نمایش پست تنها
قدیمی 08-08-2008
محمد رفعت محمد رفعت آنلاین نیست.
تازه کار

سپاسها: : 0

0 سپاس در 0 نوشته ایشان در یکماه اخیر
محمد رفعت به Yahoo ارسال پیام
پیش فرض کارگاه و آموزشگاه صنعت صدا - قسمت سوم

با سلام خدمت دوستداران علم و دانش
عزیزانی که تازه به جمع ما پیوستند برای مطالعه قسمتهای قبلی ابتدا اینجا کلیک کنن ، بعد در قسمتی که ادمین سایت تذکراتی رو مرحمت کردن روی لینک قسمتهای قبلی مباحث کلیک کنن.
-----------

اما بریم سر مبحث خودمون یعنی صدا.
در این قسمت میخوام یه کمی درباره علومی که نیاز هست یه صدابردار یا در درجه بالاتر یه مهندس صدا بدونه توضیحاتی رو عرض کنم :
اولین مطلب دانستن مباحث کلی و مقدماتی الکترونیک می باشد.
دومین مطلب دانستن موسیقی هست.
حتی الان موسساتی که به آموزش علوم و تکنیکهای صدا می پردازند در پذیرش دانشجو اولویت رو به کسانی میدن که یا دانشجوی الکترونیک یا سخت افزار باشه یا نوازنده یا دانشجوی موسیقی.
دلیلشم که واضح و روشنه.
حالا درباره الکترونیک:
توصیه میشه با کتابهای الکترونیک در مقطع متوسطه (هنرستان یا کاردانش) شروع کنیم تا با المانها و قطعات الکترونیکی و ویژگیهای هریک و کار با آنها و حل مسائل هریک آشنا بشویم.
البته مواردی هست که مجبورم خودم آنها رو در اینجا شرح بدم ازجمله ساختار میکروفون ، انواع و اقسام آن ، و کاربرد هریک ، ساختار بلندگو ، انواع و اقسام آن ، کاربرد هریک ،ساختار آمپلی فایر،انواع آن ، کاربرد هریک ، ساختار اکولایزرها و گیتها و...
اما درباره موسیقی:
یا خودتون با ثبت نام در کلاسها و دانشگاه آنرا بیاموزید ویا با مطالعه کتب و کار با سازها - البته با نظارت استاد - یه جوری باهاش کنار بیاین.
یه چیز خیلی مهم هم هست و اون آشنایی با علوم فیزیک صوت و آکوستیک میباشد. در اینباره ، هم کتاب معرفی میکنم و هم خودم مباحثی را شرح خواهم داد.
امیدوارم تا الان کتابهایی رو که معرفی کردم تهیه کرده باشین و مهمتر از این مطالعه و فراگیری آنهاست من خودم شروع یادگیریم با مطالعه کتاب فنون ضبط موسیقی بود که در قسمتهای قبلی به معرفی آن پرداختم. و جالبه بدونین به قدری اشتیاق داشتم که در مدت یک هفته آنرا به اتمام رسانیدم .
به طور کلی هنر صدابرداری یکی از پرهزینه ترین رشته های هنریست و میطلبه که در کنار علوم اصلی این رشته خیلی از علوم را فرا گیریم از جمله زبان انگلیسی و زبان آلمانی برای مطالعه مقالات و کتب مختلف. علم فیزیک ( صدا و الکترونیک) . موسیقی و نوازندگی. آشنایی با فیلم و تصویر . کامپیوتر و نرم افزارهای صدا که خود مبحثی عظیم است و انشاءالله به آن خواهیم رسید.
تا قسمتی دیگر خدانگهدار.
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید