نمایش پست تنها
قدیمی 11-14-2008
امیر عباس انصاری آواتار ها
امیر عباس انصاری امیر عباس انصاری آنلاین نیست.
مسئول ارشد سایت ناظر و مدیر بخش موبایل

سپاسها: : 8,720

6,357 سپاس در 1,362 نوشته ایشان در یکماه اخیر
Arrow رنگین کمان، یک برنامه برای کودکان و بزرگسالان !!

آزاده آل ایوب، خاله نرگسبرنامه رنگین کمان با اشاره به دنیای زیبای بچه‌ها گفت: "جذابیتی که در دنیای بچه‌ها پیدا کرده‌ام، در دنیای بزرگترها ندیدم، به همین دلیل کار برای بچه‌ها را شروع کردم و ادامه می‌دهم. دنیای بچه‌ها مملو از صداقت و یکرنگی است. آنها خواسته‌هایشان را خیلی راحت می‌گویند و هیچ وقت دلم نمی‌آید از آنها جدا شوم. بچه‌ها شاد هستند و ناراحتی‌شان فقط برای چند لحظه است."
وی در پاسخ به این سئوال که چه تمهیداتی در کار دارد تا به تکرار نیفتد، گفت: "از خود بچه‌ها الگو می‌گیرم. آنها خودشان می‌گویند که چطور با آنها برخورد کنیم. وقتی بچه‌ای عصبانی باشد، من هم قیافه‌ام را ناراحت می‌کنم، آن وقت بچه می‌خندد."
خاله نرگس درباره اینکه تا چه حد بداهه را برای مجری می‌پسندد، افزود: "به نظرم متن و بداهه باید کنار هم باشد. اگر مجری کاملاً عین متن را اجرا کند، محدودیت به وجود می‌آورد و برنامه جذابیت نخواهد داشت. بعضی وقت‌ها موضوعاتی در برنامه پیش می‌آید که مجری باید متناسب با این موضوعات اجرا کند."
آل ایوب درباره یکنواخت شدن برنامه‌های عروسکی گفت: "بله، کاملاً قبول دارم. مثلاً خاله نرگس از برنامه رنگین کمان شروع شد. آن وقت به همه برنامه خاله، عمو و عمه هم سرایت کرد. شیوه‌های زیادی برای ساخت برنامه‌ها وجود دارد. در طول پنج سالی که برنامه رنگین کمان را اجرا می‌کنم، همیشه سعی کردم به تکرار نیفتم و هر روز که برنامه را اجرا می‌کنم برایم تازگی خاصی دارد، انگار که تازه شروع کرده‌ام."
داود منفرد، دایی چپول برنامه رنگین کمان هم گفت: "صداقت و پاکی بچه‌ها را خیلی دوست دارم و همین مسئله باعث شده دو سال در گروه کودک و نوجوان شبکه تهران بمانم. در برنامه عروسکی معتقدم باید عروسک ایرانی و شیرین باشد نه خارجی و ترسناک. علاوه بر آن هر چه ساده‌تر با بچه‌ها برخورد کنید، موفق‌تر هستید."
وی ادامه داد: "برخی بچه‌ها به محض اینکه وارد استودیو می‌شوند می‌ترسند و من سعی می‌کنم با انجام کارهای بامزه روحیه آنها را تغییر دهم. علاوه بر آن بداهه را در برنامه‌های کودکان بیشتر قبول دارم، چرا که معتقدم مجری با بداهه بیشتر موفق می‌شود. در حال حاضر چند ماه است در برنامه "رنگین کمان" به متن پایبند هستیم و محدود شده‌ایم. منظورم این نیست که متن نداشته باشیم، بلکه بخش‌هایی از کار می‌تواند متن داشته باشد و بخش‌هایی بداهه باشد."
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید