منك وهوایا هواك

ای جانم ای عمرم من در عشقت آب شدم تو وجودمی آه از وجودم .. من جزو تو هستم و عشقم عشقت است. ای جانم ای عمرم من در عشقت آب شدم تو وجودمی آه از وجودم .. من جزو تو هستم و عشقم عشقت است

على ناری یا حبیبی بستنى كده و فی قلبی كده أشواق تملى الدنیا بحالها. و تجینی تلاقینی الشوق دوب فیا و عذب و الحیرة بتفظل على حالها

با آتش درونم ای عزیزم اینطور منتظرم و در قلبم اینطور دلتنگی هاییست که دنیا را به تنهایی پر می کند. و تو می آیی مرا می بینی دلتنگی در من آب شده و عذابم می دهد و سرگردانی به حال خودش باقی می ماند

حبیتك

كثییر بكیت عیونی كثییر سهرت جفونی كثییر عیونك لامونی كثییر كثییر

خیلی چشمانم را به گریه انداختی شب های زیادی پلک هایم را بیدار گذاشتی چشمانت خیلی سرزنشم کردند خیلی

روق ما تزعل منی روق اوعى تظلمنی روق حاجی تقهرنی روق روق

دوست دارم از من ناراحت نشوی دوست دارم بترسی ظلمم کنی دوست دارم ناراحتم نکنی

من اول نظرة استحلیتك من ثانی نظرة تمنیتك من ثالت نظرة بالسهره قدمتلك میة زهرة حبیت السهره و وحبیتك

در نگاه اول پسندیدمت در نگاه دوم خواستمت در نگاه سوم در شب بیداری صد شکوفه به تو هدیه کردم عاشق شب بیداری و عاشقت شدم

من اول نظرة استحلیتك من ثانی نظرة تمنیتك من ثالت نظرة بالزهرة قدمتلك میة زهرة حبیت الزهرة ووحبیتك

در نگاه اول پسندیدمت در نگاه دوم خواستمت در نگاه سوم در شب بیداری صد شکوفه به تو هدیه کردم عاشق شب بیداری و عاشقت شدم

كثییر قلبك غمرنی كثییر حبك نطرنی كثثیر صوتك سحرنی كثییر كثییر

قلبت بسیار در آغوشم گرفت عشقت بسیار منتظرم گذاشت صدایت بسیار جادویم کرد

بعیید لو لحظة عنی بعیید حبك جننی بعیید لعندك خدنی بعیید بعیید

اگر لحظه ای از من دور شوی عشقت دیوانه ام می کند اگر می روی من را با خود ببر

من اول نظرة استحلیتك من ثانی نظرة تمنیتك من ثالت نظرة بالسهرة قدمتلك میة زهرة حبیت الزهرة و وحبیتك

الاسى

الاسی باین علیه الحب لكن آسی بیبص فی عیونی وعامل ناسی من وسط كل الكون لمس احساسی

سنگ دل است عشق در او آشکار است ولی سنگ دل است در چشمانم نگاه می کند و خود را به فراموشی می زند بین همه دنیا احساسم را لمس کرده است

تعبلی قلبی وكله من لهفة عینیا اول ما شوفه الشوق الیه یتداره فیه

دلم خسته شد و همه به خاطر نگاه چشمانم می باشد اول که می بینمش دلتنگی به او در وجودم پنهان می شود

واجری علیه وانا فاكرة مش باین علیة واتاری قلبی سبقنی راح من بین ایدیة

پیشش می روم و طوری رفتار می کنم که برایم آشکار نیست و قلبم بازیچه است دلم را از من گرفت و از دستم رفت

الاسی باین علیه الحب لكن آسی بیبص فی عیونی وعامل ناسی من وسط كل الكون لمس احساسی

سنگ دل است عشق من بر او آشکار است ولی سنگ درست در چشمانم نگاه می کند و خود را به فراموشی می زند بین همه دنیا احساسم را لمس کرده است

یا عیونه قوله یا قلبه متخبوش كفایة اللیل بطوله دمعته سهران معایا

ای چشامانش به قلبش بگویید اینطور پنهان نکند شب دراز است و اشک هایش با من بیدار است

ده عنیك منین ما بروح الاقیهم ورایا عذبت روحك لیه كده ایه الحكایة

این چشمانت هر جا که بروم پشت سرم می بینمشان چرا خودت را اینقدر عذاب می دهی قضیه چیست؟

سنگ دل است عشق من بر او آشکار است ولی سنگ درست در چشمانم نگاه می کند و خود را به فراموشی می زند بین همه دنیا احساسم را لمس کرده است

اغلى الحبایب

تبقى اغلى الحبایب مهما تبعد یا غایب انت كل الهوى مین قالك بنسى حبك حبیبی كثیر بحبك لازم نرجع سوى

عزیز ترین معشوق ها می مانی اگر چه بروی تو همه عشقم هستی چه کسی به تو گفته عشقت را فراموش می کنم عزیزم خیلی دوستت دارم باید به هم برسیم

قلبی لغیرك ما انكتب صدق ما بعرف شو السبب انت حبیبی والعتب مرفوع

قلبم قسمت کس دیگری نیست باور کن نمی دانم چرا تو عزیزم هستی و سرنزش ها را نمی پذیرم

تبعد انا ببقى انا برجع انا حبك انا انت انا تنسی هوای ممنوع

اگر بروی من عاشقت می مانم برگردی من عاشقتم تو وجودم هستی درست نیست عشق را فراموش کنی

تبقى اغلى الحبایب مهما تبعد یا غایب انت كل الهوى مین قالك بنسى حبك حبیبی كثیر بحبك لازم نرجع سوى

عزیز ترین معشوق ها می مانی اگر چه بروی تو همه عشقم هستی چه کسی به تو گفته عشقت را فراموش می کنم عزیزم خیلی دوستت دارم باید به هم برسیم

بعدك ماراح اعرف حدا لا اسمع صوت ولا صدى انت غرامك بالقلب والروح

بعد از تو کسی را نخواهم شناخت صدایی و پاسخی نمی شونم عشقت در دل و جانم است

حبك هنا بعدك ضنا عنك انا مالی غنى سحرنی بكلامك یا حبیب الروح

عشقت خوشبختی است دوریت سختی است جز تو سرمایه ای ندارم با حرفهایت جادویم کن ای عزیز جان

عادی

عادی تشغلنی تشغلنی فی حبك عادی عادی تجرحنی تجرحنی بهواك

عادی است اگر مرا گرفتار کنی گرفتار عشقت کنی عادی است اگر زخمیم کنی با عشقت زخمیم کنی

لو تموتنی احبك بس اموت انا معاك عادی تشغلی بحبك عادی تجرحنی بهواك

ولی مرا بکشی دوستت دارم ولی با تو می میرم عادی است اگر گرفتارم می کنی و عادی است اگر با عشقت زخمیم کنی

مو مهم اوعد واخلف ما اعاتب وانت تعرف لو جرحت القلب مرة عادی خلی الجرح ینزف

مهم نیست وعده بدهم و خلف وعده کنم و تو می دانی سر زنش نمی شوم اگر یک بار عادی است اگر بگذارم زخم خونریزی کند

مو مهم اوعد واخلف ما اعاتب وانت تعرف لو جرحت القلب مرة عادی خلی الجرح ینزف
عادی عادی تشغلنی تشغلنی فی حبك عادی عادی تجرحنی تجرحنی بهواك
انشغالی فی غرامك لحظة انطرها و ابیها لو تفتش فی ضلوعی تلقى نفسك انت فیها

گرفتاریم در عشقت طوری است که لحظه ای منتظر می مانم و افتخار می کنم تواگر در استخوانهایم بگردی خودت را می بینی که در آنها هستی

عادی عادی تشغلنی تشغلنی فی حبك عادی عادی تجرحنی تجرحنی بهواك

عادی است اگر مرا گرفتار کنی گرفتار عشقت کنی عادی است اگر زخمیم کنی با عشقت زخمیم کنی

على ناری یا حبیبی بستنى كده و فی قلبی كده أشواق تملى الدنیا بحالها. و تجینی تلاقینی الشوق دوب فیا و عذب و الحیرة بتفظل على حالها

با آتش درونم ای عزیزم اینطور منتظرم و در قلبم اینطور دلتنگی هاییست که دنیا را به تنهایی پر می کند. و تو می آیی مرا می بینی دلتنگی در من آب شده و عذابم می دهد و سرگردانی به حال خودش باقی می ماند

بتعرفنی انا

سنین یا حبیبی انا ویاك لا مش ممكن انساك من بالی ما بتروح

عزیزم سالهایی با تو بودم نه محال است فراموشت کنم از فکرم نمی روی

حنین بغیابك مش حنین من دونك صار انین لعندك بدی روح

مهربانی در دوریت مهربانی نیست بدون تو ناله شد می خواهم پیشت تو بروم

بتعرفنی انا یا حبیبی قلبی معلق فیك وصدقنی انا انا بنسى حالی وما بنسیك

عزیزم می دانی من قلبم گرفتارت شده است و باور کن من خودم را فراموش می کنم ولی تو را فراموش نمی کنم

وایام الهنا یا حبیبی عشتا بقربك انت ما انت انا ماعاد فیی بدی ارجع مشتاقة انا بلاقیك

و عزیزم روزهای خوشبختی زمانی بود که کنار تو زندگی کردم بر نگشت تو نباشی من نیستم پیشم بر نگشت می خواهم برگردی من دلتنگم که ببینمت

اوهام سرقت منی احلام نستنی كیف بنام تركت بالی مشغوول

خیال ها خواب از چشمم ربود باعث شد فراموش کنم چطور بخوابم رها کرد افکارم مشغول باشد

الایام الی كنا فیها بعاد یاریتنا ما بتنعاد ونبقى سوى ع طول

کاش روزهایی که ما دور از هم بودیم بر نگردد و همیشه با هم باشیم

بتعرفنی انا یا حبیبی قلبی معلق فیك وصدقنی انا انا بنسى حالی وما بنسیك

عزیزم می دانی من قلبم گرفتارت شده است و باور کن من خودم را فراموش می کنم ولی تو را فراموش نمی کنم

وایام الهنا یا حبیبی عشتا بقربك انت ما انت انا ماعاد فیی بدی ارجع مشتاقة انا بلاقیك

و عزیزم روزهای خوشبختی زمانی بود که کنار تو زندگی کردم بر نگشت تو نباشی من نیستم پیشم بر نگشت می خواهم برگردی من دلتنگم که ببینمت
sarapoem.persiangig.com

دل به هیوات لیده دا , لانکی دلی
تو له وه رزی یادی مه ن دا , سه رچلی

خالید حسامی( هیدی )
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید