نمایش پست تنها
قدیمی 02-23-2008
دانه کولانه آواتار ها
دانه کولانه دانه کولانه آنلاین نیست.
    مدیر کل سایت

کوروش نعلینی

سپاسها: : 1,382

7,486 سپاس در 1,899 نوشته ایشان در یکماه اخیر
دانه کولانه به Yahoo ارسال پیام
پیش فرض تاریخچه کامپیوتر

تاریخچه کامپیوتر

منبع :itonline

تا به حال فکر کردید که کامپیوتری (رایانه) که پشت آن نشسته اید و به راحتی از آن استفاده می کنید چه سیر تکاملی رو داشته؟ شاید در خیلی از کتاب ها و مقالات نوشته هایی از آن ها (کامپیوتر ها) رو دیده باشید ولی کمتر عکس های کامل و توضیحاتشون رو با کیفیت خوب یکجا دیده باشید. شاید این عکس ها را هم حتی دیده باشید ولی گفتم با توضیحات فارسی شاید بیشتر کاربرد داشته باشند. قصد دارم در این پست این کامپیوتر ها رو که خودم هم بعضی هاشونو مخصوصا ENIAC Tubes رو که ندیده بودم و برای خودم شکلی رو فرض کرده بودم، رو برای شما به نمایش در بیارم. عکس ها چون زیاد بود در دو صفحه قرار دادمش. در ضمن اسم ها رو که بعضی هاش قابل ترجمه بود رو نکردم چون اسم علمیشون هستند و درست نیست.
Puncher card، طرح 077، سال تولید: 1937، رشد یافته توسط IBM برای کاربردهای اجتماعی

ENIAC Tubes

، سال تولید: 1944، رشد یافته توسط آمریکا در پایان جنگ جهانی دوم جهت داشتن برتری فنی نسبت به دشمن قیمت: 500000 دلار

ENIAC Wiring، سال تولید: 1944، این کامپیوتر می توانست 5000 عمل را در یک ثانیه انجام دهد ولی مشکل بزرگش نداشتن هارد دیسک بود که برای هر کار جدید نیاز به جایگزینی بود

برای دیدن ادامه عکس ها و توضیحات آنها که می تونه برای شما هم جالب و مورد توجه قرار بگیره به ادامه مطلب بروید.SAGE، سال تولید:1954، این کامپیوتر دارای وزنی 300 تونی بود و فضای بسیار زیاد و یک جورایی یک اتاق کامل را اشغال می کرد! این کامپیوتر بیشتر برای پدافند هوایی ساخته شد تا توانایی کنترل هواپیما ها به صورت ممتد وجود داشته باشد.

Johnniac، سال تولید:1954، قیمت:470000 دلار، حافظه:4 کیلوبایت (تعجب نکنید درست تایپ شده کیلوبایته!)

WISC، سال تولید: 1955، رشد یافته توسط دانشگاه Viskonsin. این کامپیوتر قادر بود 4 تساوی را به طور همزمان انجام (حل) دهد که یک پدیده بی همتا در آن زمان بود، قیمت 50000 دلار، حافظه: 1کیلوبایت

NEAC 2203، سال تولید: 1960

IBM 7030، سال تولید: ،1961 این کامپیوتر اولین تلاش IBM برای ساخت یک ابرکامپیوتر بود

Philco 212، سال تولید:، 1962 قیمت:1800000 دلار، حافظه: 64 کیلوبایت

CDC 160A Button Array، سال تولید: 1962

PDP-8، سال تولید: 1965، اولین کامپیوتر کوچک که در فروش هم موفق بود و با قیمتی مناسب (18000) دلار به فروش می رسید

Supercomputer CDC 6600، قوی ترین کامپیوتر تا سال 1969

Neiman Marcus Kitchen Computer، سال تولید: 1969، کامپیوتری برای خانه داران عزیز!

Apple 1، سال تولید: 1976، قبل از ارائه Apple II از آن استقبال خوبی شد

Computer keyboard Commodore 64، سال تولید: 1982، بیشتر از 30 میلیون فروش

Bowels of super computer Cray-3، سال تولید: 1993

و کامپیوتر های امروزی که هر روز پیشرفتی بزرگ می کنند و یک پدیده ای جدید را رقم می زنند.

ویرایش توسط دانه کولانه : 11-02-2008 در ساعت 10:58 PM
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید