نمایش پست تنها
قدیمی 10-03-2013
مهرگان آواتار ها
مهرگان مهرگان آنلاین نیست.
مدیر تالار انگلیسی

سپاسها: : 3,750

4,670 سپاس در 1,282 نوشته ایشان در یکماه اخیر
مهرگان به Yahoo ارسال پیام
Smile تجربه من از کلاس های زبان -سر کلاس کوچولو ها - First Friends 1

چند وقتیه بازم میرم سر کلاس توچولوها :*

مدیر آموزشگاه ازمون خواستن که اصطلاحات معمولی رو انگلیسی کار کنیم و حتی الامکان فارسی خیلی کمتر به کار ببریم. اصطلاحاتی مثل:

come here
say these
sit down
change your roles
look at your books
و ...

حدود یک ربع از کلاس گذشته بود که علی کوچولو رسید .. مریض بود عزیزم، وقتی سر جاش نشست اول یه کم باهاش احوال پرسی کردم (به فارسی) بعد خواستم براش توضیح بدم که درس درباره چیه. تصمیم گرفتم همه شو انگلیسی براش بگم:

Ali, look at you book please page 58. this is a kitchen. pat and jig are sitting in front of the window and they are looking at this sandwich. they are speaking about the sandwich.

بعد از هر جمله م مکث میکردم و اون برام میگفت که چی فهمیده. خیلی خیلی جالب بود هرچند ساختارهایی مثل حال استمراری رو نمیدونه اما sit down رو میدونه در نتیجه میتونست متوجه منظور من بشه.

درسشون درباره حدس زدن ویژگی های یک شی بود که نمیدونن چیه. جعبه ی فلش کارتشون رو پنهان کرده بودم بین یک پوشه. و اونا باید حدس میزدن چیه. حدس زدن هم قاعدتا با گفتن ویژگی های یک چیز هست، مثلا باید بپرسن: Is it big? Is it Thick? Is it long? و بعد حدس بزنن که اون چیه.

خوب پیش میرن مخصوصا وقتی خودشون هم میان پای تخته و نقش افراد کتاب رو بازی میکنن. جالبه که خودشون هم این قسمت رو خیلی بیشتر دوست دارن.

و باز هم به این باورم که بچه های کوچیک استعداد فراوانی دارن و خوشحالم که بعضی پدر و مادرا به این موضوع اهمیت میدن.

ویرایش توسط مهرگان : 10-03-2013 در ساعت 11:14 AM
4 کاربر زیر از مهرگان سپاسگزاری کرده اند برای پست مفیدش:
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید