نمایش پست تنها
قدیمی 03-30-2012
دانه کولانه آواتار ها
دانه کولانه دانه کولانه آنلاین نیست.
    مدیر کل سایت

کوروش نعلینی

سپاسها: : 1,382

7,486 سپاس در 1,899 نوشته ایشان در یکماه اخیر
دانه کولانه به Yahoo ارسال پیام

نقل قول:
نوشته اصلی توسط ali_zangeneh نمایش پست ها
سلام از بابت طرح بندی و رنگ جدید قالب سایت که عرض کنم از قبلی بهتره.
اما اگه ناراحت نمیشین چند تا پیشنهاد دارم.
1->اصلا رنگ قهوه ایی خصوصا اجری برای سایت شما به نظر من مناسب نیست،بهتربود از ست رنگ طوسی با
نارنجی یا سربی مایل به نقرهایی استفاده میکردید.
یا از رنگهای ابی اسمانی بهره میگرفتید.
2->با اینکه قالب جالب هستش چرا از آی جکس استفاده نمیکنید تا کمی با کلاس تر بشه فورومتون.
3->سرعت سرورتون خوبه.من پی اچ پی کار نکردم ولی فکر کنم راحتر و جالب تر بشه تبلیغاتو دراندازه های استاندارد و مناسب در قالب به کار برد چون واقعا فکر میکنم زحمت طراحی قالبتونو واقعا خراب کرده
4->چرا هرچی فوروم من دیدم باید قالبشون توی یه درونمایه باشه.چرا مثلا کلوب که ادعای شبکه اجتماعی بودنش از همه بیشتره اینطورنبوده
ولی کلا سایتتون جدی میگم عالیه.
فقط یه نکتهایی توی پرانتز اگر بد نشه بگم.
من 2 ماه پیش از همین تبلیغ ایپود شافل شما یه دونه سفارش دادم.واقعا مصداق بارز غش در معامله بود.
نه رم باهاش بود ونه اصلا شکل این ایپود شافل که شما تویسایت گذاشتید بود البته میدونم مقصر شما نیستسد ولی اگر از شرکت های معتبر تر تبلیغ بگیرید فکر کنم بهتر باشه چون اعتبار سایت شمارو خدشه دار میکنه.
داشتم میگفتم به خدا شکل اسباب بازی های پلاستیکی بود ایپوده من واسه تولد یه بنده خدایی گرفتم خوب شد تستش کردم و الا ابروم میرفت

------ادمین:
سلام و سپاس . در اولین فرصت پاسخ سوالات بچه ها رو خواهم داد .
سلام خدمت شما همشهری گرامی
سپاس که نظر دادین و سایت رو مثبت ارزیابی کردین .
استش تم و قالب سایت یه جورایی یه چیز بسته و محدوده و قابلیت مانور زیادی نداره چون این یه سایت شخصی نیست که بنده به سلیقه خودم طراحی و برنامه نویسیش کرده باشم این فروم توسط ویبالتین vbulletin داره کار میکنه که یه اسکریت تجاری و گران قیمت هست از شرکت جل سافت امریکایی بنابراین طراحی و حالت کلی از اونهاست تم ها هم باید متناسب با سکلشن ها و قسمتهایی باشه که در برنامه اصلی هست ما فقط میتونیم کاستومایز کنیم و ابتکارای کوچولویی درش داشته باشیم خصوصا که بنده ابدا گرافیست نیستم و در زمینه دیزاین و طراحی زیاد خبره نیستم
من میتونم خوب کاستومایز کنم و از میان تم های مختلف طراحی شده و ارائه شده ار نت بهترین ها رو انتخاب و سفارشی و کامپتیبل کنم
و این همه محدودیت کل ماجرا رو سخت میکنه و انتخاب ها رو کم .
به همین خاطر هم هست که میفرمایید چرا اکثر فروم ها در همین مایه ها هستند ؟ به همین دلیله که همگی از سیستمهای مشابه و فیکسی استفاده میکنند . اما کلوب و امثالهم فروم نیستند و از vbulletin hsj استفاده میکنند اون ها احتمالا هسته سایتشون رو خودشون نوشته اند و یه سایت و برنامه شخصی هست که البته ممکنه قسمتهای زیادیش از اسکریپتهای پیشتر نوشته شده ی عمومی استفاده کرده باشه .

اجاکس در سایت استفاده شده در قسمت های مختلف از جمله 10 نوشته ی اخیر در سایت که در صفحه اول سایت دیده میشه اجاکس هست (با فشردن کلیک تازه سازی میتونین بدون رفرش اخرین ارسالات رو مشاهده کنین ) یا ویرایش نوشته ها اجاکسه و همچنین سپاس زدن در سایت اجاکسه
نمایش عکسهای ضمیمه شده به پستها اجاکسه
ایناش حداقل الان توی ذهنمه
محصولات اجاکس بیشتری هم هست که میشه به سایت اضافه کرد اما به نظر من از امنیت کافی برخوردار نیستند .

در مورد رنگ قهوه ای یا هر رنگ دیگه ای من به طور کلی نمیتونم نظر بدم که فلان رنگ مناسب هست یا نه
باید در عمل تم رو نصب کرد و اون رو مشاهده کرد ممکنه یه قهوه ای به شدت توی ذوق بزنه و یه قهوه ای دیگه مناسب باشه و برای رنگهای دیگه هم همینطوره
البته رنگهای تند و ناملایم رو هیچ وقت نمیشه استفاده کرد اما قهوه ای ملایم هست و بقیه ش دیگه باید بره توی اجرا تا دیده بشه که چطوریه
به نظر من رنگ فعلی چندان بد نیست و برای تنوع لازم بود هر چند که نظر شخصی من به تم قبلی بود چون خوانا تر و واضح تر بود حتی اگر رنگش چندان مورد پسند نبوده باشه .

تم سایت دوباره هم تغییر خواهد کرد و روی این قهوه ایه فیکس نشده باز هم تم خواهیم گذاشت و ارائه خواهیم کرد .

تبلیغاتمون ارتباط چندانی با پی اچ پی نداره و اچ تی ام ال هست کدش و عکسهاش از عکسهای از پیش طراحی شده ی فروشگاه های اینترنتی از جمله فروشگاهی که ما داریم باهاش کار میکنیم استفاده شده
عکسها چندان جالب و خوش سایز نیست اما فعلا داریم ازش استفاده میکنیم اگر عکسهای بهتری با سایز های بهتری باشه جایگزین میشه
اما در مورد سایز جدول و کادر و رنگ اون توسط خودمون انتخاب و تنظیم شده
اما تنظیم اون به طوری هست که بر اساس رزلوشن تصویر بازدید کننده ریسایز هم میشه یعنی طوری نیست که فیکس فیکس باشه و همین کمی مساله رو فلکسیبل و کارا میکنه
در مورد طرح کلی و سایز اون و نحوه چیدمان اون باید بگم که ما 4-5 سیستم دیگه رو از چند منظر برای مدتی تست کردیم و در نهایت بر روی 2 فاکتور سرعت و میزان درامد حاصله از محصولات یکسان این رو انتخاب کردیم

فاکتورها : سرعت لود شدن - خوانایی و وضوح - عدم نیازمندی به تکنولوژی های خاص (جاوااسکریپت -فلش و امثالهم) - میزان درامد حاصله و ...

حال اگر سیستم های زیبا و سریع دیگه ای جایی دیدین که افراد خوش ذوقی استفاده کرده باشند به ما اطلاع بدید که به مدت چندروز تست کنیم اگر افت فروش نداشتیم میتونیم جایگزین کنیم
کلا این مسائل واقعا سخت و حساسه .

در مورد mp3 player
راستش من بعضی از محصولاتی که در سایت برای تبلیغ میگذارم و خودم احساس میکنم که ممکنه مشکلی در اون باشه و چیز خوبی نباشه اول یه دونه ش رو برای خودم سفارش میدم که بیاد و اگه خوب بود بعدا اون رو میگذارم کاری که خیلی از افراد نمیکنند
در مورد ام پی تری پلیر هم همین کارو کردم اما دقیقا همون چیزی بود که اون فروشگاه ادعا کرده بود و عکسش رو گذاشته بود
تنها مشکلی که بود این بود که من رنگ ابی رو سفارش داده بودم ما قرمز اومد در خونه
عکسها دقیقا با اون چیزی که ارسال میشه یکسان هست
شما مطمئن هستی غیر از این بوده ؟

به نسبت قیمتی که اعلام شده بود اون محصول که مموری و رم نداره کاملا منطقی و مناسب بود من خودم بسیار سخت گیر هستم روی این مسائل اما رضایت خاطر منو فراهم کرد مساله اینه که دقیقا الان در بازار واقعی خودمون مثلا در پاساژ ارگ اگر تشریف ببرین همین محصول بدون رم و با همین کیفیت با همین قیمت داره به فروش میرسه (البته 2-3 هزار تومان ارزانتر که طبیعی هست )
و قطعا میدونین که همونطورکه عنوان شده "طرح ایپاد شافل" هست نه خود ایپاد شافل چون اون 60 یورو هست
نظر من این هست که با اون قیمت اعلام شده کیفیتش مناسب هست اما خب ممکنه که انتظارات شما رو براورده نکرده باشه که این مساله برای ما مهم هست .
با این حال بسیار ممنون هستیم که تمام بچه ها و شما نظرتون رو در مورد تمام انچه که درسایت هست ارائه کردین .

7 کاربر زیر از دانه کولانه سپاسگزاری کرده اند برای پست مفیدش:
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید