نمایش پست تنها
قدیمی 02-05-2012
رزیتا آواتار ها
رزیتا رزیتا آنلاین نیست.
مسئول و ناظر ارشد-مدیر بخش خانه داری

سپاسها: : 9,677

9,666 سپاس در 4,139 نوشته ایشان در یکماه اخیر
پیش فرض سایه بی رحم بهمن بر پیكره اسكی بازان همدانی

سایه بی رحم بهمن بر پیكره اسكی بازان همدانی

همدان- بازی مرگ برف های لرزان انباشته بر ارتفاعات پیست اسكی تاریك دره سایه بی رحم بهمن را بر پیكره اسكی بازان همدانی نشاند.

بگزارش ایرنا، همواره دلهره وجودم از مرگ ناگهانی امواج بی رحم دریای خروشان بود اما این چنین باور دارم كه بازی مرگ بهمن برفی صدچندان مهلك تر از امواج دریا تازیانه های مرگ را بر پیكره آدمی فرو می نشاند.

در سكوت كوهستانی كه دل انگیز ترین نمای هستی را در زیبایی های طبیعت به چشم اندازی بی نظیر مبدل ساخته، گویی مرگ در عمق این زیبایی فرو نشسته است.

چه دردناك و غم انگیز است كه برف را با هزاران واژگانی كه در وصف دانه هایش می نگارم، این چنین بی رحمانه جان آدمی را به عمق بهمن سرد و یخی فرو می برد.

این روزها كه همدان جامه برفی به خود گرفته و سفیدی دانه های برفی بر دل كوه و دشت و طبیعت انباشته شده است،تلخی مفقود شدن چهار اسكی باز در پیست تاریك دره بر سیمای ورزش استان نقش بسته است.

ظهر جمعه گذشته فقط چند ثانیه كافی بود كه ریزش هولناك بهمن چهار اسكی باز همدانی را در اعماق پیست اسكی تاریك دره فرو ببرد.

تاریك دره منطقه ای است كه در مسیر جاده قدیمی همدان به تویسركان ( معروف به جاده شاهی ) از طریق گنجنامه قرار دارد.

قله تاریك دره از جمله قله های انباشته از برف همدان است و علت نامگذاری تاریك دره، طلوع دیر هنگام و غروب زود هنگام خورشید در این دره بوده است، كه به دلیل جهت شمالی به جنوبی دره می باشد و همین امر باعث شده تا برفهای موجود در این دره سایه بیشتری قرار داشته باشند.

با گذشت 32 ساعت از این ماجرای تلخ، امداد رسانی به مفقودشدگان بی نتیجه مانده است و حتی تجهیزات بكار گرفته از سوی فدراسیون اسكی كشور تا این لحظه نتیجه به دنبال نداشته است.

'فواد آزادیان' فرزند 'یوسف آزادیان' رییس هیات اسكی استان همدان،'اكبر سماوات' راننده خودروی 'پیست كوب' و یك زوج اسكی باز در این حادثه زیر برف های انباشته شده در تاریك دره مفقود شده اند.

هم اكنون گروه های امدادی فدراسیون اسكی، كوهنوردی، اداره كل ورزش و جوانان همدان، جمعیت هلال احمر و آتش نشانی در این منطقه حضور دارند.

مسوولان این گروه های امداد و نجات خواهان حضور نیروهای ارتش و سپاه برای پیدا كردن اسكی بازان مفقود شده كمك خواستند.

تاكنون تنها نتیجه جستجوی گروه های امدادی در این منطقه پیدا كردن تكه های خودروی 'پیست كوب' از زیر برف های انباشته شده بوده است.

هم اینك شمار امدادگران حاضر در منطقه تاریك دره به یكصد نفر می رسد.

به دنبال خودم چون گردبادی خسته می گردم
ولی از خویش جز گَردی به دامانی نمی بینم

چه بر ما رفته است ای عمر؟ ای یاقوت بی قیمت!
که غیر از مرگ، گردن بند ارزانی نمی بینم

زمین از دلبران خالی است یا من چشم ودل سیرم؟
که می گردم ولی زلف پریشانی نمی بینم

خدایا عشق درمانی به غیر از مرگ می خواهد
که من می میرم از این درد و درمانی نمی بینم

استاد فاضل نظری
جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید