نمایش پست تنها
قدیمی 02-12-2012
amir ahmadi آواتار ها
amir ahmadi amir ahmadi آنلاین نیست.
کاربر عالی

سپاسها: : 267

508 سپاس در 332 نوشته ایشان در یکماه اخیر
amir ahmadi به Yahoo ارسال پیام

اسم من گل سرخ است
گل من مقوى روح ، نشاط آور، ضد عفونى کننده و مسهل خوبى است . چکاندن عصاره من در بینى ، سردرد را درمان مى کند.
گلبرگهاى خشک شده من ، التیام دهنده زخم است . براى پایین آوردن تب مى توانید از من استفاده کنید. مسلولین ، مى توانند
داروى درمان خویش را در گلبرگهاى من جستجو کنند. با اینکه اکثر گیاهان براى تولید مثل داراى گلى مخصوص هستند،
و به زبان «« ورد الاحمر »» معذلک در فارسى و ادبیات وقتى صحبت از گل مى شود، مراد گل سرخ است که به عربى آن را
گویند. من همان گل درختى خوشبویى هستم که در ادبیات فارسى همه جا مرا هم نشین خاریا بلبل دانسته و به «« رز »» فرنگى
علت فراوانى انواع من در ایران ، این کشور با عظمت باستانى را کشور گل و بلبل لقب داده اند و با اینکه اسم من گل سرخ
است معذالک گونه هاى مختلف من به رنگهاى گوناگون : سفید، زرد، صورتى ، تا سرخ آتشین دیده مى شود، ولى هر قدر گل
من سرخ تر باشد، تانن آن بیشتر بوده ، و خواص دارویى آن بیشتر است . گل چاى که داراى گلهاى نارنجى رنگ پرپر است ،
نوعى از من مى باشد که در اثر پیوند چند گونه به عمل آمده و وجه تسمیه آن به گل چاى ، به مناسبت شباهت رنگ آن با گل
بوته چاى مى باشد. گل خار گونه اى از من است که رنگ گلبرگهاى آن سفید بوده و بوى آن چندان مطبوع نیست و به آن گلسفید هم مى گویند. گل دو آتشه گونه اى از من است که به نام گل دو روى و گل دو رنگ معروف است . گل رشتى یکى از
گونه هاى من است که در چهار فصل سال گل مى دهد و گلهاى آن پرپر است و به آن گل همیشه بهار مى گویند، گل زرد یکى
«« ورد الاصفر »» از گونه هاى من است که رنگ گلبرگهاى آن زرد بوده ، اصل آن ایرانى است و بوى خوشى ندارد. اعراب به آن
گویند و مراد از زرد گل همین درخت گل است . گل سرخ فرنگى گلى است که از پیوند چند گونه گل سرخ به «« وردمنتن »» و
عمل آمده و به آن گل سرخ پیوندى و گل سرخ حوحم مى گویند. گل سرخ صدپر گونه اى از من است که اصل آن ایرانى است
و داراى گلهاى پرپر بوده و یکى از زیباترین گلهاى سرخ است و اعراب به آن گل کثیره الورق گویند. گل گلاب یکى از
خوشبوترین انواع من بوده و به آن گل سرخ عطرى ، گل محمدى ، و گل سورى هم مى گویند. گل دنبه همان گل سرخ سفید
نوشته اند، بر روى ساقه هاى من «« جل »» است ولى عده اى گل را معرب کرده «« ورد الاحمر وعاظ »» ایرانى است . عربى من
دو نوع خار یکى خمیده و نسبتا بزرگ ونک تیز و یک نوع خار کوچک ظریف وجود دارد. قسمت مورد استفاده من غنچه هاى
رسیده ناشکفته بدون کاسه گل آن است ، چیدن غنچه هاى گل من بایستى موقعى باشد که غنچه رسیده و در شرف باز شدن
است . پس از چیدن ، گلبرگها را سوا کنید و در سایه خشک کنید و بعد آن را در شیشه سر بسته نگاهدارى نمایید و نگذارید
حشرات در روى آنها رخنه کرده و تخم گذارى کنند. بهترین گل سرخ آن است که گلبرگ آن پس از خشک شدن کاملا قرمز
بوده و طعم قابض ، بوى خوش آن و خاصیت ضد عفونى کننده ى آن است و به همین جهت براى مسلولین داروى ارزنده اى
مى باشد. گلبرگهاى من براى درمان اسهالهاى مزمن ، رفع ترشحات زنانه ، اخلاط خونین و خونریزیهاى عادى تجویز مى شود...
گل من مقوى روح ، نشاطآور، ضدعفونى کننده ، مسهل و مسکن صفرا و بلغم است و چون سى گرم گلبرگ تازه مرا بخورند،
مسهل خوبى است ، و چنانچه گفته شد گلبرگهاى خشک شده قابض بوده و این خاصیت در غنچه هاى آن زیادتر است .
چکاندن عصاره آب من در بینى در درمان درد سر و درد گوش موثر است . بوئیدن گل من مقوى قلب و دماغ بوده و خوردن آن
جهت قلب و ریه و معده ، جگر، کلیه ، روده ها و رحم مفید بوده و مخصوصا براى درمان خونریزى سینه نافع است . خوردن
شش گرم آن تب را پایین مى آورد و براى درمان تب ربع مفید است . پاشیدن گلبرگهاى خشک من روى زخم ، آنها را ضد
عفونى کرده و التیام مى دهد. ضماد آن را جهت درمان زگیل و لکه هاى جلدى و روییدن گوشت تازه
خارجى مى توان از جوشانده غلیظ من جهت مضمضه و غرغره و شستن زخمها استفاده کرد.
براى شستشوى چشم بایستى ازجوشانده من درآب مقطراستفاده کرد.ضماد برگ درخت گسرخ جهت ورم نشیمنگاه مفید میباشد.

کاربران زیر از amir ahmadi به خاطر پست مفیدش تشکر کرده اند :
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید