نمایش پست تنها
قدیمی 05-11-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.
مسئول و ناظر ارشد-مدیر بخش خانه داری

سپاسها: : 9,677

9,666 سپاس در 4,139 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض پوست مصنوعی در ایران تهیه می شود

پوست مصنوعی در ایران تهیه می شود

تهران - رییس انجمن متخصصین پوست ایران گفت : تحقیقات و مطالعات گسترده ای در زمینه تهیه پوست مصنوعی برای بیمارانی كه دچار سوختگی شده اند در دانشگاه های علوم پزشكی انجام می شود.

به گزارش خبرنگار علمی ایرنا ،دكتر پرویز طوسی در حاشیه برگزاری دوازدهمین كنگره سراسری انجمن متخصصین پوست ایران به خبرنگار ایرنا افزود : در ایران تحقیقات و بررسی تهیه پوست مصنوعی های توسط دانشگاه های علوم پزشكی در حال انجام است و تاكنون به صورت آزمایشی چند نوع آن ساخته شده است .

وی ادامه داد: این پوست های به صورت آزمایشی در چند بیمار مورد استفاده قرارگرفته است كه امیدواریم در آینده نزدیك این تحقیقات نتایج مثبتی به همراه داشته باشد .

طوسی اظهارداشت : در حوزه پوست و مو افرادی غیر متخصص برخی از جراحی های زیبایی را انجام می دهند و همین امر منجر به عوارض جبران ناپذیری می شود .

رییس انجمن متخصصین پوست ایران اضافه كرد: كسب درآمد یكی از عواملی است كه این افراد در حوزه پوست وارد شده اند كه باید وزارت بهداشت درمان وهمچنین سازمان نظام پزشكی با نظارت دقیق از فعالیت آنان ممانعت نماید .

طوسی به پایین بودن هزینه درمان در كشور اشاره كرد و گفت :هزینه درمان در ایران نسبت به سایر كشورهای پیشرفته بسیار پایین است و كیفیت درمان در كشور ایران در مقایسه با سایر كشورهای پیشرفته مناسب بوده و همین امر باعث شده كه بیمارانی از سایر كشورها برای درمان به ایران سفر كنند.

دوازدهمین كنگره سراسری متخصصین پوست از امروز به مدت سه روز در هتل المپیك در حال برگزاری است .

به دنبال خودم چون گردبادی خسته می گردم
ولی از خویش جز گَردی به دامانی نمی بینم

چه بر ما رفته است ای عمر؟ ای یاقوت بی قیمت!
که غیر از مرگ، گردن بند ارزانی نمی بینم

زمین از دلبران خالی است یا من چشم ودل سیرم؟
که می گردم ولی زلف پریشانی نمی بینم

خدایا عشق درمانی به غیر از مرگ می خواهد
که من می میرم از این درد و درمانی نمی بینم

استاد فاضل نظری
کاربران زیر از رزیتا به خاطر پست مفیدش تشکر کرده اند :
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید