نمایش پست تنها
قدیمی 12-02-2009
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.
مسئول و ناظر ارشد-مدیر بخش خانه داری

سپاسها: : 9,677

9,666 سپاس در 4,139 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض زندگينامه: مهران مديري

زندگينامه: مهران مديري

چهره‌ها- همشهري آنلاين:
مهران مديري در سال 1340 در تهران متولد شد.
وي در خانواده‌اي هنردوست به دنيا آمد و فعاليت‌هاي هنري خود را از نخستين سال‌هاي نوجواني شروع كرد و تا قبل از ورود به رشته تئاتر در دانشگاه، در چندين اثر نمايشي به عنوان بازيگر شركت كرد.

مديري تا سال 1372 با نمايش‌هاي زيادي چون: شوخي، تلگراف، آرسنال، پانسيون، سيمرغ، هملت، كيسه بوكس و... روي صحنه رفت. همچنين در اين دوران به عنوان بازيگر در نمايش‌هاي راديويي قصه‌هاي شب نيز حضور داشت.
مديري در سال‌هاي آغازين دهه 70، نخستين تجربه حضور خود را در برنامه‌هاي مذهبي تلويزيون تجربه كرد تا آنكه وارد وادي طنز نمايشي در تلويزيون شد. در مجموعه‌هاي تلويزيوني نوروز72- بازيگرـ و پرواز 57 - بازيگر و كارگردان- در بهار و زمستان 1372، به عنوان يك بازيگر كمدي معرفي شد.

در سال 81، او به همراه پيمان قاسم خاني؛ نويسنده، قومي را خلق كردند به نام «برره». آنها با طرح معضلات فرهنگي ساكنان روستاي خيالي برره، رذايل اخلاقي اجتماع و سنت‌هاي غلط مردم آن را به نقد كشيدند.
مهران مديري در كنار علاقمندي‌هايش به هنر نمايش و كارگرداني به عالم موسيقي نيز عشق خاصي دارد. او با انتشار نخستين آلبوم موسيقي‌اش در سال 79، در مقام خواننده با انتخاب ملودي‌ها و تصنيف‌ها ثابت كرد كه موسيقي را خوب مي‌شناسد.
برخي از آثار هنري مهران مديري:
دیگه چه خبر، 1372
دیدار، 1372
توکیو بدون توقف، 1381
همیشه پای یک زن در میان است، 1386
دایره زنگی، 1386

به دنبال خودم چون گردبادی خسته می گردم
ولی از خویش جز گَردی به دامانی نمی بینم

چه بر ما رفته است ای عمر؟ ای یاقوت بی قیمت!
که غیر از مرگ، گردن بند ارزانی نمی بینم

زمین از دلبران خالی است یا من چشم ودل سیرم؟
که می گردم ولی زلف پریشانی نمی بینم

خدایا عشق درمانی به غیر از مرگ می خواهد
که من می میرم از این درد و درمانی نمی بینم

استاد فاضل نظری
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید