نمایش پست تنها
قدیمی 11-01-2007
امیر عباس انصاری آواتار ها
امیر عباس انصاری امیر عباس انصاری آنلاین نیست.
مسئول ارشد سایت ناظر و مدیر بخش موبایل

سپاسها: : 8,720

6,357 سپاس در 1,362 نوشته ایشان در یکماه اخیر
Wink بزرگترین اسلحه جهان

نقل قول:
نوشته اصلی توسط alibaba نمایش پست ها
بزرگترین اسلحه جهان که تا جاییکه من میدونم در جنگ جهانی دوم بکار گرفته شده

اگر باز نشد اینجا رو کلیک کنید
http://i20.tinypic.com/zn7ea.jpg
http://i21.tinypic.com/30su2dx.jpg
سلام و عرض ادب خدمت شما [IMG]****************************/87.gif[/IMG]
به فروم کوچک ولی پر از مودت ما خوش اومدین و از این مطلبتون متشکریم
[IMG]****************************/281.gif[/IMG]
منتها فکر کنم بهترباشه که نام تاپیک تصحیح بشه
چون بزرگترین اسلحه جهان در جنگ جهانی دوم قطعا میتونسته این سلاح باشه
[IMG]****************************/301.gif[/IMG]
اما بزرگترین سلاح کل تاریخ جهان خیرررر....
و دلیل هم دارم که میدونم هم شما و هم ادمین عزیز و هم دیگر دوستان از این اطلاعات هم شگفت زده خواهید شد و هم برای شما عزیزان بسیار بسیار زیاد جالب خواهد بود
[IMG]****************************/293.gif[/IMG] [IMG]****************************/293.gif[/IMG]
ببینم دوستان شما تا حالا در مورد توپ بزرگی به نام "توپ بابل" چیزی شنیده اید؟؟[IMG]****************************/247.gif[/IMG]
در مورد اینکه این توپ اینقدر بزرگ بوده که پایه نداشته و در یک حفره مخروطی مانند دهانه آتشفشان و در یک کوه جاسازی شده بود چی؟؟چیزی شنیدین؟؟ ( فقط حال کنین اطلاعات بنده رااااااااا نه غلااااااااااام )[IMG]****************************/39.gif[/IMG]
در مورد سازنده بزرگترین توپهای دنیا "دکتر جرالد بول" چی چیزی شنیدین؟؟
[IMG]****************************/247.gif[/IMG]
اصلا علت اصلی حمله امریکا به عراق در جنگ خلیج فارس در سال 1991 چی بود؟؟
[IMG]****************************/250.gif[/IMG]

آیا واقعا فقط چون عراق به کشور کویت که بنا بر ادعای صدام حسین رئیس جمهور وقت عراق استان نوزدهم عراق بود حمله کرد و کویت را تصرف کرد و ضمیمه خاک خودش کرد.... این جنگ (مشهور به جنگ خلیج فارس ) شروع شد؟؟
[IMG]****************************/167.gif[/IMG]
یا جریان وجود داشتن دستگاه شلیک و توپی که میتونست گلوله های خود را با استفاده از نیروهای فرا مغناطیسی و به کارگیری آخرین تکنیکهای ساخت سلاحهای غول آسا به مسافتهائی بالغ بر هزاران کیلومتر آنطرفتر پرتاب کند نیز در میان بود؟؟[IMG]****************************/48.gif[/IMG]
توپی که اینقدر وحشتناک و مخرب بود که خیلی راحت گلوله های اتمی و شیمیائی خود را به دورترین مصافتها شلیک می کرد و میتوانست بر خلاف موشکهای قاره پیما و بمبها و غیره بارها و بارها در ساعت شلیک کند و وحشتناکترین و مخوف ترین سلاح قرن بیستم بود؟؟[IMG]****************************/162.gif[/IMG]
در این زیر فقط قسمتی از اطلاعات را می گذارم و حتما کل اطلاعات را در تاپیک جدا خواهم نوشت
[IMG]****************************/40.gif[/IMG]
قسمتی از اطلاعات جنگ خلیج فارس که درآن خیلی خلاصه در مورد توپ بابل توضیح داده اند:

"حسين الکامل" داماد صدام با سفر به بروکسل، طي امضاي قراردادي با دکتر جرالد بول -که با حمايت پنتاگون بر روي پروژه ساخت بزرگترين توپ دنيا(HARP) در دانشگاه مک گيل کانادا به فعاليت مي پرداخت- سفارش ساخت چهار سوپر توپ را با هزينه ده ميليون دلار داد که نمونه اوليه آن داراي لوله توپي به طول 56 متر و کاليبر 350 ميليمتر بود و طول لوله ها 107 متر و قطر دهانه آنها يک متر بود و در هر بار شليک گلوله اي حاوي ده تن مواد منفجره را پرتاب مي کرد و سه توپ ديگر تقريبا سه برابر اين توپ بودند. ساخت اين توپ با نام « بابل» در دامنه يک کوه در عراق آغاز شد.

منبع این خبر هم کلی سایت و خبر نامه و غیره است....
مثلا اینجا
یا اینجا
یا اینجا

میگم منم عجب اطلاعاتی دارم ها..... نه غلااام[IMG]****************************/55.gif[/IMG]
ولی خارج از شوخی اصل ماجرا و علت دانستن اندک من در مورد توپ معروف بابل و باقی قضایا اینه که من زمان نوجوانی در مجله دانستنیها ( روحش شادباد ) و بعدش در کتاب قبضه الله ( به معنای مشت خدا ) به قلم فردریک فورسایت خوندم که تو اون کتاب در قالب یک داستان نیمه تخیلی به این جنگ بزرگ و ویرانگر و حواشی اون پرداخته است.[IMG]****************************/301.gif[/IMG]
موفق باشید[IMG]****************************/281.gif[/IMG] [IMG]****************************/281.gif[/IMG]
ارادتمند... امیر عباس... بچه تهرانپارس!![IMG]****************************/282.gif[/IMG] [IMG]****************************/282.gif[/IMG]

جای تبلیغات شما اینجا خالیست با ما تماس بگیرید