نمایش پست تنها
قدیمی 01-15-2009
امیر عباس انصاری آواتار ها
امیر عباس انصاری امیر عباس انصاری آنلاین نیست.
مسئول ارشد سایت ناظر و مدیر بخش موبایل

سپاسها: : 8,720

6,357 سپاس در 1,362 نوشته ایشان در یکماه اخیر
Arrow اسم بهترین کتابی که خوندی + اسم نویسنده اش چیه؟ یه کم در موردش توضیح بده!

نقل قول:
نوشته اصلی توسط mary.f نمایش پست ها
دوستان گلم سلام.
در اینجا می خواهیم به کمک هم با کتابهای متنوع در زمینه های مختلف آشنا بشیم. درصورت امکان بهتره علاوه بر موضوع کتاب کمی هم راجع به نویسنده آن توضیح بدهید تا اطلاعات کاملتری داشته باشیم. متشکرم
سلام و عرض ادب
چه تاپیک خوبی ... احسنت... میگم یه چیزی تالار کم داره نگو این تاپیکه بود
خوب منم این بشارت رو میدم که اگه گفتگوی پر بازیدی بشه حتما مهم هم میشه تا همیشه تو صدر تاپیکها باشه
در مورد کتاب کنت مونت کریستو این مطالب رو هم من اضافه کنم
نویسنده اش الکساندر دومای پدر هست نه اکساندر دومای پسر (دوتاشون جدا هستند):D
جناب ذبیح الله منصوری هم که ماشالله هزار ماشالله الله اکبر مترجم خیلی آثار بزرگ هست و مترجم خوبیه و حتی ادیت هم میکنه و کتابو خیلی خوب چیدمان میده.
در مورد ژوزف بالسامو و غرش طوفان... اینا یه سری رمان بهم پیوسته است.
که سه جلد اولش رو با نام ژوزف بالسامو نوشته و بسیار داستان جالب و رمان تاریخی خوندنی و درجه یکیه که سه جلدشو تو کودکی خوندم و خیلی مطالبشو هنوز حفظم.
بعدش میشه از جلد چهارم غرش طوفان که تا چندین جلد.... ادامه داره.
اتفاقا چند روز پیش داشتم به شخصیت جادوگر پیر کتاب ژوزف بالسامو "التوتاس" فکر می کردم.

خوب وراجی کافیه
من کلی کتاب خوندم و کلی هم کتاب نخوندم ولی حتما میخونم:D
عاشق کتابم مخصوصا رمان و جنایی و پلیسی و جاسوسی و معمایی و داستانی و ماجرایی و علمی تخیلی و حادثه ای و البته عرفانی و مذهبی و آموزشی و معنوی.
تو این پست اولین کتابی که معرفی میکنم کتاب پیامبر و دیوانه است اثر جبران خلیل جبران نویسنده فقید مسیحی مارونی زاده لبنان

البته اینا دوتا کتاب کاملا جدا هستند پیامبر و دیوانه ولی جدیدا کنار هم و به هم چسبیده چاپ میشوند
کتاب پیامبر شامل آخرین وصایای یک پیامبر به نام المصطفی آن دردانه.... به بزرگان و اهالی شهر ارفالس است در هنگام وداع با شهر.....که در مورد اخلاق و رفتار و حکمت زندگی بشری و به صورت فصلهای کوتاه صحبت می کند و بسیار روان است و چیزی بین شعر و نثر نگارشی است و سبک نویسندگی خاص جبران خلیل جبران انسان را به ماورا می برد و غرق در افکار مثبت و انرژی دهنده می کند. دیران سوال می کنند و پیامبر پاسخ می دهد... خیلی جالبه از دستتون بره عمرتون بر فناست... جان خودم قسم.
بهترین چاپ و ورقه و سایز و استایلش مال فکر کنم نشر کارنامه است که با کاغذ کاهی خاص و هنری و رنگی چاپ شده.... و ترجمه استاد بی همتا نجف دریابندری هست.
کتاب دیوانه شامل داستانهایی کوتاه و اندیشناک و عبرت آموز و پر رمز و راز و معناگرا است و چندین داستان جالب و تکان دهنده و شوک آور و درون نگر دارد.
خوندن این کتاب خصوصا اون محصول از اون ترجمه از اون انتشارات و اون استاد رو به همه دوستان توصیه می کنم.
من هر کسی برام خیلی عزیز باشه و بی نهایت دوستش داشته باشم یه دونه از این کتاب رو بهش هدیه می دهم.
چون خیلی زیبا و هنری چاپ و نگارش و صفحه بندی و مجلد شده و بسیار هنری و زیباست.
تا معرفی کتابهای بعدی
ضمن تشکر از ماری اف عزیز
بدرود (فکر کنم پر پست ترین کاربر این تاپیک خودم بشم چون باورکنین خوره کتابم):D
بذار قبل خداحافظی اینم بگم
من اینقدر خوره کتابم که چهارجلد هری پاتر رو پشت هم در بیست و چهار ساعت خوندم
جلد یک و دو و سه و چهار.... فقط آب می خوردم و چایی و غذای سرد و کتاب می خوندم
بعدش ده دوازده ساعت بیهوش شدم:D:D
و بعدش که کتابها رو بردم به دوستم پس دادم گفت چیه حوصله ات نگرفت بخونی
گفتم نه و همه داستانو براش گفتم و فکش افتاد زمین و گفت بابا تو جدا خوره واقعی کتابی
تا بعد
کاربران زیر از امیر عباس انصاری به خاطر پست مفیدش تشکر کرده اند :
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید