نمایش پست تنها
قدیمی 01-21-2008
shabhaye_mahtabi آواتار ها
shabhaye_mahtabi shabhaye_mahtabi آنلاین نیست.
کاربر فعال

سپاسها: : 8

68 سپاس در 39 نوشته ایشان در یکماه اخیر

درخشش دو كودك نقاش ايراني در المپياد هنر آمريكا

دو كودك و نوجوان ايراني در موفقيتي بزرگ، ديپلم‌هاي افتخار سومين المپياد هنر بنياد آيكف (ICAF) آمريكا را در رشته نقاشي از آن خود ساختند.
به گزارش روابط عمومي كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان، ملیکا ریعی و شهرزاد صالحی
دو دختر 8 ساله و 12 ساله عضو مركز آفرينش‌هاي فرهنگي و هنري كانون تهران در حالي اين جايزه را به دست آوردند كه نزديك به 3 ميليون اثر از 100 كشور جهان در اين رقابت بزرگ هنري شركت داده شده بود.
بنياد آيكف (ICAF) مؤسسه‌اي غيرانتفاعي است كه در آمريكا با هدف ايجاد تفاهم و اعتماد ميان كودكان جهان و ترويج صلح و پرهيز از جنگ و خشونت از راه هنر فعاليت مي‌كند و از سال 1999 علاوه بر برگزاري مسابقه، بيش از 50 نمايشگاه را از آثار كودكان در سراسر دنيا برپا كرده است.
مسابقه المپياد هنر اين بنياد هر چهار سال يك بار برگزار مي‌شود و موضوع سومين دوره آن «ورزش مورد علاقه من بود» كه در نهايت تنها 100 اثر از 50 كشور جهان موفق به دريافت جايزه شدند. به گفته برگزار كنندگان اين رقابت هنري، كودكان زماني مي‌توانند مهارت‌هاي رهبري و اداره جوامع را كسب كنند كه دو مهارت بيان هنري و ورزشي را با يكديگر پيوند دهند و اين المپياد تلاش مي‌كند تا كودكان را به پروراندن توانايي‌هاي جسماني و سپس برانگيختن آنها به بيان خود از راه هنر تشويق كند. اين جشنواره و نمايشگاه در پايان سال 2007 ميلادي در مركز خريد ملي واشنگتن در آمريكا برگزار شد.
دفتر اصلي آيكف در واشنگتن قرار دارد ولي دفتر ديگر اين بنياد در مونيخ آلمان برنامه‌هاي آن را در اروپا هماهنگ مي‌كند.
گفتني است كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان آثار 27 عضو خود را از سراسر كشور در اين المپياد شركت داده بود.
با تشکر فریبا
تمام رگ هایم از بهشت متنفر می شوند
که زیر پایت را خالی می کنند ...
" هومن شریفی "

جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید