نمایش پست تنها
قدیمی 01-06-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.
مسئول و ناظر ارشد-مدیر بخش خانه داری

سپاسها: : 9,677

9,666 سپاس در 4,139 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض ابداع ویروس رایانه ای برای شناسایی و نابود سازی حملات سایبری

ابداع ویروس رایانه ای برای شناسایی و نابود سازی حملات سایبری

تهران- مهندسان رایانه در ژاپن ویروس رایانه ای طراحی كرده اند كه می تواند به صورت برخط (آن لاین) ،منبع حملات سایبری را شناسایی كند و آنها را از كار بیاندازد.

به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، این در حالی است كه بسیاری از كارشناسان رایانه تردید دارند چنین ابداعی بتواند یكی از مهمترین مشكلات امنیت آن لاین را حل كند.

هكرها می توانند ویروس های مخرب و یا خدمات دروغین و كذبی را با استفاده از لایه هایی از خدمات پروكسی یا مجموعه ای از رایانه های متصل به اینترنت به رایانه ها حمله كنند. این كار منشا اصلی حمله را مخفی می كند.

شركت رایانه ای فوجیتسو در ژاپن پس از سه سال تحقیق و پژوهش برای وزارت دفاع این كشور اعلام كرد كه راهبردی را یافته است كه نه تنها می تواند به چگونگی حل مشكل حملات سایبری كمك كند بلكه می تواند به نابود سازی هر گونه كد حمله كه در مسیر با آن مواجه می شود ، اقدام كند .

'یومیوری شیمبون ' از مجریان این طرح گفت: 'سلاح سایبری ویروسی' آزمایش های خود را در شبكه های بسته با موفقیت گذرانده است. در این آزمایش ها، این سلاح ویروسی بین رایانه های حمله كننده حركت می كرد و سپس به منشا حمله دست می یافت و اطلاعات هویت حمله كننده را به مركز كنترل ارسال می كرد.

با این حال 'ریك فرگوسن ' مدیر تحقیقات امنیت در شركت انگلیسی ترند میكرو نسبت به نتایج این مطالعه ابراز تردید كرد.

به گفته وی كار ساده ای نیست كه بتوان وارد رایانه ای شد كه بخشی از زنجیره ای از حمله سایبری است.

شركت امنیتی ایمپروا نیز هشدار داد كه ویروس دفاعی مانند ویروس شركت فوجیتسو می تواند با جست و جوی افراد اشتباهی، فاجعه به بار آورد.

به دنبال خودم چون گردبادی خسته می گردم
ولی از خویش جز گَردی به دامانی نمی بینم

چه بر ما رفته است ای عمر؟ ای یاقوت بی قیمت!
که غیر از مرگ، گردن بند ارزانی نمی بینم

زمین از دلبران خالی است یا من چشم ودل سیرم؟
که می گردم ولی زلف پریشانی نمی بینم

خدایا عشق درمانی به غیر از مرگ می خواهد
که من می میرم از این درد و درمانی نمی بینم

استاد فاضل نظری
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید