نمایش پست تنها
قدیمی 10-20-2008
دانه کولانه آواتار ها
دانه کولانه دانه کولانه آنلاین نیست.
    مدیر کل سایت

کوروش نعلینی

سپاسها: : 1,382

7,486 سپاس در 1,899 نوشته ایشان در یکماه اخیر
دانه کولانه به Yahoo ارسال پیام
Talking آیا شجریان تصنیف غمگین و دل پشیوم سید علی اصغر کردستانی را به کردی خوانده است ؟

خب نههههههههه

ابر و باد و مه و خورشید و فلک در کار شدند ! تا این شایعه پا بگیره
همزمان با برگذاری این کنسرت چند روز بعدش یک آهنگی در بین موبایلهای موسیقی دوستان
شروع به تکثیر و پراکنش کرد ! که منسوب شد به استاد شجریان
که تصنیف غمگین و دل پشیوم استاد کردستانی رو به کردی میخوند
این 1 !
حالا 2 : خب استاد شجریان به سید علی اصغر به اندازه مناسب ! علاقمند هست
و چندی پیش در تالار وزارت کشور (ساز خاموش ) تصنیف رو سر بنه به بالین رو روی ملودی اون تصنیف کردی خوندند و ذکر شد و در شناسنامه کار ذکر شد که بر اساس تصنیفی قدیمی کردی از سیدعلی اصغر (رو سه بنه به بالین رو استاد قبلا آواز خونده بودن)
3: این خواننده این تصنیف رو خیلی خوب و قوی میخونه ( به نظر من آماتور)
اصلا تاحالا ماها و خیلی های دیگه نه اسمی ازشون میدونستیم نه رسمی (همچنین هنوز هم)
و اصولا کسی در موسیقی کردی نبود که بخواد این کار رو به این قدرت بخونه
(عده ای میگن آقا کجاش قوی بود خواننده صداش چپ کوکه کی قوی بود چپ خوندن کی مهمه و این حرفا )
ابتدای تصنیف هم کم و بیش شباهتهایی بین صدا و نوع خوندن با شجریان دیده میشد

و نهایتا اینکه شجریان سلیمانیه رفت و کنسرت داد خب اینها دلیلی شد برای اینکه این احتمال قوت بگیره
اما در کنار همه ی اینها یه عامل خیلی قوی از اول هم بود که برابری میکنه با همه این دلائل
و اون این بود که خواننده به شدت مسلط هست به زبان کردی و نه تنها تسلط داره بلکه لهجه اون کاملا کردی هست امری که محال ممکن بود از کسی که کرد زبان نیست سر بزنه

نه شجریان نیست خواننده ای در حد 30-35 سال به صداش میخوره
منتها بر خلاف نظر عزیزان چپ کوک کوب ! من معتقدم خیلی خوب خوند خیلی خوب از عهده ش بر اومد خیلی خوب اوج میخونه باید آینده خوبی در انتظارش باشه و امیدوارم پرورش پیدا کنه و شناخته تر از امروزش بشه
من که خودم به شخصه از فقدان وجود آواز خوان قهار موسیقی کردی ناراضی هستم
البته این همه ش به خاطر نبود توانایی نیست جنس موسیقی کردی هست که متفاوته با فارسی (با وجود تمام شباهتها و قرابتهای قابل لمس) که آواز در اون کم گسترش یافته فلذا خوانندکان آواز کمتری پرورش پیدا کرده اند
ایشلا خودم آواز یاد بگیرم آواز کردی براتون بخونم

کاربران زیر از دانه کولانه به خاطر پست مفیدش تشکر کرده اند :
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید