نمایش پست تنها
قدیمی 10-12-2010
SonBol آواتار ها
SonBol SonBol آنلاین نیست.
معاونت

سپاسها: : 521

1,688 سپاس در 686 نوشته ایشان در یکماه اخیر

نقل قول:
نوشته اصلی توسط shokofe77 نمایش پست ها

مي گم مينا جون يه ترتيبي بده براي زندگي بريم مشهد من پايم
من که از خدامه شکوفه جون
به خصوص وقتی میبینم بابا رفت و حتی نمتیونم سر خاکش برم...
نقل قول:
نوشته اصلی توسط ELVIS نمایش پست ها
از شیشلیگ بگید که اصالتا مشهدیه

من دارم همش از شکم میگم

توی ختم یادمه فامیلهامون قهوه تلخ میدادن
از لحجه شیرین هم اینا یادمه ( چغک-موسی کو تقی- سوسه لنگ- یره )
آره علی جان شیشلیک اون توی شاندیز ...
نقل قول:
نوشته اصلی توسط Princess NazaniN نمایش پست ها
سنبل

هتل هایت که اسمشو گذاشتن هما..هایت خوکشلتر بود
هتل پردیسان هم هست
-----
من یه مشکلی که با مشهد دارم اینه که توی خیابون هر جوری لباس بپوشی نگات میکنن..خیلی نگات میکنن..همه رو هم نگا میکننا..ادم حس بدی بهش دست میده..من از یکی از دوستام که از تهران اومده بود پرسیدم همه جا همینطوره؟گفت نه..تهران و شمال خیلی بهتره..میگفت کسی کار به کار کسی نداره..
نمیدونم شاید به خاطر مذهبی بودن مشهد..خیلی از سنت های قدیمی و مذهبی تقریبا تو بیشتر جاها ورافتاده..

گفتین یره یاد یه چیزی افتادم..یه فیلمی بود..اسمش یادم نیس..اون بازیگره بود..ای بابا اسم اونم یادم نیس..فکرکنم مهدی امینی خواه بود(اسمشو درست گفتم؟)خلاصه مشهدی حرف میزد..بعد یه کلمه در میون میگفت یره..بابا ما اینقدراهم یره یره نمیکنیم که..شاید یه برو یره ای چیزی بگیم ولی نه تا این حد..
حالا اصطلاحات دقیقو الان یادم نیس..یکم با مامان بزرگم حرف بزنم یاد میگیرم
باهات موافقم نازنین جان در تمام موارد بالا
آره به خاطر مذهبی بودن و بافت قدیمی و کهنه ی شهرهایی مثل مشهد - یزد - اصفهان و قم هست که مردم اینطورین
حالاکه بهتر شده مشهد قبلا ها من یادمه مانتویی خیلی کم بود و اونقدر به من و خواهرم نگاه میکردن که آدم فکر میکرد یه عیبی داره . اصفهان هم به خاطر توریستی بودنش خیلی بهتر شده . اما هیچ جایی تهران و شمال نمیشه البته شیراز هم در این زمینه ها راحتن
کلا وقتی میخوان تقلید لهجه مشهدی یا هر شهری رو در بیاورن توی صدا و سیما شورشو در میارن
مشهدی فقط مهدی صباغ زاده واقعا مشهدیه
یه شاعر هم بود خدا بیامرز از اقوام پدرم بود . آقای صاحبکار ایشونم شعر مشهدی میگفتن و چه قدر به دل مینشست....
خوانواده ها متفاوت هستن ما چون زیاد اصیل حرف نمیزنیم اصلا کلمه ی یره رو توی خونه هیچ کدوم به کار نمیبردیم اما پسرعموهام که مادر و پدر اونجا بودن گاهی میگن.

نقل قول:
نوشته اصلی توسط dear59 نمایش پست ها
سلام.....
من اصل مشهدم....
هر گونه اطلاعاتی میخواین در خدمتم.........
بدویید که جاها پر مشه....
سلام اصل مشهد
خوبی گلم؟
خوش اومدی پس بدو بنویس هر چی میدونی
یا به قول مشهدیا
مدنوم و نوموگوم............ داروم و نومودوم