موضوع: پخشــان...
نمایش پست تنها
قدیمی 04-22-2012
behnam5555 آواتار ها
behnam5555 behnam5555 آنلاین نیست.
مدیر تاریخ و بخش فرهنگ و ادب کردی

سپاسها: : 3,172

3,713 سپاس در 2,008 نوشته ایشان در یکماه اخیر
behnam5555 به Yahoo ارسال پیام
پیش فرض یادى له‌ دایك بوونت وه‌ك مانگ دره‌وشاوه‌ بێت

یادى له‌ دایك بوونت وه‌ك مانگ دره‌وشاوه‌ بێت

وا شه‌وه‌ و دڵه‌ خورپه‌ منى رِاته‌كاندو رِایكێشام بۆ ده‌ره‌وه‌ى بردم
سه‌رم به‌رز كرده‌وه‌ و سه‌یرسَكى ئاسمانم كرد، بینیم مانگ پرِ له‌ رِووناكى
و رِوخسارێكى گه‌شاوه‌ى هه‌بوو ئه‌ستێره‌كان به‌ رِازاوه‌یى ده‌وریان دابوو
وه‌ك بڵێى ئاهه‌نگ ئه‌گێرِن، ئۆۆۆو گوڵه‌كانى باخه‌كه‌شمان به‌ زه‌رده‌خه‌نوه‌ سه‌یرى مانگیان
ئه‌كردو سه‌مایان ئه‌كرد، باڵنده‌كان ئاوازێكى زۆر خۆشیان دارشتبوو و گۆرانیان ئه‌وته‌وه‌
له‌ دڵه‌ پرِ له‌ خرۆشه‌ بىَ ئاگاییه‌كه‌م ئه‌مووت:خودایه‌ گیان ئاخۆ بۆ جگه‌ له‌ هه‌موو رِۆژێك ئه‌مرِۆژه‌یان به‌رگێكى نوێى پۆشیوه‌، سه‌رم سورِمابوو و دڵم له‌ خۆرِا كه‌وتبووه‌ خۆشى،هاتمه‌وه‌ ژووره‌كه‌م ئه‌مزانى كه‌ رِووداوێكى زۆر خۆش به‌ رِێگاوه‌یه‌، به‌ڵام نه‌مده‌زانى چییه‌ !!! خه‌م له‌ دڵم بارگه‌ى تێكنابوو و ماڵئاوایى كردبوو و له‌شێكى ساغ و سه‌لیم وبه‌ توانام هه‌بوو، سه‌یره‌ ئاخۆ بۆ وابێت ؟!! هاتم بۆ لاى ژووره‌كه‌م، كۆمپیوته‌ره‌كه‌مم داگیرساند، كه‌ نێتم كرده‌وه‌
خێراییه‌كه‌ى فوول بوو، سه‌رم سورِما، ئاخر نێتى من قه‌ت ئاوا نه‌بووه‌، ئینجا هاتم مه‌كۆى ئاشتيم كرده‌وه‌، نووسرابوو ئه‌مڕۆ ڕۆژى له‌دايبونى خۆزگه‌ يه‌
، ئینجا ئه‌و كات زانیم گه‌شاوه‌ى مانگ و رِازاوه‌ى ئه‌ستێره‌و سه‌ماو زه‌رده‌خه‌نه‌ى گوڵ و ئاوازى پر له‌ جۆشى باڵنده‌كان و خه‌و و خه‌ونه‌ زۆر خۆشه‌كه‌ى من و نه‌مانى خه‌م وكه‌وتنه‌ سه‌ر توانایه‌كى بێ رِادده‌و خۆراك خواردنێكى چاك و دل خۆشى من و خیرایى نێته‌كه‌شم........
هه‌مووى به‌ هۆى چاورِىَ كردن و په‌له‌ كردن بووه‌ بۆ كاتى یادى له‌ دایك بوونى ئه وبه ريزه ....

جه زنى له دايكبوونت بيرؤز بيت

دل به هیوات لیده دا , لانکی دلی
تو له وه رزی یادی مه ن دا , سه رچلی

خالید حسامی( هیدی )
کاربران زیر از behnam5555 به خاطر پست مفیدش تشکر کرده اند :
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید